Na celém světě se díky mimozemským vlivům zblázní veškeré stroje a jejich jediným cílem se stáva zahubit své stvořitele - lidi. Hodně nesourodá skupina lidí je uvězněna v jedné dálniční benzince. Tu obléha několik kamionů kroužících stále kolem dokola. Nutně potřebují dotankovat, aby mohli napadat další lidi. Neustále přitom přijíždějí nové stroje a snaží se za jakoukoliv cenu přimět osádku benzínky k poslušnosti. Situace se stává kritickou... Tentokrát se námětu podle knihy Stephena Kinga zhostil sám spisovatel a pojal ji jako nefalšovanou béčkovou záležitost. (Ruut)

Rocky88

King v tuto dobu procházel svým nejhorším obdobím drogové a alkoholové závislosti. Sám se přiznal, že po čas natáčení byl neustále sjetý sněhem. A na filmu je to znát. Není vůbec strašidelný, zato je nechtěně vtipný, navíc se spoustou pyrotechnických efektů. Opět vtipných. Jako guilty pleasure lze doporučit, jinak nebrat. Jo a OST od AC/DC byl výborný nápad. ()

DruidKarel

970. hodnocený film: Nečekal jsem mnoho, ale rozhodně víc, než se mi dostalo. A to byla i chyba, protože snímek nemá podle mě jediné světlé místo, na který by mohl být hrdý. Příběh je ještě tím neucházejícím z celé mizérie, kterou ozvláštní a oživí jedině hudba od AC/DC, která pozvedá kvalitu o vzdálenost milionu světelných let dopředu. Rozhodně to nelze nazvat průšvihem, ale dost dobře jej mohu označit na pokus, který zkrátka a jednoduše nevyšel. 2* jsou maximem, protože tohle nemůže bavit ani imbecilní diváky porna. 2* ()

C0r0ner

Kdyby to bylo celou dobu jako první řekněme půlhodina, tak by to bylo za plnou palbu. Protože parní válec rozjíždějící děti na baseballovém hřišti, to byla prostě paráda. Celkový dojem je ale průměrný trash na jedno podívání. 50% ()

destroy83

Luxusní béčko od krále literárního hororu Stephena Kinga, což je mimochodem prozatím jeho jedinný samostatný režijný počin. Příběh divákovi předhazuje osudy náhodně setkané skupinky američanů uvězněných na čerpací stanici s bistrem haldou kamiónů, které se pod vlivem kosmického záření přeměnily ve vraždící stroje. Pozor nevraždí zde pouze tyráci, divák se dočká i parního válce, který semele malé děcko i s jízdním kolem, vraždící sekačky na trávu a dokonce i elektrického kuchyňského nože, který se rozhodne naporcovat uječenou servírku ve výše zmíněném bistru. Celý snímek se nese v klasickém trash béčkovém stylu za doprovodu ustralské hard rockové smečky AC/DC. Béčkově jsou pojaty i samotné postavy filmu, opravdu ošklivou nomanželkou počínaje a idiotským majitelem řerpací stanice, který má ve sklepě hotový muniční sklad, který se zrovinka hodí k boji proti vzbouřeným strojům, konče. V dílku se mrtvolami, krví a výbuchy vskutku nešetří, takže fanoušek béček z 80-tých let bude zajisté nejednou pokvikávat blahem. Já jsem kvičel na plný počet. ()

c.tucker

Pobavilo mě to přímo skvěle. Senzační hudba od AC/DC. Celkem špatné herecké výkony tentokrát velmi bavily a ještě přídávali filmu tu správnou atmosféru. ()

WolfR

Myslím, že tahle povídka zrovna film nepotřebovala, ale tak budiž. Když už, mohlo to být generické destruktivní béčko. Místo toho vznikla mírná nuda s pár cool momenty a skvělým soundtrackem od AC/DC. King je skvělý spisovatel, ale s režií už je to holt horší, 2 hvězdy. ()

kosta73

Zajímalo by mě, do jaké míry myslí King svůj jediný film vážně. Pokud jde o pokus o seriózní adaptaci jeho výborné povídky, tak je všechno špatně. Pokud uvěříte, že tomu tak není, vyleze vám z toho osvěžující blbinka se všemi potřebnými klišé a několika povedenými scénkami. AC/DC samozřejmě potěší. Lepší 3*. ()

Estrellita

Důrazně doporučuji panu Kingovi, ale se držel pera a nemotal se do věcí jiných (patrně schopnějších) pánů. Ačkoli pochybuji, že si toto moje doporučení vezme k srdci (ale kromě tohohle filmu už nic nespáchal, takže mu to zřejmě doporučil ještě někdo přede mnou a možná i více důrazně), já sama se dobrovolně podívám na jakoukoli adaptaci jeho knih, ale jeho filmu (kdyby nějaký další přišel) se obloukem vyhnu. 30% ()

A.L.E.S.

Béčkový horor? A neupadli jste náhodou, když se vám kamion připletl pod nohy? Já vím, že King není zrovna nejlepší, je to jeho debut a taky poslední. Ale má neobyčejný náboj a originální děj. Navíc jsem v Jeseníkách dostal permici na vleky gratis, protože jsem jen tak vedoucímu řekl, že hudbu, kterou na sjezdovce pouštěli, je AC/DC. A tuhle kapelu znám jen z tohoto filmu. Navíc si v něm zahrála Yeardley Smith, která jen tak mimochodem mluví Lízu Simpsonovou. ()

baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1987 : NOMINÁCIE (2) : Najhorší herec - Emilio Estevez, Najhoršia réžia - Stephen King. ()

Tomasso001

Zajímavý film se spoustou originálních scén a nápadů, bohužel nemá takový spád a atmosféru aby diváka připoutal ke křeslu. Ale myslim, že stojí za shlídnutí ()

Iroquaise

sympatický jsou na tom dvě věci...jednak béčková nekompromisnost a nekorektnost...a pak hlavně kamera...vizuálně to působí víc sedmdesátkově...barevností, z hlediska úhlů, pohybů, kompozic, práce se světlem....King měl očividně k dispozici někoho zdatného, protože ten film dobře vypadá...jo a v první polovině jsou tak dva tři náznaky dobré scény...a to je tak všechno.............neuvěřitelná hovadina...Kingova režie je naprosto jedinečnou ukázkou toho, jak by se nemělo točit nebo nedej bože pracovat s poetikou...stříhá tam, kde nemá...ale po většinu času spíš nestříhá tam, kde má...a kdy už střihne, tak se mu rozpadá prostor i celkový vizuální oblouk...neumí vystavět scénu tak, aby byla napínavá, komická, apokalyptická...vypravěčsky je totálně marnej...... rytmicky a tempově je film doslova a do písmene ubíjející...toporné momentky jsou napchané nesmyslnými dialogy, které pronášejí debilní postavy zahrané marnými herci.......přiblble nasazená hudba...King jí používá bez ladu a skladu...bez pestrosti, stylové a náladové odstíněnosti...prostě si vymyslel, že na soundtracku budou AC/DC a tak to prostě je...že se jejich hudba hodí jen k některým scénám, je jí moc, působí stereotypně a po většinu času na sebe nevhodně upozorňuje, ho očividně vůbec nezajímá.......a ta nekompromisnot a provokativnost působí stejně toporně jako celý film...manifestně, tezovitě a chtěně........tím nemotorným trefováním se do estetiky, chtěností, toporností a absencí citu pro míru mi to připomíná Rodrigueze....už s ohledem na Grindhouse bych se nedivil, kdyby tohle byl jeden z jeho oblíbených kousků....doporučil bych oběma pánům, aby si podrobně nastudovali filmografii mistra Carpentera... ()

Danny F.

Super nápad s neposlušnými stroji. Zajímavý film. Nějakou tu atmošku to taky mělo. Za originalitu a dobrý nápad dávám palec vzhůru. 70% ()

Dreadd

Stephen King si pro jednou odskočil na režisérské křeslo a výsledkem je akční béčko s velmi jednoduchým dějem - většina příběhu je shrnuta v úvodní a záverečné obrazovce a zbytek je vyplněn zabíjením lidí a ničením kamionů protitankovými střelami. Co je však na filmu pětihvězdičkové je soundtrack, který mají celý na svědomi AC/DC (přímo na přání autora). ()

pugs odpad!

Ahááá, áááno toto som videl.... O chvíľu som to prepol a keď nebolo nič pozerať, tak som to zapol a ,,TO" bol ten omyl... ()