poster

Až oči mé se rozevřou (amatérský film)

Horor / Krátkometrážní

Česko, 2015, 8 min

Režie:

Robert Vrba

Kamera:

Petr Kačírek
 • Luq
  ****

  SPOILERY!!! Robert je úžasně všestranný co se týče různých žánrů a opět to potvrzuje. Parádní atmosféra! Fungující propojení vizuálu, hudby (ta je zcela boží!), retra, tíživa, chladna a revmatu… Již standardně vynikající uvěřitelné herecké výkony. V podstatě celý film jsem hltal s nadšením, nádherně to jelo, už jsem si říkal, jak je to božsky vystavěné a začínal se těšit na pointu a buch – ta nikde! Pokud pointa přišla, nezbyl čas ji dostatečně strávit a pochopit. Nedoznělo to. Ty skvělé titulky na konci tomu pak vlastně moc nepomohly, protože místo toho, aby si to člověk přebral, dál sledovat skvěle stylizovaný vizuál. Moc moc škoda, protože jde rozhodně o jeden ze dvou vrcholů řady Pionýři hororu 2! Celkově tedy (4,5*).(4.6.2015)

 • Marceloo
  ****

  Lekárka prichádza pomôcť pacientke so zrakovým ochorením, ktorá žije na dedine. Po prvom kontakte s pacientkou zaregistruje jej zvláštne správanie, ale považuje ho za jeden z prejavov choroby. Doktorka však čoskoro zistí, že sa dostala do smrtonosnej pasce. - Myslím, že je velká škoda, že tvorcovia zvolili čiernobiely filter. Keby to bolo farebné, bolo by to pre mňa ovela pútavejšie. Na druhú stranu je to možno tým, že tieto krátke horory pozerám jednotlivo a v projekte Pionýři hororu mohla byť tá čiernobiela výhodou, pretože sa od ostatných odlišovala. Atmosféra bola dobrá, čo sa týka techniky bolo všetko na velmi dobrej úrovni. Už klasicky je najväčším zádrhelom u hororov z našich končín nezaujímavý a jednotvárny scenár bez nejakých výraznejších zvratov. Herecké výkony boli velmi slabé, ale celkom dobre ich vyvažovala okolitá atmosféra. Takou menej výraznou chybou, ktorá mi udrela do očí, bolo to, že pacientka povedala doktorke aby jej našla červenú platňu, čo môže kvôli čiernobielemu filtru byť pre diváka trochu nezmyselné. To sú však už len nepodstatné detaily, ktoré netreba riešiť, pretože ostatné veci fungovali tak ako mali.(15.12.2015)

 • ShirleyS.
  ****

  "Je to moc zlý!" kričala postava vo Vrbovom príspevku do prvých Pionierov hororu, V1. "Je to moc dobrý!" ohromene mumlalo publikum po zhliadnutí Až oči mé se rozevřou v Pionieroch dvojke. A ja musím súhlasiť, formálne výborne natočený film so zaujímavým scenárom a perfektnou hudbou. Snáď len ten koniec mohol byť explicitnejší.(3.5.2015)

 • choze
  *****

  Můj osobní favorit v druhých PIONÝRECH. Minule s V1 u mě Robert bodoval vtipem a ztratil na nezajímavé filmařině a nehororovosti, tady vsadil na vážnou notu a sugestivní filmařinu odkazující k mé oblíbené české ponuré filmové škole 60. let a je z toho slabších 5 hvězdiček. Pochmurná, znepokojivá atmosféra se díky vyšinuté kameře a Liškově hudbě dá od prvních okamžiků doslova krájet a prodávat na deka a scénář ani herecké výkony neurazí, byť konec diváka nesejme. Nemám Robertovu hojnou filmografii moc nakoukanou, ale z těch čtyř filmů, co jsem zatím viděl, mi OČI sedly s přehledem nejvíc a podobně jako Vierzbowskii se tiše užírám závistí :)(3.5.2015)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Povedený! Atmosféra je tu skvělá sice hlavně díky využítí hudby jednoho z nejlepších cs skladatelů, ale na působivosti filmu to moc neubírá, neb tvůrci moc dobře věděli, jak onu hudbu použít a i bez ní by docílili tísnivého pocitu, který je hlavním plusem filmu. Hodně dobré je bezčasné zasazení kamsi do komunistického československa, kdy jako bonus všichni aktéři působí jako exotiální a nepříliš hezké kreaturky z nějaké podpultové literatury, což je velmi fajn! Když se to snoubí s dobrym zvládáním řemesla, je tu skvělej výsledek, kterému chybí jen postarší muž, co se mu v rukou houpá sekyra a je poněkud neklidný.(6.6.2015)

 • - Slepá Vágnerová (Vlasta Jelínková) i její manžel (Robert Vrba) kouřili ve filmu skutečné cigarety značky „Partyzánka“, aby se zachovala dobová věrohodnost. Krabička těchto cigaret byla desítky let stará, protože se již dlouhou dobu nevyrábějí. (Gary)

 • - Dům, ve kterém se natáčelo, je už spousty let neobývaný. Se svolením majitele došlo před natáčením k jeho vyklizení, přesunutí nábytku a vyvezení spadaného zdiva a omítky. (Gary)

 • - Točící se gramofonová deska v jednom ze záběrů byla skutečně nahrávka písně „Lásce své se rouhám“, kterou nazpívala Vlasta Bláhová, a která ve filmu zní. (Gary)