Cimr

Takový milý malý snímek. Vhodný obzvlášť když si chce rodinka s dětmi vyjít do kina nebo když se chcete na něco podívat s babičkou. Moc mě zaujala kultivovanost a pokora tohoto snímku. Ví, kde jsou hranice vkusu, a netlačí na ně. Ne, teď vážně... Opravdu skvělá zábava pro milovníky slizu, hnisu, krve, usekaných končetin a rozmačkaných hlav! Obzvlášť to famozní krvavé finále se sekačkou mě dostalo. Stylové béčko, kterému k dokonalosti chybí jen obnažená ženská ňadra. ()

fcreading

Petera Jacksona si veľmi vážim, to čo dokázal je neuveriteľné stvoril Braindead druhý po Bad Taste :D. Matku Lionela pohryzie nakazená opica, ona sa postupom času začne premieňat na zombie a Lionel bude mať čo robiť aby všetkých tých zombie zastavil. Triky sú výnimočne na tú dobu, masky taktiež, po hororovej stránke sa tomu nedá nič vytknúť. Moje hodnotenie je preto skoro plné 90 percent. ()

Zayl

Brainded - synonymum pro šílenou řezničinu. Peter Jackson brilantné kloubí černohumorné scény s těmi vyloženě splatterovými. Rozehrává se řádně promíchaný koktejl, jehož hlavní ingrediencí je kýčovitá love story a sebe parodující hororové scény. Jakkoli film není žádným uměleckým dílem, není mnoho věcí, které by se mu dali vytknout. Ani nevím, co mi přišlo více po chuti, jestli „pomalejší“ první polovina nebo vyloženě bláznivá druhá polovina, kde se kečupem rozhodně nešetří. Jackson věděl co dělá a náležitě ukázal svůj režisérský um. Výtečná zábava! ()

RasputincZ

Neskutečný zážitek, smršt originálních nápadů, krve a humoru. Kung-fu kněz, puding a ta scéna s dítětem! Viděno jednou a nemám dost. ()

Z0oMb3E odpad!

Nechápem... Nechápem, ako môže niekto pustiť do sveta takúto ohavnosť. Tento film sa nedá ani reálne ohodnotiť. Blé Blé Blé ani nie tak z nechutností ani nie tak z príšerného scenára, či hercov pri ktorích su ochotníci ako profíci z Broadwayu, ale preťahovania až do úplného vysilenia. Bubliny vo vriacej vode máte vážnu konkurenciu a tá sa volá Braindead. Ľutujem, že som si takímto sajrajtom zasvinil HDD. Odpad, ktorý som dokázal vydržať kukať asi pol hodinu viac sa nedalo. (Pálfy sorry xDD) ()

LV.Helter

Obdiv! Ranné začiatky a defínicia (pravého nikoliv trapného) splatter hororu. Hnus, špina, natrhnuté končatiny/krv=gore efekty celkovo, doladené tvrdým, čierným humorom. Úvodná polhodinka, vobec nenasvedčuje tomu, aká zrudnosť bude prebiehať neskor. Pravý Jacksonov rafinovaný výstrek na obrazovky. Tak veľa inovačných gejzírov nápadov, plynúci so skvostnou režíjov a obzvlášť kosáčkovou scénou, že prirovnanie "za najlepší splatter, vobec" nie je len tak nadarmo. Učebnica všetkých hororov!100% ()

Asgy

Od Petera Jacksona bych nic podobného nečekal, ale bavil jsem se výborně, od začátku až do konce. Akorát jíst se u tohoto filmu moc nedá, díky spoustě "chutných scén", které budou asi pro slabší žaludky trochu moc...Opravdu hodně netradiční podání zombie hororu, které už asi jen tak nikdo nepřekoná... ()

mysiak

Kultovka...mega krvák pre silné žalúdky ale zas až tak ma neuchvátil...dobre rezanie kosačkou nemá chybu...ale je to len pre mňa nadpriemerná hororová komédia od tvorcu Pána prsteňov ()

Jillen

:D Spolu se Společenstvem prstenu nejlepší Jacksonův film. Tak jsem se bavil u málokterého "hororu" :). Dávám 90% ()

Džejkop

Kdo by to byl řekl, že tento chlapík v budoucnu natočí Pána prstenů. Všechno začíná na Ostrově lebek, nekdě jížně od Sumatry, odkud se jeden vědec snaži na Nový Zéland přivézt vzácný exemplář krysí opice („ Představte si na tom ostrově našli akorát jednu. Říká se, že z otrokářskejch lodí vylezly obrovský krysy, a pak znásilnily tamnější opičky “). Jak se záhy ukáže tak tento, odporný tvor proměnuje lidi v zombii. Což samo o sobě dává tušit, že se celý děj motá okol zombie tématiky. Ovšem Jackson to dělá vlastním osobitým stylem. Není to horor, při kterém by naskakovala husí kůže, ale je to spíš pořádná taškařice, zdařilá komedie, plná oplzlého humoru, zalitá hektolitry kečupu (scéna se sekačkou je toho řádným příkladem) a prvotřídními hláškami („ Máme jenom krém, bonužel.- Krém? Dobrý krém jsem neměl už léta. Ona mi ho nikdy nedělá. Hmm zatraceně dobrý krém. Hustý a vláčný. Tak se mi to líbí “). Nechybí tu řada nezapomenutelných, doslova unikátních postav. Mezi ně patří kněz („ Ďábel je mezi námi. Ustup chlapče. Teď musí zasáhnout bůh. Nakopu vám prdel ve jménu pána.“), strýček Heinrich („ Co chceš? Jsi z přistěhovaleckého? Říkal jsem vám, že jsem ztratil dokumenty, jasný? Moje rodina odešla z Litvy za okupace. Byli jsme jak štvaná zvěř! - Potřeboval bych nějaká sedativa. - Co si myslíš, že jsem dok.tor? Neprodávám sedativa. Jenom utišující prostředky. Ale ne pro každého. Máš štěstí, že má strýček Heinrich smysl pro humor. Chceš stříkačku nebo to budeš čuchat?“) nebo třeba Les alias Lionelův strýc („ Hej, Voide von je asi jeden z těch, co píchaj s mrtvolama. - Jo je normálně negrofilní. - Nekrofilní ty hlavo skopová! - Vsadím se, že nosí holčičí kalhotky.“) Některé lidi asi film nenadchne, nepobaví, některé spíše odradí a nedovolí dojíst oběd („ Ty idiote! Měl jsi balzámovací stroj vypnout už před půl hodinou! Sakra, lebeční přetlak...“). Ale na střední jsme si s klukama pouštěli některé scény pořád dokola(scéna na dětském hřišti). Kdysi to byl velký hit, tudíž hlavně za vzpomínky, uděluji devadesátdevět procent . ()

Popluh

Jackson za mlada sakra válel a smyslu pro černý humor měl víc než Monty Pythoni ve vrcholné formě. Neotřelé vtípky, až neskutečné gore efekty, masakr sekačkou, to je prostě kombinace na kterou se nezapomíná, škoda že ten konec je možná až moc přetaženej a na jedno "krvavé" brdo. I tak je to ale neskutečný kult. ()

aluna

První hodina mě i přes svou bizarní nápaditost bohužel značně nudila, vyvražďovačky dostaly tu pravou „šťávu“, až když jsem se po návratu z velezábavnýho parku ocitla na tom správným mejdanu. A ponaučení – nepořádejte house párty - po hostech, když to chcípne, jakoby se vždycky slehla zem, zanechají po sobě jen nehoráznej bordel a slibům, že vám pomohou uklízet, nikdy nedostojí. A to, že vás maminka nutí sekat zahradu, je možná dovednost, kterou jednou jako když najdete, ale každej chlap by se měl od vlivu svojí „královny matky“ oprostit dřív, než se navzájem dostanou do hrobu. Prostě, nikdy si nenechte od nikoho do ničeho kecat…ani do krému. ()

numi

Romantický příběh dvou lidí, kteří si byli souzeni. He. Tohle prostě nechápu. Nad fekálními vtipy v teenagerovských komediích ohrnujeme nos všichni do jednoho, ale nad vraždícím análním otvorem se nepolemizuje. Hm. Já hodlám. Stejně jako nad ostatními nechutnostmi v tomto filmu. Parodie je to dobrá, ale otázkou zůstává, jestli divák něco takového vůbec chce vidět a soudě podle hodnocení a ohlasů asi ano. Nu což, jsem překvapen, zostuzen, zničen a jdu prodat svůj oblíbený kelímek na popcorn a pozlacený DVD ovladač... S filmem končím. Alespoň pro dnešek. Jednu hvězdičku za úvodní parodii Indiana Jonese a následnou parodii na Psycho, u které jsem se i párkrát zasmál. PS: Pokud u filmů rádi zvracíte, tak si připočtěte čtyři hvězdičky... ;) [únor 2006] ()

zipper111

MASAKR!!! Já vůl jsem si k tomu dal véču...kterou jsem málem několikrát vrátil, protože takovou galerii hnusu nemaj ani na těch nejhorších internetových stránkách-ale zárověn jsem se smál taky polovinu filmu, jelikož ono je to všechno tak neskutečně zvrácené, vtipné, sarkastické a parodující.... Jackson je blázen, magor, manika....šílenec...ale neskutešně dobře točící rejža! Nejlepší hororová parodie a po Pánovi prstenů jeho nejlepší film. ()