Reklama

Reklama

Dirk Gently's Holistic Detective Agency

(seriál)
  • Velká Británie Dirk Gently's Holistic Detective Agency
Trailer
USA / Velká Británie, (2016–2017), 12 h 49 min (Minutáž: 41–53 min)

Předloha:

Douglas Adams (kniha)

Hrají:

Elijah Wood, Samuel Barnett, Christian Bako, Neil Brown Jr., Aaron Douglas, Fiona Dourif, Michael Eklund, Mpho Koaho, Hannah Marks, Dustin Milligan (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Todd Brotzman (Elijah Wood) vede bezduchý život – dalo se by se říci, že prakticky nikterak odlišný od života kohokoli jiného. Vše se však změní, když se kolem něj začnou dít podivuhodné věci, jejichž pomyslnou třešničkou jsou vraždy. A co víc by si mohl Todd (jemuž se v poslední době příliš nedaří) přát, než být přímo podezřelým? Aby toho nebylo málo, na scéně se objevuje výstřední holistický detektiv Dirk Gently (Samuel Barnett), který, jak se zdá, je nejspíše jedinou nadějí Todda Brotzmana v tomto komicky bláznivém seriálu na motivy knih Douglase Adamse. Nadějí, jaká mu kompletně obrátí život naruby a postaví ho do nových (šíleně vedených) kolejí vedoucích k ještě ujetějším dobrodružstvím. (P. J. D.)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (55)

TroiMae 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sherlock Holmes a John Watson v holistickém pojetí. To je poprvé, co i já musím uznat, že kniha a její provedení jsou dvě odlišné entity. Douglas Adams tvořil jedinečné LITERÁRNÍ dílo. Podobně jako Terry Pratchett. Byl stejně tak tvořivý, originální a vtipný. Možná ještě na jiném levelu, protože kde si Pratchett zahrával s fantazií, tam Adams posouvá hranice pravděpodobnosti do každodenní absurdity za horizont všedních dní. Ale vedle nepravděpodobných hrdinů a hrdinek, jako bůh Thor nebo lednice, je to především letální level vtipnosti. Takové té důvtipné a chytré, na které se mozek stane závislý jako na kokainu… Je to můj nejoblíbenější autor/autorka na pátém místě. Dlouhý, temný čas svačiny duše… Adams je nepravděpodobně vtipný až k slzám. Na Dirka Gentlyho se pozapomíná, ale v jaké jiné detektivce může být součástí děje bůh hromu Thor nebo hledání poloviny ztracené kočky? Zlobím se na Adamse, že zemřel… A kromě Stopařova průvodce po galaxii stačil napsat jen dvě a půl knihy o Dirku Gentlym. Literární vtipnost knihy tedy nejde převést do filmu, jen postavy a náměty. Navíc seriál je o dost víc raw. Ale autistický (to je dnes dost trendy) Gently je ve filmu o dost hezčí (nicméně… já jsem se ve své fantazii taky od předlohy poněkud odpoutával… :P A nová raw postava. Holistická vražedkyně (žena ;) A výměna rukojmích na mostě… je ikonická. ()

toi-toi 

všechny recenze uživatele

Nebudem riešiť, že to je sprznenie predlohy, i keď je škoda akým spôsobom to výborná kniha od Adamsa schytala. Žiaľ, to čo malo byť na seriály najlepšie, samotný Dirk, je najväčšia slabina. Barnett to hrá na Sheldona Coopera s mozgovou porážkou, je otravný a nevtipný. Wood predvádza svoju klasiku, ublíženého hobita so smutnými očkami. Čo sa týka samotných udalostí, sú zväčša nezaujímavé a humoru je málo. Vyťahujú to vyššie iba sekundárne deje a postavy ako Bart alebo Amanda. ()

Reklama

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Takhle nějak by vypadal Doctor Who, kdyby se jeho tvůrci utrhli ze řetězu. A když už píšu utrhli... nějaké ty utrhnuté končetiny nebo porcování mačetou tu není nic neobvyklýho. Velkej dík všem, co maj tuhle šílenost na svědomí, že maj koule natočit si to, v dnešní unylé a šablonovité seriálové době, pěkně po svým. Elijah Wood klasicky skvělý, představitel Dirka trochu queer, skvělý retro úvodní titulky... Douglas Adams by byl s tímhle určitě spokojenej :-) ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Obě sezóny seriálu jsem si parádně užil, tu druhou dokonce o něco víc, protože Dirk Gently v ní byl poněkud upozaděn, což ději určitě prospělo. Mou jasně nejoblíbenější postavou byla od počátku Bart, takže mě trochu zklamalo, že podruhé nedostala tolik prostoru. Vyfantazírovaná říše Wendimoor se tvůrcům každopádně velice povedla a dodala seriálu ještě ujetější rozměr. Výborná záležitost, je mi líto, že je konec definitivní. ()

P1tr 

všechny recenze uživatele

Maxu Landisovi se poprvé od Kroniky konečně zase něco povedlo a výtečně pro nás po svém zadaptoval populární knižní sérii o jednom netradičním detektivovi, kterého byste k Poirotovi, či Columbovi přirovnali jen těžko. Tvůrci berou podivnou povahu hlavního hrdiny za svou a jeho zvláštnosti ještě umocňují, což vystihuje celý seriál, který je hrozně šílený a neobvyklý, ale velmi chytlavým způsobem a jakmile s ním začnete, nebudete moci přestat, neboť ujetosti jdou ruku v ruce s chytlavým a tajemným příběhem, který se hýbe vpřed pohotovým tempem, které vám nedá čas vydechnout. Dirk Gently je zkrátka hodně svůj a my za to můžeme být jedině rádi. ()

Galerie (217)

Zajímavosti (8)

  • Když se Dirk (Samuel Barnett) seznámí s Toddem (Elijah Wood), Todd se ho ptá, zda někdy úspěšně vyřešil případ. Dirk zmíní dva, z nichž jeden se týkal Thora a druhý pohovky. Tato odpověď je odkazem na ústřední motivy knižních předloh - v první knize figurovala pohovka zaseknutá ve schodišti a druhá kniha se točila kolem boha Thora. (DJDVD)
  • Seriál je natočen na základě stejnojmenné knihy spisovatele Douglase Adamse. Každá epizoda má navíc stopáž kolem 42 minut, což je odkaz na sérii knih stejného autora, „Stopařův průvodce po Galaxii“. (DJDVD)

Reklama

Reklama