Lví král

• USA The Lion King (více)

Snímek Lví král od studia Disney, jenž režíroval Jon Favreau (Kniha džunglí), se odehrává v africké savaně, kde se narodil budoucí panovník všeho živého. Malý lví princ Simba zbožňuje svého otce, lvího krále Mufasu, a připravuje se na svou budoucí vládu. Avšak ne všichni se z malého Simby radují. Mufasův bratr Scar, původní následník trůnu, spřádá své vlastní, temné plány. Souboj o Lví skálu plný intrik, dramat a po nečekané tragédii skončí Simbovým vyhnanstvím. Za pomoci dvou nových přátel musí Simba dospět a stát se tím, kým je mu souzeno být. (Falcon)

Standey

Vizuální stránka mi doslova vyrazila dech. Co dnes dokáže CGY je prostě bomba. Chvílemi jsem fakt přemýšlel jakto že ta živá zvěř mluví :D Příběh se drží předlohy což mě vlastně taky potěšilo. 9/10 ()

Tomas_PO

The Lion King 2019 je v podstate takmer na 100% verný remake Levieho kráľa z 94ho, nielen príbehom, postavami, ale ešte aj replikami, no s grafikou a technológiami posnutých o 25 rokov vpred. Pravdupovediac, skôr by som privítal hravý animák, ako fotorealistické spracovanie. Predsa len, ide o hravý film, veď "Hakuna Matata"... Chybou bolo aj to, že som si pustil pôvodnú verziu a pripomenul si tak celý príbeh aj so zabudnutými detailami, takže remake trochu aj nudil. Nuž a soundtrack, ten pôvodný, fenomenálny, neprekoná nič (a ani sa o to tvorcovia nepokúsili). ()

kolly13

Zobrazení mluvících zvířat naživo je takřka dokonalé, úvod je úchvatný a celkově důraz na příběh v přírodě je nadprůměrný. Po půlce ale hledám něco víc a nenacházím. Tedy přepálený start a příprava na finále s ne moc realistickými souboji, to je vyloženě chyba režiséra a halda peněz to nezachrání. ()

kishi_SO

pacil sa mi uz ten prvi (prvi film videny aj v kine) a tento sa mi pacil este viac. Nadherny vizual, Pumbaa a Timon rovnako podareny, vlastne je to Levi kral 1994 Remastered. ()

Radek273

"Umělé" přetáčení kreslených disneyovek nabírá na obrátkách. Ovšem tento kousek se vydařil parádně a dokonce se zdá, že v mnohém předčí i svůj animovaný originál z roku 1994. Ta dokonalost zvířat a jejich pohybů je neuvěřitelná! ()

Grázl83

Ano, možná je pro někoho zbytečné dělat remake už tak dokonalého filmu, nicméně já byl nadšený. Vizuální zpracování neskutečně realistické a ve 3D naprostá bomba. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 8/10 ()

Alecjay

Je paradoxní, že “live action” udělá z krásné pohádky emočně plochou nuďárnu. Mufasova smrt dodnes zůstává jednou z nejemotivnějších scén, co jsem kdy viděl, ale tady jsem nehnul brvou, pokud se teda nepočítá nezaujatý škleb. Je důvod, proč nejlepší disneyovky jsou kreslené. Do pohádek reálnost nepatří, rozhodně ne realisticky děsivé hyeny a supi jak z hororu. A to mi ani nemluvte o Timonovi s Pumbou, škoda kažení tak super postav realismem. Ne nadarmo se říká, dokonalost nevylepšíš. ()

PTuranyi

Vďaka realistickej animácii vyzerá skôr ako dokument zo života levov ako rozprávka. Oproti pôvodnej verzii ubudlo pesničiek a šaškární, vcelku pôsobí omnoho dospelejšie. ()

Sebule

Krásný příběh s krásnou hudbou a vizuálem. Dobré dialogy, CGI perfektní a taky skvělý dabing. Hodnocení: 8,5/10 ()

Camel91

Nádherné, pěkné, reálné, za mě slušná předělávka do dnes moderní vizualizace a možná z tohoto projektu jak Disney předělává své díla do této podoby se mi jeví jako nejhezčí, co se týká příběhu je to očekávaně silně podobný příběh jako v animované verzi z r.1994, nějaký věci navíc nevadí, za mě plný počet, přesto na původního lvího krále bych zapomenout nechtěl ... PS: Ty uživatelé co tady píšou že nevycítili emoce zvířat, myslím si že už jen fakt že zvířata mluví je trochu moc, na tož se pak babrat že u lva nepoznají která emoce to má být v animáku to sice nakreslit zvládli ale nevím ani jak vypadá vystrašený lev......Jak někdo proboha může snížit hodnocení za to že to je vykrádačka animáku, hoši dejte si facana vždyť je to účel! ()

sebulba1981

Naprostá spokojenost. Disney vyprodukoval další klenot.Kritici ať se jdou bodnout. Příběh je sice stejný jako u animované verze,ale ruku na srdce, chtěli jsme něco jiného a odlišného? ()

Pintenta

Nádhera! Netreba viac slov. Je to tak skvele prepracované, až som žasla.. keď zaveje vietor do levovej hrivy, ako keby to bolo skutočne skutočné zviera, jeho srsť, hriva. Aj zebry, žirafy, slony, voda v napájadle - naozaj paráda! Nemohla som sa dočkať, kedy príde tento snímok do kín a moje očakávania splnil nadmieru! Naozaj zaslúžený plný počet hviezdičiek, a keby bola možnosť, tak pridám aj ďalšiu. ()

soukyd33

Na film jsem šel s tím, že mě nic moc nepřekvapí. To se také stalo. Je to téměř stejné jako originál. 98% kopie původního filmu Lví král (1994). Po vizuální stránce je to excelentní práce. Opravdu to bez zvuku vypadá jako dokument o zvířatech. 🙂 Na začátku to vypadá jako animovaný Lví král. Tak je to úžasný. Na to že nic není skutečné, je to opravdu dech beroucí dílo. Zvířata emoce nemají, ale to už tu je psané tak 100x. Hudba dobrá až výborná. Poznámka: Český dabing se nepovedl, a zpěv v dabingu je hrozný. Hodnocení ale měnit nebudu. Doporučuji alespoň jednou vidět. Kino Flora IMAX 3D. Hvězdiček 5 ()

xi.xaO

Nevadí mi, že to bolo takmer na chlp rovnaké ako originál, ja som si osobne film užil. Ale začo musím strhnúť jednu hviezdičku je ten problém, že každá sieť slovenských kín priemietala film lev v slovenskom dabingu. Čo by mi zasa tak nevadilo, keby sa vo filme nespieva. Lebo posledné čo chcem počuť je falošný spev slovenských celibrit. Áno, je to film zameraný pre deti, ale z tých 20 hraných časov za deň, mohli byť aspoň 3 večer v originálnom znení. Inak nemám na srdci absolútne nič. ()

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (více)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

27.08.2021

Oceňovaný režisér Barry Jenkins do svého prequelu Lvího krále začíná obsazovat herce. Prvními posilami se tak stali Kelvin Harrison Jr. (Chicagský tribunál) a Aaron Pierre (The Underground Railroad).… (více)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku