Stranger Things - Season 3

(série)
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, 2019, 7 h 29 min (Minutáž: 50–78 min)

Epizody(8)

Nová láska. Nové obchodní centrum. A vzteklé krysy, které běží za nebezpečím. Prostě léto roku 1985 ve městě Hawkins. I jediné léto ale může změnit úplně všechno. (Netflix)

Avari.73

Těžká bída. Prý nejlepší série psali nedávno. To určitě. Kýč jak prase. Každé dvě minuty se řeší vztahová dramata hraničící s trapností na úkor mytologie a důležitějších věcí. Stranger things se přehouplo do komediální roviny, která bohužel není ani vtipná, jen trapná. První dva díly jsou odpad, pak se to mírně zlepší. Asi jediný plus je Billy. A tolik kokotin jsem dlouho neviděl. Na tohle už fakt nemám. Ten Zaklínač dopadne. ()

Tft

Třetí řada drží laťku pořád vysoko, stejně jako druhá řada je trochu jiná než řada předešlá (jak stylem vyprávění tak celkovou stylizací, což se samozřejmě odvíjí od filmů, kterými se Duffeři inspirovali), jádro věci ovšem zůstává stále pohromadě a těch 8 epizod se dá zhltnout s naprostou lehkostí, stejně jako tomu bylo u dvou předchozích sérií. Největší devízou třetí řady je akční rychlost, kterou uhání kupředu, velmi těžko bych hledal hluché místo ani minutu jsem se tentokrát nenudil a to mi pro sérii, která má přes 7 hodin přijde jako hodně velký úspěch. Na rozdíl od druhé série třetí řada působí kompaktněji a všechny díly mají srovnatelnou kvalitu. Postavy jsou sice rozděleny do týmu, ale Duffeři mezi jejich linkami skáčou s velkou lehkostí a udržují přehlednost v naprostém maximu. Vzniká tak propletený příběh, který díky spojování mikro příběhů s makro příběhem neustále drží rozmanitost a zábavnost tak vysoko, že je pomalu nemožné po skončení epizody ihned nepustit další. Dočkáme se i uspokojivého finále, kde jsou všechny dějové linky spojeny, rozuzleny a nechybí ani tradiční cliffhanger. Je to prostě klasická Stranger Things formule použita znovu dobře a znovu trochu jinak. Inspirace třetí řady je jasná: akční a hororové fláky z osmdesátek, kdo má rád Carpentera, Hoopera, Romera, Spielberga, Raimyho, Camerona a další velká jména žánrových a blockbusterových hitů z těchto let tak si musí chrochtat blahem. Duffer bros jsou prostě pop-kulturní studna, dokáží dokonale hrát na nostalgickou notu, mají Spielbergovský cit pro zábavné vyprávění a ve třetí řadě přihazují i akčnost alá Terminátor. Nebojí se ovšem sáhnout pro inspiraci i do více undergroundových filmů jako je např. Night of the Comet. Očekávání byla opět naplněna, Duffeři to potřetí dokázali a znovu dodali sérii plnou nostalgické zábavy, která prostě neomrzí. Doufám, že Stranger Things budou taky Neverending Story. ()

vyfuk

Jak by zpívala Hayley Williams: "Explain to me, this conspiracy against me.", protože jednoduše. Čísla nelžou. Lidé se baví. Máme zde skvělou sérii Stranger Things, která skoro podle všeho nakopírovala úspěch první série, předčila tedy tu druhou. Ne-li není vlastně nejlepší sérií ze všech. Poslední díl je dokonce nejlépe hodnocený ze všech. Tak proč to byla taková sračka? Ano, já vím trochu jiný názor. Ale v celku opodstatněný. Protože v rámci obecnosti, díváme se na sérii, kde se postavy jako Hopper mění z racionálního a vlastně cool postavu na totální osinu v prdeli. Děcka, která jsou hlavní silný bod celého děje se stávají rozmazlenými pubescentními spratky, které spíše chcete zaškrtit než s nimi sympatizovat. Nedej bože jim fandit. To vše vede k naprosto nelogickým, zbytečným a trapným dialogům, ze kterých se mi nejednou chce blít, velebnosti. Můj zájem o dobrý konec klesl stejně rychle jako sovětská raketa a snaha o to si to nějak příjemně užít vyhasli jako sirka ve vacuu. Od druhé půlky série dochází k nějakým dobrým záležitostem a k logickým postupům. Ale snad v žádném díle se to neobejde bez nějaké naprosto nelogické výplně a nebo trapné snahy si získat diváka. S tím, že ten kdo má v sobě kapku racionality se bude prát sám se sebou si radši neurvat hlavu. Vše dochází do epického a dojemného finále, které s vámi pohne. Už kvůli první sérii a nostalgii. Na zbytek zapomeňte. Tvůrci si dali rok pauzu a vzešlo z toho docela zajímavý příběh, kdy za vše (zase) můžou zlí Rusové a podobně. Originální, leč totálně nepravděpodobné. To, co nějak nepořešili byl character development, dialogy a logické chování. A na tom už trochu kulhala minulá série. Co dodat? Za mne osobně jakožto fanouška seriálu neuvěřitelné zklamání a v rámci fanouška zdravé a logické filmografie, naprostá katastrofa. Už druhá série byla zbytečná. Relevantnost té třetí posuďte sami. A prosím, buďte objektivní. Čtvrtá série sama o sobě je nesmysl. Pokud ji udělají, dokončí náhrobek a ne-li celý pohřeb, který vlastně začali (asi i nechtěně) oznámením druhé série. ()

Soweek

Netflix rozhodně nepolevuje a u svých největších seriálů ví, jak si stále držet laťku a udržet si diváka. Seriál se vývíjí společně s hlavními protagonisty, takže zatímco v první sérii se kromě hlavní dějové linky řešily dětinské problémy, tak nyní se to změnilo v pubertální problémy. Pokud si Stranger Things udrží sledovanost ještě nějaký ten rok, tak předpokládám, že bude docházet ke stejnému vývoji jako u Harryho Pottera, tudíž každá další série bude vyspělejší, vážnější a temnější. ()

adam9

Strašidelnější, bestiálnější, nostalgičtější a troufám si říct, že zatím nejdramatičtější. Děcka se rozdělila do skupinek, což je místy trochu škoda, každopádně trio Dustin-Steve-nováček Robin (a vlastně i Erica) suverénně nejlepší. Takřka dokonalá osmihodinová jednohubka, která se prostě musí zkouknout naráz. ()

666Carnage

Jako vážně? opravdu tomu tak je? Co naplat další série je za námi a já jsem spokojený, smutný, šťastný a naštvaný zároveň. Opět super výkony mladého hereckého ansámblu. Muzika na jedničku a celý je to prostě světový. Ano má to slabí rozjezd ale vadí mi to? NE! Sérii jsem si užil a hltal jí od první do poslední vteřiny. Hrozně bych chtěl vykřičet do světa co mě sere ale nejde to protože nehodlám nikomu kazit seriál a příběh. Tohle je prostě seriál co se u mě řadí mezi vrcholek seriálového řetězce a já chci víc. Škoda jen, že dostanu jen 8 dílů ročně ale zase o to se více těším a seriál není překombinovaný a přeplácaný. Odkazy na svojí dobu jsou opět trefný a vtipný. Já si prostě tuhle teenage jízdu užil takže za mě paráda + konec = 95% ()

Chmur

První dvě série byly moc fajn, ale v třetí už tvůrcům jasně dochází dech i nápady. Chvílemi až trapné. Jen ta nostalgická patina osmdesátek a pár skvělých fórků drží sérii v průměru. ()

