American Horror Story - Roanoke

(série)
Promo 2
USA, 2016, 6 h 39 min (Minutáž: 37–43 min)

Hudba:

Mac Quayle

Sarah Paulson, Cuba Gooding Jr., Angela Bassett, Lily Rabe, André Holland, Wes Bentley, Kathy Bates, Cheyenne Jackson, Denis O'Hare, Evan Peters (více)

Epizody(10)

Matt a Shelby se po prodělaném traumatu přestěhovali do Severní Karolíny. Koupili zde dům z konce 18. století. Brzy se v něm však začnou dít podivné věci. A to je teprve počátek... (TV Prima)

Ignitus.C

V dnešní době je docela vzácné vidět v seriálu rodinu kde je černá matka, otec, i dcera... Pardon, ale fakt je to tak. Jinak po Hotelu neskutečná úleva. Už to má zase trochu atmosféru, děj, nápad... Ten formát toho dokumentu mi přišel opravdu zábavný, a dost originální. Na Goodinga Jr. se mi nekouká úplně nejlépe, a stejně tak na Adinu Porter, která tam nepochopitelně dostala v podstatě hlavní roli... Přitom nepatří do klasického obsazení, a Angela Bassett je asi o tisíc procent lepší. Na Lady Gagu mám už úplnou averzi, a její postava mocné sexy čarodějnice, co bývala člověk, co momentálně vládne tak maximálně síle... sexu v lese, mi vážně už leze krkem. Naštěstí tam nebyla moc. Co mi přišlo scénáristicky trochu škoda bylo, že Řeznice zabila Agnes. Chápu, že když je tak mocná, že přesto že je duch tak může sama vraždit lidi, ale nevěřím, že by se jí nehodil nějaký živý lidský pomocník. A jednu celou hvězdu navíc si za mě zaslouží prasečí muž. Ten byl skvělej. Včetně toho, když jel Ubrem. ()

DeRoyce

Pro mě zklamání... První dvě epizody mě docela braly, ale způsob vyprávění jednotlivých epizod v kombinaci se směšnou rolí nej záporáka - "řeznice" tuto řadu poměrně degradovali. V přelomu 6. epizody se célé vyprávění mění v reality show a tím pro mě celé Roanoke zkončilo. 3 hvězdy z respektu k celému projektu, ba druhou stranu nic co bych musel vidět... ()

Svorli

Tak toto zabolelo. Opravdu hodně. Ryan Murphy mi ze začátku dal naději. Naději na hororovou sérii, které jsem se zatím nedočkal. Ale s tím jsem se smířil. Smířil jsme se s tím, že jeho díla jsou většinou zaměřeny na silný příběh a parádní postavy, které mě dokážou u série udržet až do konce sedět, mlčet a ani nedutat. Avšak tady se nám rovnou naskýtá první problém. Murphy očividně nevěděl, co chce víc. Příběh nebo horor. Neustále mezi tím balancoval a dopadlo to jak to dopadlo. První fáze byla výborná. (což je prvních pět dílů). Ta se povedla. Krásně vybalancovaná mezi příběhem a hororem. Tam jsem snad neměl co vytknout až na možná trošku přehnaný spád děje. A pak to začalo. Ta pravá hrůza. Nastoupil podle některých nejlepší zvrat v historii AHS. To co bylo už od začátku jasné a popravdě nechápu jako hlavu napadalo to označit jako zvrat. Och, jistě. Samotný Murphy řekl, že je to největší zvrat v dějinách AHS. Naprosto nechápu tohle tvrzení a dovolím si sním nesouhlasit. Celou dobu bylo jasné, že SPOILER Celá ta věc je velký dokument a ty lidi hrají herci. A to, že se do toho domu nakonec všichni vrátí... no promiňte, to snad není zvrat. A po dál to pokračovala v pozici mlýnek na kávu. Klasický Murphy a jeho vyvražďovačky viz. Coven, Freak Show, jen pečlivě rozvržené do čtyř dílů, aby za to vůbec njáké ty penízky kápli. Pochopte to asi takhle. Murphy dostal ultimátum, udělat sérii něčeho. Nezáleží na kvalitě, hlavně ať to je. A jelikož při vytváření této řady AHS pracoval asi na dalších pěti projektech se vlastně nemáme co divit, že tahle série stála za hovno. Murphy to měl ukončit po prvních pěti epizodách a dát nám další řadu o kurva velký kus kvalitnější, než tohle nedodělané a odfláknuté nic, pod které se podepsal. Takže za mě profackovat a posadit k laptopu, aby kurva konečně zase napsal něco kvalitního na co by se vážně a s klidným srdcem dalo koukat. Minimálně tak kvalitního, jako předešlé série. A ještě jedna věc. Taky si říkáte, proč kurva celou dobu kolem té série dělal takové tajnosti? Prozradím vám tajemství. Aby se na to vůbec někdo koukl, protože spousta lidí kvůli tomu byla zvědavá a kdyby lidi věděli, co je čeká, raději by si nechali udělat lobotomii. Ale dobře. Jak jsem říkal, bylo tam pár fajn momentů. Některé postavy taky šli a u některých scén jsem se i celkem lekl. Takže půlka dobrá, půlka špatná. Verdikt : 2,5 * ()

