V pokračování snímku Kickboxer: Vengeance (2016) se hlavní hrdina Kurt Sloane (Alain Moussi) musí vzepřít intrikám zákeřného mafiána Thomase Moora (Christopher Lambert), který zapříčinil i to, že se Kurt ocitl ve vězení. Aby Kurt zachránil sebe a svou milovanou, musí se utkat se svým doposud nejnebezpečnějším protivníkem. Šance hlavního hrdiny jsou mizivé a Kurt nevěří, že by mohl v boji proti Mongkutovi (Hafþór Júlíus Björnsson) zvítězit. Poslední Kurtovou nadějí je mistr Durand (Jean-Claude Van Damme), který vždy při těžkém výcviku dostal z Kurta to nejlepší! (upson)

Quint

JCVD, Christopher Lambert, Mike Tyson a Hora z Game of Thrones v pokračování Kickboxera? To nezní vůbec špatně. Aspoň pro určitou skupinu fanoušků. Co se může pokazit? Bohužel úplně všechno. Základem arénových mlátiček je, že jejich hlavnímu hrdinovi prostě musíte fandit. Bez toho to nejde. Aby to fungovalo, musí si nějak získat vaše sympatie. Alain Moussi má sice dobrou fyzičku, ale chybí mu Van Dammovo charisma a jeho osobitý styl. Na tom stál první Kickboxer, který byl sice nesmírně diletantsky natočený, ale měl díky JCVD svoje kouzlo. Kickboxer Retaliation se vás sice neustále snaží vizuálně ohromovat (rvačka ve vězení v jednom dlouhém záběru, rvačka v zrcadlové místnosti nasvícená ultrafialovým světlem, rvačka na střeše jedoucího vlaku – ty jsou tu, bůhvíproč, dvě!), ale nedokáže vás strhnout. Postavy jsou nijaké a nezapamatovatelné. Akce jsou bez šťávy, napětí, emocí, gradace a správného načasování. Místo toho, abyste je prožili, tak je spíš prozíváte. Závěrečná rvačka s „Horou“ je tak natahovaná, že jsem u ní málem usnul. Neakční scény jsou zmateně odvyprávěné a podivně sestříhané. Ocenit to mohou snad jen hardcore MMA fajnšmekři, kterým postačí, když uvidí svoje oblíbené borce ve filmu. Radši si místo toho pusťte Brawl in Cell Block 99. To má hodně podobnou zápletku a je to nejlepší exploatační film roku. ()

vegetol.mp

Takže asi takhle: Je to lepší než předchozí díl. Je tu plno soubojů a dle mýho velmi dobrých. Jsou přehledně natočený a poměrně intenzivní. Občas jsou zpomalovaný, ale ne tolik, aby to diváka nějak prudilo. Alespoň mně to nevadilo. Na to že má film 105 minut čistýho času, tak vůbec nenudí. VanDamme i Lambert jsou na plátně dost často, takže nejde ze strany producentů o trapnej podvod na diváka. Film dějově samozřejmě kopíruje mraky podobných filmů, kdy se zdá protivník nepřekonatelný a nakonec od kladnýho hrdiny dostane na prdel, ale s tím se člověk musí smířit. Samozřejmě chápu, že kdyby to natočil Florentine, můžou se tu z toho povinně všichni zvencnout. On totiž kdyby Flolentine natočil šachovou partii dvou paraplegiků, dočteme se tady, jak byla choreografie jejich soubojů lahůdková. No nic, za mě slušná zábavná arénovka. ()

Eldrick

O nic moc horší než Vengeance. Bautista nebyl dost velkej na dnešní dobu, tak ho vyměnili za strongmana. Van Damme si to z pozice výkonného producenta pohlídal, manželka mu pomáhala z pozice producentky a do filmu dokázal nasrat kromě svýho druhýho syna Nicolase (Krise naštěstí nechal doma, ale kundí dceru Biancu mohl přibrat taky) až neskutečný množství známých jmen ze světa MMA a boxu. Jmenovitě: opět Werdum, Mike Tyson, Ron "Big Country" Nelson, Shogun Rua, Wanderlei Silva, Frank Edgar, Renzo Gracie, Renato Sobral, Rico Verhoeven. Mimo zápasníky se mihne i další strongman Brian Shaw a fotbalista Ronaldinho. Jako film je to samozřejmě tragédie, ale pro fanouška MMA to má svou hodnotu. Když už nic jinýho, tak choreografie baletních výskoků a snímání kamery je profi. A všechna čest Van Dammovi. Ačkoliv vypadá jak vyfetovaná veverka, bere se s nadhledem a jelikož byl inspirací dnešní generaci MMA fighterů, rád se angažuje v osobních treníncích a obsazuje je do svých filmů. ()

