SeBig

Skvělý obsazení, akorát moc dlouhý na můj vkus. Na tohle koukat v televizy s reklamama, tak čumim ještě tejden. ()

Chrustyn

Rozhodně nejlepší film o hasičích se skvělými pyrotechnickými efekty a výbornou hudbou. První náročnější projekt Rona Howarda a zároveň jeden z jeho nejlepších. ()

heyda

Mít to o 25 minut méně, tak jsou 4 hvězdy zcela na místě, protože Ron Howard prostě umí a Hans Zimmer předvádí jeden ze svých nejlepších kousků. Ale takhle jsem se místy docela nudil, což bych u katastrofického dramatu fakt neměl. 65% ()

Flego

Tento film sa mi vždy páčil. Je to zručne natočený príbeh o požiarnikoch so slušným hereckým obsadením. ()

poz3n

Občas vám film prostě nesedne a vy to víte po prvních deseti minutách. Mám hodně rád Okrsek 49 a od Ohně jsem čekal něco podobného. Patetické oslavování hrdinství u hasičů je jedna z mála oblastí, kde něco podobného snesu. Howard ovšem, za pomoci ozvěny let osmdesátých, značně předčil má očekávání a obalil lepkavým patosem celých 137 minut. Zpomalené záběry na hasiče vynášející z ohně malé děti, antické drama dvou bratrů, synteticky hrdinský soundtrack mistra Zimmera a ještě k tomu téměř mysteriózní zápletka. Přeplácané a ulepené kam až oko dohlédne. Jednoznačně nejslabší Howardův film. 4/10 ()

SOLOM.

Už jako malý jsem měl tento film rád a zřejmě ani nespočítám, kolikrát jsem si jej na staré VHSce pouštěl. I já samozřejmě patřím k těm, který chtěl coby kluk být hasičem nebo policajtem, ale nakonec jsem zakotvil u bezpečnějšího povolání…No nic ale k filmu: mám rád Kurta Russella (coby herce), mám rád akci, výbuchy a hlavně nenudící příběh – to všechno mi zde bylo dopřáno společně s velmi dobrými hereckými výkony zbytku osazenstva. Koneckonců si tu i William Baldwin nevedl vůbec špatně a to ho jinak ani moc nemusím… ()

ARI50

Další super snímek hasičů a tak nechyběl výborný příběh skvělé ohnivé akce komplikace náramně sem se bavil. ()

Bauer

Oheň mně vždy fascinoval, protože je to hnusný zabiják a smrt, kdy člověk uhoří považuji za nejhorši způsob smrti. Ronu Howardovi se podařilo natočit doposud nejlepší film o hasičích. Samozřejmně je to poněkud přitažené za vlasy, když si vemu, že ve filmu se asi dvakrát zachrání z hořících domů děti, jako by se nechumelilo, ale i přes tento malý detail, bych řekl, že je to velice zručně a realisticky natočeno. Scénář je velmi dobrý, avšak hlavní motiv žháře, by se mohl zdát originální, ale mně přišel dost jednoduchý a možná i hloupý. Film se může pochlubit vyjímečným hereckým obsazením. Kurt Russell, Robert De Niro, Donald Sutherland, Scott Glenn a z rodu Baldwinů nejvíce sympatický William Baldwin.Všichni tito herci podali skvělé výkony jak se patří. Do toho všeho excelentní a působivá hudba do poloboha Hanse Zimmera, která dodává filmu patřičnou atmosféru. Přes nějaké drobné detaily si myslím, že je o velice vydařený snímek!! ()

Sifaka

U tohoto snímku jsem byl v napětí od začátku do konce jak to vlastně dopadne, skvělá atmosféra, herecké výkony a především hudba. Když jsem to viděl poprvé, tak mě na konci , když umíral jeden z hlavních hrdinů v sanitce ukápla i nejedna slza, tak mě to vzalo ... ()

Lacike

Najpôsobivejsou vecou na celom filme su fantasticke akcne sceny v ktorych sa Howardovi podarilo urobit z ohňa regulerneho ziveho a neskutocne nebezpecneho zaporaka. V kontraste s tym su vsetky ludske postavy na ktorych su najzaujimavejsou vecou ich slavny predstavitelia. Ale bohuzial nikto z nich nepredvadza nic, co by stalo za zmienku. Snad len s vynimkou Roberta De Nira, ktory ako jediny tu vyfasoval zaujimavu postavu. Ostatni su uplne nevyrazni. A samotny pribeh je zase tuctova detektivka s pointou, ktora vysumi do stratena. Ked odhliadnem od famoznej technickej stranky akcnych scen, tak akakolvek epizoda venujuca sa poziarnikom zo serialu Third Watch je stokrat napinavejsia. 6/10. ()

Listeroman

Málo De Nira, moc klišé... Slušné promo na práci u hasičů, ale třeba takové Towering Inferno (1974) to zvládlo taky a bez kupy zbytečně patetických scén, které Backdraft hyzdí. ()

Blofeld

Já bych osobně zapojil méně vztahu mezi bratry a více detektivního pátrání, ale i tak poměrně slušný snímek s přesným De Nirem. ()

Crazer

Tento film je správnou volbou, prostě klasika na víkendový večer. Pálivý thriller o nespoustaném a nekontrolovatelném ohni s neustálým hledáním tajemného žháře. Právě detektivka s Robertem De Nirem, mi připadala na tomto filmu nejzajímavější, i některé dechberoucí scény s efektním, vyčkávajícím ohni byly nezpomentuelné. Zřejmě největší hit W. Baldwina ... nebo ne? Rád se k tomuto filmu vracím i po tolika letech. ()

corpsy

Spektakulárny hasičský thriller s kriminálnou zápletkou. Jedny z najlepších pyrotechnických scén aké kedy filmové plátno zazrelo, klasicky old school vytvorené, minimum CGI. Bomba 90. rokov. ()

mis-ko

Hrdinovia nikdy neumierajú. A keď už áno, tak to musí byť dostatočne efektné. Oheň je dostatočne efektný. V tomto filme hrdinovia umierajú. Je to dobrý film. ()

Alqarin

Ohnivé hrátky pompézní, hudba velkolepá, patos taky, ale Baldwin mě ne a ne přesvědčit a ta dramatická klišé to přeci jen taky hyzdí, takže ty lepší tři.. ()