Charlieho anjeli

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 2019, 119 min

• dr.horrible

Čakal som kedy to skončí. Zažil som starých Anjelikov v telke a bola to sračka, nových v kinách a bola to sračka, a toto pokračovanie je neprekvapivo zbytočný shit. Lokácie sa striedajú neustále a úplne neopodstatnene, akčné a bojové scény sú nepostačujúce, prevlekových je málo, humoru ešte menej. Kristen ako hlavná hviezda dostala hláškovaciu rolu a jak je extrémne hot len tesne zakrýva, že to dievča nemá ani náznak komediálneho talentu. Naomi Scott je miestami až dychberúco krásna, ale zase nevie hrať, a proti tej tretej moc výhrad nemám, ibaže je z nich pekná najmenej, má tuctový face a je na môj vkus moc vysoká. Nedivím sa, že to prepadlo. Dve a pol hviezdy dám, lebo som ich dal aj na filmy s Cameron Diazovou, ale keď toto píšem sedím ešte stále v kine, a už teraz si detailnejšie pamätám len Naomi s obojkom v červených šatách, a sklamane uvažujem, jak skvelé porno to mohlo byť. Fail roku.(2.12.2019)

V roku 1976 pôvodná verzia Charlieho anjelov mala v hlavnej úlohe tri nekorektne biele ženy. V roku 2000 to už ozvláštnili s Lucy Liu. Dnes je už zloženie maximálne správne, a tak je tam mulatka, černoška a biela žena, ktorá je pre istotu lesba. Lenže kto by povedal, že napriek tomu poviem pánboh zaplať. Toto je asi najtraktívnejšie trio anjelov v histórii, ku ktorémá sa veľmi slušne pridáva aj pani Banksová. A nielen to. Dej je samozrejme plytký, v tomto žánri ani nič neočakávame, ale akcia, zábava, to tu všetko funguje ako má. Ja takéto filmy nežeriem, ale vzhľadom na to, že žánrovo sa točia oveľa väčšie blbiny, tak tu pridám hviezdu navyše.(17.11.2019)

Milý, neškodný film, ktorý po naozaj nevydarených traileroch celkom prekvapil. Bol však potrebný?Ak by ste dvadsať rokov starý, prvý celovečerák od McG-ho s Cameron, Lucy a Drew postavili priamo vedľa túto novinku, nemali by ste pocit, že ide o naozaj dvadsať rokov starý film. Banksovej Anjeli sú totiž príliš vizuálne aj technicky nezaujímaví, strohí a nie vždy vedia čím vlastne chcú byť (na realistické poňatie sú stále príliš blázniví a ťažko uveriteľní a na skvelú štýlovú akčnú komédiu príliš fádni). Ale stále platí, že ako jednohubka je to fajn. Stojí to za to už len kvôli Kristen Stewart, ktorá je naozaj vtipná a takto uvoľnenú som ju pred kamerou ešte nevidel. Ona je kráľovnou tejto show.(15.11.2019)

• misbos

Jak nám propaganda pokazila legraci - aneb - ...jak se do lesa volá... viď, Alžběto. Je to smutný, protože kdyby k tomu paní renomovaná režisérka nepřilepila tu otřesnou wokeness brainwashmachinery, a třeba přidala pár mrknutí na diváky, dalo se to brát jako docela zábavná prča, která se nebere vážně, a někdo by si z toho možná i něco vodnesl. Ale ne, to už dneska asi nejde, takže dostáváme po všech stránkách paradoxní dílko, který jakože není pro mužský, ale je natočený jak pro úchylný slintaly (těch výstřihů, těch stehen, glamour z toho chčije...), chlapi na něj nemaj chodit, a když to nevydělá, můžou za to chlapi, že na to nechoděj, má to bejt hustě akční, ale akce je na blití, hlavní hrdinky maj bejt vzory pro mladý holky, ale do hlavních rolí jsou obsazený krasotinky bez špetky dovednosti a charizmatu... a dalo by se pokračovat. Trio Julie Estelle, Gina Carano, Taroth Sam by bylo mnohem zajímavější, trio Hannah al Rashid, Dian Sastrowardoyo, Van Veronica Ngo by bylo mnohem zajímavější, trio Celina Jade, Bria Vinaite, Alicia Vikander by bylo mnohem zajímavější, nehledě na to, že všechny výše jmenovaný by i při těch overthetop bitkách byly mnohem ...koukatelnější. Tohle je jen naleštěný hovínko, co se tváří jakože "to zná"... . Jednu dostávaj všichni, co v tomhle filmu museli předstírat, že maj proti sobě při akčních scénách aspoň trochu schopný protějšky. P.S. : Bello, rozdala sis to při natáčení s režisérkou??(23.11.2019)

Tuctový akčný špionážny film. Nič viac, nič menej. Banks sa vyjadruje k feminizmu spôsobom, aký by sa hodil skôr do osemdesiatych, max. deväťdesiatych rokov, v tomto zmysle táto girl power pôsobí skôr ako dvojhodinový videoklip Spice Girls. Každopádne Banks ma príjemne prekvapila čo sa týka akčných scén a film celkom slušne šlape, ale prisámbohu som prvú hodinu vlastne vôbec nevedel, o čo kráča. Hlavnou postavou je Naomi Scott a osobne ju vďaka tomuto filmu budem naďalej sledovať. No a ešte k tomu búraniu stereotypov, milostná zápletka sa tu črtá medzi sexy akčnou ženskou a klasickým nerdom, ale reálni nerdi a panici by to nemali brať príliš vážne, aby sa v realite nespálili.(14.11.2019)