Přání k mání poetickou, hravou a humornou formou vypráví příběhy několika podob lásky: o trampotách náctiletého Alberta, který je až po uši – a hlavně neopětovaně – zamilován do sestry svého nejlepšího kamaráda, o lásce mezi Albertovými rodiči, tedy o varietním kouzelnickém duu prožívajícím krizi středního věku, a také o lásce rodičovské, kdy se floutek a lamač dívčích srdcí Bosák junior snaží získat pozornost a lásku svého otce, mocného hoteliéra. Albert a všichni ostatní nakonec přijdou na to, že ke štěstí není zapotřebí kouzel a magie, ale hlavně odvaha věci kolem sebe změnit k lepšímu. To ovšem neznamená, že opravdová kouzla a čáry neexistují... (Česká televize)

bohemia_regent

Začátek vypadal děsivě. Teprve asi po půl hodině se to začalo k lepšímu obracet - tedy ne zas až tolik, aby se ve výsledku dospělo ke kvalitativně opačnému extrému, ale přece jen se povedlo docela dost zachránit. Filmu se každopádně nedá upřít originální - aspoň v kontextu české kinematografie - styl, který se povedlo držet od začátku do konce. Slabší to bohužel bylo s humorem jako takovým. Dávám dvě hvězdičky za odvahu. ()

arcticsky

Bodík navíc za absenci do očí bijícího papundeklu a vikslajvantu (obrazně řečeno) - dlouholetých reprezentantů šetrnosti a chudoby mnoha našich filmů a televizních i filmových pohádek. Opravdu - pro oko je to nezvykle pěkné...i zbytek je více než snesitelný. Některé komentáře tady...to je "lahůdka". To je jako když čtete debaty na Novinkách nebo na FB výplody v některých obzvláště vypečených skupinách.Vzteklé reakce a negativismus za každou cenu. Všiml jsem si toho už při debatě pod Kouzelníkem Žitem...i jinde ()

zdeny99

Zvláštní český vánoční film, který se moc do českého prostředí nehodí. Spíše v tom vidím velkou snahu zkopírovat americké vánoční filmy, které kolikrát chtějí ukázat Vánoce v poetickém stylu snobského prostředí a Santa Clausem na každém kroku. Jinak si nedokáži vysvětlit proč tam bylo tolik figurín Santů Clausů a především tu fantazy lanovku nad Staroměstském náměstí, která se až majestátně vyjímala k božsky luxusnímu hotelu pana Bosáka. Naopak s jakou dobou to bylo spojeno, to si můžeme jen domýšlet. Pan Bosák jezdil se současným autem nejméně za dva miliony, děti do školy chodily s aktovkami ze 70. až 80. let. Kačena (auto), která zrovna parkovala před školou mi tuhle otázku moc neusnadnila. A už vůbec ne ten strašný byt s komunistickou koupelnou Martina Myšičky a Jitky Čvančarové. To že jejich byt vypadal jako rekvizitárna, dejme tomu. Byli to přeci jen činoherní herci. Ale ta jejich koupelna, ta byla příšerná. Ale co bylo nejhorší, tak ti dětští herci, ti byli příšerní. Ale ne jak hráli, ale jak jim to scénáristé napsali. [1325. hodnocení, 105. komentář, 50%] ()

danek22

Škoda expozice, která nedokázala pro diváka vytvořit k postavám vztah, což je i druhé veliké mínus filmu, že těch postav je moc. Vše zachraňuje pěkná myšlenka, kterou v sobě film má a před Vánoci je to film, na který se dá do kina zajít a svůj účel splní. ()

Olík

Jo, proč ne? Strašně mi to připomíná o šest let starší Brabcovo V peřině. Pestrobarevné, hravé, ani poudačka, ani dospělákovina…..taková moderní pohádka pro děti od 0 do 99 let. Líbí se mi samotná ústřední zápletka o honbě za splněním přání, líbí se mi Jandák dost možná parodující sám sebe, líbí se mi fungující dvojice Myšička – Čvančarová, líbí se mi projev dětských představitelů (možná vyjma Maršála), líbí se mi vedlejší postavy, líbí se mi nezletilá duše autorů, líbí se mi Přání k mání. ()

RedDuck

Skvělá netradiční pohádka, nejlepší od defacto krotkého remaku Sedmera krkavců. Jeden z těch filmů, kde mě hodnocení průměrného diváka regulérně štve, proto i trochu odpouštím některé jalové postavy a chybějící hlavní hudební motiv. ()

Ozzy2

Tak hodně slušný, jak když to není ani český.Vida, že to jde, když se chce.Velice slušný herecký výkony od všech na place, kór u těch dětí to překvapuje.Překvapil celej tenhle film.Je fajn, že tu je tolik "odborníků", co to poflusali, ale mě to nezkazíte.Polibte si prdel, idioti. ()

anitae

Tak nevím, moc dětských zamilovaných rolí, vtipná kyprá kouzelnice Čvančarová, dva trapní Bosáci, mě to za srdce prostě nevzalo a taky nevím, ve které době se měl příběh odehrávat. "Dám ti stovku, nebo raději rovnou pade...." 2,5* ()

tranquill

"Láska buď je anebo není..." Na jednu stranu takový primitivní scénář ala hollywoodské komedie, na druhou výborné výkony mladých "herců", které potěšily. ()

BDMarty007

Přání k mání pro mě bylo obrovským pozitivním překvapením. Český film, který netrpí typickými neduhy českých filmů a který je bez problémů promítatelný pravděpodobně kdekoliv na světě a bude se líbit. Celé to začína zajímavou stylizací. Chytrou a kreativní kombinací kostýmů, rekvizit a lokací + trikové animace je dosaženo toho, že děj není možné jednoznačně zasadit do nějakého času a místa. Něco ukazuje na nedávnou minulost, něco na současnost a do toho tam občas projede pohádkově futuristická vysutá lanovka. Například krásné školní aktovky ze 70. let a Chrysler z roku 2008. Kostýmy a stylizace jsou skvělé, v něčem to jakoby maličko připomínalo třeba Grandhotel Budapest, nebo Čtyři pokoje, v některých aspektech je to až vizuálně opulentní a chvílemi zase mile poetické. Příběh není příliš komplikovaný, ale má jasné poselství, je chytře vystavěný a je to pravděpodobně jeden z mála českých filmů na němž pracoval nějaký dramaturg. Postavy mají vývoj, ale uvěřitelný. Casting je velice podařený a většina herců podává skvělé výkony. Zejména vynikající je casting a herecký výkon v dětských rolích, což je opět v současnějších českých filmech velká vzácnost. Dialogy jsou přirozené a mnohdy vtipné. A dokonce to obsahuje spoustu opravdu chytrých myšlenek a úvah (například když se kluk s tátou baví o využití přání na to, aby se líbil holkám - ale kdy a jakým!?). Žánrově je to něco jako rodinný film - pohádka - komedie. Má to po potenciál líbit se opravdu širokému věkovému spektru, každý si v tom asi najde něco. Má to tedy bohužel i některá slabší místa. Třeba postava, kterou hraje Milan Šteindler je slabá a jenom ubohá karikatura. Podobně poněkud zbyteční jsou ti dva v beranicích s multikárou. Snad jen že činí to panoptikum ještě pestřejším. Celkově vynikající film, velmi se líbil dětem i dospělým, pro rodinu na Vánoce mě nenapadá moc lepších. ()

Trixinka

Nějak mi tento film nesedl. Bylo to celé takové umělé a divné. Hlavní hrdina celkem sympaťák, děj vcelku dobrý - za to 2*. ()

Psycho.R

Kdo by čekal takové překvapení, zvlášť, když plakát vypadá tak odpudivě. Česká vánoční pohodovka pro celou rodinu s funkčním scénářem, orchestrální hudbou a desítkami drobných nápadů. Vít Karas je nadaný režisér. ()

E lan

Hodně velká slabota. Nuda od začátku do konce, tak nějak nevím co to má celkově znamenat. Tak jen ty ** za mé rodné Vary... ()

Lorge odpad!

Tohle opravdu a fyzicky bolelo sledovat. Naprosto příšerné herecké výkony dětských herců s nesledovatelným trapasením Jana Maršála v čele byly ještě o poznání horší v kontrastu se scénami, kdy se na plátně objevil například Martin Myšička s Jitkou Čvančarovou, Milan Šteindler, nebo i ten Vítězslav Jandák. Celkový vizuál je sice pohledný, ale co naplat, když veškeré pozitiva opravdu neuvěřitelným způsobem zastiňuje již zmiňovaný Jan "Poleno" Maršál :-( ()

boni odpad!

Strašně stupidní scénář umocněný naprosto děsuplnými (ne)hereckými výkony. ČT se zase o Vánocích pro jednou vytáhla, akorát mám tedy strach, že letošek už příští rok překonat nedokážou, protože si ani nějak neumím představit, jaký horší film by ještě mohli dát. Nikdy bych nečekal, že tohle řeknu, ale měl jsem si radši pustit Barrandov a toho mentála, jenž bez použití rukou nedokáže říct ani Ahoj. Tady jsem si celou dobu říkal, že v záplavě všech těch Bosáků tam mohli hodit ještě Jaromíra, hůř by to rozhodně nezahrál. Znechucení po skončení tohoto veledíla na maximu. __ A když se podívám na ČSFD, tak mě napadá, že tady všichni furt nadávají na Trošku, který sice točí v poslední době strašný hovna, ale aspoň dokáže plnit kina, o což jde až v první řadě, a pak tady pseudoodborníci dávají něčemu takovému dokonce i čtyři hvězdy. Výsledných padesát procent je vážně k smíchu. Dno české filmové produkce našlo své jméno. ()

quixote

Nejsem cílová skupina, ale líbilo se mi to. Děj příjemně odsýpá, je nápaditý, důsledně je dodržována hravá a přijatelně kýčovitá stylizace. Kdyby někteří dětští představitelé dokázali hrát trochu přirozeněji, bylo by to skoro dokonalé. Překvapení v podobě V.Jandáka - to byla dobrá volba.. ()

RajAthen

Já si nemohu pomoci, ale za mě asi překvapení roku. Je to pohádka, která se nebojí být jiná. Stylizací trochu připomínající Andersona. Každá postava má nějakou motivaci a nevadí, že jsou krapet přehrávány. Začátek je trochu přepálen, až jsem se obával o další koninu, ale nakonec jsem poctivě dokoukal. Hodnocení je za mě 3+, ale s ohledem na místní nízko hodnocení dávám 4 hvězdy na vyrovnání. Co mi skutečně není jasné, je důvod futuristické lanovky ve filmu... ()