Deyw

tyson je fakt hrozne fajn...hvezdy z ufc taky, kort kdyz je tam kosi takovejhle jouda..dostal by jeden lowkick od werduma a sel by na houby.. :D souboje celkem fajn..scenar kostra filmu je snad nejvetsi debilovina ve fighterskych filmech co je..bylo by to asi na 2hvezdy za souboje a ufc stars jinak asi 1nebo odpad..je to fakt spatny ()

Jizni Tlapa

Lambert je švihák a v kombinaci s Tysonem sem sednou nenuceně! Chyba je v příběhu, protože z toho už se prostě ani víc vyždímat nedá. Každopádně JCVDý je pořád jednička a udělat z něj slepého guru senseje je geniální šťouch!! 70 % ()

Sfinkter

Samozřejmě potěší známé tváře, ale celkově jedeme spíše na podprůměrné úrovni s nostalgií pro původního Kickboxera. ()

Yoshimitsu odpad!

Už se na toho kickboxera vyserte tahle série ztratila smysl hned po prvním díle. Van Damme ze sebe dělá jenom pitomce tady zahrál slepce a o Tysonovi, ani nemluvím, ztráta času. Odpad! ()

JohnSmith

Tohle pokračování se vůbec nepovedlo. Jediný dobrý je van Damme. Lambert příšerný, Tyson špatný a akční scény špatně natočené. To že příběh je úplná sračka není asi třeba zmiňovat. ()

m.a.t.o. odpad!

Hodnú chvíľu som netušil, či sledujem pokračovanie alebo paródiu Kickboxera. Až kým sa na scéne neobjavil Mike Tyson. Vtedy už bolo jasné, že ide o paródiu. Otras po všetkých stránkach, až sa mi nechce veriť, že niečo takéto vzniklo v roku 2017. Myslel som si, že za 30 rokov sa tieto arénovkové béčka posunuli na vyššiu úroveň. Jednotlivé scény akoby ani na seba nenaväzovali, herci prehrávajú, bojové scény, vzhľadom nato, že na nich stojí (alebo v tomto prípade skôr padá) celý film, žiadny zázrak. Dopozerať to do konca bol fakt problém. ()

upson

Pokračování vyhnané steroidy a patosem.....teda hlavně steroidy. Miluju tyhle béčkový vypalovačky. Být to před lety na VHS, dnes by z toho byl kultovní hospodskej výplach na téma "pamatuješ si na tu rubačku, ve který hrál Van Damme". Bohužel dneska se tohle bahno točí jako na běžícím pásu a za pět let na tuto otázku odpovíte....a kterou rubačku myslíš? Ta co měla na CSFD 35% nebo odpad? :-D :-D Za mě jasných velmi zkreslených 90% z nostalgie k ošoupaným VHS-kám. ()

kenkaku

Film si to podělal už tou schizoidní předtitulkou scénou. Míra idiocie a smysluplnosti oné scénky zcela koresponduje s celým filmem. Jako opravdu vymazlený scénář jsem nečekal. Mělo to být přímočaré a jednoduché... jenže ono ne. Takových stupidních zvratů a nesmyslných situací v jednom scénáři by jeden nevěřil. JCVD alias "Pan Kloubouk" je za trapáka, Christopher Lambert standard (ale potěšil) a nejlepší dojem nakonec zanechal Mike Tyson. Ano uznávám, souboje natočené bravurně. Ne jednou jen na jeden (!!!) záběr bez střihu. Žádná zběsilá střih-střih-střih-chaos akce. Praktiky díky tomu nedávám naprostou nulu. ()

sedm.1

Pokud bych měl film hodnotit jen s ohledem na zpracování a množství soubojů, jednalo by se o více než lepší průměr. Je jich totiž dost a vesměs jsou zpracovány poměrně efektně, sem tam s nápaditou choreografií a i jejich přehlednost je ještě v rámci tolerantnosti. Navíc je vidět, že Alain Moussi fakt umí a i když po herecké stránce rozhodně nezáří, tak jeho sympatičnost dost zachraňuje. Jenže krom soubojů jsou tu ještě další věci a ty celý film těžce srážejí k zemi. A začnu hned u veterána Jean-Clauda, který je už tedy jednak fakt mimo a jednak by mě vážně zajímalo, jestli čekal, když před těmi třiceti lety natáčel svého prvního Kickboxera, jak bude nakonec s tou jeho postavou v –xtém díle Kickboxera nakládáno. Chudák malej. No nic, kdy už jsem ale u těch herců, tak van Damme nemusí být ale zas až tak smutný, neboť co tu předvádí Lambert, tak to je ještě o pár levelů děsivější výkon a sebeztrapňování se. Trénink hlavního hrdiny pak probíhá za přítomnosti Mika Tysona a Ronaldinha, což je od tvůrců určitě také zajímavý marketingový tah, ale ve výsledku jsem přesvědčen, že na diváka to má spíš naopak negativní dopad, i když třeba právě souboj Moussiho s Tysonem vypadá dost dobře, ale jen si prostě myslím, že tyhle berličky, v podobě obsazení známých sportovců, nejsou dobrým nápadem. Zápletka je pak nejtuctovější z nejtuctovějších, to už nemá cenu ani komentovat, horší spíš je, že se zde ale objevuje i dost hluchých míst, které narušují spád filmu a to není vůbec dobře. Samotný tvůrčí zpracování též nestojí za nic, žádné nápady, žádné ojedinělosti a ani atmosféra nefunguje zrovna dvakrát přesvědčivě, celkově se tak jedná asi o dost zbytečný snímek, nepřinášející krom soubojů už nic záživnějšího. ()

