Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

Mik_e

Po naprosto excelentním prvním dílu se zde bohužel dostáváme, byť zatím jen decentně, na šikmou plošinu.Většina superlativů z jedničky se dají vztáhnout i dvojku.Hudba, obrazovost(Rohan), herci.Ale co sakryš dělají elfové v Helmově Žlebu...?Posílá nás Elrond z Roklinky, prej potřebujete píchnout..?Velká role pro nějakýho přivandrovalce Haldira, který je v knížce možná dvakrát..?Je pravda, že podobné úpravy byly i v jedničce (povodeň řídí Arwen, a ne Elrond), ale tam to aspoň nenarušovalo logiku děje.Tam to fungovalo, tady už ne.Ale přesto všechno, hodně dobrej film, Gríma luxusní, bitva o Helmův Žleb úžasná.Poctivých 80%. ()

tančísvlky odpad!

Nudný film bez emócií natočený len pre peniaze a hrajúci si na niečo veľkolepé. Vlastne je taká celá trilógia a Peter Jackson nie je režisér a úplne znehodnotil vkus veľa ľuďom. Film je bezduchý kalkul na diváka, ktorému podľahli masy. Tento film je pravým zrkadlom tohto sveta a kam sa aj tento svet rúti ... ()

neo93

Pokračování Dvě věže mám asi ještě raději než společenstvo. Hlavní důvodem je tempo filmu, které je absolutně šílené, ale to se mi líbí. Každým dalším zhlédnutím si to užívám ještě víc. Hlavně boj s vrky, bitvu o Helmův Žleb, ale i pronásledování dvou zajatých hobitů a dalších xxx skvělých scén a nádherné přírody na Novém Zélandě. ()

mak.

Fajn, je to sice nejméně poetický díl trilogie, ale pořád je vysoko převysoko nad ostatními filmy ze stejného soudku... pokud se dá LOTR zařadit s něčím jiným do stejného soudku. Dát nižší hodnocení, než 5 hvězd, je podle mě vůči TT nefér už jen kvůli geniálně zvládnutým bitvám a Entům. ()

RAY~

Musím říct, že jednička se mi líbila víc. Některý momenty ten film zbytečně degradujou. Celý se to totiž snaží tvářit vážně a člověka to vtáhne do impozantního fantasy světa.. bohužel mě ale tenhle pocit opustil ve chvíli, kdy Orlando Bloom skejtuje na štítu po schodech, tváří se jak když sere a střílí u toho orky.. Stejně tak mi přišlo trapný, když se tam Orlando s trpaslíkem trumfujou, kdo jich zabil víc. Celkově mi tahle scéna s bráněním přišla špatná. Chtěl jsem cítit napětí, obavy, trochu smutku a nakonec úlevu. Místo toho sem si klepal na čelo a nudil se. Naopak scény se stromy mi přišly super, vtipný byly ve chvíli, kdy se to hodilo (než strom řekne větu trvá to dva dny) a když šlo do tuhýho, byly akční a dramatický. Celkově si myslim, že dobrej film, ale hodně moc nadhodnocenej. ()

kukkik

Nejlepší filmová trilogie všech dob. Už jen Samova řeč stojí za 5 hvězd a zapsání filmu zlatým písmem do historie kinematografie. 5/5 ()

ZnalecH

V tomto díle jsem si nejvíce užil bitvu o Helmův Žleb, která zakončuje celý díl. Opravdu krása pohledět na spolupracující trojici a k tomu elfy a lidi. ()

Dzvandzi

Druhý díl mé oblíbené triologie na čsfd s nejnižším hodnocením.Pro mě ale stejně skvělé jako 1.díl,možná i o trochu lepší.Začíná to skvěle,mě osobně se líbilo,že Dvě věže byli roztříštěné na více dějů.Trochu mě ale nudili zdlouhavé části s mluvícími stromy. Nejvíce se mi líbily bitvy,jak ta s útokem Vrků,tak i ta Závěrečná o Helmův žleb (moje nejoblíbenější z celé triologie),ta byla opravdu skvělá a při posledním výjezdu Aragorna a dalších jsem jen čuměl a neměl slov,protože to patří k mým oblíbeným scénám vůbec.Opět skvělé výkonu herců a prostředí.. ()

Sweat55

Jde sice o "nejhorší" díl v trilogii, jenže pořád je to téměř dokonalý film. Opět výborná režie. Výborný soundtrack. Výborné efekty. Menší potíž je s roztažeností, speciálně u prodloužené edice. Tu ale i tak doporučuji, protože je skvělá (Gimli a Legolas) ()

Likan7

Z celé trilogie jsou Dvě věže nejslabší, ale to je celkem logické. Film nemá pořádný začátek a ani konec. Všechno je to příprava pro závěr, který nás totálně uzemní. Přesto jsou Dvě věže skvělým filmem a snižovat mu hodnocení jen kvůli tomuhle by nebylo fér. Závěrečná bitva u Helmova žlebu je pro mě o kousíček lepší než ve trojce. Jinak je to samozřejmě naprostá žánrová a příběhová špička. Jackson v nejlepší formě prostě. ()

Demonic189

Pre mňa dokonca ešte lepší než prvý diel. Jednotka mi príde občas pridlhá a miestami nudná, Dve Veže ma naopak bavia po celučičkú stopáž. ()

Baron Noktur

Až dnes dokážem plne oceniť majstrovstvo druhého Pána prsteňov. Kedysi mi na filme vadilo, že slúži len ako prostriedok medzi geniálnym začiatkom a veľkolepým koncom, že sa tam vlastne ani nič nedeje.. Dnes to už tak ani náhodou nie je, teda nebolo to tak nikdy, len ja to už konečne vidím. Ten film dokáže stáť aj sám o sebe, je plný posolstiev, nádherných obrazov, krásneho boja Rohanu o svoju existenciu, fantasticky natočených scén a Entov, ktorí prekvapivo napadli Isengard a zaskočili Sarumana. Je tu ale jediná vada na kráse, a to humor. V jednotke som mal rád humorné vsuvky, no dvojka je nimi posiata až príliš, až to v určitých pasážach podkopáva tú temnú atmosféru snímku. Áno, Pán prsteňov: Dve veže je veľmi temný film, temné fantasy. Nie sú tú rozkošné popevky a radosť z Kraja, nie sú tu roztomilé dobrodružstvá pri kradnutí zeleniny, je tu len špina, blato, sychravosť, bedákanie a hnilobná pachuť všade sa roznášajúcej smrti. Častý humor tú podmanivú atmosféru narúša a niekedy až príliš. Preto "len" 9/10. ()

kailee_

Druhý díl, co k němu říct. Základní verze je tak na 4* a rozšířená na 5. Podstatně lepší než první díl, ale to se nedá srovnávat, protože ten minulý byl pouze extrémně dlouhé intro o představení postav a uvedení do děje. Tenhle díl je svižný, akčnější, nepůsobí natahovaně, i když má opět plno prázdných scén na budování atmosféry a nemuseli dramatické scény ničit vtipkováním postav. Frodo je prostě zvláštní. Nezajímavý charakter s hercem, který projevuje emoce jen ve stylu vykonávání potřeby do záchodové mísy. Téměř vše je perfektní, pokud se to netýká Froda, což u tohohle dílu znamená naštěstí většinu filmu a asi Jackson a spol pochopili, kde mají kvality a kam směřovat pozornost. Nejde absolutně poznat, že by měl film 20 let za sebou a to stačilo jen opravit pár věcí z prvního dílu. Tenhle film pravděpodobně ještě dlouho nezestárne. ()

rublik05

Druhý díl se mnohem více soustředí na souboje a bitvy, než tomu bylo u dílu předchozího. Má také mnohem svižnější tempo, což je dáno především impozantní výpravou, ale také díky velkému množství akčních scén. Jsme tak svědky prvotřídních kamerových závěrů a střihů, přehlídky perfektně udělaných kostýmů, prvotřídních efektů, ale nečekaně i humoru. Závěrečná bitva o Helmův žleb jsou doslova filmařské orgie, jelikož tak výtečné zpracování se jen tak nevidí. Opět geniálně natočené fantasy, absolutní špička ve svém žánru. 10/10. ()

Nix

Nejslabší z trilogie, ale jinak ve všech ohledech velkofilm a fantasy, které prostě nemá konkurenci. Akorát ten Frodo, toho by člověk nejradši praštil, ještě, že Sam to zachraňuje. ()

Zemřel herec Bernard Hill

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

Pán prstenů: Dvě věže v O2 aréně

14.12.2016

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů – Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu… (více)