Akční horor, který režisér Guilermo del Toro natočil podle známého Mignolova komiksu, vypráví o Chlapci z pekla, který přišel na svět v roce 1944. Tehdy se ho snažili využít spřeženci Zla v nacistických službách - nesmrtelný Rasputin (Karel Roden), gestapačka Ilsa a maskovaný zabiják Kroenen. Malého ďáblíka však zachránil a vychoval doktor Broom (John Hurt), který pracoval pro Američany. Dospělý Hellboy (Ron Perlman) žije v přísně utajeném Úřadu pro výzkum paranormálních jevů a spolu s žabím mužem Sapienem (Doug Jones) a dívkou Liz (Selma Blairová), která umí v rozčilení vyvolat výbuch či požár, jsou využíváni při mimořádných operacích FBI. Zlo se však nevzdává. Trojice pekelných vyslanců se vrací, aby dokonala své temné dílo, a Hellboy se jim musí postavit... (HBO Europe)

novoten

Co vlastně dělá člověka člověkem? Mentálně je mu 20, je zamilovaný, uremcaný, silný, konfliktní - a díky tomu neodolatelný. Dodneška si vzpomínám, že jsem Hellboyovi po traileru ani za mák nevěřil a pak jsem zůstal zírat. Velmi křehké pouto s Liz, neustálé hecování agentů kolem, komplikovaný vztah s otcem nebo jenom bitky se Samaelem - tam všude mě tenhle pekelný kluk dostává. Po mnoha a mnoha projekcích zkrátka musím uznat, že můj milovaný žánr komiksových adaptací má svého nenápadného, červeného krále. ()

Kordus

Je rok 2019, zítra vychází nový Hellboy, tak jsme si jako přípravu pustili del Torovu verzi z 2004. Původně jsem tu měl hodnocení 5 hvězd, ale sakra, ten film zestárnul. Nebo já. Najednou mi začalo vadit, když postavy někam letí / padají a vy úplně vidíte ty dráty ve vzduchu (u wuxia filmů je to furt OK), když se čas na pár minut zastaví a ty rychle se zavírající dveře si někde uprostřed vezmou na minutu přestávku, nebo když nezúčastněný dav v metru kouká na rudého ďábla, jak boxuje s démonickým psem a u toho stíhá ochraňovat bednu plnou koťátek. ()

tron

„Noc je plná temných a strašidelných vecí. A my sme tu na to, aby sme ich zastavili.“ Komiksovú predlohu som nečítal, ale napriek tomu sa "dobrý čert" zapísal okamžite do môjho srdca. Slušné akčné scény a fajn triky sú jedna vec, tento film má ale v prvom rade veľké srdiečko. Tvári sa namyslene, ale v skutočnosti cítite, ako sa chveje a chcete ho zahriať. Nájdete sa vo všetkej tej platonickej láske, strate najmilovanejších, o ktorých ste si mysleli, že bez nich zomriete, a sile, akú dáva láska. Možno sa dokonca občas budete tváriť, že vám niečo padlo do oka (pohreb alebo „A tak som im povedal: ´hej, mocnosti pekelné, ak mi ju nevrátite, prídem si za vami pre ňu´.“). Gigantická rozprávková výprava, výborné nápady (hovoriaca kostra Ivan), pôvabné postavičky (Jeffrey Tambor) i scény (pitie mlieka, zajedanie cookies a hádzanie kamienkov). Netradične obsadený Karel Roden je čerešnička na originálnej torte. Kino Považan NMnV 2004 ()

B!shop

Jedna z tech lepsich komiksovejch adaptaci, ale na ty nejlepsi kousky nedosahne, hlavne proto, ze by mohla bejt trosku sviznesi. Triky jsou tu takovy rozporuplny, v jednu chvily naprosto bombasticky (pozar v nemocnici) a jindy strasne pocitacovy (malej Hellboy, pohled do vesmiru). Co se hercu tyce, tak tu jde hlavne o Hellboye a ostatni jsou odsunuty na druhou kolej. A nastesti Ron Perlman nezklamal. Tvurci si ho imho vybrali diky jeho roli v Jmene ruze a v roli Hellboye si nedokazu predstavit nikoho jinyho, navic je fajn, ze i pres velkou vrstvu liceni muze hrat. A nektery jeho hlasky jsou dokonaly. Ostatni herci jsou v pohode, ale proste nemaj moc prostoru. Co se tyce Rodena, ten byl hodne cool, ale prislo mi, ze misty docela prehraval. A nejak nechapu k cemu tu byl agent v podani Rupert Evanse, takova zbytecna postava. Celkove jsem se u filmu bavil od zacatku do konce a potesi, ze se misty uspesne vyhyba nekolika klise a jsou tu i vtipny odlehcujici scenky, ale nektery slabsi chvile se tu najdou, proto to neni uplne cistejch 5*. ()

