Zemi11

Odpad, nebo 5 hvězdiček. Nic mezi tím. A zrovna včír jsem měl náladu dobrou. Bavilo mě to. Sedlo to. A brečel jsem. ()

sedm.1

Za mě poměrně slušné překvapení. Já jsem popravdě tedy čekal dost jiný film, než který jsem ve výsledku dostal, což je možná ale jen dobře, neboť já očekával, že se celý film bude zabývat jedním konkrétním požárem, jeho likvidací a veškeré práce, pojící se k oné činnosti. Hrdinové ohně se ale nekoncentrují jen na jeden zásah, ale je prakticky o vzniku jednoho požárního týmu, o lidech, kteří se této práci oddali, o jejich pocitech, rodinách a jejich charakteru a vnitřní síle, která jim umožňuje se tomuto nebezpečnému poslání věnovat. Takže tu nemá smysl příliš očekávat nějaké akční orgie, plné superhrdinných hasičů, krotících v těch nejkrkolomnějších pozicích žhnoucí živel, spíš se zde ale divák dozví spousty zajímavých okolností, spojených s prací požárníka, tvrdého tréninku, pevné morálky, disciplíny a chlapů, kteří se musí rozhodnout mezi vlastním životem a tímto náročným zaměstnáním. Prim zde tak hrají především postavy, silné a výrazné osobnosti, o kterých to vše je a v tomto ohledu to celé funguje opravdu silně, emočně přesvědčivě a především díky tomu vyzní závěr skutečně srdceryvně a upřímně dojemně. Navíc i veškeré dialogy a situace vyznívají uvěřitelně a reálně, řeší se zde běžné pocity a situace, čímž k tomu všemu přilne divák ještě víc, a opakuji, výsledný dojem je díky tomu všemu vážně silný a přesvědčivý. A jelikož film disponuje i napětím a působivou atmosférou, musím tuto podívanou jen doporučit, ovšem s upozorněním, je to především lidské drama, nic jiného od toho nemá cenu očekávat. ()

666Carnage

Nějak mi došla slova. Granite Mountain Hotshots jsou frajeři. Tenhle film je film se silným příběhem a já jsem rád, že jsem to viděl. Rozhodně doporučuji. 90% ()

iXtr3m3

Po čase to možno prehodnotím, ale pre dnešok prvé bezprostredné úprimné pocity? Jeden z najlepších filmov, čo som za svoj život videl. Od Josha a Jeffa som čakal skvelý výkon, dostal som dokonalý. Na Josha stačil pohľad na zamyslenú tvár a stačilo. Taylora mám rád už dlhšiu dobu, ale Miles? Pán herec, ktorý ak bude takto pokračovať ďalej, tak bude jeho meno mať raz takú váhu ako Joshove alebo Jeffove. Už po prvých 15 minútach v efektnom úvode, ktorý započali skvelí ACDC som vedel, že ten film sa mi páči. Po hodine som ten film dával do svojej topky. Na konci som sa neudržal a dostalo ma to ako dlho nič. Vedel som o čom film bude, mal som vysoké očakávania, ale ten krásny pocit, keď je to všetko prekonané, to je na nezaplatenie. SPOILER ALERT: Kasting dokonalý, dokonca aj vedľajšie postavy, príbeh, cesta k sebe a spriatelenie sa dvoch protichodných charakterov, prerod z trosky na dospelého a zodpovedného muža kvôli rodine, manželský konflikt kvôli deťom, partia nie kolegov ale takmer bratov, ty vole to bolo dokonalé. Koniec som sedel v pozore ako v kine, nedýchal som a normálne som sa pristihol, že aj keď som vedel, ako to skončí, normálne som držal palce a veril v nejaký obrat. SPOILER END. Toto som dlho nezažil. Ak pri tomto niekomu oko nevytlačí nie jednu slzu, tak je to balvan. Toto bol film s dušou, srdcom, posolstvom, Toto bol FILM!!! P.S. Kosinsky mi dokázal vytvoriť audiovizuálne nadčasové a dokonalé pokračovanie detskej srdcovky, Kosinsky mi dokázal vytvoriť podmanivé sci-fi so skvelou myšlienkou a pointou a teraz mi Kosinsky dokázal vytvoriť takú srdcovku, v ktorú ani len nedúfal. Jasné. Očakávania boli vysoké, ale nie kvôli Kosinskému, pretože pri toľkej plejáde mien som na neho normálne akosi zabudol. Keď som si uvedomil, kto mi natočil tento skvost, tak som si uvedomil, aký je Kosinsky buď režisérsky Boh, alebo šťastkár. Dúfam, že skôr to prvé, pretože spracovanie po technickej stránke, ktoré sprevádza každý jeho snímok, to je bezprecedentná dokonalosť. Takže keď k tomu zapojíme ešte charaktery, hercov a super scenár, vyjde nám to, čo aj vyšlo. Bravó. Btw. soundtrack od Josepha Trapanesea je rovnako dokonalý, ale jeho už poznám nejakú tú dobu, takže to už bola len čerešnička na torte. Mohol by som básniť o tomto filme, ale nebudem. Bežte si ho všetci povinne pozrieť a samozrejme v origináli, nečakajte na dabing. Je to zážitok, na ktorý sa nezabúda, je to povinnosť. ()

DavidS.

Čítanková ukázka promrhaného potenciálu, která mrzí zejména vzhledem k výbornému castingu...Vypravěčky zcela nefunkční jakoby se přeskakovaly celé úseky děje...Totéž platí pro samotné katastrofické ohňové výjevy, které jsou minutové a to podstatné včetně napětí v nich chybí... ()

Lukoboss

Když jsem viděl stopáž přes dvě hodiny, docela jsem se lekl, ale nakonec jsem vlastně pochopil, proč to tak je. Za prvé je to nový a neokoukaný prostředí, takže se divák seznamuje vůbec s tím, jak tyhle jednotky fungujou postupujou, co je jejich náplň práce (přece jenom se nejedná o "klasický" hasiče). Druhou věcí je, že režisér pomalu ale jistě buduje vztah mezi divákem a takřka celou jednotkou, aniž by si to diváctvo pořádně uvědomovalo. Jasně, najdou se tam takový ty klasický situace, kde si řeknete "no jo, to nesmí chybět", ale v zásadě mně to nevadilo a nebylo tam toho tolik. Ta pomalá gradace pak vyvrcholí tou (doslova) pekelnou scénou, ze které paradoxně mrazí, a za sebe musím říct, že toto byl jeden z nejsmutnějších konců, jaký jsem v poslední době viděl. P.S.: "Co se děje?" - "Malej pořár dole v Yarnellu. Nic velkýho. Na večeři budu už asi doma." ()

Chmur

Mně se film líbil. Na rozdíl od mnoha zdejších tvrďáků mi závěr patetický nepřišel. Navíc je to vzdání holdu skutečným hrdinům. I osobní linky hlavních hrdinů mi přišly zajímavé. Jelikož jsem příběh hasičů z Prescottu dopředu neznal, tak mi děj přišel dostatečně napínavý a překvapivý. ()

Loki_Six

"If you're looking for sympathy, the only place you're going to find it is in the dictionary, somewhere between shit and syphilis." ()

NifKor

Po druhém zhlédnutí mě Only the Brave pořád nepřestává bavit a je úžasné jak mě ten film dokáže chytit a nepustit až do úplného konce. Only the Brave doporučuji strašně zhlédnou už jen kvůli tomu, že je to podle skutečné události, která si podle mě zaslouží i nějakou tu pozornost ve filmové verzi a taky kvůli sympatickému hereckému obsazení. Poprvé, když jsem se na ten film koukal tak to bylo jen kvůli Miles Tellerovi a od té doby ten film zbožňuju. Fakt doporučuji zhlédnout. 9/10 ()

Zagros

Hasiči jsou machři, dělají těžkou a záslužnou práci a chrání naše pohodlné životy. Film o nich to může mít snazší, pokud tvůrci něco nepokazí. Tady se to nestalo, spíše naopak. Natočeno je to skvěle, za všechny plusy uvedu jen jeden. Velmi se mi líbil pomalejší rozjezd a větší zaměření na postavy (výtečné obsazení). Díky němu jsem si dokázal k postavám vybudovat silnější vztah. Když se ve druhé polovině šlo do akce, více jsem to prožíval. Před filmem jsem si nic nezjišťoval a také díky tomu mě ten závěr dostal. Jak už jsem kdesi psal, nejsilnější příběhy píše sám život. Hrdiny ohně rád všem doporučím. Už několik dnů ve mně film stále silně rezonuje. Čtyři hvězdy pro tvůrce i všechny hasiče. ()

Gogo333

Tak to bylo silné. Film má pomalejší tempo a prakticky tam 1 a 3/4h sledujeme osobní problémy v rodině a životě způsobené prací, ale o to víc se divák sžije s hrdiny. Když dojde pak na akci, tak je to velké. Film je úžasně natočen a Kosinski získal hattrick za luxusní režii, doufám, že bude pokračovat v takto kvalitní práci. Herecky moc pěkné obsazení, kupa známých tváří z filmů i seriálů. Scény s ohněm hodně silné. Jediné co zamrzí je, že distributor zrušil cz premiéru a nemohl jsem si film užít na velkém plátně. 80% ()

Hanys_

Filmů o hasičích, navíc ještě dobrých, moc nevzniká. Tenhle se k nim asi zařadit dá, nicméně na můj vkus tu byla až moc okatá hra na rodinu, Tellerovi to přepnutí na vzorného tátu taky nešlo moc věřit...prostě americký patriotický patos zase trochu jinak. ()

krtek138

Katastrofickým filmům jsem nikdy neholdoval. A i tady jsem měl docela výtky. Třeba stopáž, která vás donutí se občas podívat na hodinky. Nic to ale nemění na tom, že závěrečná půlhodina je emoční orgasmus a jedno oko nakonec nezůstalo suché. A to prosím bez nějakého patosu. To není ve finále vůbec málo. ()

Litvicek

Nereálný příběh přijímacího rozhovoru a náboru mezi členy hasičského sboru a feťákem, co zpytuje své svědomí poté, co mu propustil pytel a udělal si někde s někým dítě. Skvělá zápletka je na světě a my sledujeme zakládání protipožáru a hašení jiných požáru, což vygraduje v neepické finále, kdy se všichni členové družstva promění v horký brambor v papiňáku, kromě našeho feťáčka. Dokoukal jsem díky úžasnému Brolinovi, který film táhne až do samotného ohnivého pekla! ()

kill-tec

Pomalý rozjezd mně tentokrát nevadil, překvapivě ani Miles Teller, kterýho zrovna dvakrát nemusím. Film je svým způsobem velmi poutavý a na závěr opravdu emočně zmáčknutý. Příběh o Granite Mountain Hotshots jsem předem vůbec nestudoval a tak se mi jejich konec přišil k srdci o to více, celou dobu jsem čekal kdy se co podělá. Herecké výkony skvělé u všech, režijní práce taktéž na výbornou, pocta požárním hrdinům dokonale vykonána jest. ()

Mimomisu

Prekvapive malo patosu, ale i akce (to druhe mi nijak zasadne nevadi v tomto pripade). Skoda ze to propadlo v kinech, trochu nepravem imho... ()

mira007

Ani můj oblíbenec Josh Brolin, ani realistické pro mne poučné postupy jak se bojuje proti gigantickým letním požárům nezachránil tento film, který je z 80% taková mezilidská ( velmi pomalá nudná ) vztahovka a z 20% něco málo akční podívaná, ale i ta akce je taková suchopádná jako instruktážní video a ten konec ( POZOR SPOLILER!) , kdy se všichni zahrabali a všichni umřeli, čímž není jasné jestli tím jako zachránili město, tak ten to zabil úplně. Čirou náhodou jsem ve stejný den viděl jeden díl Beverly Hills 90210 ( S07E06) na stejné téma a i přes jednoduchost toho seriálu to bylo poutavější než tohle rozpočtově a technicky nabitější zklamání. PS: Realita je víc dechberoucí https://www.youtube.com/watch?v=ieTQvIdG-Vo. ()

PF 2017

PF 2017