Každý rok se ujme vlády nad tímto světem. Její polibky jsou ale příliš ledové a zmrazí každou vášeň. Na tomto světě ale stále panuje více lásky než nenávisti. Káj se ocitne v zajetí ledu a Gerda se ho vydá hledat. Láska v jejím srdci by dokázala rozehřát každého. Neví, co je strach, protože v jejím srdci hoří plamen odhodlání. A na tento plamen Ledová královna hned tak nezapomene. Dvoudílná minisérie je moderní adaptací klasické pohádky Hanse Christiana Andersena. (Filmbox)

drankeryth

Ohromne dlhy film od Hallmarku, kde sa to pomaly vlecie ako sopel z nosa:) Na moj vkus to bolo az prilis presladene, ale ved co sa aj da cakat od Hallmarku. Potulne putovanie mladej dievciny po krajine jari, leta a jesene bolo detske a dost nezazivne. Najlepsi bol ten medved v sneznej krajine, ktoreho Kay ucil korculovat. To uz bolo fakt uletene:) Co sa tyka efektov nebolo to nic moc a najlepsia vsuvka z celeho filmu bola ta spomienka od medveda, ked vysvetloval tu zahadu okolo zrkadla. Ten demon nevyzeral spatne, ako aj ten pribeh okolo neho. A co sa tyka samotnej kralovnej bola skor trapna a jej ovladanie utociacich cenculov boli nudne, ako aj jej nadradenost nad kazdym. Ani jej ladove muzeum mladikov uvaznenych v ladovych objatiach nedodali vo mne, ze by som ju mal respektovat. Velmi dlha stopaz tomuto filmu skor ublizila, akoby mu mala pomoct v rozvazovani deja ku konecnemu finale, ktore tiez nebolo napinave, ale skor spackane a urobene dost narychlo. ()

Rami

Kdyby sněhovou královnu hrála Cate Blanchett nebo Tilda Swinton, děj byl trochu vypilovaný a logičtější, výprava méně umělá, střih a hudba méně chaotické, romantika romantická - tak to mohlo být výborné zpravování příjemné pohádky. Takhle to byl jen poměrně dlouhý infantilní děs s několika světlými momenty. ()

Haide

Uvízlo mi to v hlavě kdysi z dávna a až teď jsem se na to měla čas podívat v klidu znovu. A musím říct, že i když už jsem podstatně starší, stále to má jisté kouzlo. Bohužel lepší než většina našich pohádek podobného roku vydání... :) ()

MissSimm

Tenhle film miluju! Nevím, možná je to jenom tou nostalgií - na tenhle film jsem se dívala často jako malá.... Brečím hned na začátku filmu a na konci znovu. Krásné zpracování Andersenovi pohádky. Romantika, pohádka i ledová krutost. Slzy štěstí i smutku. :) ()

Chip89

Zpracováním jsem absolutně zklamaná. Viděla jsem jako dítě jiné zpracování ( už nevím jaké) a vím, že to se mi líbilo. Tohle jsem si pustila jako vzpomínku na dětství. A byla jsem opravdu nešťastná. Jediné hezké, co zde bylo, byla sněhová královna. Jinak skoro tři hodiny nepředstavitelné nudy. Zbytečně dlouhé.Tak dlouhé, že u toho žádné dítě nikdy nemůže vydržet. Zbytečně překombinované až to není hezké.... Prostě totální zklamání.... ()

Leonora

Nechápu, proč tady tolik lidí držkuje, že se to nedrží předlohy. Drží se jí ve všem podstatném. Jen je to civilnější, psychologičtější a ne až tak děsně ponuré. Velký problém je ovšem stopáž, ale chystám se sestříhat si to tak na hodinu a pak to bude ještě o hvězdičku lepší. ()

Heretique

Pěkná nízkonákladovka v řade s Merlinem (1998), Kouzelnou zemí skřítků, Královstvím prstenu a třeba Mlhami Avalonu. Za mě fajn. ()

piskot..

Kai a Gerda jsou má srdcovka dětství. Na rozdíl od Pohrobka zde spatřuji přesně takové rysy jako Andersenův chlad a smutek. Pěkné pasáže s putováním skrz období a Kaiova konečná záchrana. Nezdá se mi tahle pohádka nijak kýčovitá, nepochopená či unylá. ()

ludovit14

Priznám sa,že som sledoval túto rozprávku iba jedným okom popri NETERKE.A urobil som dobre.Je to príšerne dlhé,je to boj s časom.Osobne by som to nedopozeral,bolo to nudné a vskutu nie príliš zaujímavé.A hlavne mi nesadla réžia.HOD:je za NETERKU!,PS:Na Andersenovky som asi už pristarí ;) ()

obedovapauza

Klasika od Hanse Christiana Andersena v televizním podání se sarkastickým medvědem. Dvoudílná minisérie coby moderní adaptace klasické pohádky o Sněhové královně od Hanse Christiana Andersena. Většina z nás patrně slyšela příběh o kouzelném zrcadlu, jehož střípky se rozlétly do celého světa a usadily se v srdcích lidí. Ti pak místo dobra viděli jen to zlé a ošklivé...jejich chování se změnilo a i oni sami se nakonec staly nedůtklivými a zahořklými. Náš příběh vypráví o Kajovi, kterému jeden ze střípků spadne do oka...následně je objeven Sněhovou královnou, která touží všechny střípky posbírat a poskládat tak zpět kouzelné zrcadlo. Tímto úkolem pověří právě Kaje, který s ní po jejím kouzelném polibku “dobrovolně” odejde do jejího zimního paláce. Zachránit se ho vydává dobrosrdečná Gerta...má před sebou ale dlouhou cestu, musí totiž nejprve projít přes všechna roční období... Televizní adaptace z roku 2002 patří mezi mé “quilty pleasure” snímky. Nejedná se sice přímo o vánoční pohádku v pravém slova smyslu, ale o sníh a mráz zde nouze opravdu není. Navíc se v příběhu vyskytuje cynický mluvící lední medvěd, kterého jsem si oblíbila na první dobrou a už jen kvůli němu stojí za to dát Kajovi a Gertě šanci. (by Nikola) ()

marien1039

Tato adaptace se mi docela líbila, možná proto, že s Andersenem nemá nic společného. Jednou možná v jeho divných nelogických ponurých a nudných i pro děti pohádkách najdu zalíbení, zatím mi připadá, že ten pán vymyslel hromadu zajímavých témat a všechny zabil. Tahle hallmarková adaptace si sice hromadu věcí domysela, ale příjemným způsobem. Aby si tuto milou pohádku člověk užil, stačí se jen odprostit od nudné knižní předlohy. ()

Priest

Už od dětství mám zimu rád, v dospělosti se k tomu přidala i sexy Bridget Fonda v tomdle filmu. Svoje si tam člověk najde jako dítě, i jako adolescent. ()

Tom10000

Velice pěkný film. Vypráví příběh o Gerdě, dívce, jejíž otec je majitelem výnosného hotelu, a Kaiovi, klukovi bez rodičů, jenž u nich začne sloužit, když dívka dospěje. Jako malá přišla Gerda o matku, z nevysvětlitelných důvodů. Otec se z toho zhroutil, ale spásu hledá právě ve svojí dceři. Kai se stane dobrým sluhou, a pro Gerdu i velmi půvabným klukem. Spolu s ním se naučí bruslit a dostane i novou chuť do života. Blíží se ale zhouba v podobě Sněhové královny. Jeden z mnoha střípků z kouzelného zrcadla spadne jednoho dne do Kaiova oka a zůstane v jeho srdci. Od té doby je Kai zlý, krutý a bez lásky ke Gerdě. Ta se snaží, jak jen může, ho milovat, ale pomalu ztrácí naději. Jednou přijede Sněhová královna do hotelu, kde se setká s Kaiem. Ten, zaslepen temnotou, se do ní zamiluje. A má před sebou na vybranou. Zvolí si Gerdu, či Sněhovou královnu? Temnota je silná, a tak, poté, co napíše Gerdě vzkaz, odjede s královnou. Ta ho políbí, a její polibek zpečetí jejich pouto (...). Vše dopadne dobře, samozřejmě, ale další příběh nechám jako překvapení. Chelsea Hobbs jako Gerda byla krásná, i Bridget Fonda jako zlá a krutá Sněhová královna zazářila. A milým potěšením byla i chvilková role Daniela Gilliese coby jednoho z nápadníků Gerdy. Vidět Elijaha Mikaelsona ze seriálů Upíří deníky či především The Originals zahřeje u srdce. 95 procent, doporučuji! ()

Nick321

Výborně natočené Andersenovo dílo, které je zde spíše podobenstvím než pohádkou. Ačkoliv zde jsou fantasy prvky, najdeme zde klasické psychologické situace, se kterými se setkáváme v každodenním životě. Je to skvěle hudebně nazvučené, dobrá volba prostředí, nechybí zde romantika, humoru je zde pravda poskrovnu, ale je to zcela vyváženo tím ostatním. Je to hezké, ale spíš asi pro dospělé, dítě tomu ještě nemůže plně rozumět. ()