Bývalý vládní agent, nyní vyprahlý zabiják Creasy odešel ze služby a neví, co se sebou.  Souží ho výčitky svědomí, a tak pití Jacka Danielse prokládá četbou bible, až mu starý kamarád a spolubojovník dohodí kšeft ˗ dělat v Mexiku, kde denně unesou desítky dětí, bodyguarda malé holčičce Pitě, dceři bohatých rodičů. Creasy se proti své vůli s blonďatou holčičkou sblíží, pak ale dojde nevyhnutelně k únosu. Pita zmizí, Creasey je těžce raněn, a ještě navíc obviněn, že se na únosu podílel. Sotva se trochu zotaví, vydává se na cestu pomsty. S pomocí novinářky Mariany Garcii se mu podaří proniknout mezi zkorumpované policisty a dostat se až k hlavě gangsterské organizace, tajemnému muži nazývanému Hlas. Odhalí, že únos měl být fingovaný, že si otec holčičky chtěl pomoci k penězům z pojistky a že se celá akce poněkud zvrtla… (TV Nova)

Ad4mson

4 a půl *. Další skvělý snímek od mého oblíbence Tonyho Scotta. Creasy v podání Denzela Washingtona je opravdu hrdina a i když zpočátku vypadá, že by neublžil ani mouše, opak je pravdou. Spousta ustřelených prstů, brokovnice, C4ka v zadku a nevybíravé způsoby. Scott umí dokonale navodit syrovou atmosféru skvělými kamerovými filtry a "tripovými" záběry. Nejvíce na mě zapůsobila scéna výslechu v autě, v jíž figuruje nůž, prsty na rukou a autozapalovač. Scéna je opravdu coolervoucí a Creasy ji zakončí dovětkem, při němž nehne ani brvou : " Tak jo kamaráde. Teď se vydáš na cestu do příštího života. Smutno ti tam nebude, na to se spolehni." Dál už to musíte vidět. Člověka opravdu mrazí. Dvorní skladatel Scotta Harry-Gregson Williams se opět vyznamenal a film doplnil výborným depresivním soundtrackem. Doporučuji pouze v původním znění s titulky. ()

M1k9

Film je rozdělen pomyslně do dvou částí. V té první se najatý bodyguard Creasy seznamuje s Pitou, ta holčička mu brzo přiroste k srdci a dá mu znovu smysl žít. To co následuje se dá předem odhadnout, unesou mu ji přímo před jeho očima. V druhé části následuje honba za vrcholem ledovce. Pomstu si Creasy (D. Washington) opravdu vychutnává. Nakonec se to všechno rozuzlí tím, že holčička stále žije. Dojde k poslední předávce, kdy vymění svůj život za její. Pro ty, kteří se do filmu aspoň trochu vžili je to čas uronit slzičku. S tímto jednoduchým scénářem bych film zařadil daleko pod průměr, ale to jak T. Scott film natočil, za to mu musím přidat. Nehledě na to, že výkon D. Washingtona byl více než dobrý. 7.5/10 ()

Greg25

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Opravdu bych chtěla dát ty čtyři hvězdičky - svým způsobem by si je tenhle film zasloužil - režie, kamera, herecké výkony - Dakota Fanning je opravdu herecký talent a Denzel Washington podobné typy zahrát umí (i když na můj vkus už tyhle "drsné klaďáky" hraje až nějak moc často). Jenomže se nemůžu zbavit dojmu, že jsem tohle všechno už někde viděla a to vícetkrát, neříkám, že je to úplně chyba filmu, kdybych tenhle film viděla dříve než všechny podobně laděné snímky asi bych Muže v ohni vynesla do výšin a o zbytku snímků tvrdila, že už jsem to někde viděla. Po řemeslné stránce nelze filmu nic vytknout (snad až na některé mezery ve scénáři) a i celý způsob vyprávění je fajn (i když diváci odhalí ještě před tím než unesou Dakotu, kdo v tom bude mít prsty), ale nevím... nemůžu si pomoct prostě jsem to už někde viděla a natočené v podobném stylu. 65% ()

Tigran

Tento film se mi těžko hodnotí. Na jedné straně stojí celkem povedená zápletka se zajímavým rozuzlením a výkon Denzela Washingtona, který je bezesporu velmi schopný herec. Na druhé straně je režie, která mi bohužel nesedla. Scottovy hrátky s kamerou a střihem se mi totiž zdály přehnané a působily na mě rušivě. Co se týče scénáře, připadalo mi, jako by mi někdo dal napít oslazeného mléka a hned na to čistého lihu. Ze začátku totiž snímek působí, jako rodinný film o smutném chlápkovi, kterého vytáhne z deprese roztomilá holčička, ale hned na to se pohodová idylka změní v drsný syrový thriller. Ale právě díky té první sladké části funguje zbytek, kdy Denzelovi fandíte a chápete, proč se chová právě tak, jak se chová. Škoda, že se Tony Scott rozhodnul exhibovat a prošpikoval snímek halucinogenními supermoderními prostřihy, které divákovi nedovolí, aby se do příběhu pořádně vžil. ()

M.E.K.Y

Mistrovsky natočené akční drama s naprosto dominujícím Denzelem Washingtonem v hlavní roli, který film povznesl hodně vysoko..úchvatný příběh zasazený ve věrohodném Mexiku. Film byl dlouhý přes dvě hodiny, ale nenudil sem se ani minutku (možná trošku na začátku). Konec přesně takový jaký má u takovéhle ho žánru být - dojemný, vzrušující a nečekaný, hudba taky, hlavně na konci, kde jsem uronil dokonce i slzičku :-), fakt luxusní zážitek, na takové filmy stojí za to se dívat!! ()

jerenymo

Hlavně na to nekoukat v českém dabingu.....jinak celkem potěšil filmek.....člověk si prostě musí zvyknout na tonyho rozklepanou kameru. ()

Pawlisman

Nemám příliš co vytknout, Ačkoliv akční filmy ani krimi nemusim, toto mi sedělo a napětí i příběh byl dobře vystavěn, 8,5/10 ()

sedlo03

Velkolepý film. Celých 150 minut jsem byl přikován k obrazovce a fandil jsem Denzelovi, at ty všechny parchanty sundá. Od režie až po skvělý, leč docela průhledný konec to byla obrovská jízda, která ve mě delší dobu nechá stopu. Mám rád, když film u vás vyvolá emoce a to se tu, i když jinak je to akční thriller jak vyšitej, stalo. ()

husokachna

Od Tony Scott mám rád akorát Posledního skauta (kde to však podle mě je hlavně zásluha scénaristy, co zná ten vtip o té velké k*ndě) a pak ještě ten biják o skoku z mostu...To máš za Promésea, brácho....se to tuším jmenovalo a jinak mě vždycky spíš otravoval. Ale tohle bylo hodně příjemné překvapení, i když tak trochu agitka mexických realitních kanceláří, pořád supr zábava, co odsýpá. A o to nám v populárním středoproudu jde především. ()

embecka

Mám rada Dakotu + nemám rada Denzela + mám rada zaslúženú filmovú tyranu a pomsty + mám rada zobrazenie nie vždy ľahkého budovania vzťahov + strašne ma baví meno Pita, lebo si predstavím arabský chlieb = **** ()

Jaroslaf

"Umění může být cokoliv. Creasyho uměním je smrt. A chystá se vytvořit své mistrovské dílo." Vztahu Denzela a Dakoty jsem uvěřil. Potěšil mě Christopher Walken a pan Rourke jakbysmet. Film byl trochu delší než bylo potřeba, ale konec byl velice emotivní. Nemohu jinak než čtyřmi. ()

Pc

Fakt super film s dobře dosazenímy herci, 5 * proto že film měl vše co potřeboval, akci, humor, vztek, brutallta, a všechno možný co se ve světě děje ()

strangercz

Tony Scott král obrazové extáze dokáže ve vás vyvolat epileptický záchvat svýma obrazovýma hrátkami, ale také připoutat k žídly a sledovat cestu bývalého policisty za pomstou Denzel hraje jako o život a já se perfektně bavím. 4* ()

Sista

rychlé střihy a efektní snímání obrazu sice nejdřív zaujme, ale rychle omrzí a pak už jen irituje. Děj je v podstatě velmi jednoduchý, pointa na konci udělaná pěkne, ale předvídatelná..nevím, 80% hodnocení mi přijde hodně vysoké.. ()

modista

moc dobrej thriller akce jak břitva, skvělá Dakota Fanning i Denzel Washington - nebýt ten trhavej klipovej styl, tak to bylo na pět. Opravdu po druhém shlédnutí jsem opravil na pět... ()

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

Keanu Reeves jako slavný komiksový záporák?

12.02.2021

Herci Keanu Reevesovi (John Wick, Matrix) byla údajně nabídnuta hlavní role v komiksovém snímku Kraven o slavném spidermanovském záporákovi. Lovec Kraven je podobně jako Venom či Morbius antihrdina,… (více)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (více)

Arnie a Sly dál nekompromisně akční

Arnie a Sly dál nekompromisně akční