iXtr3m3

Update po tretej sérii: Stranger Things, fenomén svoje doby, silný a emotívny koniec a jeho zaujímavé otočenie v potitulkovej scéne, znovu sa teším na ďalšiu sériu... Škoda, že sa zbavili toho "svojho súdruha" Terminátora Andreya Ivchenka, to bolo jedno z naj prekvapení série, ten bol inak peckový, lepší ako akýkoľvek zabijak z Bondov... Urobili najprv dve série, ktoré sa držali v Hawkinse, teraz v tretej zapojili tématiku studenej vojny a môžu to rozviesť v štvrtej a zakončiť fenomenálnou a veľkorozpočtovou piatou. Uvidíme. Hudobne to bola pecka, perfektne to balansovalo na hranici dobrodružného filmu, komédie, sci-fi a hororu a tie vsuvky s Dustinom a jeho Neverending Story, alebo scény v kine pri premietaní Návratu do budúcnosti? Čože, to ako fakt? To boli vrcholy nielen tejto série aj všetkých troch doteraz. Na jednej strane by som chcel, aby kvalita neklesla a skončili by v tom najlepšom, na druhej strane budem nenažraná sviňa a poviem "I want more, more, more". :) ()

kery-

Třetí sérii nejvíc škodí to, že je to "Stranger Things". Chceme více upside down, a to jsme bohužel nedostali. Dostali jsme ale parádní akční kriminální komedii. V tom dokáže seriál pořád válet. Osmdesátkový feeling, především skrze hudbu, je pořád dokonalý. Do vařící vody tvůrci přichodili několik skvělých nových postav (prodavačka zmrzky, Alexej), takže to pořád nenudí a je tam spoustu nápaditých scén a situací, které jsem hrozně rád viděl (sauna, nemocnice, stav na drogách, scéna odjíždějícího Alexeje, Neverending story apod.). Co ale tomu neodpustím je to, že jsme od Stranger Things dostali pouze jednoho Demogogrona a v podstatě žádný výlet na druhou stranu. Vcelku mě to bavilo a nemyslím si, že by to byl nějaký průser, takže doufám v pokračování, protože "něco" je lepší než "nic". ()

Sayko

Wooohou! Tak tohle byla ale jízda! Teda aspoň pro mě, protože jsem stihl tuhle season zhlédnout za dva dny, má přeci jenom 8 hodin, tak kde je problém? V každičkém díle se něco děje, sezóna je plná emocí, příběh se vyvíjí a my se posunujeme dál. Co se ale nevyvíjí jsou postavy. Postavy se nám od druhé série nějak zasekly ve a místo nějaké "inovace" v jejich myšlenkových pochodech jsou pořád stejné. Co je také škoda je to, že se tato série zaměřila jenom na to, co už se vlastně jednou stalo. Zlá obluda si našla nového hostitele, chce všechny zabít a náš hvězdný team s Eleven v popředí se ji snaží zastavit a znovu uzavřít bránu. Jakou bránu, kam? To snad nikoho nezajímá, co je to vlastně ten Upside-down a odkud se tu vzal? Jít k tomu úplnému jádru by byl jinej nářez, než jenom koukat na to, jak El na něco ukazuje, zle se kouká, kape jí z nosu červená a odhazuje to 10 metrů od sebe. Což byla ale zas na druhou stranu sranda. Výborné herecké výkony propojené se zajímavým zpracováním, špičkovými efekty a někdy dokonce i slušnými vtipy (ne vždycky). Proč ne? ()

ChrisBa

Nie je táto séria bez chýb, ale ak to mám porovnať s inými seriálmi, tak Stranger Things stále vládne. Bohužiaľ jednu * musím ubrať ak to porovnám z prvými dvoma sériami. Najprv začnem malými nedostatkami.. záver série ma akosi neuspokojil. Napriek sľubnému budovaniu celej série a armády zombíkov, sa to na konci znovu zvrtlo na klasický boj s monštrom, čo trochu zamrzelo. Takisto zamrzel prechod zo 7. časti na 8. Čakal som, že viac rozvinú uhryznutie Eleven. To však odbili hneď na začiatku ôsmej časti, čo bola veľká škoda. Zároveň vsuvka s "neverending story" sa mi nepáčila.. A teraz všetky klady. Séria je opäť nadupaná a o napätie v jednotlivých častiach nie je núdza. Pribudlo viacero hororových scénok(najmä v prvej polovici série). Humoru je znova dosť a herci opäť excelujú... Po umeleckej stránke ide opäť o skvostný počin, pričom retro 80.rokov nevyprcháva a dodáva tomu slušnú dávku nostalgie.. Takisto príbeh je celkom fajn na to, že ide už o 3.sériu.. Potešili aj odkazy na ďalšie filmy, najviac asi na Arnolda a jeho terminátora.. Suma sumárum, zase som sa bavil počas všetkých 8 častí a hltal ich jednu za druhou.. a to je ako hodnotenie samo o sebe postačujúce.. ()

ruhebitte2010

Sice nejslabší série, přesto pořád nadprůměr. První dva díly můžou leckoho odradit, ale potom se děj přeci jen rozjede. Na můj vkus až moc komediální a málo hororové, chybí se zde kouzlo nečekaného, tajemného z první série. 70% ()

HonzysKISS

První dvě série byly neuvěřitelné veledíla, už bylo na čase to trošku snížit. Tahle řada je taky výborná, ale už není mistrovská. Přijde mi taková jinak natočená než ostatní. Bude asi kvůli vzpomínkovým scénkám, které často probliknou. Ona i mezi postavami je trochu změna. Všichni nejsou společně na stejném místě jako dřív. Jsou tak nějak rozmístěni po skupinkách a různých lokací. Ovšem hodně zajímavé je, že všichni se postupně dozvídají, co se doopravdy děje. Je hrozně super, jak se tu vyvíjí vztahy. Hlavně mezi dětmi, jsou fakt opravdový, pomalu dospívají.Už žádný dračáky, žádný hry. Hodně jsem se bál Robin, že to bude obyčejná postava navíc, ale naštěstí není. Dialogy to u ní i u všech ostatních neskutečně zachraňují. Chování mezi El a Max vás bude hrozně bavit. Akorát možná Nancy vypadá trochu jinak. Nový účes jí docela změnil na vzhledu, ale furt je to kočka. Tahle série je taky o něco akčnější a brutálnější. Vybuchující krysy byly fakt super. Strašidelná bába byla pěkně nechutná. Nejspíš se budete bát toho, že je tu zase nová a silnější příšera. Jako by tu nebylo přímo nic nového. Je to bohužel tak. Ale aspoň to není jednoduché a potřebuje se posílit. Jenomže celou dobu mě trochu štvalo to, že jde zatraceně vidět, že bude čtvrtá série. Furt jsem si říkal, že sem nemůžou všechno vecpat, nebude to stačit. Nové postavy jsou taky fajn, ale zase jich tu tolik není nebo nejsou zase tak extrémně důležití jako ve druhé sérii. Terminátora si určitě všichni zamilujete. Kdybych na Stranger Things koukal kvůli příběhu, hodnotil bych to daleko méně ( i když Rusko byla nejlepší volba), ale naštěstí v tomhle seriálu příběh za důležitý moc nepovažuji. Je to prostě o nostalgické zábavě, ale to už jsem psal v komentáři na celkový seroš. ()

Teg

Třetí série a pořád je to zábava ale... Jen ten příběh začíná celkově trochu skřípat. Myslím, že je evidentní, že kráva se bude dojit dál a to je určitě škoda... Ostatní budou ještě chvíli hýkat blahem, než se vše propadne do špíny a hnisu. Mám raději, když dobré věci skončí se ctí. ()

SpaceOdyseus

Ctvrta serie uz bude beze me. Po treti jsme dostali to same, jen nudnejsi. Kouzlo se vytratilo, zbylo tu jen tuctove dobrodruzstvi s opakujicimi se tematy, hloupymi, nevhodne umistenymi vtipy a opakujicime se tematy. ()

bila.tecka

Třetí série mi vyloženě sedla, vtípky a situace, které tuhle "show" posouvají o level výš - skoro všechny dialogy Ericy Sinclair a Dustina Hendersona, Never Ending Story v ten pravý (!) moment, odkaz na Terminatora, atd... Balancování na hranici absurdna a hlavně adorace osmdesátek v tom pozitivním slova smyslu. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Stranger Things: Temný experiment

Stranger Things: Temný experiment

18.06.2019

Vedle očekávané 3. řady mysteriózní retro série Stranger Things, by si měl každý fanoušek seriálu do kalendáře zapsat ještě jedno důležité datum – 8. července. Tento den se totiž na pultech objeví… (více)