Muž, který uprchl z psychiatrické léčebny, je nebezpečný svému okolí. Je stále o krok před kriminalisty v čele s majorem Špalkem. Co spojuje muže, které pachatel s důrazem na symboliku nastražil policii do cesty? Filip zjišťuje, že jeho vzpomínky na dětství v tomto kraji jsou možná klíčem k vyřešení případu. (Česká televize)

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Druhá epizoda se příliš snažila být thrillerem a já jsem jí to moc nevěřil. Myslím, že by tento seriál měl stát spíše na humoru, protože ve chvíli, kdy je dovoleno postavě Ivana Trojana, aby mě rozesmála, dostává druhý díl ty správné grády. Ve chvílích, kdy se začíná řešit koma hlavního hrdiny, se celý příběh zbytečně přibrzdí a zpoza rohu začne vykukovat číhající nuda. ()

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"To je šmrncovní pachatel. Na takovýho u nás na okrese jen tak nenarazíš." Z léčebny uletěl Anděl a já se přiznám, že jsem při vyšetřování čekal od týmu socialistických vyšetřovatelů mnohem lepší zábavu. Klement sice dělal výživné analýzy, Plachý si stylově sjednal pořádek na diskotéce a Brousek jedinečným způsobem vyřizoval telefonát s pachatelem, ale retrospektivní poskakování v čase mě spíše rušilo, takže příště více analýz ruské (sovětské?) zmrzliny, bezdůvodného mlácení sprostých podezřelých a soudruhování, ať si to užiju. ()

Radko

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

V blázinci sú len simulanti a tí čo sa skrývajú pred neúprosnou realitou údesného reálneho socializmu. Nuž - ehm - realita bola značne komplikovanejšia. Útek z psychitarie s pomocou zostrojených krídel bol ešte zvláštnejší než film o mníchovi Cypriánovi. Naozaj sa ukazuje, že ak chýbajú odkazy na nejaké známe dobové hity (Michal David nestačí) tak samotný dej nič moc. ()

Snorlax

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Opět byly ambice tvůrců určitě mnohem větší, než co se z toho vyklubalo. Pokus o thriller bohužel zkolaboval po prvních pár minutách, během nichž hlavní hrdina díky svým věšteckým schopostem ziskaným díky propadu z minulosti řeší jeden přîpad únosu za druhým. Ale závěr se vydařil, vivat plegomazin. ()

rakovnik

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tento díl seriálu byl velice mysteriózní, nebo veliká nelogická blbost. Děj byl napínavý a zajímavý, i když jsem nechápal funkci retrospektiv. Bohužel, jejich význam, krom toho, že vedly k odhalení pachatele, zůstal skryt až do konce. Ivan Trojan měl méně prostoru, ale dnes mi to ani nevadilo, Václav Neužil sem dnes lépe zapadl. Stále obdivuji výpravu a exteriéry, je s podivem, kolik ošklivosti začátku let osmdesátých se dodnes dochovalo. Několikrát jsem se i zasmál, ale obávám se, že vlastně vážným věcem. ()

• Psychiatrická léčebna byl zámek Jezeří na Mostecku. (VN85)
  • Natáčelo se na Kladně. (M.B)
  • Uprchlý chovanec psychiatrické léčebny Skála uvězní náměstka ředitele chemičky Vintíře v cisterně na podvozku nákladního automobilu Tatra 815. Děj se odehrává v polovině srpna 1982, ale tento typ vozidla byl poprvé představen veřejnosti až na 24. Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně 15. září 1982. (Martin_L)