Reklama

Reklama

Dirk Gently's Holistic Detective Agency

(seriál)
  • Velká Británie Dirk Gently's Holistic Detective Agency
Trailer
Komedie / Sci-Fi
USA / Velká Británie, (2016–2017), 12 h 49 min (Minutáž: 41–53 min)

Předloha:

Douglas Adams (kniha)

Hrají:

Elijah Wood, Samuel Barnett, Christian Bako, Neil Brown Jr., Aaron Douglas, Fiona Dourif, Michael Eklund, Mpho Koaho, Hannah Marks (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Todd Brotzman (Elijah Wood) vede bezduchý život – dalo se by se říci, že prakticky nikterak odlišný od života kohokoli jiného. Vše se však změní, když se kolem něj začnou dít podivuhodné věci, jejichž pomyslnou třešničkou jsou vraždy. A co víc by si mohl Todd (jemuž se v poslední době příliš nedaří) přát, než být přímo podezřelým? Aby toho nebylo málo, na scéně se objevuje výstřední holistický detektiv Dirk Gently (Samuel Barnett), který, jak se zdá, je nejspíše jedinou nadějí Todda Brotzmana v tomto komicky bláznivém seriálu na motivy knih Douglase Adamse. Nadějí, jaká mu kompletně obrátí život naruby a postaví ho do nových (šíleně vedených) kolejí vedoucích k ještě ujetějším dobrodružstvím. (P. J. D.)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (53)

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Coby nikterak die-hard fanoušek Stopařova průvodce po Galaxii mě jméno Douglas Adams v úvodní znělce potěšilo, knihy s Dirkem Gentlym jsem nečetl (což ale vzhledem k originalitě/odklonu děje oproti předloze bylo stejně jedno). Musí se tak pochválit casting i scénář, když se téměř nebylo podle čeho řídit. Scénář do sebe vždy skvěle zapadá - kde si seriály hrají s čechovovou zbraní, zde máme přímo čechovovou zbrojnici. Postavy jsou podobně bláznivé jako v některých mých milovaných sitcomech, zejména díky realistickým reakcím na už tak dost absurdní situace a díky tomu, že žádná z nich není karikaturou/jednorozměrná. Na jednu stranu by mě zajímal zase nějaký další případ, na stranu druhou považuji konec druhé série za poměrně šťastný (s výjimkou Bart) a vím, stejně jako to věděl Dirk, že další případ akorát povede k dalším úmrtím a dramatu. ()

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Bláznivé dialogy jeden za druhým, bláznivá situace druhá za třetí, sem tam nějaká ta mrtvola... Ne, to nebylo přesné, mrtvola se tam vyskytuje každou chvíli a není to jedna a tatáž, převážená například v nějaké dodávce... Ne, to taky není přesný popis. Víte, co je přesný popis? Všechno je propojené. Možná byste si nevybrali holistickou detektivní kancelář Dirka Gentlyho na vyřešení vašeho problému, ale to neznamená, že si tatáž kancelář nevybere vás. V lepším případě za asistenta, v tom horším za protivníka. Pro fandy Douglase Adamse povinnost. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obě sezóny seriálu jsem si parádně užil, tu druhou dokonce o něco víc, protože Dirk Gently v ní byl poněkud upozaděn, což ději určitě prospělo. Mou jasně nejoblíbenější postavou byla od počátku Bart, takže mě trochu zklamalo, že podruhé nedostala tolik prostoru. Vyfantazírovaná říše Wendimoor se tvůrcům každopádně velice povedla a dodala seriálu ještě ujetější rozměr. Výborná záležitost, je mi líto, že je konec definitivní. ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Naprosto perfektní, jak se nikdo absolutně nemaže s nějakým alespoň rámcovým vysvětlováním či nesmělým uvedením do děje. Nasrat, tady to máte - holistický detektiv, holistický zabiják, Black Wing, The Rowdy 3, žralok v hotelovém penthousu, divní holohlaví týpci s kuší, proč ne, přeberte si to, jak chcete. Super ujeté se skvělým Barnettem a Woodem. Nejkouzelnější na tom je, že všechny tyhle šíblosti do sebe ve finále vskutku zapadnou a budou v rámci možností dávat smysl. Už abychom tu měli druhou sérii... 2. série bohužel (poněkud) zklamala. Prvních pár dílů panovalo naprosté nadšení ohledně návratu Dirka Gentlyho a všech bizarností a výstředností, které s tím souvisí, postupně však notně vychladalo. Příběh byl dle mého až příliš soustředěný na Wendimoor, v tomto světle se jevil Blackwing celkem irelevantní a ve finále i byl. Nějaké postavy (např. Bart) tu v podstatě nedostaly žádný prostor, tak se prostě tak nějak vezly s sebou, asi jako aby to vypadalo, že se na ně nezapomnělo. Dirk začal lézt na nervy tím, jak přibližně tak jednou za díl rezignoval a fňukal, že už to dělat nechce a že vždycky něco zesere a zůstanou po něm mrtvoly... Rád jsem se do světa DG vrátil, ale měla-li by třetí série být na podobné či nižší úrovni, tak jsem rád, že byl DG odpískán... 80% (1. série - 90%, 2. série - 70%) ()

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Takhle nějak by vypadal Doctor Who, kdyby se jeho tvůrci utrhli ze řetězu. A když už píšu utrhli... nějaké ty utrhnuté končetiny nebo porcování mačetou tu není nic neobvyklýho. Velkej dík všem, co maj tuhle šílenost na svědomí, že maj koule natočit si to, v dnešní unylé a šablonovité seriálové době, pěkně po svým. Elijah Wood klasicky skvělý, představitel Dirka trochu queer, skvělý retro úvodní titulky... Douglas Adams by byl s tímhle určitě spokojenej :-) ()

Galerie (217)

Zajímavosti (8)

  • Farah Black (Jade Eshete) má na sobě v několika dílech modrou sportovní bundu s nápisem „D. Adams“, což je jasný odkaz na autora předlohy Douglase Adamse. (Milan25)
  • Název každé epizody je vždy někým vyřčen v samotném seriálu. (DJDVD)
  • Když se Dirk (Samuel Barnett) seznámí s Toddem (Elijah Wood), Todd se ho ptá, zda někdy úspěšně vyřešil případ. Dirk zmíní dva, z nichž jeden se týkal Thora a druhý pohovky. Tato odpověď je odkazem na ústřední motivy knižních předloh - v první knize figurovala pohovka zaseknutá ve schodišti a druhá kniha se točila kolem boha Thora. (DJDVD)

Reklama

Reklama