Noví mutanti

• USA The New Mutants (více)

Rahne Sinclairová (Maisie Williams), Illyana Rasputinová (Anya Taylor-Joy), Sam Guthrie (Charlie Heaton) a Roberto De Costa (Henry Zaga) jsou čtyři mladí mutanti, které drží v odlehlé nemocnici dr. Cecilia Reyesová (Alice Braga) za účelem jejich psychiatrického pozorování. Je přesvědčená, že tito mladí lidé představují nebezpečí sami sobě a celé společnosti. Má je neustále na očích a snaží se je naučit ovládat jejich mutantní schopnosti. Když se však osazenstvo rozroste o Danielle "Dani" Moonstarovou (Blu Hunt), začnou se v nemocnici dít zvláštní věci. Pacienty začnou ovládat halucinace a vzpomínky z minulosti. Nepotrvá dlouho a jejich mutantní schopnosti - a vzájemné přátelství - podstoupí zkoušku, při které budou muset svést bitvu o to, aby vyvázli živí. (Falcon)

LizianShaw

Tomu říkám vydařený konec pro Foxíkův X-Universe, nikoliv Dark Phoenix (který ve finále nebyl špatný) ale Macleodovo (vtip) New Mutants! Na to, jaké bylo kolem filmu fiasko a přetáčky, někdy to vypadalo, že film je zrušen, i přesto, že vyšel trailer, pak díky Covidu to mohlo vyjít na Disney+, naštěstí se vše vydařilo a návštěvy kina definitivně nelituju. Rozhodně si to nezaslouží modrou barvu protože se jedná o vydařený origin snímek. Co se mi zajisté líbilo nejvíce byla týmová dynamika a skvělé obsazení postav. Každá má svůj unikátní charakter (a fóbii) přičemž mými oblíbenci byli samozřejmě seriálové megastar Jonathan Byers a Arya Stark. Je škoda, že se s FoX-Meny už nikdy neuvidíme, protože jsem si celkem užíval jejich odlišnost od ‘‘pohádkového‘‘ Marvelu. Samozřejmě MCU nejsou jen filmy pro děti před spaním, ale X-Meni mnohdy dokázali zahrát na serióznější notu (např. pojmy jako masturbace či sprchování je v MCU tabu), (což se u Marvelu povedlo jen bratrům Russo), kdy dosáhli značné kvality i bez zapojení přeslazených vtipů a boží akce. New Mutants akce moc nemají (a ani nemusí) ze dvou důvodů: a) je to origin film, takže je jasné, že se s postavami (a jejich schopnostmi) teprve setkáváme a tak tam nemůžou bojovat hned při první sekundě; b) je to horor, ne akční film, takže tam nějaké obří souboje nemůžeme očekávat. Minusem je, že protože je to horor, tak bych uvítal, kdybych se aspoň trochu bál. Lekaček tu pár je (Smajlíci potěšili nejvíc), ale nic vás nedokáže vyděsit, nevím jestli je to ratingem PG-13 nebo tím, že si Fox vydupal po Booneovi, že film bude méně strašidelný a více young-adult (což asi znamená více romance :/). To už je po několikáté co bych u komiksového filmu radši viděl vizi režiséra a nikoliv studia (Snyder, Ayer, Trank?, Boone), o to je smutnější, že měl Boone svoji perfektní vizi pro trilogii New Mutants, kde bychom viděli krásy typu Warlock, Mister Sinister a Darkchilde. Storyline Demon Bear jsem četl (zaujme (na tu dobu) krásný art Billa Sienkiewicze), bohužel už si nepamatuju, jaké podobnosti/neshody tam byly (v komiksu už byl tým New Mutants zformován a v nemocnici se před medvědem schovávali, což ve filmu trochu upravili), každopádně jsem s filmem ohromně spokojený. Lockheed byl třešnička na dortu :) 85% P.S. Největší lekačka byla, když na mě ve filmu vybafl Slipknot #nikdynezapomenem ()

dragon94

Bezduchý film, který netuší čím chce být, ani co chce divákovi sdělit. Potenciál v tom příběhu a postavách, ale rozhodně byl. Škoda jen, že provedení bylo více než tristní. Kdyby film pokračoval seriálem, mohlo z toho alespoň něco vzniknout. Takhle to celé působí jako obrovská zbytečnost a totální ztráta času. Hodně slabé 2* 30% ()

ondraondra

Od tohohle prokletého projektu jsem toho moc nečekal, i když jsem se těšil víc než ostatní. Říkal jsem si že se na to podívám jen tak s povinnosti, ale takovou pecku jsem fakt nečekal. Strašně mě mrzí, že už se nikdy nedočkáme pokračování. Dal bych všechno za to abych mohl vidět crossover Nových mutantů a X-Menů. Jde vidět, že tvůrci měli s touhle sérií velké plány, a tenhle film měl sloužit jako takový rozjezd. Film je sice předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo. Taky mě potěšilo, že víceméně všechny postavy jsou sympatické, hlavně Maisie Williams. A fakt jsem byl rád za absenci Jumpscarů, a za to, že se film nesnaží být na sílu hororový. Závěrečný souboj sice trochu pokulhává, ale to jsem ochoten přehlédnout. Není to dokonalý film, ale je to milionkrát lepší závěr Foxovských X-Menů než v případě Dark Phoenix a jedno z největších překvapení tohohle roku. Alespoň mám nové Guilty Pleasure. 8/10. ()

Jaro.Krafcik

Tak ja som celkom fanúšik mutantov a hlavne xmenov, videl som aj seriál aj filmy, očakávať sa dalo veľa, no dostal som málo. Ale po tých dnešných vyplachoch dám slabšie tri. A na dnes fakt stačilo. To lgbt pchajú už všade. Nebanujem vôbec že sme na to nešli do kina. 3* ()

Lukyn007

Po všech těch přetáčkách, přestříhávání a odkládání premiéry jsem čekal průser, ale nakonec se z toho vyklubal o fous lepší snímek než Dark Phoenix. Přispěl k tomu hlavně komorní příběh a jakýs takýs soustředění na postavy. ()

JohnSmith

Tak tohle byl zřejmě poslední hřebík do rakve x-Menů. Naprosto zbytečný film a k tomu o ničem. Sice posledních dvacet minut bylo příjemných, ale jinak nic. Pardon, on je to horor? A kde je nějaká hororová atmoška?? Doufám, že avizované Gambit, X-Force a Deadpool 3 se dočkají realizace a zvednou tuhle sérii ze dna. ()

drackula

Vôbec to nepovažujem za takú katastrofu ako väčšina divákov. Civilnejšie teenage spracovanie sa k New Mutants hodilo a keďže ide o čiastočnú adaptáciu môjho obľúbeného príbehu o démonickom medveďovi, som spokojný. 70% ()

blackJag

"JE V NAŠICH HLAVÁCH!" Labutí píseň mutantů, hrající si čistě na svém písečku, mimo svět MCU. Ambice snímku jsou nízké a to se mi na něm líbilo, pár rekvizit, pár rolí, jedna problematická schopnost. Určitě bylo možné se trošku víc utrhnout z řetězu a proklamovanou hororovou notu zahrát víc ve stylu forte, přesto, velice nic jsem nečekal (a ani to není dlouhé, jasné body navrch), zklamaný tedy nejsem. 60% ()

Ravi

Slabší, ale kdybych to srovnával s prvními X-meny, což je jediné možné srovnání, tak to nebylo až tak špatné. Komornímu ději zcela jistě velmi škodí, do jaké míry se X-meni rozcapli v předchozích filmech (vyjma posledního Wolverina, ale to je úplně jiný lvl, postavu známe, apod.). Na tomhle se dá stavět, noví mutanti jsou pořád lepší a zajímavější, než byla postava nové Jean. Jsem zvědav, co bude dál. 70% = 4-/5 ()

blackkocour

Stereotyp nenáročného diváka: Oh bylo to cool, skery. Nejlepsi byla sexi blondina co se ji menila kunda na duhu, jo a ten badass maco. S manželkou se už několikátým rokem snažíme o dítě. Zkoušeli jsme nejrůznější metody, diety, polohy, etudy, grupáče a nějaký ten experiment. Odnesli jsme si to z toho, jen bolavý vřed na hemeroidu a pár osypek. Doktoři nám nedávali žádnou naději. Až na jednoho šamana, (který vůbec šaman nebyl, jen to byl ušatý a za podpaží nemytý Tonda bezdomovec), z indiánského zdravotního střediska (krabice ve které přespával, ale smrděla natolik, že oproti mým kalhotám, byste tomu mohli říkat veřejná serbouda), nám s manželkou sliboval na psí uši, že jednou se nám narodí výjimečný klučina a nebude to jen zbytečné pokračování neúspěchu našich několika pokusům o odplodnění dobré komiksové frančízy. Brali jsme ho za slovo, a prodal nám, za nekřesťansky zkřížené voodoo, hnusný bylinkový čaj který si máme potřít po pohlavním údu, když se máme připravit na akci. Ano, sice jsme museli do toho dupat jak králíci dlouhé 3 roky, ale čekání se pro jednou vyplatilo. Těhotenský test ukazoval žlutého Wolverina, a všichni jsme byly šťastný. Peklo se to v lůně krásných a netrpělivých 9 měsíců. Nastal ten Den D. Manželce praskla smlouvní voda, o koupi miliardovýho korporátu, při vaření brambor na sobotní oběd. Ihned jsem nastartoval moji starou škodovku, a jeli jsme do špitálu u Svatýho Joshe Booneho. Zaparkovali jsme na místo sanitky, která právě přijela znovu s umírajícím Deadpoolem, ale nikdo si na vedení nestěžovalo. Tak jo, sestřička nás vzala na příjem a začalo hodinu a půl odmražování děťátka. Porod jsme chtěli přirozenou cestou, aby jsme nenadopovali dítě hned na začátku, a nestalo se z něho, jako labolatorní zkumavky potratů z Dark Phoenixu. Doktor nám už hlásil, že už z konečků pysků mý starý brécy, vidí vycházející hlavičku. Potom sestoupla i hlavička, malý vláčný tělíčko a ty roztomilé malinkaté prstíčky. Je to kluk! Vykřikl s úsměvem a nadějí lékař. Vzápětí že přistrhne porodní šnůry a přendá ho matce, to bezvláčné malé tělíčko hodí o studený a modrý nemocniční linoleum, a v křiku roznese. Fuj, byl na něm pavouk. Kurva ne! X-Mutant už znovu ne! Tohle byl doslova porod! A sorry, na tohle jsme čekali několik let, kvůli několika neplánovaným přesouváním a odsouváním? Ne, díky, Aids už podruhý dostat nechci! A jakej pakoň to nazval hororem? Tak, kde se ty ďabelský distributore schováváš? ()

Fox85

Na téma New Mutants a jejich dlouhé cesty do distribuce se napsaly rozsáhlé slohové práce. A právě ten komplikovaný zrod dělá z tohoto (snad) slibného filmu hrozný guláš a slepenec obrazů bez nějakého hlubšího významu a konzistence. Škoda ()

3 AM Code

Překvapivě dobré. Po dlouhé době filmová komiksárna kde se nezachraňuje galaxie, země, amerika, dokonce ani aspoň jeden nevinej civilista s plyšákem tam neni. Jsou tu prvky hororu, ale spíš je to o napětí a nejistotě. Akorát mohli lépe vykreslit a využít hlavního záporáka (nebudu spoilovat). ()

Maynard.

Tohle má být nastupující generace X menů? To jako vážně? Proč rovnou nezačít od znova s novým názvem atd než nám předhodit takovýhle Béčko. Jo, poslední "důstojný" Dark Phoenix už taky nebyl zrovna medem. Ale pořád to mělo aspoň ty postavy a aspoň trošku myšlenku z předchozích proakaných dílů. Ale tohle je uplně vytržený z kontextu týhle x série. Nejen, že se to celý odehrává za zdmi jakéhosi senatória, nejen, že tady uvidíš jen cca 7 herců, ale navíc je to taková kecací nuda, že to v historii X menů nemá obdoby. Aspoň, že ten obrovskej medvěd na konci trošku zachránil celovečerní průser... ()

kenkaku

Jedna hvězda za Joy a druhá za závěr (i když ten spíš udělal medvědí službu, protože ukázal jak by mohl film vypadat s lepším scénářem). Zbytek, vše špatně. Prvně, moc nechápu tu časovou návaznost na ostatní X-meny. Chápu, že navazovat smysluplně 20 let dá fušku. Nicméně pokud na to nemám, nechápu tu křeč se snahou film propojit s Loganem a Deadpoolem 2. Co jsem také nepobral je koncept. Jako víc temnější (páni, nová móda) a děsivější reboot X-menů bych pochopil. Proč ho ale nejdřív zabit hodinou nudy a pak teprve chytit dech? ()

psychoJoa odpad!

Skvělý námět (mutantů), slušné obsazení... ale ten příběh? Scénář? Co to sakra mělo být? Tak trapně suché klišé... jsem zklamaná - ne, jsem znechucená a rozčilená. A ten závěr? No, já to jdu rozdýchat - nejvíc mě štve ten promrhaný potenciál postav, především té, co ztvárnila Anya Taylor Joy. Abych to víc upřesnila - proti klišé nic nemám, ale rozčílí mě, když se staví jen a jen na něm a nikdo už si nedá tu práci to aspoň trochu zvelebit. Takhle to byla prostě trapná pohádka (kterou jsem nezvládla brát vážně) s nevěryhodnou lesbickou linkou. Přemýšlela jsem nad 1*, ale zpětně to na ni vlastně za mě nic nevytáhlo. ()

sedm.1

Noví mutanti jsou zpracovány naprosto úplně mimo svět doposud zfilmovaných X-Menů, což nevím, zdali je dobře, či špatně, nicméně toto jejich zpracování mě poměrně dost oslovilo, a to především díky zatraceně povedenému prostředí, kam byl děj zasazen a s ním pak i spjaté atmosféry, která nezapře ryzí, velmi působivý hororový nádech, takže co se prostě stylu zpracování Nových mutantů týče, nemám prakticky vůbec žádných námitek, ba naopak. Se vším ostatním už je to ale trochu na hraně. Zápletka sice jako celek nenudí, sem tam zafunguje napětí, dojde i k nějakému tomu zvratu a závěr je docela efektnější podívaná, na druhou stranu se tu ale vyskytuje až příliš hluchých míst, což vzhledem k dost krátké stopáži považuji za docela zásadní chybu, dále odkrývání schopností jednotlivých mladých mutantů je tu naprosto nezáživné a neefektní, hodně mi zde pak chyběly i nějaký výraznější momenty, a to ať už co se akce, tak samotného dějového vývoje týče, no a za vyloženě slabé musím označit i veškeré postavy, které mě nedokázali ani trochu zaujmout, a to i kvůli nesympatickému a zatraceně nevýraznému castingu. U Nových mutantů zkrátka z mého pohledu jasně zvítězila forma nad obsahem, což je sice určitě lepší než aby nefungovalo nic, zároveň je ale v podstatě dost těžké vůbec ten film někomu přímo doporučit, jelikož hororovým fandům jsou X-Meni u prdele, a stejně tak si nemyslím, že ryze komiksovým fanouškům by zas zrovna vyhovoval tento hororovější styl zpracování. Sám jsem zkrátka z tohoto filmu docela v rozpacích, takže asi takhle, viděl jsem, bavil jsem se, dál mě ale už nezajímá. ()

Tenet v kinech uspěl

Tenet v kinech uspěl

31.08.2020

Tenet se stal prvním velkým filmem od počátku pandemie, který si studio trouflo nasadit do kin. Mnozí tak logicky netrpělivě čekali, jak si snímek v omezeném počtu sálů – a ještě navíc doprovázený… (více)

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

Tiché místo 2 a další filmy se odkládají

12.03.2020

Jen týden před premiérou se rozhodlo studio Paramount Pictures pro jistotu posunout snímek Tiché místo 2 na pozdější datum. Oznámil to samotný herec, producent a režisér John Krasinski na svém… (více)

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu