Bývalý vládní agent, nyní vyprahlý zabiják Creasy odešel ze služby a neví, co se sebou.  Souží ho výčitky svědomí, a tak pití Jacka Danielse prokládá četbou bible, až mu starý kamarád a spolubojovník dohodí kšeft ˗ dělat v Mexiku, kde denně unesou desítky dětí, bodyguarda malé holčičce Pitě, dceři bohatých rodičů. Creasy se proti své vůli s blonďatou holčičkou sblíží, pak ale dojde nevyhnutelně k únosu. Pita zmizí, Creasey je těžce raněn, a ještě navíc obviněn, že se na únosu podílel. Sotva se trochu zotaví, vydává se na cestu pomsty. S pomocí novinářky Mariany Garcii se mu podaří proniknout mezi zkorumpované policisty a dostat se až k hlavě gangsterské organizace, tajemnému muži nazývanému Hlas. Odhalí, že únos měl být fingovaný, že si otec holčičky chtěl pomoci k penězům z pojistky a že se celá akce poněkud zvrtla… (TV Nova)

luco323

„Well, you know what they say. A bullet always tells the truth". Nemám jediné „ale“ ani jediný postreh ktorý by som filmu vytkol. A vlastne nemám ani čo povedať....... všetko bolo prepracované do detailov. Dokonalosť ! 90% ()

malyLibor

První půlka byla na 5 hvězdiček, i když mne chvílemi opravdu otravovaly ty stroboskopické záběry... ve druhé půlce jich ale bylo tolik, že jsem chtěl dát tři. Nakonec jsem to prostě zprůměroval... ale nevím, proč Creasyho nemohli nechat taky žít... pak bych dal 5* bez váhání... bez happy endu ale nemůže být 5*, obzvlášť při tomto způsobu kamery. Pro mne 71%. ()

A4finity

Výborná věc. Jen jsem čekal trochu víc od druhé půle filmu - střed je naprosto dokonalý a tak nějak mě navnadil na to, že se dočkám něčeho naprosto epochálního, což se nakonec bohužel nestalo. Nicméně snímek i tak umí téměř dokonale vtáhnout a nepustit. ()

zeromen

Výborné obsazení, skvělý režisér ale méně kvalitní děj. Čekal jsem o jednu * víc. Ale i tak jeto prostě Washington a Tony Scott. ()

matej.perun

Moj druhy najoblubenejsi film od Tonyho Scotta. Prva polovica fajn, to sympaticke decko prilis neirituje a Denzelovi tieto polohy zasmusilych, tichych ex-killerov vzdy isli. A i ked sa ide podla ohraneho klise stareho bezprizorneho samotara, ktoremu da niekto/nieco novy zmysel zivota, da sa na to v pohode divat. Nastastie vsetko to vezme za sve, ked staremu medvedovi zoberu medvieda, lebo "tohle delat nemeli" a v uliciach Mechiko city sa rozputa napadita vendetta, kde niet nudze o odrezane prsty, ktore sa dezinfikuju auto-zapalovacmi, bomby v konecniku, ustrelene ruky, ci efektne zbavovanie sa bodyguardov bazukou. Prave toto bol jeden z novodobych filmov, ktore dlazdili cestu 96 hodinam a vsetkym tym filmom s drsnymi dochodcami, ktori este stale maju gule a neboja sa ich pouzit. A takisto je to dalsi dokaz, ze Tony nebol len "brat velkeho Ridleyho Scotta", ale chlapik s citom pre akciu a jedinecnym okom pre dynamiku. ()

metylovice

Nedotazenost, ktera misty bije do oci. Dobra hudba, pokusy o umeleckou kameru.Na zacatku je zapketka povedena.Od pulky je dej predvidatelny. ()

Pecos

Úžasný dojemný příběh, ve kterém se Denzel Washington coby bodyguard snaží zachránit svou unesenou svěřenkyni Dakotu Fanning. Skvělé herecké výkony a skvělá režie zaslouží plný počet hvězdiček. ()

Nechic

Nevím jestli tři nebo čtyři. Příběh dobrý, Danzel taky super. Je to trochu přitažený za vlasy, konec se celkem vymykal tempu, které film nasadil v průběhu. Časté a "efektní" střihy a přechody s barevnými filtry byly někdy spíše rušivé. Celkově film hodnotím pozitivně. Je to emotivní i akční zážitek, ale zázraky nečekejte. ()

