Epizody(8)

Osmidílný komediální seriál je již šestou spoluprací dvojice PrušinovskýKolečko. V projektu, který si nadsázkou bere na paškál složitá témata, jakými jsou nesnášenlivost či xenofobie, si hlavní roli zahrál Martin Hofmann. Rámec seriálu tvoří příběh Luďka, kterého právě vyhodili z práce, bydlí v polorozpadlé barabizně, dluží, kam se podívá, má problémy s exmanželkou i se synem. A v tom nejhorším za ním přijde pošťák Ondra s pozváním do Pošty pro tebe (Česká televize)

bicekz

No, když jsem slyšel "vtipný seriál o cigánech", čekal jsem větší zábavu. Celý seriál pojednává spíš o natáčení normálního života, nikoliv jako typický film/seriál. V takovém případě tento typ filmu/seriálu pochopím jako film životě nějaké hvězdy, ale o životě v Mostě? Další věc je příběh - za celou sérii se skoro nic nestalo a celý příběh se dá shrnout do pár souvětí. Proč pak dávám tak vysoké hodnocení? Líbí se mi poblázněnost tímto seriálem a námět. Nicméně by se dal zpracovat lépe a zajímavěji s větším zapojením romů - nejlépe i jako hlavní postavu roma. ()

BLooDiK

Takhle se to má dělat! ČT konečně pochopila, že sluníčkářská agitka má cenu jedině v tom případě, že se na ní někdo bude dívat a nebude pouze urážet divákovu inteligenci tak, jak to ČT dělá ve svých zpravodajských a debatních pořadech. V první polovině přitáhnout (nás) diváky - xenofoby k obrazovce s tím, že doby České sody se vrátily (a že to je dnes ještě vůbec možné), aby do (nás) zaháčkovaných pak v druhé půli seriálu naprala, ze bílí jsou vlastně kompletně howada a k empatii a prozření je musí dovést cikán(i) a transka. A i přesto se u toho pořád výborně bavit. Skvěle napsané a klidně jen tak dál. ()

platzman

Poslední díl jen podtrhl 5*. Občasná nezvykle nekorektní situace z hořké komedie sociální drama neudělá, jen ukáže, jak moc tohle chybí. Protože se to nesmí. Protože by se někdo mohl urazit. Nejlepší jsou tady herci, Severkovská pětka je naprosto dokonalá, Čvančarová v "životní roli". Rád si dám znovu. A pokud by měli druhou serii zkonit jako RAPLa, asi snad radši ani ne... ()

jaanyna odpad!

Toto je asi moje chyba, že jsem to zřejmě nepochopila. Taky bych se chtěla nadchnout pro nějaký "fenomén", ale prostě jsem za celých osm dílů nepřišla na to, čemu se mám smát. Tomu, že je někdo buran? Nebo tomu, že je někdo hloupá semetrika? Tomu, že je někdo cikán, nebo snad tomu, že se někdo zamiloval do muže předělaného na ženu? Zkrátka mi to nepřišlo vtipné. Ovšem když pan Kubal vysílal v Událostech živě ze Severky z Mostu, tomu jsem se docela zasmála. ()

medveed

Totální palba! První 4 díly jsem se smál. Další 3 díly žasnul a uvědomoval si, kolik neveselé pravdy se skrývá za vtipnými hláškami jednotlivých postav. Závěrečná epizoda je pak asi nejkomornější z celé serie, ale herecké výkony zde bourají pomyslný strop. 100% ()

luga

Otevírání témat, zajímavě navozených, neobvyklým způsobem uchopených a zpracovávaných, to je zřejmě to, čím se chtěl seriál vyznačovat, pokud nechtěl jen šokovat. Jeho posláním, mimo jiné, má být zřejmě boření předsudků a navyklých stereotypů ve společnosti. Nejedná se o prvoplánovou agitku. Plyne přehlídka navlečených situací, kde hrdiny seriálu dostihne jejich vlastní bída. Ve světle nových okolností nemohou sami sebe poznat a jsou z toho zděšeni. Forma seriálu je ve skutečnosti rafinovaná. Za spoustou vulgarit a dokola se opakujících sprostých slov je schováno nejedno citlivé srdce. Hyperkorektnost současnosti je nahrazována ohromující nekorektností, která má mít ovšem stejný cíl. Propagaci názorů s pokusem o změnu myšlení společnosti, vnímání a řešení dnešních jevů a traumat. Tady se ovšem skrývá past. Ano, nic není nemožné a je dobře, když jsou lidé otevření a přátelští, ale nelze vnucovat pohled, že to tak skutečně je, může, nebo má, vždy být. Nemělo by se tak široce zevšeobecňovat s všeobjímající chápavostí, čemuž by se dalo vlivem seriálu podléhat. Důvody, proč jsem seriálu nedal nízké hodnocení a seriál vůbec dokoukal, je to, že některé situace, vedle skvělého neokoukaného hereckého podání, mně přišly zajímavé a humorné. Dále věřím v upřímné snahy tvůrců popsat a snad i někam posunout zvolené prostředí s jejich obyvateli. Nevadí mi a i do jisté míry mám v oblibě praštěné a bizarní situace, pokud jsou dobře vypointované a neplýtvá se jimi, což se nestalo. Rovněž se plýtvalo vulgaritami. Celková stopáž byla zbytečně dlouhá. Chyběl propracovanější příběh, který by mohl mít v celku větší a selektivnější účinek. Přemnoho protahovaných scén s důrazem na jejich samotnou vtipnost, která však tak nemusí každému připadat, nemluvě o vkusu, který byl pro mnohé spíše nevkusem. Takže plýtvalo se kdečím, v neposlední řadě časem a trpělivostí diváků. Zlidovění seriálu navíc zřejmě překryje kritiky hodné slabiny. ()

Mastik222

Po delší době český seriál, který mě několikrát upřímně pobavil. Některé ty hlášky byly fakt super. A navíc se to líbilo i lidem, u kterých máme hodně odlišné styly, co se komu líbí. Jen tak dál ať se natočí zas něco podobného :-) . ()

KyleReese

Kašlu na všechny posudky, předsudky, xie, fobie a podobný hovadiny. Byla to prostě prdel a já se královsky bavil:-)) Rozvířilo to debaty a to je dobře, třeba vznikne více takových seriálů, což je, zejména u produkce české televize, skoro zázrak. Prušinovský s Kolečkem opět nezklamali a doufám, že už zase něco kutěj pro potěchu nás, co se rádi smějeme:-) Dycky Most! a uvidíme se v Severce:-)) ()

Mejkby

Nasmál jsem se, to ne že ne. Ale jinak to je dost slabota a poslední dva díly tomu nasadili korunu trapnosti. Když tu vidim hodnocení 85%, tak je mi z našeho národa docela smutno. To jsme opravdu taková banda omezenců, že tenhle vejšplecht dejchá na paty třeba Pustině? Jasně, temný "severský" krimi se nedá srovnávat se stupidní komedií, ale tohle je na mě MOC! Zhruba v polovině jsem byl ochotnej snížit se až na tři hvězdy. Ale po mediální masáži a po tom co jsem si tu přečet, dávám nasr... jednu. TEČKA! ()

revere

Mimořádně nevyrovnané. Bizar, komedie, drama, (parodie na) thriller, crazy komedie, zase drama... Občas jakoby tvůrci nevěděli, co vlastně chtějí natočit. Značnou část druhého a celý sedmý díl bych "spláchl" do odpadu. Martin Hofmann hraje stále jen v jedné, pro mne nepřesvědčivé poloze, přestože jeho postava je plná inspirativních rozporů a dobře napsaná. Nadhodnocení seriálu bych přisuzoval obecně a dlouhodobě bídné úrovni české televizní tvorby. Po výčtu negativ pak zbývá mnoho dobrých dojmů, které oslavují všechny ostatní komentáře více, než dost. ()

baron156

Most tady všechny rozdělil na dva tábory. První jsou pro další díly a druzí by ho zrušili. A mě je to celkem fuk. Seriál se mi hodně líbil a vždy jsem se těšil na další díly. Dycky Most. ()

fricek12

Ze začátku to byla pecka, ale postupně větší a větší nuda. Závěrečný díl se to trochu snažil zachránit, ale celkově jen lepší průměr. Škoda, mohl z toho bejt cooltovní seriál. ()

teckax

Prostě se stala chyba a já se začala dívat pozdě. Plná očekávání. A tak jsem čekala na ty pořádný vtipy až jsem si v 5. epizodě řekla dost. Není to zlé ale víc mě asi baví ty vtípky kolem. No. ()

ondra.p

Nebál bych se Most! označit jako nejlepší český seriál všech dob. A to z následujících důvodů: 1) Pobavil, jak už dlouho žádný seriál. 2) Lidi se díky němu dokázali zase trochu pospojovat a vychutnávat společně. 3) Je veskrze lidský a uvěřitelný. Hlavně ten bod 3 je důležitý. Divák se dokáže spojit s postavami a dokáže si je oblíbit. Jaký obrovský rozdíl oproti záplavě kriminálek s minimem zajímavých postav. Dokáže se do nich vžít a žít s nimi. Je zvědavý, jak to vlastně všechno s nimi dopadne. Závěr bych hodnotil jako jeden z nejlepších závěrů vůbec. Budiš Luďanův proslov a závěrečná scéna v Severce poselstvím, které za sebou Most zanechá. Život je jako Most!. Je to směska komedie, dramatu, napětí a akce. A každý by měl mít jako Čočkin svoje sny a touhu je naplnit. 100% ()

Kvapca24

Kdo to kdy mohl tušit, že se z Mostu stane fenomén a v podstatě rozdělí národ. Díky všem zúčastněným za neopakovatelný zážitek. Navždy MOST! ()

johnysd

Český seriálový zázrak. Na jedné straně parádní, nekorektní humor, který celkem trefně reflektuje naši současnou společnost. Výborně. Na straně druhé mi vadila sestupná tendence dílů, kdy avizované finále vlastně bylo jedním z nejnudnějších dílů. Jakoby se se tvůrci po prvních třech dílech, sami zalekli, kam by až šlo s nekorektností zajít a ve zbytku seriálu se to snažili nějak uhasit.. Uvidíme. Myslím, že druhá řada je nutností .-) Dycky MOST. ()

soukyd33

Docela poučný seriál o velkém přátelství, který nakonec skončí nečekanou výhrou i prohrou všem ve městě Most. Soundtrack: super Herecké výkony: super. Chanov docela síla. Seriál byl občas docela sprostý a vulgární, a na České televizi to až překvapí. Doporučuji shlédnout, ale vícekrát se na seriál asi nepodíváte. Hvězdiček 4**** (některé epizody jsou slabší) ()

Kubasino

No dobrý zase. Zábava to celkem je, nicméně opravdu se všichni chtějí bavit nad osudy životních trosek, které žijí v jednom z nejhnusnějších měst u nás?. Jako dobře jim tak. Tenhle fenomén mě docela minul a bez další série to přežiju. ()

Frontier

Tohle byla prostě neskutečná jízda! Už kdysi dávno, když jsem se dozvěděl, že něco jako Most! bude, jsem se strašně těšil. Okresní přebor miluju a nějak jsem prostě tušil, že mě tohle nezklame. A nezklamalo, možná dokonce i předčilo má očekávání. První čtyři díly byly jasná řachanda, jedna hláška a vtipná situace střídala druhou. Pak se to trochu zlomilo, seriál šel víc do hloubky, srandy ubylo. To ale v žádným případě neznamená, že by šla kvalita pryč. Jen byla trochu někde jinde. Poslední díl byl pak už jen třešničkou na dortu. Díky všem, kteří se na seriálu podíleli, vznikl jeden z nejlepších seriálů u nás. Herci dokonalí a celýmu perfektnímu představení notně pomohl i skvělý výběr hudby. Za mě je to jasná záležitost, ke který se budu moc rád vracet. Dycky MOST! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

07.03.2020

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

03.01.2020

Padesátka českých filmových kritiků oznámila své nominace pro Ceny české filmové kritiky 2019. V čele seznamu stojí film o pomstě Staříci a komedie Jiřího Havelky Vlastníci, oba filmy mají po pěti… (více)

PF 2020

PF 2020