Janek

Výpravná pohádka, která nepostrádá zábavnost a splňuje svou "Disney" funkci celkem patřičně. Bonusem jsou dobré cameo role. Nenalézám důvod ke kritice něčeho tak neškodného jako je tento film. ()

SOLOM.

Tak bohužel i já se musím zařadit do fronty k těm, kterým se tento film nelíbil. Jako malý jsem kreslený seriál taky žral, ovšem tahle splácanina se mu nemůže rovnat ani po kotníky. Rádoby humorných situací je tu sice dost, ovšem jen málo která z nich je opravdu srandovní. Přišlo mi jako by se ta plejáda herců snažila předvést co možná nejdebilnější výkon a vysloužit si tak Zlatou malinu. Chan kromě svého bojového umění málokdy nabídne něco navíc, Arnieho přínos filmu už nebudu ani komentovat a během sledování filmu jsem měl co dělat, abych neusnul nudou. Nevidím to ani na průměrné hodnocení, protože nevidím jediný důvod, proč se na to podívat ještě někdy znovu. ()

Sofia

Bláznivá komedie, která ale splnila svůj účel - pobavila :-) překvapila mě spousta mých oblíbených herců ve vedlejších rolích (Kathy Bates, John Cleese, Jim Broadbent, Owen Wilson). Choreografické souboje Jackieho Chana bych klidně oželela, ale moc se mi líbily všechny ty mezititulky a mapy, kde se hrdinové zrovna ocitali. Taky bych se k takové cestě kolem světa dala přemluvit! ()

Bauer

No jako je to kravina ale zase jsem se téměř dvě hodiny dobře bavil. Knížky od Julese Verna mám rád a Cesta kolem světa za 80 dní je jedna z nejlepších. Samozřejmně tento film je upraven, tak aby opravdu jen pobavil. Je pravdou, že je zde řada povedených a vtipných scén až na tu část v Číně, tam to bylo dost nudné, jenže v této části byli velmi dobré souboje a výborná ukázka bojového umění .Jen je škoda toho blbého hereckého obsazení. Jackie Chan je celkem v pohodě ale pro mně neznámý Steve Coogan předvedl nic moc výkon. Na druhou stranu byl velmi komický a díky němu jsem se smál. Hodně mně pobavil Arnold Schawrzenegger. Potěšila mně učást Roba Schneidera a bratrů Wilsonových. Příjemná komedie na kterou se za pár let podívám znovu a rád. ()

luka4615 odpad!

Jedna z nejhorších adaptací mé oblíbené knihy! „This is what happens when you leave home. You meet... people.“ ()

Pepy

Pokud se nad tím zamyslíme trochu jinak, dojde nám, že to není pro někoho zas taková extra podívaná. Pro mě je to, ale docela důmyslná souhra okolností. Já bych si film bez Jackie Chana nemohl vůbec představit. Bez něho by byl pouze poloviční a ve scénkách kde právě bojuje se dostane sem tam i nějaká zábava. Příběh byl sepsán vskutku dobře bez jediných chyb, Ewen Bremner se tu představí jako úplný nešika, díky němu se tam také dostává nějaký ten humor. Pro mě příjemná pohodová podívaná. ()

Lacike

Tak strasne som chcel mat tento film rad. Ked uz pre nic ine tak aspon kvôli tomu, ze sa v nom stretli moji traja oblubenci: Jackie, Arnie a Sammo. Ale vsetky komedie Frana Coraciho mi pripadaju nezazivne a absolutne nevtipne. Zamrzi to o to viac, ze v rôznych cameo vystupoch sa tu mihne mnozstvo nadanych komikov. Bohuzial styl humoru, ked tu rôzny postavy neustale o nieco zakopavaju alebo padaju, cieli na najmensie deti. Vidiet to v detskom veku, tak by som mozno tento film miloval. Scenar mi tiez pripada strasny. Proste taky zlepenec viacmenej nesuvislych scen. Niektore cameo vystupy su prakticky zbytocne a Arnieho dokonca neskutocne trapne. Ine som po rokoch docenil a aspon trochu som sa pousmial. Medzi klady patri nadherny vizual, bohata vyprava a hlavne po dlhsej dobe vydarene bitky v HK style, ktore mal evidetne Jackie pod plnou kontrolou. Aj ked su miestami jasne citelne pomocne lana, tak su väcsinoou pouzite natolko kvalitne, ze sa to da akceptovat. Je tu dostatok bitiek s vynaiezavou a vtipnou choreografiou. Takze bitky nielenze nadchnu ale aspon su aj zarukou vydareneho humoru. Sem tam sa najde aj nejaky solidny kaskadersky kusok. Vysledkom je taky nesurody mismas v ktorom si snad kazdy najde nejaku scenu, ktora ho zaujme, ale ako celok to nenadchne. P.S: Po dlhej dobe Jackieho film v zaverecnych titulkoch neobsahuje nepodarene zabery. Divne. 5/10. ()

slatkac

Huh, tak to teda musí být docela záhul, procestovat celej svět za 80 dnů. Vono to ale zas takovej zázrak není. Dle mých výpočtů by se to ale s vhodným autem (Subaru Impreza), vhodným vybavením a pilukám proti nadrženosti dalo zvládnout za 58. Ale zpět k filmu. Já se u toho bavil. Jackie Chan tady opět předvádí ty jeho vtipný bitky a navíc, kde jinde kromě Herkulese v New Yorku, můžete shlédnout Arnieho Švarcenegra v tak vtipný roli??? Ale za těch pár nudných míst musím dát jenom 4*. P.S. - nemá někdo na půjčení 18 milionů??? ()

Hwaelos

Velice vtipná akce na jedno použití, která má s historickou realitou společného asi tolik, co s Verneovou předlohou. ()

Agatha

Zcela jednoduše řečeno: kreslený seriál je mnohonásobně lepší než tento patos! Jednou a už nikdy více! ()

svik

Slušná podívaná. Jackie se sem vůbec nehodil měl by zůstat u Police Strory. Corani se rozjel špatným směrem, Coogan si moc vyskakovat nemohl a bylo to vidět. Cesta byla moc rychlá a nezajímavá, moc nevyrovnaná a hodně skční. Špatný scénář a jediné co tomu všemu stálo v protiklad byli sem tam vtipné dialogy a scény. Myslím že 2 hvězdičky sou až moc. ()

corpsy

Jeden z tých príkladov, keď sa veľa čaká a človek nedostane to čo chcel. Ja som sa dočkal. Super streštená dobrodružná komédia s obrovským počtom cameo úloh a skvelou a razantnou akciou. Výpravné, vtipné a bombastické. ()

Marek1991

Novodobá dobrodružná akcia s Jackiem Chanom a menším výletom v minulosti, ktorý však pobaví, neokúzli, ale scénky zaujmú. Je to svojská jazda po svete so skoro dvojhodinovým trvaním, nesklamal, ale neprekvapil trikmi, či vtipom a dialógmi. ()

Torision

Hodně svižnej film, ve kterým exceluje, pro mě doteď celkem neznámej, Steve Coogan. Akční scény jsou zpracovaný správně jakiechanovsky , prostředí se takdy dost povedlo, i když místy je znát, že se natáčelo nikoli ve Francii nebo Číně ale nýbrž ve studiu.Jinak mě to ale potěšilo a rád to zkouknu znova. ()

bloom

Když zapomenete na děj Verneovy knihy, tak se celkem slušně pobavíte. Hlavní představitelé Jackie Chan a Steve Coogan jsou sice zábavní, ale jako sehraná dvojka moc nepůsobí (narozdíl například od dua Chan - Wilson). Coogana si přitom vybral sám Chan osobně, původně byli do role Fogga zvažováni Hugh Grant a Rowan Atkinson. Nejvíce mě pobavily roličky bratrů Wilsonových a Johna Cleese jsem nějak... nepochopil :-) ()

Kryton

Arnold hrajícího sám sebe. Chan skoro nevyužitý a do toho věci spíše pro ty nejmenší a popcornové publikum. Nu dobře na Nově to bude megahit. Pro mě to je celkem ztracené peníze a námět. Mám nejradši starou verzi se sirem Guinessem! :-) ()

themic

Docela příjemný rodinný film. Náměť cesty kolem světa byl dobře podaný. Průmerné zpracování i herci zahráli dobře. Animace, které doplňovali části mezi jednotlivými zeměmi, byli docela chabé na obsazení filmu. Obsazení známých herců do malých rolí byl docela dobrý nápad a to se mi na tom líbilo..:) Za Arnolda v roli Tureckého prince přidávám jednu hvězdičku, byla to snad nejlepší scéna z filmu:) Jackie si musel přitom filmu docela dost namlátit, po těch jeho akrobatických kouskách co předváděl. Ani se nedivim, že Chana nikdo nechce pojistit. Sečteno podtrženo, průměrný film s dobrým obsazení, takže 70% ()