Epizody(8)

Osmidílný komediální seriál je již šestou spoluprací dvojice PrušinovskýKolečko. V projektu, který si nadsázkou bere na paškál složitá témata, jakými jsou nesnášenlivost či xenofobie, si hlavní roli zahrál Martin Hofmann. Rámec seriálu tvoří příběh Luďka, kterého právě vyhodili z práce, bydlí v polorozpadlé barabizně, dluží, kam se podívá, má problémy s exmanželkou i se synem. A v tom nejhorším za ním přijde pošťák Ondra s pozváním do Pošty pro tebe (Česká televize)

vipeerr

tyvole Luďan..to je něco co tu od Dědictví s Bolkem prostě nebylo. Teď je to v novém, moderním, trendy kabátě. Daleko sprostější, daleko akčnější, a naprostá pecka. Skvělé zmáknuté po herecké stránce a funguje to naprosto bezvadně. Doporučuji každému kdo je skeptický tak jako já k České filmografii..tohle je světlo na konci tunelu České komedie. ()

RigorMortis

Z každej strany som o Moste počul, až som si ho nakoniec pozrel. Hoci niektorí nadávajú aký je rasistický, vulgárny a xenofóbny, podľa mňa dobre vykresľuje realitu (ktorá nie je vždy ružová, priznajme si to) a z produkcie ČT ide rozhodne o jeden z tých lepších kúskov. Dycky Most! ()

makakus

Je zajímavé, jak nadšeně je schopen český filmový fanoušek dycky ulítávat na "hláškových" filmech a seriálech. Takovým dílům pak odpustí všechno možné, takže například Jáchyme, hoď ho do stroje je na CSFD v průměrném hodnocení lepším filmem než třeba Apokalypsa, Zuřící býk nebo i nejlepší z Harry Potterů. V případě seriálů pak MOST! poráží třeba Westworld, Jak jsem poznal vaší matku, Mladého papeže nebo Rodinu Sopránů. Asi proto, že je to mnohem větší "prdel". Podobné nadšení, i když o poschodí dobrého vkusu níže, v Česku zavládlo po Slunce, seno, jahody, ze kterých se stal taky kult. Jasně - MOST! je řemeslně mnohem lepší, ale podstata "prdele" zůstává: hodně vulgarismů, chlastání, sexuálních narážek i scének a hlavně řada rozvalených líných primitivů, kteří jsou nakonec všichni tak nějak roztomilý. Přičemž nakonec ještě pořádně citově podojíme, takže RIP, náš milovaný Čočkine. Je jasné, že žánr komedie se nemusí pokoušet o nějaké sdělování velkých pravd a nezkoumá psychologické hlubiny postav. To dokázali kdysi částečně snad jen Forman a Menzel, ale byl to pak humor spíše laskavě úsměvný, než "prdel". Dobrá komedie-prdel by si ale zároveň mohla odpustit snahu prvoplánově vychovávat (neboli, jak píše přímo ČT "brát si na paškál"), vést nás k politicky korektním postojům, kdy transsexuál nesmí být směšný, ale je většinou přímo pomilováníhodný a Rom musí být jediný pracant z celé party. Přesně v takových místech najednou sranda uvadá, a to včetně unylých scének o zamilovaných mladých, které rodiče vůbec nechápou, protože jsou omezení. Mládí vpřed! Divák musí seriálu odpustit i stále větší dějovou řídkost, jako by časem tvůrcům nápady došly. Nicméně, pořád to bylo dobře koukatelné (až na těch více než pár zdlouhavých pasáží), někdy (hlavně v první polovině) i dost vtipné a originální, takže 60%. ()

ACDCKL

Tento seriál je pro mě zjevením na poli českých seriálů. Toto patří mezi skvosty výroby Honzy Prušinovského a Petra Kolečka, hláškama se tomuto vyrovnává jen Okresní přebor. U obou seriálů během chvilky hlášky zlidověly. A popravdě, kdo si stěžuje na tento seriál z pohledu rasismu a stereotypů, ten bohužel nikdy nepochopí satiru a humor. Mezi slabší díly považuji jen první dva díly a ten konečný, ale s přehledem si u mě seriál udržel 5*. Herecké výkony téměř všech postav jsou excelentní, hlavně postava Edy je snad nejlépe napsaná (nejlepší scénka s rozmražováním mrazáku). ()

Dzegr

"Vždycky hodně přemejšlel o budoucnosti. O tom, že jednou něco dokáže. A to, že se mu vlastně nikdy nic z toho nepovedlo, a dost často to byly takový hovadiny, to je asi jedno, protože on ty sny aspoň měl." ()

Petule3

Ne ne. Nakonec jen tři hvězdy a to to po asi dvou dílech vypadalo na obrovskou pecku. Přesto, že na mě je to až moc vulgární (a to nejsem žádnej puritán), klidně bych ty čtyři dala, protože některý hlášky, ne že zlidoví, ony už zlidověly! Ale ani tak...kvalita klesala a poslední asi tři díly už mě to moc neupoutalo k tomu, koukat celou dobu. Škoda, protože obsazení se moc povedlo! ()

nula87

Most je prostě vtipný. Ano, občas pomocí humoru vulgárního, možná buranského, ale taky díky humoru jemnému a chytrému. Na druhou stranu odhaluje i pomocí stereotypů mnoho temných stránek, takže to místy opravdu není k smíchu. Tohle je vyvážený, mnohovrstevnatý seriál, u nás jednoznačně špička. 85% ()

subic

Dycky Most. Letošní takové hrubozrnné příjemné překvapení z obrazovek ČT. 2023: já vlastně nevím, proč jsem tomu nedal rovnou 5 frček, už jenom kvůli těm hláškám. Dávám. 9/10 ()

Gamekeeper77

Po prvním dilu jsem byl celkem zklamanej a nevěděl jsem, jastli budu vůbec pokračovat. Naštěstí jsem to nevzdal, protože pak se seriál začne pěkně rozjíždět, až čtvrtým dílem dosáhne absolutního vrcholu aby se stejnou úměrou zase klesal až do finále, který už se jen motá v kruhu a plácá o zeď sem a tam jen kolem toho jednoho... Každopádně je to ale dost slušnej projekt, kterej dokáže nezaujmout jen toho, kdo žije stranou těhle špínou zasažených míst, neposkvrněnýho cikánskou problematikou a nechápajícího potíže se soužitím s timhle nepřizpůsovivým bordelem. Vím jak to teď zní, ale to ne. Já dokážu ocenit každýho cikána co se vzepře svojemu vrozenýmu genu vychcanosti a žije poctivě a maká. Znám jich spoustu a nemám problém s nima jít na pivo. Jen nesnáším lehkoživky parazitující na hodnotách a práci nás ostatních. A je mi jedno, jestli je černej, bílej nebo fialovej. No, každopádně jsem se moc dobře bavil, pokračování bych ale pánúm tvůrcům i přes obrovskej úspěch rozhodně nedoporučoval, už by to stálo za hovno. 88%. ()

marek29

Přesah, ten tu nemáme. I když je pravda, že jsem si po sjetí celého seriálu šel dohledávat informace o transgender osobách a našel pár scary obrázků, jak vypadají tam dole :D Přičemž to, jak asi tušíte, nebyla samá pěkná pička Eriky Starkové.. Ti jednodušší z nás nad tímto počinem zajásají, že zase mají v hospodě/za kasou v kaufu po kom opakovat "hlášky". Ti moudřejší z nás jásají ale taky! Seriál nastavuje ČR kruté zrcadlo a otvírá k diskusi témata jako jsou právě transgender, rasismus, nebo chudoba v sociálně vyloučených lokalitách a jejich destigmatizace. A je až s podivem, že takto otevřeně kontroverzní flák pustí v hlavním vysílacím čase na veřejnoprávní televizi.. Díky bohu ale za to! 4 bez přehánění - dycky most! ()

Detak

Komedie? Jak pro koho. Musím říct, že tento seriál mě mile překvapil, protože vesměs s humorem řeší celkem zajímavé téma, kterým nejsou ani tak naši romští spoluobčané, ale spíš postava Dáši, která dříve byla Pavel. Věřím, že mužskou část populace přiměla Dáša nejednou k zamyšlení (a ano, hraje jí žena, ale...). A nejlepší muziku poslouchal stejně Čočkyn, což se bohužel ukázalo až v posledním díle. ()

donnovann

Prušinovský si jede svoje a je to jedině dobře, že na české mrtvé scéně mířící na důchodce se objeví seriál, kterým aspoň na chvíli žije celá republika. Hofmann neuvěřitelně zapadl do svý role a celkově se casting povedl. Česká tvorba mě nijak nezajímá proto nebudu psát obdobný komentáře, že jsme takový projekt potřebovali protože se stejně zase dlouho nic podobného neukáže. Každopádně se MOST povedl, za mě palec nahoru. ()

Maw odpad!

Úplně obyčejný ničím nezajímavý seriál. Bohužel žijeme v zemi prostých a jednoduchých lidí hltajících ulici a ordinaci, takže se nemůžeme divit, že když jednou vyjde něco, z čeho normálnímu člověku nekrvácejí oči, tak to hned získá tak vysoké hodnocení. Za mě by to byly 3 nebo možná i 4 hvězdy, ale jelikož je hodnocení přehnané, musím dát odpad. Navíc díky takovým věcem, jako je hláška Dycky Most, což teď slyším a vidím na každém rohu a přijde mi to vrcholně trapné, mě seriál ještě víc odpuzuje. ()

krokodlak

Kult Mostu mne dost míjí, seriál je podle mne dost prvoplánový a kromě výkonů romských (ne)herců v něm postrádám autenticitu a veristické prvky. Sice mu nelze upřít snadno zapamatovatelné postavy a hlášky, ale tvůrcům dost chybí empatie a společenské vzdělání, a tak místo údajného vyvracení stereotypů vede spíš k jejich upevňování. Dost nevyužitý zůstal pár Schmitzer a Medvecká, přestože nabízel velký komediální potenciál. Pokud jde o romskou tématiku, vřele doporučuji slovenský film Dušana Hanáka Růžové sny, který je mnohem citlivější a poetičtější. ()

MFloyd

Po dlouhé době seriál v ČR, který se dal sledovat, nemá 2 tisíce dílů a po většinu času je i vtipný. Každopádně závěr seriálu už tak zajímavý nebyl, méně vtipů a více "dojemných" scén, které to podle mě kazily. I tak jde o raritu a seriál, který si určitě za nějakou dobu pustím znova, podobně jako Okresní přebor, který je ale pořád o stupínek lepší. ()

pekas

Kosmo bylo o chlup lepší, Trpaslík zase ohodně slabší. Bál jsem se dívat, jestli to nebude moc buranské, ale bylo to sprosté a nekorektní způsobem, která se mi líbil. Velké překvapení a pět hvězd. 85% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

07.03.2020

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

03.01.2020

Padesátka českých filmových kritiků oznámila své nominace pro Ceny české filmové kritiky 2019. V čele seznamu stojí film o pomstě Staříci a komedie Jiřího Havelky Vlastníci, oba filmy mají po pěti… (více)

PF 2020

PF 2020