Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

Cinematrix

Naprosto perfektně natočená skoro tříhodinová nuda. Zachraňoval to pouze Brad Pitt, kterej tam měl parádní roli. Jinak ostatní herci hráli taky dobře, ale bohužel takový kretény, že jim prostě soudnej divák nemohl fandit. Kdyby se to sestříhalo na 80 minut a ubrala se většina prostoru postavě ufňukaného, samolibého ožraly v podání Leoše DiCapria, dal bych klidně i pět hvězd. ()

Dm1tr1j

Každý kto pozná Tarantina vie, že je to beťár. A tento snímok to potvrdzuje na plno. Ja si teda nie som úplne istý jeho zámerom s týmto filmom ale čo ak to mal byť chyták? Jednorazový chyták na diváka, ktorý pozná históriu okolo magora Charlieho Masona. Ak ste tento film ešte nevideli a chcete si ho pozrieť prečítajte si najprv túto históriu. Nepokazí vám to film, práve naopak, a práve preto je Tarantino lapaj. On vedel, čo všetci budú očakávať od príbehu tohoto filmu a jeho konca a tak všetkým vytrel kocúra a dal tam trošku vraždenia (Na jeho pomery trošku) takpovediac správnym smerom. Zomreli len tí zlí a nakoniec som sa po filme cítil lepšie ako keby tam zobrazil skutočnosť, ktorá veselá ani spravodlivá rozhodne nie je. Bolo to asi preto, že som cítil trochu zadosťučinenie, že aspoň vo filme to dopadlo tak ako malo aj v skutočnosti. Tento záver ma napadol len preto, že pomerne veľa postáv aj scén vo filme je inak zbytočných pre vykreslenie príbehu iného ako sme dostali. Ak sa však mýlim a toto nebol jeho zámer, tak Tarantino skutočne nie je veľmi talentovaný a jeho filmy sa preslávili len kvôli krvi. ()

Kingjiri

Jelikož mi sériálová ani filmová tvorba do šedesátejch let minulýho století vůbec nic neřiká (až na opravdu pár výjimek), jenom těžko jsem si moh užít odkazy, pocty a vtípky s timhle pracující. V tomhle smyslu mě příběh fakt moc neoslovil a Tenkrát v Hollywoodu je pro mě předevšim dost dlouhá podivaná (scény s Margot Robbie ve městě / kině a Leonardem DiCapriem natáčejícim kovbojku byly hodně zbytečný), jejíž děj v podstatě nikam nevede a funguje víc v jednotlivejch scénách než jako celek. Závěr mi pak přišel hodně vycucanej z prstu a působil dojmem, že ho tam Tarantino dal hlavně proto, aby tekla nějaká krev, jak je u něj zvykem (podtext s Polanskiho manželkou je už spíš taková stylová obhajoba toho finále). Třetí hvězda za casting (Leonardo DiCaprio a Brad Pitt hodně silná dvojka), dobrý hlášky a skvělou dobovou atmosféru. ()

stanyslaw

nic jsem dopředu pro jistotu nečetl, neslyšel, neviděl. takže jsem se celou dobu strašně bál. škoda, že příště už budu vědět, jak to dopadne. ale stejně se těším. za mne poprvé 5* pro quentina. ()

Johny M.

Jeden z nejvíc (červenejch) filmů "o ničem" posledních let. Sázet tomu '5ky' a pět chválu pro dobrý herecký výkony a protože to točil Tarantino, tak to prostě musí bejt dobrý? Luxusní, ultimátně násilný pětiminutový finále nezachrání 2,5 hodiny nudy a změnu historie (mansonovci vs. Polanski/Tate) taky nechápu... ()

P. J. D.

Na film se docela dobře dívalo, až do okamžiku konce. Předpokládal jsem, že film si zachová spíše reálnější obrysy a po většinu času se tak opravdu tvářil. Ke konci však závěrečná scéna zabředla do určité kýčovitosti, ale hlavně v rámci celku působila poněkud absurdním dojmem. Možná je to jakási metonymie na základě samotných rolí hlavní postavy, ale příliš nadšení to ve mne nevzbudilo. Kulisy, prostředí, interiéry a exteriéry jsou tu určitě perfektně zpracované. Hudba krásně podkresluje dobu a herecké výkony mají kvalitu. U příběhu mi vadí (krom konce) ale malá příběhová přímočarost a to na úkor většího podkreslení kulturně-historického prostředí. Zatím dávám 3/5. Až se k tomu vrátím a podívám se někdy znova, aktualizuji svoje závěry. ()

tranquill

"Ricky-Kurva-Dalton!" Fikce z pre-reálného Hollywoodu? Perfektní brutální závěr, ale také opět spousta keců. Quentine, sakra, stříhej! Je třeba skloubit akci, kecy a délku, pak Ti dám zase víc :-) "Každej nepotřebuje kaskadéra!" ()

KUFI

Pekny kulisi 60tych let, hlavne ty krasny kary, treba ta nadherna Vette C3 nebo krasnej cervenej Mustang 64, kterej se tam mihne ve vic zaberech. No jo Pittel s Kaprem jsou taky ok. Jinak vcelku o nicem. Tesil jsem se hlavne na Mansona a je tam dohromady mozna ani ne minutu? Fuck.. ()

emdvojka

Quentin Tarantino to chcel opäť rozbaliť. Natočiť niečo nové, prvotné, niečo znova po svojom a inovatívne. Niečo čo ho bude zasa oddelovať od ostatních tvorcov a na obale medialného nosiča si ho všetci zapamätajú, ako vizionára vo filmovom priemysle. Veď bez hanby môžeme povedať, že to on skutočne je. Problém je, že príbeh a herci sa dobre dopĺňajú no i tak to zanudí. Brad Pitt je o level hereckejší, ako DiCaprio, ale za to môže asi jeho postava, ktorá je pochabá a taká obyčajná. Ale cez to všetko musím povedať, že ma to všetko bavilo i nebavilo zároveň a, že režisér vtom nechal kus seba a to je teda poznať. Ale len tak medzi nami Quentin... spamätaj sa kámo, pretože to ide stebou nejako dolu vodou. ()

kilobyte

SPOILER: To zakončení ve stylu "Jste v pohodě?" "Jasně, jenom nás chtěla zabít parta zfetovaných hipíků. Tak jsme se dvěma z nich nakrmili psa a třetího jsem usmažil plamenometem." mě dostalo. ()

Torgal

Tarantino si splnil sen - preniesol sa v čase do šesťdesiatych rokov, natočil tu niekoľko fiktívnych filmov (prevažne westernov) a potom to naveľa poslal do kina, aby sa producentom vrátili prachy investované do tejto jeho zábavky. Povedzme si úprimne, niečo ako dejový oblúk sa tomuto filmu zďaleka vyhlo. Na poradí jednotlivých scén takmer nezáleží, sú to v podstate izolované epizódy v ktorých dostávajú herci možnosť zažiariť. Využíva to hlavne Brad Pitt, ktorý stvárnil s prehľadom najväčšieho frajera roka. Inak je tu hlavne veľa jazdenia autami a predovšetkým kopa dobovej muziky. Tá robí super atmosféru a film sa vďaka nej dobre sleduje, hoci príbeh stojí za hovno. 7-/10 PS: Zapojenie Sharon Tate a Mansonovej bandy do filmu je tak antiklimatické ako už dávno nič, Tarantino s nami všetkými pekne vypiekol. ()

moviechecker

Quentin ako vždy nič nové nepriniesol a tá aura, ktorá okolo neho už roky žiari, je len jedná veľká chu*ovina. 2 a pol hodiny utrpenia a nudy. Tri hviezdičky za Margot a Brada. Ostatne role by zahral dobre i Leoš Maroš. ()

Mara97

Z letošních Oscarů nejhorší film. A to mám Tarantinovy filmy fakt v oblibě! Zatímco dříve tvořil Tarantino jeden skvost za druhým, v posledních letech začala forma lehce upadat a Tenkrát v Hollywoodu tuto tendenci jen naplnil. Na filmu jsem byl v létě v neklimatizované Scale. Když připočtu to vedro, plný sál a tvrdé židle, byl to opravdu nepříjemný filmový zážitek. Nudil jsem se kardinálně. A po konci, který byl také velmi slabý, jsem si vlastně s hrůzou uvědomil, že film nemá nic, co jsem měl na předchozí Tarantinově tvorbě tolik rád. Žádné bohaté dialogy plné hlášek, žádná stylová hudba jak v Pulp Fiction, zvraty také nikde nic. Prostě jen záběry a záběry Pitta a DiCapria, bohužel to je vše. Promrhat takové herecké obsazení je snad umění. Fakt jsem zklamán, kdyby to nebyl Tarantino, má to 50 %, možná méně. I když jsem ovšem Tarantinův fan, snažím se hodnotit objektivně - a tohle se opravdu nepovedlo. ()

NiaWolf

Leonardo DiCaprio, Brad Pitt... už jen tahle dvě jména by měla být zárukou skvělého filmu, jenže ne v podání Tarantina. Ten dokázal tyhle dva herce využít jen k nudnému žvatlání o béčkovém herci a jeho superkaskadérovi. Nejhorší je, že 140 minut se vůbec, ale vůbec nic neděje. Kdybyste film přetočili, tak prostě o nic zásadního nepřijdete...ano tak zoufalé to je. Za mě velké zklamání a především naprostá ztráta času i plýtvání herců... ()

dalziel

Film ma bavil len kvôli postave Cliffa v podaní Brada Pitta.Atmosfera na hippy ranči bola úžastná. Napätie by sa dalo krájať nożom. Cliff je kurva tvrďák.👍AK film rozdelím hokejovo do troch tretín.Tak prvá tretina je WTF.Druha tretina je JAJ a tretia tretina je AJA JAJ. Inak ak je Cliff vedlajšia postava, ktorá bola ocenená oscarom, tak ja som čínsky boh srandy.V mojich očiach je to jednoznačne hlavná postava. ()

Ozzy2

Opravdu by mě zajímalo, jaké hodnocení by to mělo, kdyby to natočil někdo jiný.Je to tu celkem ostuda, že se tu nehodnotí kvalita filmů,ale jména.Tenhle film nebyl špatný díky hvězdnému obsazení,ale ta stopáž je značně přestřelená a hodně často jsem se nudil a koukal se, kolik že to je ještě do konce.Cože???ještě hodina a půl??Vždyť se to vleče jak nudle z nosu! Některé scény jsou zbytečné, některé rozhovory trapné.Scéna s Bruce Leem se mi líbila, moc, takhle nějak si ho představuju, i když idiotům, co milují Hong kongské bezduché sračky se to asi moc nelíbilo...Finále super, ale čekat na něj přes dvě hodiny....Pomo, takže kvůli tobě, že jako osel hýkáš nadšením jsou ti, co toto nadšení nesdílí trollové?Ty máš dost, demente.. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film