Muž, který uprchl z psychiatrické léčebny, je nebezpečný svému okolí. Je stále o krok před kriminalisty v čele s majorem Špalkem. Co spojuje muže, které pachatel s důrazem na symboliku nastražil policii do cesty? Filip zjišťuje, že jeho vzpomínky na dětství v tomto kraji jsou možná klíčem k vyřešení případu. (Česká televize)

Prubner

Myslel jsem, že tenhle seriál bude něco jako Probudím se včera říznuté detektivními případy, ale 2. díl ukázal, že to bude jen trapné nesrozumitelné mysteriózno založené na nezáživném střídání retrospektiv, snových vizí a reality. Na něco takového se odmítám dívat 10 dílů, takže tímhle dílem se seriálem Svět pod hlavou končím. ()

0kozel

Druhý díl byl lepší než první, konečně to do sebe zapadlo. Seriál sice stojí na Trojanovi, který je výborný, ale v tomhle díle se k němu přidal i Neužil. Bárdos je nádherná, v tomhle se mi hodně líbí. Je fajn, že přibylo i akce. ()

Hvězdář

Nemůžu se zbavit dojmu, že tenhle díl si velmi svébytně ocitoval legendární severský krimiseriál Most - to zelené auto, mstící se pachatel, jeho oběti, jméno Most,.... ale jo, v tomhle formátu to vlastně pobavilo, v pozitivním smyslu. ()

Antal89

Druhý díl už konečně rozjel celou fikci do plných obrátek. Pokud první díl byl nejasný odvar s několika gagy, tak tento díl dokazuje, že už začíná být prologem k daleko rozsáhlejšímu příběhu. Jen je otázkou, co z něj vyleze. Anděl odplaty evidentně zde působí jako spojnice, která Filipa Marvana má nasměrovat někam hodně dál. Jen je otázkou kam. Díky této zápletce spojitostí připomíná konec dílu něco, co zahraniční tvůrci nazývají cliffhangerem - náhlým přerušením děje a udržením napětí v divákovi. Nakonec možná i celý Svět pod hlavou nakonec překvapí a třeba obdobně jako za případem Anděla odplaty bude i v celém příběhu jedno velké jednoduché rozuzlení. ()

HanaZ

Pořád za dvě... A stále jen díky Trojanovi: Obsadit jeho může být kontraproduktivní, čím více se prosazuje, tím víc jsou vidět nedostatky dalších výkonů... O scénáři, který ubíjí epizodní dramatem další linku, skutečnou zápletku (snad o ni skutečně jde...) ani nemluvě... ()