Marius

Komiksy moc nemusím ale na Hellboyovi som sa slušne bavil. Ako už bolo povedané úvod pripomína strého dobrého Indyho a je najzaujímavejším momentom filmu. Naopak ma nudilo záverečných 15 minút. Karel Roden nič moc, zato ten nacistický assassin bol dosť štýlový. Selma si konečne strihla relatívne slušnú rolu po všetkých tých husiach vo Veľmi nebezpečných známostiach a Jednoducho sexi. Hviezdou filmu je ale určite Ron Perlman ktorému postava sadla ako šitá na telo. Má perfektné hlášky a je dostatočne "cool" ako má byť správny komiksový hrdina. Guillermo del Toro ukázal že po sračke ako bol Blade II dokáže natočiť dobrý film. ()

Jossie

Tenhle typ filmu mě neskutečně baví a Hell-boy je určitě z těch nejlepších. několik scén už jsem sice někde viděla, ale proč ne, když jsou použity dobře. Velmi pěkné triky, nádherné stvůry i nestvůry, jedna hláška vedle druhé a ještě Karel Roden, s radostí dávám 5*. ()

Jara.Cimrman.jr

"Jsem nehořlavej, ty ne." Suchý hláškař v červeném provedení, v poklidu si zabrušující své rohy, mne neskutečně bavil. Svět kolem něj však má do jeho zábavnosti daleko, snad s jedinou výjimkou fantastického štěku Ivana Klimentoviče, což mne v závěrečném součtu tentokrát donutilo o jednu celou půlhvězdu zaokrouhlit dolů. ()

CheGuevara

V době, kdy jsem si začal zoufat nad nedostatkem pravých filmových hrdinů, se mi do života vřítil tenhle umanutý rudoch. Připomněl mi jak moc je důležité mít zajímavého hrdinu. Hellboy je ten stejný důvod, proč jsem tak miloval všechny filmy Indiana Jonese. A propříště bych poprosil rovnou o romantický žánr, neboť tenhle povedený pár je jednoduše k sežrání. ()

EdaS

Moc fajn komiksárna, u které jsem zalitoval, že jsem si ji nechal v kině utéct. Ron Perlman je jako Hellboy naprosto dokonalý! Příběh mohl být sice trošku zajímavější (ale to se mi zdálo i u comicsové předlohy), ale moc mi to nevadilo. Důležitější byla atmosféra a hlášky. Těším se na pokračování... ()

Melies

7 / 10 Ohodnotiť Hellboya je tuhý oriešok - keby sme sa chceli byť silou mocou objektívny a nestranný, bolo by to tak za tri *, no prehliadnuť to nadšenie s akým bol celý film točený, to nadšenie, ktoré srší z každého záberu - to by bol hriech! A tak aspoň jeden raz nechajme prísny kritický pohľad pred vchodom do kina a vychutnajme si jeden z posledných filmov svojho druhu - filmov robených čisto pre radosť, nie pre peniaze. Verte mi, na výsledku to je cítiť. ()

Skejpr

Del Toro měl tuhle látku opravdu rád a je to vidět. BOHUŽEL měl tudle látku rád až moc a nevěděl kdy přestat. Hodinu a půl se pořád někam honěj, a metaj jeden joke za druhým, a dalo by se říct, že je to fakt psina (něco jako prvních 20 minut SW III). Jenže pak se během poslední hodiny snaží najednou dát věcem hlubší smysl, všechno vysvětlit, dát dohromady, a film ztratí tempo, svižnost, i půvab. A ta finální chobotnice, tu sem fakt nepochopil. Nicméně díky první hodině a půl dávám ty 4 ()

Pumiiix

Jeden z těch lepších komiksu, výborné prostředí, výprava a vizuály. GCI triky mi seděly, ale celkově mě film napoprvé tak nenadchnul, jako po dalších shlédnutích jsem přidal ze 3* na 4* a myslím, že zaslouženě, určitě je v ději pár slabších míst a pár chyb. Hodně vynahrazuje obsazení, hláškující Ron Perlman jako pekelný hoch, je jeden z nejlépe obsazených komikových hrdinů, Salma Blair – dobrý výkon, K.Roden nedostal moc prostoru, Sapiens… Jinak opět skvělé zpracování Del Tora, i díky jeho fantazii a maskám se strašně těším na druhý díl, který vypadá více podobný komisku, velkolepěji a jako pořádná jízda, akorát mě strašila v traileru „chobotnice z pod chodníku“ a její podle mě nepovedené zpracování – uvidím nakonec v samotném filmu. První díl – 7/10* ()

Bebacek

Až budu mít zas někdy v noci oči jak baterky, pustím si ptákovinu o supermanovi, kterej se po přemíře posilování zapomněl v sauně, z užívání steroidů mu narostl dlouhej ocas (nespojovat) a aby byl in, strčil jednu ruku do květináče, odšpuntoval dva velké sudy vína a ty korky si vrazil do hlavy… wow a spánek je tu! Brou noc, strýčku Fido.. ()

BadoXXII

Kde chybí světlo, vítězí temnota...... Hellboy sa nehrá na nič hlbokomyselné, jednoducho chce baviť. Svojou štýlovosťou, hláškovaním, podarenými maskami a efektami, záporákmi (hlavne ten nacistický assassin), akciou a humorom sa mu to darí veľmi dobre. Veľká fantázia a zručnosti režiséra pomohli k tomu, že Hellboy je jedna z najzábavnejších komixoviek pod slnkom. Ešte dodám, že hlavný hrdina je na zamilovanie. ()

Shit

Ron Perlman v roli Hellboye je dokonalej a některý hlášky v jeho podání jsou přímo úžasný, ale přece jenom v některých případech se až příliš snaží vypustit nějakou skvělou hlášku a nepovede se mu to. Triky ve většině případů vypadaj hodně dobře, ale v jiných momentech jsou takový dost zvláštní, né že by byly úplně šaptný, ale nejsou na tý nejvyšší úrovni. Myslim že se z toho dalo vytřískat o něco víc, ale i tak je to skvělá zábava. ()

Dadel

Je to sice lepší než Blade II, ale Guillermo del Toro stále vůbec neumí režírovat. Pokud je Hellboy něčím zajímavý, tak osobností titulního hrdiny, což ovšem není zásluha autorů filmu, ale autorů comicsu. Křivka zábavnosti filmu se s přibývajícími minutami řítí neustále strmě dolů a finále je až trapné. Jo, a Karel Roden s takovými rolemi asi díru do světa neudělá... ()

Morien odpad!

Kdysi jsem viděla Hellboye, zdál se mi to být hloupý a špatně udělaný film. Podívala jsem se znovu po letech, a původní dojem se příliš nezměnil. Čímž pro mě vyvstává otázka, jak může jeden režisér natočit film, který mě totálně rozbije (Faunův labyrint) a všechny jeho ostatní filmy mě totálně rozčílí? A ještě teoreticky tím začíná challenge hledat další takové režiséry. Každopádně bych mohla místo subjektivního hejtování hovořit trochu k věci a říct, co se mi nezdálo: Nechápu, co je s dramaturgií tohohle filmu. Trvá dvě hodiny, ovšem subjektivně to je několik let, a přestože se tam "pořád něco děje", působí to na mě strašně úmorně a nudně. Vlastně si pořád říkám "A teď to konečně začne!" a najednou je konec. Jako by filmový čas byl věnován věcem neúměrně jejich důležitosti, resp. během sledování se nic nezdá důležité, ani když je hudba a kamera a všechno proklatě fatální. A tak, jak neodsýpá celková zápletka, tak utahaně a divně na mě působí i jednotlivé (akční) scény. Třeba když Červený stojí na kamenném mostě v podzemí a obří kladivo mu most z obou stran odsypává - moment mezi tím, kdy kladivo usekne most a než Hellboy začne balancovat a přepadávat je neskutečně, nekonečně dlouhý, vůbec to nevypadá jako příčina a okamžitý následek (což by kurňa balancování nad smrtící propastí mělo být). Závěrečné vítězství nad hlavním padouchem (padouchy) je taky nějak podivně načasované. Nevím, jestli je to chyba trikových mistrů (asi jo, když nad tím přemýšlím, tak všechny scény, které mi časově neseděly, nebyly reálné, ale umělé), ale úplně mi chyběl pocit napětí (sakra, jde mu o kejhák) a následné úlevy (jo, povedlo se). Dvě tři vtipné hlášky film neudělají, zvlášť když ho porovnám s jinými filmy ze stejné doby a mám dojem, že oproti nim je příšerně starý. A celkově mám dojem, že všechny dobré věci na tomto filmu pramení z původního komixu a že filmaři nepřinesli nic vlastního zajímavého, jenom ty zvosleniny. ()

gudaulin

Hellboy je celkem sympatický, nicméně nikterak vyjímečný film, který doplácí na nedotažený scénář a slabé finále. Nedotažený scénář v tomto případě znamená, že zlo je příliš neduživé a neschopné, hrdinové se ve svém boji zase tak nenadřou a divák tak přijde zkrátka. Sympatické je na druhou stranu herecké obsazení, kdy Ron Perlman se do role pekelníka ideálně hodí už svým vzezřením (přijde mi, že mohli částečně ušetřit za maskéra) a Karel Roden si svého Rasputina taky evidentně užívá. výtvarně zajímavé jsou některé rekvizity a kulisy. Lehký nadprůměr, a proto 60 % celkového dojmu. ()

choze

Design monster a různých technických hraček je skvělý, ,je na nich vidět zápal pro věc, stejně jako na práci s postavami, které jsou dobře ocastingované. Akce taky dobrá a pokud Hellboy zrovna otráveně nevzdychá nebo necrapuje, tak se mu občas podaří i zahlásit. ()

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

Hellboy se brzy dočká dalšího rebootu

19.02.2023

Po posledním Hellboyovi z roku 2019 od režiséra Neila Marshalla (epizody Hry o trůny) to vypadalo, že se rudý ďábel z pera Mikea Mignoly na pár let zase uklidí někam stranou. Snímek totiž narazil u… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce