V tomhle snímku Hitchock dokonale zkloubil svůj nesporný režisérský rukopis. Snímek, ve kterém se proplétá několik různých žánrů od komických situací (Grantova jízda v opilosti) přes romantiku až po opravdové drama/thriller, jen potvrzuje, že zařadit Hitchcockovu tvorbu do nějaké žánru je téměř nemožné (navíc nechápu, kde se vzalo oslovení "Mistr hororu"....). Napětí jaké Hitchcock dokázal vytvořit se jen tak nevidí (Grantovo čekání na opuštěné silnici, tam se přesně ukazuje mistrovství Hitchcockovi režie). Cary Grant je velmi sympatický a pro mě je to takový předchůdce Jamese Bonda. Jeden z nejlepších Hitchcockových snímků. Dodnes nemůžu pochopit jak je možné, že režisér jako byl Alfred Hitchcock nikdy nezískal jediného Oscara za režii........(12.3.2008)

Hitchcockovi nemožno upierať jeho režisérske kvality a týmto filmovým skvostom v unikátnom hereckom i obsahovom balení si vydobil cestu na môj osobný piedestál, z ktorého ho nedokážem zvrhnúť. Bláznivé kriminálne dobrodružstvo podmaľované jemnými romantickými či napínavými variáciami dodávajúcimi osobitný šmrnc a chvíľami príchuť ľahkej americkej zábavy. Scenár je dokonalý a celkovo sa v tej spleti intríg a podlostí nedá nájsť jedno hluché miesto. Cary Grant je pohľadný gentleman s charizmatickou tváričkou a Eva Marie podmanivá klamárka a........ a musím to vidieť ešte raz, pretože na jeden raz sa to všetko proste vstrebať nedalo :) 90%(13.11.2009)

Další Hitchcockova lahůdka. Vypadá no na jednoho z předchůdců bondovek. Film má od začátku až do konce švih, že by mu ho mohli závidět i leckteré dnešní filmy, které se nuda snaží maskovyt svižnými kamerami. Nechybí zajímavá zápletka, humor, skvělá hudba od Bernarda Hermanna a bomba akcička na sochách na závěr.(3.11.2006)

Do romantické scény v kupé vlaku se jedná o tak napínavý snímek, že jsem jej hltal s očima a pusou rozevřenýma dokořán, a děsil se každého reklamního bloku (shlédnuto v TV), který měl přijít. Prvních čtyřicet minut to má grády, vtip, a dokonce i art: za ten jistě "mohou" výborný Hitchcock na postu režiséra a neméně skvělý kameraman. Cary Grant roli milého zmatence zvládnul na výbornou, a jen se podivuji na tím, že opravdu nikdy neztvárnil Jamese Bonda. Jeho postava patří k těm nejsympatičtějším, jaké jsem kdy poznal a vyzařuje z něj něco, díky čemu jsem se s ním chtěl okamžitě skamarádit. Takže kde je to ale, ta jediná chybějící hvězda? Po nástupu hlavní ženské hrdinky ztrácí snímek něco ze svého švihu a tempa, a já se navzdory nepřestávajícím osobitým a kouzelným scénám (čekání u dálnice, číhaná u sídla zloduchů) poměrně nudil. Navíc jsem si čím dál více uvědomoval jistou naivitu, která se starším dobrodružným snímkům prostě nevyhne... Jinak paráda - 85%.(6.9.2009)

(1001) Opilý Cary Grant má své kouzlo, ne že ne, a celkově ta noční jízda autem byla velmi estetická, skoro jako z mých snů, stejně jako Martin Landau, ale to už je jiná pohádka. Člověk 21. století také musí mít na mysli Kusturicu a Vincenta Gallo. A potom je nechá spolu hovořit, ale divák tomu nerozumí, protože tam rámusí motor letadla. Hitch je drahoušek. A na konci vlak vjede do tunelu, sprosťák. Když se tak nad tím zamyslím, tak je těžké uvěřit, že je to skoro šedesát let starý film.(24.4.2015)

• Cary Grant

• - Natáčelo se na newyorském nádraží “Grand Central Terminal“. Mezi přihlížejícími byli i pozdější režiséři George A. Romero a Larry Cohen. (džanik)

• - Alfred Hitchcock nastínil Jamesi Stewartovi tento projekt už během natáčení “Vertiga“. Stewart, zavedený “hitchcockovský“ herec a “jeho“ hvězda, pokládal za samozřejmé, že bude do role Thornhilla obsazen. Hitchcock však už tehdy uvažoval o Cary Grantovi a aby předešel velkému zklamání, počkal, až bude Stewart “bezpečně“ upsaný Premingerově dramatu Anatomie vraždy (1959) a nabídku na roli Thornhilla bude muset odmítnout. (džanik)

• - Tradiční Hitchcockovo cameo: muž, kterému v úvodu ujede "před nosem" autobus. (džanik)