Yamatosan

Neoriginální, s podivnými zkratkami v logice, až moc ucourané... ale pan D.Z. je skvostný! A ta holčička je taky vyjímečně neotravná! ()

mire.k

Klišé, klišé a klišé. Sra... co si hraje na umění. Profesionálně natočené se spoustou logických chyb. Pokud někomu stačí filmové střihy a slavná jména s pár efektními a nesmyslnými výbuchy aut za 2,5 hodiny pak může jásat. Stačilo jednou. Ztráta času. ()

mdf

Když vám dá někdo sílu a smysl života,uděláte pro něj všechno.První polovina trošku zdlouhavá,ale pak se to konečně dalo do tempa,takže docela slušný akční thriller. ()

kodwin

Určitě dobrý film. Mně se moc líbily ty mexické exteriéry. Exhibice s kamerou mi nevadily a něco se mi vlastně docela dost líbilo. Scénář trochu bez nápadu, ale Man on Fire je udělaný tak originálně, že mi to nevadilo. A Radha Mitchell je tady zatraceně sexy. Až jsem se divil, že si scénárista ušetřil love story s Washinghtonem. ()

Peroon666

Kurnik šopa...kamera jak z hudebního klipu byla místy dost protivná, uměleckosti teda moc nepřidala. Ten konec mě prostě nasral. Denzel cajk, Dakota taky. Tři pentagramy čistokrevné... ()

Bogrant

Nebezpečne pálivý akčný film, ktorý má svoje isté nedostatky (napr. prehnaná dĺžka), ale môže sa nepáčiť, keď v ňom exceluje perfektne nasrdený Denzel a všetko to umne režíruje žánrom bohate ostrielaný Scott svojím typickým, mne vyhovujúcim spôsobom? Odpoveď je jasná. ()

Sa.sa

Ze začátku nic moc, ale poté se to promění ve slušnou vyvraždovačku... Prostě se s tím nesere a dělá to co umí.... Jinak smutno veselý konec, škoda že umřel, ale dalo se to čekat... A hurá malá to přežila i s její matkou.... ()

Skylwalker42

Dětsky krásná Dakota - talent hned na začátku, správně drsný Denzel a výborná režie Tonyho Scotta, který tento typ žánru zvládá na jedničku. Musím pochválit konec snímku. ()

zekon

Příliš mnoho děr s neskutečně stupidní kamerou. Způsob nafilmování stylem lsd nadopovaným vysokoškolákem je odpudivý. ()

Bragi66

Byl by to docela řízný akčňák o výběhovém tajném agetovi, který se dá najmout jako osobní strážce, a který si umí narovnat páteř a těm zlým to řádně nandat, i kdyby měl sám zhynout. Asi by to nebyl tak špatný akčňák, kdyby nebyl místy tak přeslazený a přepámbíčkovaný. Pro mne je ale jeho hlavní vadou ten neurotický videoklipový střih. Denzel Washington si zahrál smutného alkoholického méďu, to by mu šlo, ale ty romantické úlety by mu snad nevěřila ani Marie Poledňáková. Hergot proč má někdo potřebu takhle to kydat dohromady? Rodinný film to zrovna není, tak to tam dávají pro mateřské typy, kteří se dívají na akčňáky? No ale zapamatoval jsem si jednu hlášku: "Odpouštět jim může jen bůh, já jim jen zařídím, aby se s ním setkali" (nebo tak nějak). ()

CheeseFigure

Prvá polka pekne buduje vzťah medzi Johnom a Lupitou, v druhej sa John vydáva na drsnú cestu pomsty. Čo u mňa kazí zážitok sú chaoticky natočené akčné scény, pri ktorých som sa miesto užívania akcie musel sústrediť, že čo sa vlastne deje. A ďalším kazom je koniec. SPOILER: Prečo si nechávali Lupitu nažive? A prečo John poslušne napochodoval do auta zloduchov? KONIEC SPOILERu. Tieto nedostatky podkopávajú moju radosť z filmu natoľko, že viac ako tri nemôžem dať. A pritom je to celkom slušný thriller o pomste. ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (více)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční