Lví král

• USA The Lion King (více)

Snímek Lví král od studia Disney, jenž režíroval Jon Favreau (Kniha džunglí), se odehrává v africké savaně, kde se narodil budoucí panovník všeho živého. Malý lví princ Simba zbožňuje svého otce, lvího krále Mufasu, a připravuje se na svou budoucí vládu. Avšak ne všichni se z malého Simby radují. Mufasův bratr Scar, původní následník trůnu, spřádá své vlastní, temné plány. Souboj o Lví skálu plný intrik, dramat a po nečekané tragédii skončí Simbovým vyhnanstvím. Za pomoci dvou nových přátel musí Simba dospět a stát se tím, kým je mu souzeno být. (Falcon)

patrik1177

Tak konečne som sa dostal k zhliadnutiu hraného remaku ikonického animáku Leví kráľ. Bohužiaľ som sa nedostal na kinopremiéru, takže som musel čakať až na zhliadnutie v pohodlí domova. Najskôr som sa obával, keď bolo oznámené, že vznikne tento Live action Leví kráľ, našťastie moje obavy boli neopodstatnené. Príbeh ako taký veľmi rozoberať nemusím, hlavná dejová linka je úplne rovnaká ako v pôvodnom animáku. Nie je však úplne totožná, čo je dobré, niekoľko scén bolo vynechaných, iné zas boli doplnené (najviac ma zaujalo rozšírenie o pohľad na levice pod Scarovou vládou s následným útekom Naly). Čo sa týka hudby a piesní, takisto sa dočkáme starých známych soundtrackov, ktoré sú doplnené o niekoľké nové. V tomto smere považujem návrat Hansa Zimmera ako skladateľa pre remake ako vynikajúci krok. Animácia samotná bola veľmi zaujímavá, skvelo zvládnutá, tvorcovia sa pri nej museli popasovať hlavne s deficitom mimiky u "reálnych" zvierat oproti tým pôvodným animovaným. Nie všetko však bolo dokonalé, live action vzhľad niektorých postáv sa mi vôbec nepáčil (napríklad Pumbaa, Rafiki). Neviem sa zbaviť ani pocitu, že tomuto remaku oproti pôvodnému legendárnemu animáku niečo chýbalo. Celkovo tento počin hodnotím ako nadpriemer a dávam mu 85%. ()

Kinofil

|| PG || Disney || Rozpočet: $260 mil. || USA: $543 634 365 - ČR: 63 055 161 Kč - Celkem: $1 656 309 419 || Jako spousta jiných lidí ani já nevím, zdali hodnotit Lvíčka jako obyčejný/neobyčejný animák nebo jako něco ve stylu Prasátko Babe. Normálně by to nebylo podstatné, kdyby tu vše šlapalo. Nešlape. Příběh se drží zuby nehty jedničky a přináší minimum nového (ani vlastně nevím co). Hudba je na tom podobně (viděno s českým dabingem). Takže nám zbývá poslední a největší lákadlo - CGI zvýřátka. Je až neuvěřitelné, kam se grafika pohnula od ne tak staré Knihy Džunglí (2016). Opravdu nechápu jak dokázali vytvořit tak rozsáhlý detailní a perfektně nasvícený svět nemluvě o samotném zvěřinci. Každý chlup, každý kamínek, každá kapka deště vypadá jako skutečná. Není divu, že v Kalifornii hoří lesy, když v Hollywoodu renderují takové filmy! I přes svou hyperrealističnost nemá žádné ze zvířat řiť. Teď ten hlavní problém: Zvířátka, které vypadají uplně jako skutečné se snaží hrát na emoce jako lidi. Už to nejsou ty xichtíky, které se ručně kreslili. Jsou to v podstatě reálné tváře, jenž mezi sebou komunikují lidskou řečí. Nemá to jako pohádka srdíčko a vytváří to celou dobu pachuť. Mozek neví zdali se dívá na animák nebo National Geographic. Veškeré emoce jsou pryč. Humor zachraňuje Timon s Pumbou a zbytek tak nějak odříkává své repliky z jedničky. V momentě, kdy mají přijí emoce (vy víte co), tvůrci kvůli realistice ani nemohou přistoupit k slzám, a tak vše zachraňuje jen dabing, ať už originál nebo český (který je povedený). O vzhledu to platí rovněž. Mláďátka jsou ještě roztomilá, ale to jak vypadá Pumba mě dost vyděsilo. Závěrem zůstává odpověď na ten problematický žánr - Ne není to pohádka, ano je to stále animák, ale ne klasický, nýbrž hyperrealistický. Máme tu vznik nového žánru. Jako průkopník by si Lvíček zasloužil 4*, ale protože nás Disney brzo zasype hromadou podobných děl (koukněte na tržby) + provnání s originálem, přikláním se ke 3*. 65%. ()

Blazis34

Zprvu jsem se bránil animované komedii pro děti, kde zvířata mluví, avšak nakonec jsem tomu podlehl a na Lvího krále se podíval. Mohu říct, že jsem byl velice mile překvapen. Úroveň animace občas ani nejde poznat oproti reálu, úžasný. Symbióza zvířat se mi moc líbila, stejně jako drsný příběh. Opravdu se mi na Lvího krále koukalo hezky a chválím především jeho animovanou stránku - 75%. ()

