Charlieho anjeli

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2019, 119 min

• SaNcHeZ_cz

Ne. Takhle teda vážně ne. Takhle nezáživná, nucená a násilně politická slátanina fajn podívanou rozhodně není. Jonathan Tucker je neskutečně fajn a překvapivě i podivně napsaná a místy hodně otravná postava Kristen Stewart je vlastně v tomhle podání i docela snesitelná ale zbytek... Slátanina všeho co všude jinde fungovalo a nebo by mohlo fungovat, která nemá nápad, myšlenku ani charakter. Elizabeth Banks natočila neskutečně nudnou adaptaci které dává naprdel kterákoliv jiná varainta téhle značky. Kdyby se někdo místo snahy za každou cenu něco dokazovat nebo se k něčemu vyjadřovat (a že je to asi tak přirozené a nepostřehnutelné jako úder kladiva na spánek) radši věnoval tomu připravit alespoň v rámci blockbusterů koukatelný film, bylo by to daleko lepší. Tohle je prostě fail.(13.2.2020)

• honajz

Jako, nečekal jsem od toho moc. Stačilo mi málo - nějaká slušná akce, sem tam dobrá hláška, na logiku kašlu, a že jsou to holky, tak sem tam se to dá. Sem tam. Jenže tenhle film je zcela genderově nevyvážený a asi bude nutné založit ligu za práva mužů. V tomhle bijáku hrají jen čtyři chlapi, z toho dva podrazáci, jeden nerd a jeden asi přiteplený vygumovaný milionář. Vlastně pět, ještě ten nemluvný zabiják-mašina, co se nakonec - hi hi hi, holky - napíchne. To vám ale byla děsná bžunda, až se na to musel udělat nerdský fór. Jinak všude samá baba agentka, i ta tlustoprdka Naomi Scott dělá, že se umí prát, na tom závěrečném večírku je to až směšné, protože to vyzní, že svět prostě ovládly ženské a jsou všude, všude. Ale jinak jako jo - nějaká akce byla a občas koukatelná, většina vtipů (tedy spíš pokusů o vtip) je sice trapných, ale pár (asi fakt dva) mírně zvedne koutek úst, lokace se sice zmateně, ale střídají, tak ok, na obavení a ty dvě hvězdy to ušlo, ale asi nikdy víc. Chudák Patrick, do čeho to vlez?(16.2.2020)

• Morholt

Ono ani poslední zpracování Andílků nebylo kdovíco, ale každá z holek měla něco do sebe a občas zafungoval i vtip. Tady se ale nepovedlo prakticky nic. Příběh hodnotit nebudu. Jde o tradiční záchranu lidstva před magorem jdoucím po mocné zbrani a podobná dějová linka k danému žánru patří. Sice bych uvítal nějakou modifikaci, ale v zásadě nic nenamítám. Co mě asi nejvíc uhodilo do očí byl mizerný casting. Ella Balinska starající se o komediální polohu ještě ušla, ale Naomi Scott působila nudně a Kristen Stewart, byť se evidentně bavila, se do dané role přebírající charakter Cameron Díaz vůbec nehodila. Akce, což měl být druhý pilíř filmu, působila strašně sterilně a na rvačkách, kterých bylo možná víc než je zdrávo, byla znát mizerná chorografie a nepovedený střih. Jediný, kdo stojí za zmínku, je Tuckerův zabiják, který sem zabloudil z jiného filmu. Bída, kterou naše kina zaslouženě ignorovala. 15%(13.2.2020)

Nakonec dávám (možná trochu z lítosti) 3* za snahu. Tohle se teda moc nepovedlo. Chybí zde ten šmrnc, co měly oba filmy, kde vystupovala pro českého diváka asi nejznámější trojka Charlieho Andílků - samozřejmě mluvím o Cameron Diaz, Lucy Liu a Drew Barrymore. Vtipným prvkem zde asi měla být postava Kristen Stewart, o vtipných scénách se moc mluvit nedá, člověk se možná jen pousměje, ale rozhodně nepobaví. Akční scény byly asi to úplně nejhorší, vypadaly jako z nějakého nízkorozpočtového filmu. Tohle bych už v dnešní době, kdy akčních filmů vyjde milion ročně, opravdu nečekala. Co jsem ocenila asi nejvíc, tak bylo cestování Andílků po různých koutech světa. Hodně se mi zde líbila Naomi Scott i Ellu Balinski bych ráda ve filmech viděla častěji. Opět se zde ale potvrdilo pravidlo, že pokud za filmem stojí žena, a snaží se do příběhu vecpat onu v poslední době tolik omílanou "girl power", nemusí to vždycky dopadnout dobře. Někde jsem ale četla, že během produkce film zkrouhli o docela slušné peníze a možná proto je nakonec výsledek takový. Tito Charlieho Andílci určitě zapadnout a pokud se nebudou vysílat v televizi, tak si na ně za pár měsíců asi ani nikdo nevzpomene.(15.2.2020)

• Johnny.ARN

Ja nvm či bol horší dabing alebo druhá polka filmu. To jak keby Banksovej došli drogy alebo si dala až veľmi veľkú dávku. To je tak zbytočný a nezaujímavý film. Hlavne tá druhá polka je totálne mimo. Herečky sa síce snažia, ale neverím im ani jeden súboj, ani jednu repliku. Nečudujem sa, že to v kinách prepadlo. Girl power film, z ktorého sa smejú snáď aj samotné ženy. 1 z 5(19.2.2020)