Dabing Street

(seriál)
  • angličtina Dubbing Street (festivalový název)
TV spot

Epizody(12)

Komediální seriál Petra Zelenky vychází ze stejnojmenné divadelní hry, kterou režisér a scenárista napsal pro Dejvické divadlo. V komediálním seriálu začíná příběh o malém dabingovém studiu ZERO smrtí jeho majitele, režiséra Archa, Evina manžela. Zneuznaná herečka Eva (Klára Melíšková) studio po svém muži zdědí. Její ambicí je přetvořit jej v úspěšný a respektovaný podnik, což je pro ni zároveň způsob, jak si tak trochu vyrovnat účty s osudem. Studioví technici Pavel (Václav Neužil) i Karel (Hynek Čermák) jí v tom nezištně pomáhají, motivováni tajnou láskou jak k ní, tak k profesi samotné. Aby dostali bankovní úvěr na modernizaci studia, rozhodne se Eva přijmout syna bankovního ředitele Davida (Marek Adamczyk) a také Karlovu promiskuitní sestru Ladu (Tereza Voříšková). Studio ZERO ale především potřebuje sehnat nového kmenového režiséra. Angažují sice schopného, ale neurotického a agresivního Jandu (Miroslav Krobot). Herci začínají díky Jandovým metodám práci ve studiu odmítat a dabování se z nouze ujmou samotní technici. Firma jde ke dnu. Eva se cpe koktejlem „fejkových“ prášků, které jí dodává její přítelkyně Lenka (Pavla Beretová), a vrhá se do ponižujících vztahů. Nakonec, když mají být studio a pozemek, na kterém stojí, prodány developerům, se Pavel s Karlem rozhodnou, že se nevzdají jen tak snadno… (Česká televize)

TV spot

slunicko2

Pětihvězdičkovou potenci tvůrci postupně rozmělnili do výsledných rozpaků. 1) Co je lepší? Vynikající hodina či dvě nebo průměrných šest hodin s hezkými okamžiky? 2) Divadelní hru jsem neviděl. 3) Až bude Bartoška v krematoriu mít smuteční řeč za kapitána Filcku a budou k tomu hrát Pichny, pak opustím svůj oblíbený obchůdek Dušní 3 a přidám se k partě ze Studia Zero. Uspokojí mě tam 39letý Václav Neužil a 31letý Marek Adamczyk. A s ostatními zůstanu (rád) jen u toho dabovaného hekání. ()

Lachtaan

Velká část obsazení Dejvického divadla se jednou zase sešla u ujetého komediálního projektu, který mě svým blbým vtipem úplně očaroval a všech 12 dílů jsem dal asi za 4 dny. I když raději koukám na filmy a seriály v originálním znění, tak mě prostředí dabingu nemálo zajímá a přestože je tohle šílená komedie a nikoli dokument, tak jsem se i tak leccos dozvěděl a vedle povedených bizarních scén můžu Dabing Street pochválit i z této stránky. ()

VanTom

Opravdu výtečně zahrané postavy mě bavily, spoustě vtipů i absurdních situací jsem se zasmál a řemeslně nebylo co vytýkat. Jenže né a né se do svérázného chodu dabingového studia zažrat, protože povedené díly střídaly takové divné a samotné téma, zasazení ani prostředí mě vlastně dvakrát nezaujaly a nezdály se mi atraktivní natolik, abych se k nim nadšeně vracel (aspoň ne bez mírného přemlouvání). Když postupně komediální epizodky přepouštěly otěže těm hořkosladce či vypjatě dramatickým, výše zmíněné problémy i pocity zůstaly. 7/10 ()

klukluka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na začátku dokázali navodit příjemnou atmosféru, která způsobila, že jsem se na to pravidelně těšil, bez ohledu na neustále se střídajícî kvalitativní vzestupy a totální držkopády. Tahle partička je mojí krevní skupinou, jestli se mi má někdo postarat o dobrou televizní zábavu, tak to budou v českých luzích a hájích právě oni. Tentokrát to tak úplně nevyšlo, uměl bych si to představit vážně lepší, ale rozhodně je nezatracuji a naopak doufám, že je obecně vlažné přijetí neodradí od dalších televizních, případně filmových projektů, protože do Dejvic to mám daleko. ()

Vessper

Začátek je vážně skvělý, ale postupem času seriál ztrácí komediální "drive" a žene se do průměrnosti. Herci dost dobří, jednotlivé zápletky také, bohužel celkový děj dost slabý. Dal bych více prostoru Tereze Voříškové na úkor Kláry Melíškové a i Hynek Čermák by si zaslozžil o něco více času na obrazovkách. Další věc, kterou jsem ocenil jsou výstupy různých herců, které seriál pěkně doplňují. V jednotlivostech je to super, v celku lepší průměr. ()

• V závěrečných titulcích zazní skladba „Breakfast“ od K's Choice. (danielsaf2)
  • Díl dostal označení od České televize „Nevhodný pro děti a mládež“. (sator)

Související novinky

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)