keoma26

Když už to nemá žádný děj, nebo když už i ty poslední zbytky děje nedávají žádný smysl, má to aspoň spoustu soubojů, včetně dlouhé tréninkové sekvence. Co do počtu soubojů jeden z top béčkových amerických akčních filmů posledních 20 let a vůbec ani nijak nevadí, že jsou svou choreografií na hranici sebeparodie, možná spíš až za ní ... naopak, příchuť vyšinutosti dává filmu šmrnc, stejně jako cameo Tysona a Ronaldinha. ()

woodsman

skvely bojovi film niekedy to bolo trochu divne ale inak fakt dobre velmy potesili Tyson, Bjornsson, a slepy JCVD v pohodicke filmy velmy dobre B ()

filipvrbik

Ten film je samozřejmě totální pitomost, co fungovalo v osmdesátých letech už nefunguje, tak se tvůrci snažili udělat něco neuvěřitelného, povolali godzillu - (Hafþór Júlíus Björnsson) a když je scénář zcela o ničem tak ta závěrečná bitka se mi prostě fakt líbila... Samozřejmě potěší i Mike Tyson a JCVD, kam se hrabe Tong Po ()

Wardan

Ze začátku dost hrozné, hlavní hrdina má z nějakého důvodu prorocké schopnosti (díky ůvodnímu snu odhalí někdy kolem půlky nebezpečí) a akční scény trpí nevhodnými zpomalovačkami (vrcholem je dost strašná rvačka ve vězení na jeden záběr, který se dost špatně sleduje). Během finále, ale dojde k překvapivému obratu. Hafþór Júlíus Björnsson je impozantní záporák, zaklapnou do sebe některé motivy, zpomalovačky začnou náhle přícházet tak, aby dávaly smysl (například hrdina začne mít navrch a chce zasadit konečnou ránu, zpomalovačka přijde během úderu a při záběru na reakci hrdiny, když zjistí, že úder neměl žádný účinek). Celý souboj je také docela slušně vystavěný (v předchozím díle trpělo finále tím, že hlavní hrdina celou dobu dostává na držku, ale pak dostane nějaký podnět a zloducha lehce vyřídí, to se tady nestane a celou dobu je to hezky jako na houpačce). Bylo by asi spravedlivější dát dvě, ale ten závěrečný souboj jsem si tak užil, že zvednu na tři. Plus slepý trenér Van Damme hlásající moudra jako šaolinský mistr, to je prostě cute. ()

Hapretor

Viděno jen kvůli Hafthorovi. Uznávám ho jako výborného strongmana. Jako herce nikoli. Tento film ani není film. Je úplně zbytečný, nudný a plný nesympatických hovad ( Mike Tyson vede na celé čáře )--- Van Damme, ty to teda vedeš ... ()

BOURQUE

Keď vezmem samotný príbeh, tak je to kategória C. Vôbec nerozumiem, že prečo to bolo potrebné natiahnuť na takmer dvojhodinový pasáž. Celkom dobre vybrané muzika na pozadie, na strane vedľajších postáv prekvapila prítomnosť Ronaldinhna (veľmi malá rola bez slov). Totálny záver (len tak odídeme) mi príde trošku „trapný“. Druhá hviezda dávam ako suma za slušný výkon JCVD a záverečný súboj, ktoré na B-ové pomery bol pomerne slušne koncipovaný. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Cinematrix odpad!

Kdo proboha píše tyhle scénáře? Úplně stejnej vůj, kterej se na to kouká, a já na to fakt zíral s otevřenou pusou. Pak mi do té otevřené pusy vlétla moucha, která se v přetopené místnosti probudila stejně, jako má chuť kouknout se na nějakou oprášenou nostalgii z osmdesátek. Z mého jazyka se stal přeborník kickboxu, omlátil jsem ji o horní patro, zuby, spodní patro, ta svině poznala všechna zákoutí mé paradontozou zocelené dásně a nakonec jsem ji vyplivnul úplně zrasenou na podlahu, kde mi ji bylo líto rozšlápnout, aby mohlo vzniknout pokračování. Moucha se odplazila a když jsem se nedíval, jistojistě mi alespoň posrala v bytě všechny pavučiny, které jsem zapomněl vymést při vánočním úklidu. ()