poster

Až oči mé se rozevřou (amatérský film)

Horor / Krátkometrážní

Česko, 2015, 8 min

Režie:

Robert Vrba

Kamera:

Petr Kačírek
 • ShirleyS.
  ****

  "Je to moc zlý!" kričala postava vo Vrbovom príspevku do prvých Pionierov hororu, V1. "Je to moc dobrý!" ohromene mumlalo publikum po zhliadnutí Až oči mé se rozevřou v Pionieroch dvojke. A ja musím súhlasiť, formálne výborne natočený film so zaujímavým scenárom a perfektnou hudbou. Snáď len ten koniec mohol byť explicitnejší.(3.5.2015)

 • SOLOM.
  ****

  Po minulém průseru V1 to měl režisér Vrba v mých očích doslova spočítané. Jeho dílo patřilo k tomu nejhoršímu, co jsem v prvních Pionýrech měl možnost vidět. Tentokrát však zůstaly mé oči doslova „vytřeštěné“ nad tím, že dokázal natočit něco, co je minimálně o dvě třídy lepší. Tento krátkometrážní kousek se mu skutečně povedl. Černobílé zpracování bylo super, vytvořená atmosféra rovněž a já doslova litoval, že vše bylo utnuté. Klidně bych zvládl ještě delší stopáž. Rozhodně společně s To není moje sestra! nejvydařenější kousek druhých Pionýrů. 70%(11.7.2016)

 • Aluska88
  ****

  Temné, depresivní a nesmírně atmosférické. Hororová, nostalgická, retro výprava, která nás zavede do dávných časů a do jedné staré, rozpadající se chajdy uprostřed zapadlé vesnice. Gramofonové desky, pavučiny, loupající se omítka a jedno hrůzné tajemství. Inspirace Spalovačem mrtvol je zřejmá a člověk jen čekal, jestli se tam někde neobjeví Karel Kopfrkingl:) "Nikdo nebude trpět. Spasím je všecky."(17.7.2016)

 • Luq
  ****

  SPOILERY!!! Robert je úžasně všestranný co se týče různých žánrů a opět to potvrzuje. Parádní atmosféra! Fungující propojení vizuálu, hudby (ta je zcela boží!), retra, tíživa, chladna a revmatu… Již standardně vynikající uvěřitelné herecké výkony. V podstatě celý film jsem hltal s nadšením, nádherně to jelo, už jsem si říkal, jak je to božsky vystavěné a začínal se těšit na pointu a buch – ta nikde! Pokud pointa přišla, nezbyl čas ji dostatečně strávit a pochopit. Nedoznělo to. Ty skvělé titulky na konci tomu pak vlastně moc nepomohly, protože místo toho, aby si to člověk přebral, dál sledovat skvěle stylizovaný vizuál. Moc moc škoda, protože jde rozhodně o jeden ze dvou vrcholů řady Pionýři hororu 2! Celkově tedy (4,5*).(4.6.2015)

 • darkrobyk
  ****

  Oči, oči, oči...oko za oko, jiné oči za mé oči. Čekal jsem inspiraci Andaluským psem nebo Fulcim. Vynikající kamera, černobílá dává snímku správnou špinavost a syrovost a s Liškovou hudbou vytváří působivou atmosféru. Nejvíce se mi líbila scéna objevení dcery s nájezdem kamery. Osobně bych dotáhl film do skutečného konce, tvůrci jej ale nechali na divákově fantazii...(20.3.2016)

 • - Dům, ve kterém se natáčelo, je už spousty let neobývaný. Se svolením majitele došlo před natáčením k jeho vyklizení, přesunutí nábytku a vyvezení spadaného zdiva a omítky. (Gary)

 • - Slepá Vágnerová (Vlasta Jelínková) i její manžel (Robert Vrba) kouřili ve filmu skutečné cigarety značky „Partyzánka“, aby se zachovala dobová věrohodnost. Krabička těchto cigaret byla desítky let stará, protože se již dlouhou dobu nevyrábějí. (Gary)

 • - Točící se gramofonová deska v jednom ze záběrů byla skutečně nahrávka písně „Lásce své se rouhám“, kterou nazpívala Vlasta Bláhová, a která ve filmu zní. (Gary)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace