Až oči mé se rozevřou

(amatérský film)

Návštěva u slepé pacientky se pro oční lékařku změní v noční můru ve chvíli, kdy poznává, že v tomhle domě něco není úplně v pořádku. Film je součástí projektu Pionýři hororu 2. (oficiální text distributora)

ShirleyS.

"Je to moc zlý!" kričala postava vo Vrbovom príspevku do prvých Pionierov hororu, V1. "Je to moc dobrý!" ohromene mumlalo publikum po zhliadnutí Až oči mé se rozevřou v Pionieroch dvojke. A ja musím súhlasiť, formálne výborne natočený film so zaujímavým scenárom a perfektnou hudbou. Snáď len ten koniec mohol byť explicitnejší. ()

Ssoumess

Vierzbowski a Chozé, doporučuji Roberta pouze oslepit... jako hold tomuto filmu. Troufám si tvrdit, že atmosférou se vyrovná Třídě smrti, velmi dobrá hudba, kamera i herky. Skvělá práce... ()

Simo16

Má to svoju atmosféru, herci hrajú dobre,mrazivosť pár krát po mne liezla, ale tak ako u viacerých koncoch, ani ten sa nevydaril. ()

Luq

SPOILERY!!! Robert je úžasně všestranný co se týče různých žánrů a opět to potvrzuje. Parádní atmosféra! Fungující propojení vizuálu, hudby (ta je zcela boží!), retra, tíživa, chladna a revmatu… Již standardně vynikající uvěřitelné herecké výkony. V podstatě celý film jsem hltal s nadšením, nádherně to jelo, už jsem si říkal, jak je to božsky vystavěné a začínal se těšit na pointu a buch – ta nikde! Pokud pointa přišla, nezbyl čas ji dostatečně strávit a pochopit. Nedoznělo to. Ty skvělé titulky na konci tomu pak vlastně moc nepomohly, protože místo toho, aby si to člověk přebral, dál sledovat skvěle stylizovaný vizuál. Moc moc škoda, protože jde rozhodně o jeden ze dvou vrcholů řady Pionýři hororu 2! Celkově tedy (4,5*). ()

FILMOVKA

Úžasná atmosféra. Díky černobílému obrazu a použití širokého objektivu to chytalo tu správnou náladu a stav. Připomínalo mi to vyzněním spalovače mrtvol. ()

Vierzbowskii

Róba Vrbů tímto dílkem provedl několik věcí: 1) složil poklonu 60tý létům 2) je to jeho nejlepší film 3) pokořil kvalitou dost pravděpodobně všechny amatérské filmy co kdy v ČR vznikly 4) pokořil zcela jistě drtivou část české profi produkce po roce 89 5) bohužel mě tímto také dost nasral, takže usilovně přemýšlím jak ho zabít... ()

Wolfíček

Zpracovani filmu a atmosfera 60let se povedla na jednicku. Cekal jsem co se z toho vyklube a jak tak cekam tak zacli zaverecne titulky. Trochu utekla zapletka a nejake vygradovani coz je skoda. Ale jako jednohubka postaci ()

Allica

Dokonalá atmoška. Podobná Spalovači mrtvol. Širokáč tam dělá hodně. Až na titulkové sekvence, které mě k tomu moc nesedí, je to dokonalé. ()