Lví král

• USA The Lion King (více)

Snímek Lví král od studia Disney, jenž režíroval Jon Favreau (Kniha džunglí), se odehrává v africké savaně, kde se narodil budoucí panovník všeho živého. Malý lví princ Simba zbožňuje svého otce, lvího krále Mufasu, a připravuje se na svou budoucí vládu. Avšak ne všichni se z malého Simby radují. Mufasův bratr Scar, původní následník trůnu, spřádá své vlastní, temné plány. Souboj o Lví skálu plný intrik, dramat a po nečekané tragédii skončí Simbovým vyhnanstvím. Za pomoci dvou nových přátel musí Simba dospět a stát se tím, kým je mu souzeno být. (Falcon)

BROKEN_

Asi nejzbytečnější reimaginace kterou jsem kdy viděl. Trailery mě uchvátily jen díky vizuálu, ale to je vše. A to stejný je film. Opravdu nechápu proč Disney tohle povolilo. Animovaná verze je dokonalá, a je to můj nejoblíbenější animák, je to mé dětství. Tohle ale nemůžu hodnotit, protože už jednou jsme to tady měly, a to v lepší verzi. Jo, ten vizuál je ohromující, klidně jim přeji toho oscara. Musím si pustit animák, a na tohle rychle zapomenout. SORRY:( ()

filmmovier

Stejně krásné jako původní verze. Animace dechberoucí a zcela úžasná, zvířata opravdu jako živá. Dabing super. Jen ta původní verze je prostě lepší a tenhle film je tím pádem tedy totálně zbytečný. Ale je krásný. A já jiné hodnocení prostě dát nemůžu. Podmanivé a ne tak dobré jako Kniha džunglí 2016, ale jinak je to... dokonalé? 95% jen proto, protože originál. ()

Mrkvič

Složité hodnotit, když je film takřka stejný jako 26 let stará původní verze. Animace je fantastická, ale říkám si, ocení ji děti? Dle mého je jednoduchá stará animace pro dítě kouzelnější. Jinak je ale hudba i příběh stejný, tak nemůže jít o špatný film. ()

houdek442

To je prostě nádherná podívaná. Africká savana jako z dokumentárního filmu, plná roztomilých zvířátek. Film je krásnou poctou prvního snímku, až tedy na hyeny, které mě tady moc nebavily (chyběla mi tam ta jejich „hloupost”, tady to bylo slabé). Nejlepší byli zaručeně Timon s Pumboou a jejich písně v džungli. Tyhle dva prostě nejde nemilovat. ()

Duoscop

Dabing použity v osobě lví královny, kterému propůjčila hlas paní Veskrnova-Havlova, je naprosto příšerný! Kdykoliv začala ta lvice mluvit, úroveň filmu šla o třídu níž! Po vizuální stránce naprostá nádhera ikdyz jde jen o vykrádačku původní verze. ()

tnp101

Třetí hvězdička se zavřenýma očima za technické zpracování, které je skutečně úchvatné, i když je důvodem, proč to vůbec nefunguje. Bez atmosféry, bez emocí. Skoro si říkám, že by to fungovalo mnohem lépe jako němý film. A stopáž by si taky zasloužila zkrátit. 50% ()

MikyAff

Děj, který už každý, kdo viděl původní film, zná moc dobře. Obohacený o pár vtípků mimo a nebo scén, které nemají větší význam, ale aspoň jsou tam, aby se malinko snímek lišil. Dávám stejné hodnocení, jako u originálu. Kdyby šlo o příběh, tak nemůžu říct ani popel a pokud se jedná o styl animace, tak leč jsou místy reálná zvířata otravná, protože jim chybí ta mimika (a pak by vypadal blbě) a docela se pletou, protože jsou si dost podobná (lvice a hyeny, u kterých mi mimochodem chybí, že zde nebylo tolik výrazné jejich hlavní trio). Zato jsou ale mnohem více roztomilá a když při Cirkle of life zvedají to reálný kotě, chce se mi řvát daleko víc. Tim a Pumba vedou u mě opět nejvíc a "hraná" Hakuna Matata byla zvláštní, ale furt dokáže zvednout náladu. :) ()

uiu

Tady je to zas samý erudovaný kritik, jak tak čtu. Já jsem na Lvím králi vyrůstala. Měla jsem asi tak 2 různý knížky od Disneyho, film na videokazetě, sbírala jsem nálepky do alba, různý omalovánky, dokonce mě ilustrace lvů dovedly k psaní vlastní knížky o dobrodružstvích jiných koček - gepardů. Takže tenhle film ve mě vyvolal tak nádhernou nostalgii, že mi vážně u spousty scén ukápla slza. A víte co? O to právě studiu Disney jde při vytváření těchto remaků. Cílí na lidi, kteří ty originály milovali a jen a jen ti si to užijí a ocení. The rest is confetti. ()

oveckaoa

Disney to rozjel s předělávkama vlastních animovaných pohádek po podařené verzi Popelky, Krásky a zvířeti a Alladinovi (Knihu Džunglí jsem ještě neviděl a Dumbo je mě volný) přišla řada i na Lvího Krále (příští rok nás čeká Mulan a černá Malá Mořská víla v budoucnosti Pinokio). Kromě jiného stylu točení a jedné písně (která je v češtině sračka možná i texty Evy a Vaška jsou lepší než ta píseň) zde není nic nového. Nevidím na tom nic úžasného, aby jsem dal více jak 3 hvězdy. ()

_DAVE_

Půlka osazenstva zde tvrdí, že zbytečný projekt... Jenže třeba já opravdu detaily příběhu Lvího krále neznal, a žádný starší film neviděl. Takže za mě docela ok ()

MikeZ

Filmový ekvivalent zpěvu Beyoncé - technicky dokonalé (trikaři a tatínek Zooey Deschanel se vyřadili), ale předvádivé a úplně prázdné. Kapesníčky jsem si bral zbytečně. 6/10 ()

SamVimes

Na pohled vypadá nový Lví král fantasticky, včetně detailů jako srst zvířat nebo chování vody. Jinak je to ale téměř scénu od scény zbytečně doslovná předělávka animáku. ()

hroubek

Původní Lví král patří mezi mé nejoblíbenější disneyovské pohádky, a s velkou pravděpodobností je i nejlepší. Hrana verze klasickému animáku ostudu rozhodně nedělá, jen má jeden problém. Tím problémem samozřejmě myslím, že nepřináší nic nového, krom vizuální stránky. Někdo to může brát jako mínus, pro někoho je to plus, že mu nikdo neničí jeho pohádku. Já jsem byl s filmem spokojený, a dostal jsem od něho přesně to co jsem očekával. Krásnou pohádku v moderním hávu, kde jsem si znovu zopakoval ikonické scény a momenty. Animák je pořád lepší, ale hraná verze není vůbec špatná. ()

Timak

Zpočátku to drhlo, ale nakonec mě tento film dostal stejně jako jeho animovaná předloha. Když už se ji Disney tak pevně držel, měl také zůstat i u stejného soundtracku. Tohle byl největší rušivý element. ()

VanTom

Úchvatné vizuální a technické zpracování (animace) nemá chybu, prostředí i zvířena berou dech = vypadají naprosto skutečně. Osudová story neztratila na své síle, ovšem zároveň nepřináší nic nového, překvapivého či nečekaného; dějová i charakterová zkratkovitost, která se taktak dala tolerovat v kreslené stylizaci, v "realistickém" pojetí při nabobtnalé stopáži vyčnívá a vadí. Ze stejného důvodu se mi sem nehodily ani muzikálové zpívánky či humorné vložky. ()

!Malak-11!

Bohužel mám s filmem spojenou hudbu, která tu nedostala prostor a hrozně mi to vadilo. Prostě tomu něvo chybělo. Animace je ale opravdu povedená. ()

Sany33

Tvorcom remaku sa objektívne nepodarilo Levieho kráľa ani nijakým závažným spôsobom pokaziť. Stále rovnako jasne a zrozumiteľne sprostredkúva “veľké pravdy” o kolobehu života, o význame rovnováhy v prírode, o sile aj slabostiach jednotlivca, ktoré sa stávajú silou aj slabosťami celku. Stále vie rozosmiať aj dojať, pobaviť aj poučiť. A potom, nový Leví kráľ je tu predovšetkým pre nové generácie detských divákov, ktoré nie sú zaťažené skúsenosťou a porovnávaním s originálom. A u tých sa ani v silnej konkurencii mnohých kvalitných animákov dneška asi nestratí. 92% ()

sskrblik

Tech demo jak by mohly vypadat filmy, nebo spíše jak by měly vypadat za použití nejnovějších grafických technologií. Bohužel v dnešní době potkáváme častěji nepříliš vydařené CGI, respektive až příliš okaté - oku rozpoznatelné od reality. V případě Lvího Krále je těchto momentů méně a jindy je převyšují záběry u kterých je grafika téměř jako reálná nebo dosti přibližující se. Vizuálně jedno z nejlepších, né-li nejlepší SiDžíAj, kdy jsem ve 4K HDR verzi obdivoval skvostné detaily. Tím ale bohužel superlativy končí a začíná hodnocení negativ. Ty jest spatřuji v prakticky totožném dějovém balíčku jako původní Lví Král, který je klasikou ve svém žánru. Ještě víc než Ctrl C + Ctrl V děj mě tu ale příliš vadilo zpívání. Jinak vizuální skvost.. ()

ZeroCZ1233

Viděl jsem to pouze jednou a to jsem byl výrazně pod vlivem nostalgie, která má na diváka velkou moc, protože má kvůli ní tendece přehlížet spoustu věcí, které jsou na tomto drahém a jistě v určité míře technicky revolučním taháku peněz velmi špatně. A oči mi otevřelo právě toto geniální video, doporučuji si udělat ten čas a zhlédnout: https://www.youtube.com/watch?v=btNL1q-yU7E ()

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

Studio Disney oznámilo várku odsunů premiér

10.11.2023

Obě letošní hollywoodské stávky už sice skončily, ale škoda byla nenávratně napáchána a studia začínají kalkulovat, jak přeskládat premiéry svých snímků, u nichž se nestihlo dokončit natáčení, nebo… (více)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

18.06.2022

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

Prequel Lvího krále nabírá obsazení

27.08.2021

Oceňovaný režisér Barry Jenkins do svého prequelu Lvího krále začíná obsazovat herce. Prvními posilami se tak stali Kelvin Harrison Jr. (Chicagský tribunál) a Aaron Pierre (The Underground Railroad).… (více)

Nová hraná Sněhurka našla představitelku

Nová hraná Sněhurka našla představitelku