cica

OBSAHUJE NÁZNAKY SPOJLEROV! To mám za to, že som sa tešila... Už prvá kapitola Roanoke sa ma nejak nedotkla. Potom sa to celkom pekne rozbehlo - hlavne zlaté zdravotné sestry a Evan Peters, aj keď mi stále vadil dokumentárny štýl a neustále vymieňanie postáv - Sarah Paulson a Lily Rabe asi najviac. Jaj, a ešte ten srnček parožtek na hlave Lady Gaga bol milý . Od šiestej kapitoly to začala byť čistá katastrofa. Ja neviem, čo im nedali dáku mapku, alebo čo, aby nebehali hore dolu z domu ku Polkovým a naopak, pravda, do mesta bolo strašných 8 kilometrov, to by nik nedal, veď to niekoľko krát riešili. Kriku ako v škole cez veľkú prestávku, a ani tú dieru po vytrhnutom zube som nevidela. V druhej polovici to tak trochu zachraňovala krásne šialená Kathy Bates. A keď sa už nevedelo kudy dál, tak sa tam dotrepali blázniví tínedžeri s blbou feministkou na čele, a znovu bez mapky behali hore dole, kým to nezačalo miestnym liezť na nervy. Rodina Polkovcov - v našich končinách by im dali do domu pálenicu, nie pole s marihuanou - bola akoby takým východiskom z núdze, asi aby mali druhý oporný bod, kam treba behať. No a čerešnička na torte - desiata kapitola - televízne noviny, už len Švajda so Švajdovou tam chýbali. Veľké sklamanie! ()

TynTynka

Vůbec jsem nevěděla téma této série, dokud jsem se nezačala dívat. Z této série mám smíšené pocity. Od těch ostatních je to odlišné. Nelíbilo se mi, že to vlastně bylo natočeno jako pořad. Přeživší vyprávěli, co se jim stalo a někdo to zfilmoval. A aby z toho káplo víc peněz, tak z toho udělat reality show. Tohle pojetí se mi nelíbilo, i když to mělo i své zajímavé prvky. V tomto směru jsem byla zklamaná. Ale co musím vypíchnout, tak rozhodně herecké výkony. Naprosto skvěle zahrané, úplně jsem cítila jejich pocity a byla vážně vyděšená. Právě vyjádřené emoce mě vtáhli do příběhu. U téhle série jsem se bála. ()

pavlina.soch

AHS se vrátilo zpět ke své původní myšlence i když ji tvůrci uchopili zcela jinak. Příběh o kolonii Roanoke je jeden z nejstarších hororových příběhů v dnešní Americe a kam jinam tedy mohli tvůrci sáhnout? Navíc tolik kontroverzní zpracování seriálu v seriálu přineslo nový pohled na klasický příběh. Za mě palec nahoru. Jediné co hodnotím podprůměrně je příběh postavy kterou si zahrála Lady Gaga. Tato část bohužel nebyla vůbec rozpracovaná a dotažená. ()

SANNY22

Hneď od začiatku ma to nebavilo. Ale pokúšala som sa to dopozerať až do konca. V polovici som to pozerala z donútenia. Ako taký dobrý seriál môže takto pohorieť? Táto séria bola čistý prepadák. Chápem, že chceli túto sériu niečim obzvláštniť, ale nevydarilo sa im to. Kebyže to zostane ako pri predchádzajúcih častiach (žiadne rozhovory s preživšími masakru) bolo by to táke trochu nadpriemerné. Očakávam zlepšenie ;) ()

PanIncognito

Tvůrci se zde pokouší o novinku, ovšem nové je zde akorát zpracování. Motiv zůstává stále stejný. I přesto se dílo příjemně sleduje... tedy alespoň v první půlce. Dokumentární pojetí (připomínající pořad Svědci paranormálních jevů) je děsivé a povedené. Ovšem druhá půlka ve stylu nalezených záznamů a reality show je nepřirozeně afektovaná. Herci, seriál a jeho záběry jsou sice stále vynikající, ovšem s předchozími sériemi se nedá počin rovnat a zaostává. :-| ()

rostsoft

Tak to bylo hodně špatný. Kdyby to skončilo pátým dílem tak by to bylo ještě docela dobry. Ten rádoby skutečný příběh s komentáři byl asi ten největší průser. ()