Dejf4

Tohle už tu jednou bylo. Technologicky možná dokonalé, ale jinak jen okopírovaná a nic nového nepřinášející atrapa. 5/10 ()

PaTeXx

Byl jsem připravený na tři hvězdy. Realistická animace nás samozřejmě přesvědčila o menší barevnosti a méně pohádkové vizualizaci, to se však dalo čekat a neberu to jako bod dolů. Bohužel ovšem styl dabování musím značně zkritizovat. Zvuk byl dost nepřirozený a celkově se poslouchal hůř než v originálu (písničky se ani nedají srovnávat). Naštěstí to všechno zachránila bitva o Pride Rock, která byla komplexnější, rozmanitější, akčnější. U remaku takového filmu by byla škoda dát míň, jak čtverku. Jo a taky by se nemusela brát v potaz ta zkurvená rasová vyváženost. Černošských akcentů bylo až až (kromě Jamese Earla Jonese). ()

rawboy

Kvalit animovaného originálu to nedosahuje, ale určitě to neurazí. Snad se Disney nerozhodne, že takto předělá i jiné klasické animáky! ()

blazma

Chápu proč lidé nepřijali tento remake tak moc jako originální animáky. Přiznejme si ty jsou prostě Legendární. Jenže tento film je prostě hodně dobrej, nijak zvlášť se neodklání od originálu, dabing herců je skvělej a vypadá to fantasticky. Klidně by to mohlo mít 5 hvězd, kdyby jsme nevěděli že je tady animovaný originál. ()

maestrotatum

Technologický ohňostroj pokroku modernej filmárskej technológie. Kreslený Leví kráľ je ikonou a fenoménom medzi animákmi, napodobniť jeho úspech sa už desať ročia snažia iné žánrovo rovné filmy. Tak prečo to neskúsiť CGI hranou verziou od majstra prerábok disneyovských kreslených pokladov ?? No na pozadí faktu, že vo filme nie je nič skutočné a je produktom počítačovej inteligencie sa s pokojným konštatovaním priznávam, že to sakra funguje. Dej poznám a predsa ma to nadchlo tak ako počas chlapčenstva. Pohľad na Africkú step je okulahodiaci kúsok oscarového umenia. Päť hviezdičiek je jasnou odozvou a to som pri oznámení takejto produkcie mal skutočne obavy. Napriek úspechu je aj tak pár čísel (alebo %) za originálom. Lenže to nemení nič na situácii, že velkolepý Lion King je jedným z N.A.J. filmov 2019 roku. Ved ani v kasách kín nedopadol zle... [85%] ()

blondboss

Nádhera. Favreau prišiel s remakom, aký v histórii kinematografie už len ťažko niekto na dlhšiu dobu predčí, hlavne po vizuálnej stránke. Tá realistickosť animácií je úchvatná a aj keď to dejovo len kopíruje prvotný film, vizuálne ho posúva doslova na monumentálnu úroveň a celkovo tejto značke dáva o stupeň vyšší level. Jeden z najkrajších animákov, aký som kedy mal možnosť vidieť. A hudba od Zimmera v sprievode Eltona Johna - tu asi ťažko možno niečo vytknúť a nový šat starých pesničiek stál za to. Prvý remake, s ktorým som dokonale spokojný. 90 % ()

Dzoumen

Film je to suprový, připomene dětství nebo aspoň minimálně mně, jelikož původní díl byla fakt srdcovka a co se týče toho to filmu z roku 2019 velice příjemný překvapení. Po pravdě jsem očekával nového lvího krále jako blbost, ale byl jsem na omylu naopak mi vytřel zrak. Příběh byl asi z toho úplně nejlepší do kterého jsem se úplně zažral mimo začátek, takže film hodnotím za mě pozitivně 86% ()

AndrewNewman

Ako cez kopírak. Vizuálne efekty sú však úchvatné a ten príbeh má v sebe toľko emócii, že to určite má na slušné tri hviezdy. Lenže réžia Jona Favreaua spočívala zrejme len v tom, že musel okopírovať pôvodný scenár z roku 1994 a do dabingu dostať čo najviac známych mien. ()

sebulba1981

Naprostá spokojenost. Disney vyprodukoval další klenot.Kritici ať se jdou bodnout. Příběh je sice stejný jako u animované verze,ale ruku na srdce, chtěli jsme něco jiného a odlišného? ()

FLVEKK

Krásné, barevné, originál jsem viděl už dávno, ale jsem rád za tento spin-off :) Moc jsem si kino užil a odcházel s pozitivní náladou. Nerozumím některým no sense hate komentářům :) ()

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (více)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

27.08.2021

Oceňovaný režisér Barry Jenkins do svého prequelu Lvího krále začíná obsazovat herce. Prvními posilami se tak stali Kelvin Harrison Jr. (Chicagský tribunál) a Aaron Pierre (The Underground Railroad).… (více)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku