Dirk Gently's Holistic Detective Agency (TV seriál)

Dirk Gently's Holistic Detective Agency

Komedie / Sci-Fi

USA / Velká Británie, 2016–2017, 12 h 49 min (Minutáž: 41–53 min)

Předloha:

Douglas Adams (kniha)

Elijah Wood, Samuel Barnett, Christian Bako, Neil Brown Jr., Aaron Douglas, Fiona Dourif, Michael Eklund, Mpho Koaho, Hannah Marks, Dustin Milligan, Miguel Sandoval, Richard Schiff, Zak Santiago, Caroline Cave, Paul Lazenby, Aaron Hutchinson, Osric Chau, David Lewis, Aiden Longworth, Viv Leacock, Fiona Vroom, Jade Eshete, Alison Thornton, Jeremy Jones, Mark Acheson, Michael Adamthwaite, Julian McMahon, Anja Savcic, Byron Bertram, Daniel Boileau, John Hannah, Tyler Labine, Lee Majdoub, Christopher Russell, Alan Tudyk, Amanda Walsh, Karin Konoval, Aleks Paunovic, Jared Ager-Foster, Sean Campbell, Kelly-Ruth Mercier, Sean Tyson, Emily Tennant, Reese Alexander, Christian Sloan, Agam Darshi, Tony Amendola, Roger Cross, Grayson Gabriel, Françoise Robertson, William Vaughan, Dylan Schombing, Miranda Edwards, Alexia Fast, Simon Ager, Ajay Friese, Laura Mitchell, Mark Brandon, Bronwen Smith, Justine Warrington, Karyn Mott, Hunter Dillon, Jerome Yoo, Hannah Zirke, Andrea Ware, Tyler Gibson

Wood si po Wilfrededovi vybral další povedený seriál a to rovnou adaptaci od kultovního Adamse, který snad nesmí chybět v žádné knihovničce. První série si bere na paškál hrátky s časem a prohazování těl. Je to perfektní ujetá jízda, která pobaví, zaujme a chytne. K tomu tu máme i McMahona (Nip/Tuc), který dodává své charisma. Druhá série je ještě ujetější a podíváme se zde do fantasy světa s různými tvory a magií. Do herecké posádky přibylo pár mých oblíbenců: Tudyk (Firefly), Labin (Reaper) a Hannah (Spartacus). Seriál mě hodně bavil a tak jeho ukončení po druhé sérii zamrzí. Nezbývá mi tedy nic jiného, než abych vytáhl nějaký dil Gentlyho z knihovny a další příhody si přečetl.(22.12.2017)

Na začátek: Moc tlačení na pilu v melodramatických vztazích postav a možná i moc přestřelek na můj vkus, občas to rušilo / vyznívalo do prázdna. Ale to jsou fakt jen stopové prvky, ostatně název televizní stanice by neměl mít za 'BBC' slovo 'America' pro nic za nic, žeano. Ale jinak jsem nadšený! Asi podobně nadšený, jako když jsem v létě před šesti lety viděl první sérii tehdy ještě prakticky neznámého Sherlocka. Spíš než Sherlocka připomíná však Dirk Doktora na kokainu, který se srazil s Frequently Asked Questions About Time Travel. Teda jako srovnávat to s předlohou je vlastně předem prohnaný boj. Je tam pár drobných odkazů, původní protagonista a koncept vyšetřování, ale jinak je celý ten mumraj vystavěný na zcela nové a neméně šílené zápletce, která reálie tlačí ve všech směrech do ještě větších a komplexnějších rozměrů. A hádejte co, fachá to jak švýcarské hodinky. Všechny postavy jsou nádherně ujeté a srkznaskrz sympatické (drummer girl Amanda, sexy černoška, holistická zabijačka, Rowdy Three i ten huhlající záporák), je to kompletně uhozené, Monty Pythonovský humor se kloubí se šťavnatě krvavou brutalitou (vybaví se jméno Edgara Wrighta) a v kýženém finále, ze kterého jde hlava kolem, to prostě celé klapne. Radujte se. Max Landis stvořil kultovku! Co říct na závěr? Závěrečný cliffhanger jdoucí ruku v ruce s oficiálním oznámením druhé řady dává tušení, že tohle ještě bude velké! A že už je to dost nemalé.(15.12.2016)

Maxu Landisovi se poprvé od Kroniky konečně zase něco povedlo a výtečně pro nás po svém zadaptoval populární knižní sérii o jednom netradičním detektivovi, kterého byste k Poirotovi, či Columbovi přirovnali jen těžko. Tvůrci berou podivnou povahu hlavního hrdiny za svou a jeho zvláštnosti ještě umocňují, což vystihuje celý seriál, který je hrozně šílený a neobvyklý, ale velmi chytlavým způsobem a jakmile s ním začnete, nebudete moci přestat, neboť ujetosti jdou ruku v ruce s chytlavým a tajemným příběhem, který se hýbe vpřed pohotovým tempem, které vám nedá čas vydechnout. Dirk Gently je zkrátka hodně svůj a my za to můžeme být jedině rádi.(13.3.2018)

Parádní záležitost! Prvních pár dílů jsem totálně netušil, která bije ani jestli mě to baví, nebo nebaví, ale pak jsem to začal hltat a hrozně mě to chytlo. Skvělý postavy (až na otravného Dirka), zajímavý děj, spousta záhad a tajemna. A hlavně největší seriálovej úlet, co jsem v posledních letech viděl. :-)(26.10.2017)

Po dlouhe dobe serial, co me fakt hodne bavi. Spousta zvlastnich postav, ktere si zamilujete a zvlastni pribeh, co mnohdy nedava smysl, dokud se vsechny dilky nespoji. Libi se mi ta kreativita a originalita spletena s blaznivosti, ale zaroven i dramatem a vtipem. Skoda, ze ve filmu Stoparova pruvodce to podobne nefungovalo... Jsem si jista, ze kdyby do toho nekdo vlozil tolik prace, jako do serialu Dirka Gentlyho, byla by to uplne stejna pecka. Druha sezona me bavila uplne stejne jako ta prvni a jsem vazne smutna, ze nema byt pokracovani... Ale neztracejme nadeji. :)(21.1.2018)

• - Seriál v Americe produkuje a vysílá BBC America. V Evropě a mimo ni je seriál uváděn pouze skrz službu Netflix. (DJDVD)

• - Seriál je natočen na základě stejnojmenné knihy spisovatele Douglase Adamse. Každá epizoda má navíc stopáž kolem 42 minut, což je odkaz na sérii knih stejného autora, „Stopařův průvodce po Galaxii“. (DJDVD)

• - Farah Black (Jade Eshete) má na sobě v několika dílech modrou sportovní bundu s nápisem „D. Adams“, což je jasný odkaz na autora předlohy Douglase Adamse. (Milan25)