La casa de papel (TV seriál)

Thriller

Španělsko, 2017, 17 h 30 min (Minutáž: 70 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (59)

Partička španělských muklů vedená semiautistickým panickým šprtem se rozhodla devalvovat Euro a je z toho espectáculo de puta madre aneb téměř osmnáct hodin skvěle natočené a fantasticky zahrané divácké onanie s úžasně napsanými dialogy a postavami, mezi nimiž jednoznačně kraluje famózní Alonsovic Péťa v roli chladně mentorujícího bezemočního narcise Berlína. Některé ty náhody a jakože geniálně predickované rošády jsou sice místy kapku prvoplánové a přes statistickou hranu, nicméně i tak se jedná o jeden z nejlepších serošů za posledních pár dekád, který sem tam pomalu nejde vypnout, po jeho skončení máte vyloženě absťák a třepete se na další řadu, přičemž vám původně italské Skal a stepí divočinou, odrhovačka chytlavější než kapavka, bude znít v hlavě tak dlouho, dokud se nevydáte do Dolomitů a neodprásknete tam Mussoliniho.(3.10.2018)

Víc než solidní španělský heist seriál, který má napad, zajímavé postavy, slušné tempo a vysoký počet zvratů na metr čtvereční. Na druhou stranu bych si dokázal představit míň telenovelových vztahů a víc noirové nekompromisnosti, výrazně míň cliffhangerů, které jsou hned v dalším díle prakticky zneutralizovány a celkově prostě míň chytračení a víc chytrosti. Třetí sérii od Netflixu fakt nepožaduju (přijde příští rok), ale i tak doporučuje 7 z 10 profesorů.(16.12.2018)

Pilot mě velmi příjemně navnadil svojí jinakostí v loupežnickém kumštu, tak uvidím jak se to bude dál vyvíjet...........(20.3.2018)

Miluju heisty a šachové partie geniálních mastermindů na opačných stranách barikády a la Zápisník smrti a Money heist je ultimátní heist a se Zápisníkem si mohutně vytírá zadek! Není to dokonalé, ale zamilujete si to skrz super zápletku, postavy, herce, ultranapínavý scénář s cliffhangery, které vás nutí dát okamžitě další díl, a to všechno ve velmi sexy balení, kdy se pro mexican standoff nebo sex v trezoru nikdy nejde daleko. Jen by tam nemuselo být tolik rádobynapínavých situací, kdy celou dobu víte, že na konci bude obhájen status quo. A taky se do děje mohly víc zapojit média. Kéž by místní televize přestaly nakupovat licence na zahraniční zaprděnosti typu Redakce a Doktor Martin a zkusily předělat tohle.(8.11.2018)

Všetkých 15 dielov je parádnych, všetko šlape a pozerá sa na to fantasticky. Len veľká škoda pár skratiek, zjednodušení a logických lapsusov, v inak premakanej mozaike. Ale inak seriálová závislosť prvej triedy a španielčina je maximálne osvieženie. 4,5*/5(12.9.2018)

Nebudem prezrádzať pointu najväčšej seriálovej lúpeže, ktorú detailne naplánoval záhadný Profesor, ale presne ako si myslel, tak sa aj stalo - na svoju stranu si získal aj obyčajných ľudí. Toto poznanie síce v sebe skrýva nebezpečenstvo z frustrácie ľudí voči bankám a najmä voči Európskej centrálnej banky, ale podľa mňa im nezaškodí trochu sa vyváľať v bahne... Poďme k seriálu. Je skvelý, je úžasný, je vtipný, je napínavý. Parádna kombinácia žánrov, výborne napísané dialógy ( atraktívna španielčina ) a postavy. Priaznivci heist príbehov si to užijú plnými dúškami. V druhej sérii sú dva-tri diely trochu zbytočne naťahované, ale tento pocit som mal možno preto, lebo všetky ostatné časti sú silno nadupané, plné zvratov a prekvapení. Záver však potešil, hoci si neviem predstaviť, o čom by mala byť ohlasovaná tretia séria.(10.1.2019)

"GENTLEMEN, IT HAS BEEN A PLEASURE TO ROB YOU." ------------- Mimoriadne seriálové prekvapenie k nám privialo zo španielskej pôdy. Sofistikovanejšia lúpež sa na filmovom plátne snáď ani neobjavila. Všetky tie veľké klasiky ako Dog Day Afternoon / Heat / Ocean's Eleven / The Sting sa nechytajú ani omylom. Dokonalý plán, kde sa bral do úvahy každý milimeter, sekunda, možnosť, dôsledok, a to doslova. Nechýbal úchvatný soundtrack a ani explozívne finále. Pomerne neznáme herecké mená predvádzali lepšie výkonové ródeo, než väčšina veteránov, no hviezdil najmä Berlín alias Pedro Alonso. Španielčina tomu celému dáva exotickejší vibe a drobný pocit neznáma. La Casa de Papel ma úplne pohltila a o to viac ma teší, že takáto kvalitka vyšla práve v európskych končinách. ----------------- Bella Ciao(21.9.2018)

