Scooby Doo: Měsíční nestvůra vylézá

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2015, 72 min

Paul McEvoy
  • janececek

Vážně nechápu, jak to může mít tak dobré hodnocení. To divákovi opravdu stačí tak málo? Skvělý námět, výborná grafika, skvěle vypadají nestvůra, to ano, ale to je tak všechno, co se na tomto filmu dá chválit. Poslední dobou se tvůrci zaměřují především na počítačové zpracování příběhu a na celkový děj úplně zapomínají. „Poletí do vesmíru, parkrát je vyděsí obluda a nakonec ho odmaskujou. Přidáme pár rádoby vtipných hlášek a voalà, filmeček hotov!“ Jediné co se mi líbilo bylo závěrečné odmaskování, to bylo parádní, ..námět byl opravdu dobrý, ale strašně špatně napsaný. V částech 00:00 - 12:00 a 59:00 - 1:16:00 alespoň o něco jde, zbytek je jen ubohé, prázdné klišé. Je to škoda.. 30%(19.3.2016)

Tentokrát Scooby-Doo sází na výpůjčky (resp. vykrádání) z Vetřelce, které je patrné hned na první pohled (nestvůra, "robot", vesmírná loď bez úniku atd.) - dále je očividný i trochu jiný vizuál. Co se humoru týká, tak byl tento díl poněkud sušší, ale zase byl o to více zručněji animovaný, takže se plusy a mínusy ve výsledku vyrovnaly. Zkrátka další z mnoha "dobrodužství party děcek, které jen tak narazí na záhadu, kterou i vyřeší".(24.1.2016)

Jedna z nejlepších taškařic této party za poslední dobu. Příběh je nejenom zajímavý a napínavý, ale celkem originální a je od začátku do konce prošpikovaný perfektníma vtípkama, kde jsem se mnohdy smál nahlas. Perfektní byly také odkazy a narážky na hroznou kupu sci-fi a podobných filmů, dokonce hlavní příšera vypadala (dejme tomu) jako Vetřelec. Doufám, že se brzo dočkáme dalších skopičin.(2.5.2015)

Opět výborný Scooby Doo!(25.4.2015)

• Carol Pifková

Tento Scooby bol tak nudný, že som aj zabudla, že som ho videla. Minimálna pozornosť venovaná riešeniu celej záhady, celé to bolo ako keby zamerané na vzťah medzi Daphne a Velmou. Ale aspoň chválim vzhľad príšery, ktorá bola vlastne taká decentná kopírka Aliena. Celý film som si vravela, že preboha kedy sa to skončí?!(1.5.2015)