Byla smrt manželky vysokého místního funkcionáře obyčejná nehoda, nebo vražda? A jakou roli v případu hraje Filipův úhlavní nepřítel Klement Kratěna? Odhalení poměrů mezi normalizační společenskou smetánkou je překvapivé i komické zároveň. (Česká televize)

klukluka

Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější. Nebyla to zdaleka jen specialita komárů, ale dnes to na sebe aspoň nebere tak obludnou podobu. Frajerský zúčtování se starými (ne)pořádky. ()

IvcaSammet

S každým novým dílem si říkám, že přece není možné, aby byl ještě lepší než ten předchozí ... A nakonec se zase vždycky spletu. Jde vidět, že se blížíme do finále, atmosféra stále houstne a houstne. Pokud to tak pujde dál až do finále, myslím, že mám další seriál do TOP 10 ... Snad jenom Kryštof Hádek mi tam nějak chybí ... ()

LachtanShows

Jana Cinu mám dost rád a tudíž jsem rád za jakoukoli jeho roli, s níž se mohu sejít. I když není vždycky taková, která k němu stoprocentně sedí. Vyjmo to bych rád podotknul, že by bylo třeba se ve zbylých dvou epizodách věnovat samotnému Filipovi a ne postranním zbytečnostem. ()

MiniMinion

Soudruzi já nevim co mám říct. Já asi nic řilkat nebudu. Jakožto soudruh a straník je mou povinností dát plný počet. No nic, paní Magdička volala, že má nějakou havárii, tak já jdu, soudruzi. Čest. ()

mh.mail

60% — Je vidět, že se nám seriál pomalu blíží do cílové rovinky. Mezi Marvanem a Klementem se Šejbičem vypukla válka. Charaktery se tříbí, postavy se nám vybarvují. Kdo si zatím udržuje nečitelnost, je Martin Plachý. Nicméně určité náznaky tu jsou a v tomto díle se ke konci objevil jeden poměrně zásadní. Možná slyším trávu růst, možná vidím duchy, ale něčeho jsem si všimnul, nechci to tady konkretizovat, mohl by to být spoiler, ale taky nemusel. To, že zbývají už jenom dva díly, znamená, že pro rok 1982 máme už jenom jeden, maximálně jeden a půl dílu, ve zbytku se taky musí uzavřít Marvanův příběh v současnosti. Jsem opravdu zvědavý, jak to všechno do sebe zaklapne a já uslyším ve své hlavě zřetelné „CVAK“. Protože jestli to jenom vyšumí, bude to velké zklamání. ()

Mlle

Po dvou špatných dílech zase jeden excelentní. Herci i produkce jsou stále obdivuhodní, úroveň textů, nápadů i dějové linky ale díl od dílu značně kolísá. Při svižném rozplétání zápletky jsem se mnohokrát od srdce zasmála, pěknými fórky scénář jen srší. Jedinou vadou na realističnosti příběhu je inteligence, která kouká z očí hercům ztvárňujícím primitivní vekslácké gaunery – takový ten typický, nepřítomný výraz nechápajícího buvola nejspíš ale žádné kontaktní čočky na světě nesvedou ;) Takže soudruhu synu, co bude příště? Už chybí jen soudruh duch svatý... ()

inachisio

Dostáváme se zase úplně jinam. Tentokrát mezi vysoce postavené soudruhy, kteří se konečně nemůžou spolehnout jenom na dobrou pověst. A co s tím mají společného soudruzi od StB? Při sledování se nabízí spousta otázek ohledně děje a napětí s cynickým humorem a absurdními momenty neskončí ani po shlédnutí. Ale zůstane nám i potom ležet v hlavě. ()

Ozzy2

Co už psát...opět vynikající díl, ale nemá už to smysl hodnotit.Je jasné, že sledujeme nejlepší český seriál.Jen toho soudruhování je tam přes čáru, ale to tvůrcům rád odpustím. Až přijde poslední díl, tak propadnu beznaději, protože na další takto skvělý seriál si zřejmě dlouho počkáme. ()

caba

Myslím ,že ani za hluboké totality se tak nesoudruhovalo ,jako v tomto díle.Soudruh syn ,soudružka manželka ...tak to je přece jen trochu přitažené za vlasy a neznělo to ani komicky,spíš to lezlo na nervy. ()

topi80

Znovu vyšetřujeme vysokého soudruha, tentokrát už je to ale o něco větší šlamastyka. Filip spoléhá na to, že tam vlastně ve skutečnosti není, a tak jde do rizika. Může si to dovolit? Motivace Michala zůstává záhadou. Motiv OPBH jakožto zásobárny obecních prostitutů byl výborný. Znovu (ano, opakuji se) se pozastavím nad castingem. Jak to, že týpkům s rozmlácenou hubou rozumím (i když na postsynchronech mluvili s bramborem v hubě), zatímco jednomu z hlavních hrdinů vůbec? Když Ivan Trojan neumí mluvit (čehož si všimly i spolužačky, když probíraly dabing seriálu Melrose Place), tak proč ho režiséři nenechají předabovat někým, kdo mluvit umí? A ukňouraný Jan Cina v roli všemocného veksláckého mladíka, to už je vrchol castingového diletantství. Chápu, že herec zosobňující hned dvě "diskriminované menšiny" je pro ČT pokladem, kterým může šermovat před ideologickými porotami hodnotícími jejich pořady, ale opravdu musí hrát roli, ke které nemá sebemenší předpoklad? To už za chvíli může Pavel Nečas hrát prince a Norbert Lichý vězně z Osvětimi. ()

nula87

Svět pod hlavou stoupá díl od dílu, Neužil s Trojanem perlí čím dál víc, a tenhle díl to jenom potvrzuje. Spoustu nečekaných havárií v domě pana náměstka musí řešit celé OPBH, až při jedné nehodě je najednou paní Magdička mrtvá. Plachý s Marvanem tak úplně nepochopí, co znamená vyšetřit v zájmu strany a Šejbů, takže se rozjede tragikomický kolotoč, nebo spíš horská dráha.... ()