Lupin III: Cagliostrův hrad

• Japonsko Lupin sansei: Cagliostro no širo (více)

Mistr lupič Lupin III. hodlal zakončit svoji kariéru ve velkém stylu, ale tvrdě narazil. Z kasina si odnesl balíky peněz, ze kterých se ovšem vyklubaly dokonalé padělky. Společně se svým kumpánem Džigenem se proto vydává do zapadlého evropského hrabství Cagliostro – údajného ráje padělatelů. Cestou se setkávají s princeznou Clarisse, která se má proti svojí vůli vdávat za hraběte Cagliostra. Její záchrana ale nebude jednoduchá. Lupin se totiž spolu s Džigenem, svojí nevyzpytatelnou Fudžiko a šermířem Goemonem musí probojovat skrz chodby plné pastí, smrtících sklepení a armádu profesionálních zabijáků. Dokáže Lupin zachránit dívku v nesnázích, uniknout svému úhlavnímu nepříteli inspektoru Zenigatovi a získat tajemný poklad skrývající se v Cagliostrově hradu? (Piece of Magic Entertainment)

solid

Tohle je taky parádní Animák, ale přesto se mi zdál o krapet horší než Miyazakiho ostatní. Snad kdyby Lupin dostal více miísta než jen v hlavní dějové linii. Přesto je to 85% jako vyšitých. ()

Radek.SCH

Tímto filmem jsem zkompletoval Miyazakiho kolekci deseti celovečeráků. Neznám původní seriál, takže nemůžu porovnávat, ale občas jsem měl u toho pocit, jako u Kovboje Bebopa. Lupin - totální frajírek - který kosí nepřítele po tuctech. Realismus nehledejte. Stačí „vypnout“ a užijete si to. Jinak náznaky pozdější Miyazakiho stylu tu už můžete najít. - 70 % ()

fablefavorit

Příběh o dobráctví z pochybného zdroje, s krásnou animací a hlavně nádhernou ústřední písní. Závěrečné rozloučení velmi sladkobolné. ()

bernajk

Pekna oddechova anime s neotrozenym zlodejem. Neni to tak dobre jako Laputa, ale na prvni vetsi film Miyazakiho to zvladnul na jednicku. Dalo by se filmu urcete neco vytknout, ale ja to nebudu delat, protoze Miyazakiho mam tak rad, ze si to nedovolim. A ma u mne plus za tu ceskou vlajku, ktera se ve filmu objevila. ()

Miksa

Rychlá, vtipná, místy neuvěřitelná, ale to anime dělávají, dobrodružně-romantická podívaná s kladnými zloději, co mají všechno prímově promyšlené. I když s příliš nepodobá klasickému Myiazakimu. Je to taky jedna z prvotin, tak teprve ještě hledal svoje silná témata. ()

johnny01

Akcí nabitá podívaná celkově funguje velice dobře, má to pěknou atmosféru a napínavý a chytlavý děj. Nejlepším okamžikem je pak vynikající "objev" natáčený v přímém přenosu ve sklepení pod kaplí. ()

Charlinka

První film od Miyazakiho je něco docela jiného než co on obvykle dělá. Připomíná mi to One Piece a Tintina a Indinana Jonese. Má to One Piecovskou pošetilost, francouzský tintinovský vytříbený humor a Indianovu neporazitelnost. Milý film který Miyazakiho reputaci ani trochu neuškodí. ()

maverick080

Prvá a zároveň aj od ostatných odlišná celovečerná animovaná rozprávka od Mijazakiho, na ktorej sme určite všetci vyrastali - dokonca aj moja prvá a keďže som z nej bol v tej dobe úplne mimo, nemôžem dať nič iné než 100% ()

W.Goldfinch

Mijazakiho filmový debut může hrdě stát vedle jeho nejslavnějších ghibliovek. Od malička mám slabost pro tyhle dobrodružné příběhy plné akce, humoru a romantiky, které se dneska už vlastně netočí a tak mi vždycky zaplesá srdíčko, když podobný zapadlý klenot najdu. Navíc vyšel v době, kdy nevadilo, že všichni v dětském filmu kouří. Jednoduše láska na první pohled. ()

Desmi

Mijazakiho animované filmy mě vždycky bavily, no, asi jsem právě objevil výjimku. Pointa i příběh sám mi vůbec nesedí. Čekal jsem o dost víc. ()

Mravcolev

Vtipne anime so skvelym charakterom Lupina. Pri niektorych scenach sa proste nedokazete nezasmiat (scena plavania proti prudu), napriek tomu nepatri medzi to najlepsie od Miyzakiho. Chvilami sa mi to zdalo nudne. ()

Jardys88

Já už opravdu nevím co bych tu měl pořád psát...hodnotit filmy od Miyazakiho prostě nelze jedním slovem...báječné, příjemné, legrační, romantické, střeštěté atd....sice jsem toto dílko viděl až po většině jeho ostatních filmů ale zase byla pro mne radost to sledovat.... ()