Cizinec ve vlaku

• Kanada

• Austrálie

Akční / Thriller

USA / Velká Británie / Francie, 2018, 104 min

Navzdory mnoha výtkám jsem se docela bavil - a vlastně si ten konec plný klišé přál. Cizinec ve vlaku má totiž bohužel sestupnou tendenci, po parádním začátku jak v zobrazování denní rutiny hlavního hrdiny, tak od nasednutí na osudný příměstský spoj úroveň klesá. Vůbec nejlepší thrillerové okamžiky jsou k vidění ve chvíli, kdy divák spolu s Neesonem tápe a neví, co za absurdní situaci se přímo před ním odehrává. Jenže postupem času se vytahují nejrůznější klišé, který jsou dobře známé z jiných thrillerů, a film pak už jen naplňuje šablonu. Škoda. O logických nesrovnalostech (zvlášť jedna, spojená s jednou smrtí - ale nechci spoilerovat, tudíž nebudu ani naznačovat) nebo blbostech ani nemluvě (fakt si filmaři myslí, že při rvačce může někdo prorazit hlavou okno ve vlaku a nemít ani škrábanec...?). Naopak vedle počáteční výborné atmosféry a nepolevujícího tempa se mi kupodivu líbil i Neeson. Sice opět má jen jedinej výraz ustaraného a utrápeného chlápka od vedle, ale do téhle role to docela sedí. A oceňuju i druhý plán, nenápadnou kritiku zkorumpovaného světa peněz, který nemilosrdně vyhazuje z práce lidi před důchodem, a pošklebování se zbohatlickejm arogantním kreténům ("Goldmane Sachsi, za celou střední třídu fuck you!"), a to jsem jinak zarytej fanda kapitalismu a nesnáším levičáky. Takže po zbytečně podceňovaných Mělčinách další zajímavej počin Collet-Serry, kterej mohl být taky daleko lepší, ale mně to ke spokojenosti docela stačí. Reálných 60 procent.(11.1.2018)

NON-STOP 2. Opět zpočátku nadějně tajuplný film, který se postupně utopí v podivném chování asi úplně všech postav a který asi ani Liama Neesona moc nebavil. Velký plusový bod zajistila naprosto úžasná "kytaristická" rvačka, velký minusový zase digitální finále, které vlastně nakonec ani finálem nebylo.(19.1.2018)

Hmm tak před filmem nám místo premium reklamy ti bastardi ze Cinestaru pustili předvolební klip kecala Drahoše, ale nicméně nerozhodilo mě to. Zábavný retrospektivní úvodní titulky mě pak dostali svižně do filmu. Liam tentokrát díky bohu není alkoholik nicméně zažívá tak zkurvenej den, že by to nějakýho toho panáka chtělo. Vyhazov z práce je jen začátkem průserů které na něj čekají. Poté co čubka Farmiga nastíní slibnou mysteriózní zápletku, tak se rozjíždí vpravdě solidní paranoidní thriller navíc okořeněj velmi slušnou bitkou zhruba v půlce filmu. Bohužel pak přichází vcelku rozhodující zvrat ohledně hlavní zápletky kdy je jasné o co, že to tady vlastně jde a pak už to je předvídatelné až hanba, všechny zvraty se dají vytušit dopředu a obvykle se při tipování situací které přijdou nespletete. Highlightem filmu je určitě vykolejení vlaku. Něco tak ujetýho jsem fakt ještě neviděl a to konstatuji jakož to expert přes železniční dopravu, ale ne fakt oproti tomuhle Under Siege 2 plus Derailed rovná se hadr. Tahle guilty pleasure scénka mě dostala do takové euforie, že jsem uvažoval, že se nakonec přikloním ke čtyřem hvězdicím, ale byl to bohužel předčasný vrchol filmu. Samotné finále už mě tolik nebavilo a přišlo mi trochu natahované a hlavně bylo jasný jak to celý dopadne, ale zase abych nekafral, tak jako zábavná žánrovka je to naprosto v pohodě Neeson si tu odvede svoje a fanoušky jeho i find you and kill you telefonátů určitě potěší i jeden vtipnej typicky Liamovskej fuck off slizkýho namyšlenýho makléře : Ve jménu Americké střední pracující třídy : Naser si! 65%(19.1.2018)