Ministerstvo zdravotnictví by mělo varovat, že se seriál může způsobovat těžkou závislost. Lituju, že jsem to stahoval. Kde to můžu zpětně zaplatit? Od dob Dextera a Heisenberga nejlepší seroš.(28.10.2018)

Eňos ňuňos aneb španělský skvost. Neuvěřitelně návykový, skvěle natočený seriál, který jsem hltal od začátku do konce. Inteligentní dialogy, zvraty ze kterých se tají dech. Všechno naprosto precizně promyšlené, až se tomu nechce věřit...no všechno vlastně taky ne:) A v neposlední řadě perfektně vykreslené postavy, které střídavě máte rádi a nemůže ani cítit. Od Berlína po Tokio v čele se šarmantním ultrasympaťákem profesorem který tomu všemu velí. Určitě se najde i pár chybiček, které ale s radostí a mávnutím ruky přejdete, protože tady máte nachystanou absolutní bombu.(12.10.2018)

Vymazlená lahůdka o jedné bankovní loupeži, jejíž organizátor počítal úplně se vším. Na jedné straně tu stojí skupinka různorodých loupežníků, které budete střídavě milovat i nenávidět a na té druhé sympatická policistka, která se jim marně snaží dostat na kobylku. Tady je všechno tak vypiplané, že tu člověk jen těžko najde nějakou scénáristickou mezeru. Jasně, občas si tvůrci vypomohou trochu lacinější berličkou, ale to jsou jen kapky v moři, které na celek nemají žádný vliv. jestli ale na něco seriál může sázet, tak jsou to geniálně napsané a zahrané postavy a luxusní dialogy. Vyjednávání mezi inspektorkou a šéfem lupičů patří k několika vrcholům, které tu Španělé nabízejí. Jedna z věcí, od které se člověk nedokáže odtrhnout. Třesu se na třetí řadu. 100%(26.8.2018)

Nejsem si jistá, zda s komentářem nemám raději počkat, až to kapku rozdýchám, teď - po zhlédnutí posledního dílu jsem poněkud uhranutá a neschopná dát slova pořádně dohromady. To byl takový NÁŘEZ! Díl po díle neskutečná BOMBA! Skvělí, neokoukaní herci a snad jeden z nejinteligentnějších scénářů, co jsem za poslední dobu měla tu čest zhlédnout. DOKONALÉ a téměř bezchybně propracované až do samotného konce, kde jsem si k velké nelibosti musela i pobrečet. Pro mě největší překvapení hlavní město Německa ztvárněné Pedrem Alonsem. Při jeho monolozích a dialozích jsem se vrtěla blahem. Ale opomenout Profesora, Denvera, Moskvu, Nairobi, Osla, Helsinki, Tokio nebo Ria by byla hanba. Dohromady tvořili seriálový orgasmus, 100%.(12.10.2018)

THIS IS THE SHIT MY DUDES!!! Španělé umí a ví, co je život #LAVIDALOCA. Seriál o jedné z nejpromyšlenějších loupeží všech dob, kterou však dojebe věc, kterou naplánovat nikdy nejde. Síla mnohem mocnější než všechno ostatní - AMOR, mis amigos, PUTO AMOR!! No a já sám, starý lišák, jsem se během seriálu zamiloval hned třikrát - my girl Tokio, my other girl Allison Parker a my mama girl Raquel. Vždy když se jedna z nich objevila na scéně (což bylo bohužel/bohudík furt), slova v mých básních začly hořet a následně drolit pro nevýznam a já nemohl odtrhnout oči z jejich víček. So cute, so beautiful, so *IN LOVE*. Co se týče seriálu z dějového hlediska, byl jsem napjatý jak drát....který je velmi napjatý! Jako....často jsem to musel stopnout a jít se projít po bytě, protože jsem to napětí fakt nedával. So crazy dude!!! Připomněl jsem si staré časy Prison Breaku nebo prvních serií Homelandu #goodolddays. Pouštěl jsem se do toho krapet nesvůj, vzhledem ke španělštině, ale ta parta loupežniků mi tak přirostla srdce, že jsem se stal mini španělem. Lil Kubito, wassup?! Milujem, nezapomenem, budem krást (od těch co kradou), budem riskovat, budem žít! Ciao Bella :*(17.3.2018)

Ufff, tak tohle byla jízda! Španělsko běžně nesleduji ale tohle vzalo za srdce. Vybroušené postavy, scénář, hudba, herecké výkony....byl to zážitek a každý kdo má rád tématiku loupeže (navíc v tomto podání dotaženou k dokonalosti) by to neměl minout! Stála za to každá minuta! Vřele doporučuji. Tak BELLA CIAO!(10.4.2018)

Docela zajímavá houpačka. Musím uznat to, že je zajímavé, jak jsem v prvopočátku k seriálu necítil nějaké vzrušení, ale jak čas plynul, tak jsme došli k tomu, že jsem si k postavám dokázal vypěstovat vztah. Což je v celku logické, protože je vnímáte v plné parádě celou dobu seriálu. Spousta věcí je i pěkně vymyšlených a napětí je asi to poslední co by seriálu chybělo. Bez ostychu to dopadlo velmi dobře. I když jsem se s tím dokázal i silně prát.(30.12.2018)

Perníkový táta, Narcos, Hra o trůny a LA CASA DE PAPEL....jestli nevíte, co mají tyhle seriály společného, pak vězte, že se řadí k tomu nejlepšímu, co bylo vůbec kdy natočeno...Bella Ciao všem předsudkům a pochybovačům, bella ciao kvalitnímu a dlouhému spánku v posledních 4 dnech...ryzí nádhera i díky hercům a španělštině, tuhle písničku, která provázela celý seriál zatím nevím, jak dostanu z hlavy - mám depresi, že už je konec....................moje hodnocení = 10 z 10.(8.11.2018)

Señoras y señores, si, puta, si!!! haleká Mia na celý quartýr a fláká bez otálení plný počet. Takhle to má vypadat! Napínák od začátku do konce, kdy i ty šílené náhody na poslední chvíli tolerujete, prostě proto, že se náramně bavíte, dáváte jeden díl za druhým a tajíte dech spolu s hlavními i vedlejšími hrdiny. Dokonalé po všech stránkách a víc nevím, co bych měla napsat. Me gusto jaxviňa!!!!!(25.8.2018)

• netahlo

Kdyby tam hraly, misto tech spanelskych muzatek, normalni holky, bylo by to mozna koukatelne.(27.9.2018)

Španělská tvorba se mi doposud docela vyhýbala, ale Money Heist mě navnadil vydařeně sestříhaným trailerem, jež mě zaujal (a když si to vzal na paškál Netflix, tak jsem si říkal, že chybu ani nemůžu udělat). Ten retrospektivní nápad, kdy se vždy divák podívá do minulosti do samotného plánování největší loupeže ve Španělsku, mě ohromil. Ono by se totiž po pár epizodách dostavil pocit nudy a pocitu, že už se to nějak vleče. Každý divák má možnost si najít jednu postavu, které začne fandit, a to díky tak rozdílným osobnostem jednotlivých členů týmu (pro mě asi Berlín, na jednu stranu fanatik, ale na druhou osoba s nesmírným charismatem, a samozřejmě El Profesor). Druhá série mi přišla oproti té první trochu fantastická, jednoduše tam bylo moc náhod. Když přijde na akci, tak tam vidím největší slabinu seriálu. Natočená sice famozně, ale nereálně, skoro nikdo při přestřelkách nepřijde k úrazu (a že jich nebylo zase málo). I tak ve výsledku pořád skvělá podívaná. Uvidíme, jakého příběhu se dočkáme v třetí sérii. Za mě dávám 84 %(4.11.2018)

ale jo...pro mě osobně seriál dvou tváří...na jednu stranu místy geniální heist série,která je napínavá jako kšandy,je dobře napsaná,disponuje skvělými dialogy (v neodolatelné španělštině) a hlavně skvělými,životnými a sympatickými postavami...na druhou stranu pak dílko,které docela často využívá berličky v podobně geniálního timingu,kde se věci dějí za vteřinu 12 a využívá tu a tam nějaké klišé.Pak je tu chování oněch zajímavých postav,které má sice divák rád,ale snad nikdy sem neviděl seriál,kde by se tak často měnil můj postoj úplně ke všem.Každá postava se tu minimálně jednou,ale spíš víckrát zachová jako úplný kretén a sympatie jsou najednou ta tam...když nad tím ale nakonec člověk přemýšlí,přesně takhle to funguje v reálu.Nic není černobílé a každý chybuje a tady se postupem času těch chyb kupí víc a víc...i když někdy jen proto aby se z nich v zápětí dalo geniálně vybruslit...buď jak buď je Casa de Papel po zásluze jedním z top seriálů posledních let a to jsem viděl Netflix verzi (13 a 9 dílů)...90%(3.12.2018)

Jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl a nejlepší seriál (včetně filmů) na tohle téma. Vše do detailu promyšlené, geniálně napsané postavy a herecké výkony, do toho atmosféra celého seriálu mě pohltila a každou minutu jsem přímo baštil. Sledoval jsem ve španělském originálu s eng. titulkama na Netflixu a to byla taková třešnička na dortu. Po napsání komentu jsem zjistil, že je už druhá série. Zhltnul jsem jí během chvilky, nemohl jsem věřit, že se seriál dá udržet až do konce takhle dobrý.(9.3.2018)

<< předchozí 1 2 3