Geniální film, bez kterého bychom se asi jen těžko dočkali takových kousků jako je např. Fincherova HRA!(31.8.2002)

U scény, kdy Roger Thornhill čeká v poušti na "pana Kaplana" jsem se musela smát, i když to vlastně ani k smíchu moc nebylo... ale za to může Kusturica. Jinak parádní podívaná.(13.7.2010)

Vybroušené dialogy, dokonalý styl, nadpozemsky charismatický Grant, hitchcockovská mnohoznačnost a Humor...Nepravý muž na nepravém místě v nepravou dobu-ale v tom Pravém filmu. Ten popis je zoufale chabý, ale okouzlení nelze popsat slovy, protože při přemýšlení nad vzletnými adjektivy mi na rtech bloudí připitoměle zasněný úsměv a ožívají dialogy. Pokud to neuvidíte, bude vaše filmová sbírka chudší o Modrého Mauricia. Hitchcock Number One. TOP 10 movie.(23.4.2007)

Možná od filmů Alfreda Hitchcocka očekávám hodně, ale tentokrát se mi bohužel nedostavilo to, co jsem očekával, nebo alespoň ne v očekávané míře. Téma nespravedlivě obviněného muže na útěku sám Hitchcock rozvinul v jiných filmech lépe, zápletka je naivní a odhadnutelná, záporáci mají strašně málo prostoru a napínavých, humorných i romantických scén je na více než dvouhodinovou stopáž málo. Pár skvělých scén (jízda v opilosti, letadlo, závěr v Mount Rushmore), skvělé herecké výkony (mezi Grantem a Saintovou to jiskří, avšak mají málo společných scén) a zručnou režii to má, jen jsem prostě (jak už jsem na začátku napsal) čekal víc. Film jsem viděl rád se spokojeným nostalgickým úsměvem i když nakonec musím říct, že IMHO zestárl a sám Mistr napětí jej několikrát překonal. 60%.(10.11.2012)

Je to taková konspirační bondovka se sympatickými herci a scénářem. Některé scény jsou geniální např. ta s letadlem. Příběh je dobrý a ze začátku velmi poutavý a zajímavý, ale ke konci to začne naivnět a prostě mám pocit že se z toho dalo vyždímat víc. Ale to nic nemění na tom, že Hitchcock je skvělý režisér a jeho filmy buď nestárnou vůbec anebo jen trochu.(2.6.2005)

• - Když Torhnill (Cary Grant) jede vozem v úvodu filmu se svou sekretářkou Maggie, které diktuje úkoly a vzkazy, je za zadním oknem vidět automobil Škoda 440 - Spartak. Následuje Tornhillovo auto téměř celou dobu jeho cesty. (Robbi)

• - Do hlavní ženské role (Eve Kendall) chtělo studio původně obsadit Sophii Loren, která měla sama o roli zájem, ale problémy se smlouvou jí v účasti zabránily. (džanik)

• - Podle Evy Marie Saint jí kostýmy (u firmy “Bergdorf Goodman“) vybíral osobně sám Alfred Hitchcock. (džanik)