Píší se třicátá léta minulého století. Johnny Kovak hledá práci, a tak se přihlásí jako řidič do přepravní společnosti. Jeho ambice jsou ale mnohem vyšší. Zatímco šplhá v hierarchickém žebříčku organizace, jeho metody jsou stále neúprosnější a bezohlednější. Nakonec senátor Madison odstartuje kampaň, v níž chce prokázat Kovakovo napojení na organizovaný zločin. Hlavní roli v politickém dramatu, inspirovaném neprůhlednými životními osudy známého odborového předáka Jima Hoffy, sehrála tehdy čerstvě objevená hvězda Sylvester Stallone. (oficiální text distributora)

Juto

Toto je nedocenený film, hlavne preto, že jeho hviezda nemá práve dobrú povesť „herca“. Príbeh zmapuje vzostup vodcu únie od jeho skromných začiatkov po slávu. 6/10 ()

majo25

32-ročný Stallone v roli odborára je najväčšou devízou filmu, ktorý by sa iste zapáčil aj vtedajším komunistickým pohlavárom. Nenažrané podnikateľské prasce versus poctiví odborári s jasným posolstvom poháhať. Sly sa spolupodielal aj na scenári a najviac to vidno v úvode, ktorý pripomína jeho režijný debut Cesta k raju. Scény, kde sa odborári vyzbrojení bejzbalkami dostávajú do potýčky s policajtami a 'poriadkovými silami', patria k tomu najlepšiemu vo filme. Film sa v polovici skokovo dostáva do 50-tych rokov a výrazne sa mení aj jeho feeling, ktorý pripomína skôr uhľadenú politicko-mocenskú hru okorenenú o mafiánske praktiky. Ukazuje sa, že aj tí najväčší poctivci môžu byť nakoniec zlomení. Tu už prichádzajú aj menej záživné pasáže, stále si však dokáže udržať dostatočnú pozornosť. ()

Jizni Tlapa

Stallonova odborářská pěst, která je vždy připravena hájit zájmy všech truckerů, mne mile překvapila!! Jde o Stallonův herecký koncert ve zcela výjimečné, netradiční roli. Skvěle vystižený moment "tenkého ledu", který odděluje dobré úmysly a křivdu! Opět skvělá hudba B.Contiho! Nebýt příliš dlouhé stopáže, která Vás po hodině a půl hodí do kouta, aby si Vás patnáct minut před koncem vyzvedla a uštědřila Vám ránu pěstí přímo na solar, byl by to skvělý adept na pět hvězd! ()

Master19

Není to pěkná podívaná na bezmoc při jednání s lidmi, co mají peníze. Vymoženosti v podobě korupce, machinací atd. nejsou exkluzivitou USA, ani obodobí hospodářské krize před 2. světovou válkou, takže stačí změnit kulisy a funkce a klidně tu můžeme mít současné Česko. Hodnocení snižuju za některé odfláknuté scény a patetický konec. ()

JohnSmith

Odborářské drama z období 30.let. Už to, že Stallone má hlavní roli mě trochu děsilo. Sice ho mám rád,ale tohle není jeho parketa. Opět je spoluautorem scénáře a opět se jeho postava chová jako naprostej křupan, obdobně jako v prvních dvou filmech o Rockym. Ani Jewison nebyl zřejmě ve své kůži, jeho režie je naprosto mdlá a nezajímavá. ()

iXtr3m3

Jeden z filmov, ktorý je totálne neSlyovský a nečakal by ho v takej úlohe snáď nikto. Ale dobovým zasadením a dobrým spracovaním dokázal vybočiť zo všednej produkcie tej doby. ()

Han22

Stallonovy filmy jsem jako jeho fanda kdysi cíleně sháněl a cca mezi 1980-2000 jsem viděl všechny, některé klasiky mnohokrát. Jeho štěky, minirole i amatérské pokusy před Rockym už jsem viděl také. Ale dvojice dramat z roku 1978 P.Ě.S.T. a Cesta k ráji byly v éře videopůjčoven nesehnatelné, takže jsem se opravdu těšil. P.Ě.S.T. začíná výborně. 30. léta, chudinská čtvrť, rockyovsky omlácený loser co kouzelně balí svoji vysněnou dívku. A taky všudypřítomné vykořisťování dělníků, továrníci kteří nechápou proč by měli platit nemocenskou či přesčasy a místy aby ustoupili si najmou radši bandu mlátiček. Hrdina s kamarádem zakládá odbory doslova na koleně a vše vrcholí fantastickou řežbou v ulicích. Tady bych dal 4* ani bych nemrknul. Ale pak už to jde jen dolů. Nepochopitelný přesun o dekády dopředu, k tomu úplatky, zpronevěry, kšefty s mafií, zastrašování vlastních členů, senátní komise. Zkrátka typicky české odbory; sympatie k filmu i hrdinovi šly dolů. 3*, nicméně slušně natočené a Stallone dramatickou roli zvládl bez problémů. K tomu nepoznatelný Steiger, slizký Boyle a v menší roli Dennehy. PS SPOILER: A skončí to blbě, což je holt takový trademark filmů ze 70. let, ale tak nějak jsem to od filmu se Stallonem nečekal. ()

Prochy38

Je zřejmé, že jde o film ze Stalloneho začátků, kdy ještě nehrál v akčních filmech. Ale je už vidět, že herecky na tom zle nebyl. Film je o celkem netradičním tématu, což ho dělá unikátním. Bohužel to není moc zajímavé téma, alespoň pro mě... Ale že bych se nudil říct nemohu! Je pravda, že kdyby tam nebyl Stallone, ale méně známá tvář, asi by to bylo taky jiné. Líbilo se mi to. Jak jsem řekl, není to typ filmu, ke kterému bych se vracel, ale zklamání se nedostavilo. I hudba se mi líbila! ()

Paldiny

Viem o čo Sylvestrovi šlo. Čerstvo povzbudený dvojnásobnou oscarovou nomináciou ešte netúžil po rýchlych prstoch na spúšti a plánoval zotrvať v prvej lige čo najdlhšie. Nová postava aká mu mala k tomu dopomôcť nosila meno Johnny Kovak. Stallone sa herecky snaží, čo mu sily stačia a drámu z politického prostredia zvláda. Príbeh o obyčajnom pracantovi, ktorý sa stal tvárou aj hlasom robotníckej triedy, sa odohráva v dlhšom časovom horizonte. Ponúka nevyberavé zaobchádzanie s pracovnou silou, počiatky protestov, drsné potláčanie štrajkov, zložité vyjednávanie a napokon aj súdny proces, kde sa majú sčítať hriechy. Po boku Slya sa tu a tam objaví herec, s ktorým si dá v budúcnu ešte partičku. Čo do vývoja mi prišiel zaujímavý vzťah dua Kovak - chlapík pripomínajúci J. Stathama, ktorý s ním kráča vo všetkých etapách kariéry, aby si napokon vybral vlastnú cestu, ale vo výsledku dopadol rovnako. Film nepatrí k najkratším a ťarcha minutáže si vyberie svoju daň v prostrednej časti. Na scenári sa podieľali dvaja páni a dovolím si tipnúť, že súkromný život hlavnej postavy pristál na Slyove ramená. Tu Sylvestra poznávam najviac, atrament z Rockyho scenára ešte nezaschol a aj preto máme pred očami prosťáčika ťarbavo sa snažiaceho dvoriť dáme, na protiváhu dravú šťuku plávajúcu bez známky nervozity medzi inými žralokmi. A zakiaľ čo sa Sly cíti v roli outsidera ako ryba vo vode, svet politiky je pre jeho herecké mantinely skutočná výzva a tu ide až na kosť, miestami sa v rečníckych prejavoch trápi. Súkromný život je navyše v tieni toho pracovného. Najjasnejší príklad predstavuje pani Kovaková, ktorá z pozície vedľajšej postavy sa v poslednej tretine vyprofiluje do role komparzu. Vo veľkej miere som ale s filmom spokojný, nemalé body pridáva fakt, že ide o diametrálne odlišné dielo, na aké sme v Stalloneho filmografii zvyknutí * * * * * Existujú dve verzie, plne dabovaná určená pre európsky trh je o 20 minút kratšia ako tá 145 minútová americká. Videl som obe a aj keď je americká doslovnejšia, vo vyváženosti má navrch. ()

FilmWave

Stalloneho "Kmotr". Tento film jsem viděl až "na stará kolena" na MGM a mile mě překvapil. Sly není Pacino, ale herecky nelehkou ságu v pohodě utáhne. ()

Hapretor

Nudné. Slye mám radši v tupých akčních filmech. U těch aspoň neusínám. Tohle je dost vyčerpávající. Rádoby vážná a oduševnělá role mi na Slye prostě nesedí. Jeho herectví na to nestačí. Nemá na to dostatek umu. Takže ti radím Slyi: Rambo je tvá životní role. - "Čerte, drž se svého kopyta!" ()

MickeyStuma

Tento snímek je vhodný pro zajímavost porovnat s československými snímky z 50. let. Mají jedno společné: Boj proti vykořisťování dělníků, stávky a policejní zásahy s ostrou střelbou. Tento je však ze strany amerických dělníků. Vznik odborů a jejich vliv. Příběh je takovým životopisem jednoho takového dělníka, který do odborů vstoupil, vedl je a kam až ho to dovedlo. Sylvester Stalone měl slávu pořád ještě před sebou, takže úspěch filmu vlivem jeho jména byl stále nemyslitelný. Vznikl v době, kdy práva dělníků nebyli zrovna na programu dne, takže se vlastně stal takovým politickým protestem, což znamená, že nenadchl především podnikatelskou sféru. Neřekl bych, že je natočen špatně, nudně, či nesystematicky. Ba právě naopak, poukázány tu jsou běžné věci, které každý pracující člověk zná. Vznikl však asi v nevhodné době, a tak proto dopadl jak dopadl. Sly tu rozhodně předvedl úctyhodný herecký výkon, který nelze nechat bez povšimnutí. A řekl bych, že příběh jako takový zase ani tolik nezestárnul. ()

xavierr13

Tento film sa odohrává sice v zaujimavom prostredí zo Stallonem v hlavnej úlohe, ale filmové zpracovanie vám dodá dojem nudy, ktorá sa nijako neprekoná. Snímok postrádá hudobní doprovod, zaujímavé scény a vlastne by potreboval o štipku zaujímavejšie postavy, okrem Stalloneho, ktorý sa mi v úlohe Johnyho Kovaka lúbil. ()

Stíba

Překvapivě dobrý film, který určitě předčil má očekávání. Dobře vykonstruovaný děj i slušně zachycená podstata věci, stejně jako celá zápletka, která na 125 minutách (uváděných 145 je nejspíše chyba pokud to není nějaká DC verze) určitě dostála svému a mě ani na chvíli nenudila. Na tenhle film jsem se už nějakou chvíli chystal a jsem rád, že jsem právě jím možná dovršil prozatimní Stalloneho filmografii (nepočítám různé minirole). ()

Looka

Na to jaká jména film zaštitují to bylo dost zdlouhavý a nudný. Sly jako odborovej předák je absurdita sama o sobě. Zpočátku svou roli hraje jako prosťáčka Rockyho a nakonec se snaží tvářit jako kmotr. Tohle bylo prostě šlápnutí vedle. ()

Rattlehead

Trochu netradiční Stallone, z jeho filmů možná ten vůbec nejnáročnější. Snímek je to pěkný, ale musel jsem si dát přestávku, při délce přes dvě hodiny je toho na jednoho moc, což možná vysvětluje nižší hodnocení. Ale dát Pěsti dvě hvězdičky považuji za směšné. Stallone mě utvrdil v tom, že z akčních hvězd osmdesátých let je nejlepší herec. ()

Guran

Tenhle film se odehrává sice v zajimavém prostředí se Slyem v hlavní roli, ale filmové zpracování vám dodá dojem nudy, která se nikterak nepřekoná. Snímek postrádá hudební doprovod, zajímavé scény a vlastně by potřeboval o špetku zajímavější postavy, krom Slye, který se mi v roli Johnyho Kovaka líbil. ()

tatopulos

Velmi kvalitní snímek, líbil se mi více než Hoffa s Jackem Nicholsonem. Velké překvapení. Stallone tady není tak temně zobrazený jako Nicholson v Hoffovi. ()

Zemřel režisér Norman Jewison

Zemřel režisér Norman Jewison