75% - 4*(19.1.2018)

Pekne natocena blbost s cool neesonom. A pozrel by som si spin off so zaporakmi ako vymyslaju ten plan. Mohla by z toho byt fasa komedia v style ocean's eleven 5/10(18.1.2018)

Liam Neeson in... just another Liam Neeson action movie!(19.1.2018)

Akosi vnútri dúfam, že bude Liam Neeson vo filmoch tohto typu pokračovať. "The Commuter" mi dal presne to, čo som od neho očakával. Ľahký akčný film s dobrým úvodom a možno trošku prestreleným záverom, ale stále uspokojivým. A je super, že všetci herci dávajú svoje role veľmi dobre. Liam Neeson má svoju správnu charizmu a dokáže ukázať svoje talenty. Hudba vo filme je dobrá a záverečné titulky fungujú. Plus ma nenudil. A akcia je relatívne schopná. Plus je to film, ktorý nás necháva hádať kam to celé nakoniec dospeje, a kto je vlastne osobou, ktorá do vlaku nepatrí. Nebudem spoilovať, no niektoré veci som vedel odhadnúť správne, iné ma zase vedeli celkom prekvapiť a fungovali dobre. Čo však vo filme nefunguje je trošku lepšie vyprofilovanie ostatných postáv. O mnohých postavách vo vlaku nevieme nič moc, no majú len určité črty. Bohatý maklér je len proste hovado. Potom je tu dievča, ktoré má problémy so svojim frajerom, a na konci sa rozhodne spraviť správnu vec. A film nám toho viac neponúkne. Takže v tomto smere mohol lepšie s postavami pracovať. A mohol nám toho viac aj povedať o Vere Farmiga. Lebo jej postava je oveľa mysterióznejšia, než by film potreboval. Je super, že Liam Neeson už má po 60-tke a stále dokáže byť celkom schopný bojovať. A dávam mu kredit, že pôsobí veľmi uveriteľne ako bývalý policajt a podobne. Koncept je trošku klasický, realizácia je obstojná. Som s filmom spokojný. Ak bude niekedy v telke, rád si ho pozriem aj znovu. Hodnotenie: B(20.1.2018)

Liam Neeson do těchto thrillerů prostě patří, je to jako psané pravidlo a i teď v tomhle věku mu to jde skvěle a stále úžasně vypadá, pořád by stál za hřích. Bohužel na rozdíl od Liama je samotný film průměrný, začátek je dobrý a napínavý, potom už to začínalo být zdlouhavé a nudné. Následně je to akční a to se mi moc líbilo, i když místy to bylo až moc přehnané a nereálné, vážně, kdyby mě někdo přetáhl trubkou po hlavě, tak padnu a nezvednu se a oni si v klidu bojují dál, to je velké mínus filmu. Navíc i konec je předvídatelný, ale Liam stojí za tu podívanou.(20.1.2018)

Fakt, že se člověk při sledování tohoto filmu ani minutu nenudí, asi nejvíce ocení víkendoví návštěvníci multiplexů s obligátními barely nejídla a nepití, nicméně je potřeba zdůraznit, že film nenabízí nic jiného než další z mnoha šablonovitých akčních filmů s tisícem a jedním klišé (snad nejhorší jsou takové ty vtipy na konci filmu při jakémsi happy endu, které mají vyloudit přiblblé pousmání, však to znáte). Na druhou stranu, do poslední chvíle nebylo (teda minimálně mě) jasné, jak příběh dopadne. Liam Neeson hrál opět Liama Neesona, což nevím, zdali je dobře nebo špatně. Množství krve a šrámů (docela nelogicky) na jeho obličeji se měnilo mnohem častěji než výraz jeho obličeje.(20.1.2018)

Prvních 15 minut je povedeně natočených, pak mi to přišlo lehce odfláklé a někdy i nelogické. Pořád se ale něco děje a tempo se stupňuje, což je dobře. Ve výsledku dobrá jednohubka.(20.1.2018)

Po blúznení po chladnom Berlíne, napätí v lietadle a nočnom behaní cez New York, prichádza štvrtá spolupráca medzi režisérom Colett-Serrom a Neesonom, tentokrát v preplnenom vlaku, kde si hlavný h-r-d-i-n-a zahrá zaujímavú hru. A do štvorice platí, síce nie všetko dokonalé a najlepšie, ale opäť prijateľné a predovšetkým rafinované. Neesonovsky typický akčný thriller, ktorý sa pekne zamotáva, až do záveru ako-tak vyhýba opulentnému klišé, zabáva a drží diváka v neustálom napätí. K tomu prispieva najmä Liamova charizma a činy, rýchle pohyby a dobré zábery kamery a taktiež výbušný soundtrack od Bañosa. Efekty neiritujú, no samozrejme istá dávka (nechcem vravieť mohutná) prehnanosti a absurdity tu bude vždy. Záver je síce natiahnutý a predvídateľný, ale kvôli tomu nie je potreba to celé zhadzovať dole. V dnešnej predigitalizovanej dobe takýto typ akčného filmu, ktorý nie je vyložené blbý a trápny, poteší na takmer celej čiar...koľajnici.(19.1.2018)

The Commuter je prostě taková Neesonská hollywoodská klasika. Scénář, role, dynamika filmu- obdobná jako v Taken, díky čemuž se film řadí mezi ty lepší akční krimi filmy. Co bych ale obzvláště chtěla vyzdvihnout a za co přidávám hvězdičku je práce s kamerou, která byla skvelá a pečlivě promyšlená do posledních detailů.(17.1.2018)

Srandovní záležitost. Zhruba v polovině se z docela OK filmu stane totální slátanina, ale je to super slátanina, která udržela moji pozornost, dokonce je to i přes některé WTF scény napínavé až do konce. Smála jsem se, hodně. To asi nebyl původní záměr, ale za mě supr.(18.1.2018)

Moc pekny thriller(20.1.2018)

Režisér a jeho dvorní herec ,teda pokud se to dá říct, Liam Neeson spolu natočili další dobrý film.Cizinec ve vlaku film je to vcelku dobrý i když, bych dal do filmu více akce a pár těch ran by neuškodilo na víc .Film sice na začátku než se rozjede má trochu pomalejší tempo ale ,nijak to nevadí.Neeson je vskutku dobrý co se týče filmu.70%(20.1.2018)

Liam = 70%(20.1.2018)

Liam Neeson opäť vo svojom živle. Taká "maličkosť", teda hľadanie pasažiera, ktorý do vlaku nepatrí, sa graduálne pretvára do komplexnej mozaiky plnej neistoty a mysteriózna. Snímka sama o sebe je pomerne kvalitne natočená (hoci pasážami pripomína Source Code), dej odsýpa pomerne bez zbytočných zatáčok a, žiaľ, ponúka tie najrôznejšie žánrové klišé. Ale niečo tomu chýbalo, čo by film oddelilo od ostatných jemu podobných. Pri návšteve kina ale nič nestratíte, a ak máte radi Neesonovky, prídete si na svoje. Nebude to však nič, čo vás zarazí do sedačky. 6,5/10(17.1.2018)

Tak pre mňa príjemne prekvapenie do kina som išiel len tak a dostal som lepšiu verziu filmu Non-stop kde tiež hra Liam Neeson. Príbeh ma zaujal od začiatku po koniec nenastal žiadny okamih pri ktorom by sa človek mohol nudiť. Práca s kamerou bola parádne spracovaná.(18.1.2018)

Videno v kine.Svizny zacatek,pak trochu psychologie,trocha akce, trocha patrani, destrukce vlaku a samozrejme jeden podrazak.(19.1.2018)

Slušné až na ten Americký koniec. Každopádne lepšie ako TV ponuka na večer.(20.1.2018)

Je to klasický příklad filmu za 3.5, ale v rámci žánru natočeno zručně, navíc Liam Neeson nezklamal.(20.1.2018)

<< předchozí 1 2