Dirk Gently's Holistic Detective Agency (TV seriál)

Dirk Gently's Holistic Detective Agency

Komedie / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 2016–2017, 12 h 49 min (Minutáž: 41–53 min)

Parádní záležitost! Prvních pár dílů jsem totálně netušil, která bije ani jestli mě to baví, nebo nebaví, ale pak jsem to začal hltat a hrozně mě to chytlo. Skvělý postavy (až na otravného Dirka), zajímavý děj, spousta záhad a tajemna. A hlavně největší seriálovej úlet, co jsem v posledních letech viděl. :-)(26.10.2017)

Nebudem riešiť, že to je sprznenie predlohy, i keď je škoda akým spôsobom to výborná kniha od Adamsa schytala. Žiaľ, to čo malo byť na seriály najlepšie, samotný Dirk, je najväčšia slabina. Barnett to hrá na Sheldona Coopera s mozgovou porážkou, je otravný a nevtipný. Wood predvádza svoju klasiku, ublíženého hobita so smutnými očkami. Čo sa týka samotných udalostí, sú zväčša nezaujímavé a humoru je málo. Vyťahujú to vyššie iba sekundárne deje a postavy ako Bart alebo Amanda.(24.2.2017)

Naprosto perfektní, jak se nikdo absolutně nemaže s nějakým alespoň rámcovým vysvětlováním či nesmělým uvedením do děje. Nasrat, tady to máte - holistický detektiv, holistický zabiják, Black Wing, The Rowdy 3, žralok v hotelovém penthousu, divní holohlaví týpci s kuší, proč ne, přeberte si to, jak chcete. Super ujeté se skvělým Barnettem a Woodem. Nejkouzelnější na tom je, že všechny tyhle šíblosti do sebe ve finále vskutku zapadnou a budou v rámci možností dávat smysl. Už abychom tu měli druhou sérii... 2. série bohužel (poněkud) zklamala. Prvních pár dílů panovalo naprosté nadšení ohledně návratu Dirka Gentlyho a všech bizarností a výstředností, které s tím souvisí, postupně však notně vychladalo. Příběh byl dle mého až příliš soustředěný na Wendimoor, v tomto světle se jevil Blackwing celkem irelevantní a ve finále i byl. Nějaké postavy (např. Bart) tu v podstatě nedostaly žádný prostor, tak se prostě tak nějak vezly s sebou, asi jako aby to vypadalo, že se na ně nezapomnělo. Dirk začal lézt na nervy tím, jak přibližně tak jednou za díl rezignoval a fňukal, že už to dělat nechce a že vždycky něco zesere a zůstanou po něm mrtvoly... Rád jsem se do světa DG vrátil, ale měla-li by třetí série být na podobné či nižší úrovni, tak jsem rád, že byl DG odpískán... 80% (1. série - 90%, 2. série - 70%)(28.4.2017)

Maxu Landisovi se poprvé od Kroniky konečně zase něco povedlo a výtečně pro nás po svém zadaptoval populární knižní sérii o jednom netradičním detektivovi, kterého byste k Poirotovi, či Columbovi přirovnali jen těžko. Tvůrci berou podivnou povahu hlavního hrdiny za svou a jeho zvláštnosti ještě umocňují, což vystihuje celý seriál, který je hrozně šílený a neobvyklý, ale velmi chytlavým způsobem a jakmile s ním začnete, nebudete moci přestat, neboť ujetosti jdou ruku v ruce s chytlavým a tajemným příběhem, který se hýbe vpřed pohotovým tempem, které vám nedá čas vydechnout. Dirk Gently je zkrátka hodně svůj a my za to můžeme být jedině rádi.(13.3.2018)

Takhle nějak by vypadal Doctor Who, kdyby se jeho tvůrci utrhli ze řetězu. A když už píšu utrhli... nějaké ty utrhnuté končetiny nebo porcování mačetou tu není nic neobvyklýho. Velkej dík všem, co maj tuhle šílenost na svědomí, že maj koule natočit si to, v dnešní unylé a šablonovité seriálové době, pěkně po svým. Elijah Wood klasicky skvělý, představitel Dirka trochu queer, skvělý retro úvodní titulky... Douglas Adams by byl s tímhle určitě spokojenej :-)(23.2.2017)

• - Spoiler: Todd (Elijah Wood) s Dirkem (Samuel Barnett) se hádají o použití stroje času. Todd se chce dostat zpátky do budoucnosti a Dirk na divoký západ. Jde o odkazy na filmy Návrat do budoucnosti II (1989), jenž byl pro Elijaha Wooda hereckým debutem a Návrat do budoucnosti III (1990), který se odehrává na divokém západě. (DJDVD)

• - Spoiler: Zackariah Webb (Julian McMahon) používá při skoku do budoucnosti pseudonym Spring. Spring je v holandštině a němčině výrazem pro skok. (DJDVD)

• - Název každé epizody je vždy někým vyřčen v samotném seriálu. (DJDVD)