Tenkrát v Hollywoodu

• USA Once Upon a Time in Hollywood (více)
USA / Velká Británie / Čína, 2019, 161 min

Scénář:

Quentin Tarantino

lajkus

SPOILER.... Nožní masturbátor z videopůjčovny o5 zasahuje aneb máte rádi záběry na to, jak někdo řídí starý auta a při tom poslouchá šlágry roku 68? Je vám přes sedmdesát a chápete odkazy na kdejakou americkou popkultůru z doby, kdy nám naši sovětští soudruzi vrazili tank do prdele? Máte rádi konce, které ignorují temné historické události a místo toho si vymýšlí zábavný optimistický konec, po kterém se budete cítit, že svět byl onehdá přece jen lepší. Máte rádi, když vloží režisér vymyšlenou postavu do starých filmů a událostí a sám je pak tato vymyšlená postavička ovlivňuje? Tak mám film přesně pro vás a jmenuje se FORREST GUMP... Celý to sedí až na to ježdění s autem. Forrest taky nerozmlátil na konci filmu hippísačce hlavu na kaši pomocí telefonu. Taky ukousnutých penisů bylo v Forrestovi Gumpovi míň... No každopádně zatím za 4*... ()

Camel91

Pro mě je to jedna z nejhorších Tarantinovek a obsadil bych to na první místo nejzbytečnějších ambiciozních počinů roku 2019, celkem nuda i když párkrát jsem se upřímně zasmál, nulová akce krom konce, vůbec nic to neřeklo, žádný poselství, záběry z traileru byly daleko víc lákavé než film, ty věci co byly skutečné nakonec skutečné nebyly, jak se říká pouze se skutečností inspiroval. Nemapuje jak to fungovalo, mapuje příběh dvou přátel který jsou fiktivní, hrají ve fiktivních filmech. Co je pravý je Sharon Tete ale i tak mi tam přijde nakonec k ničemu a zbytečná a Bruce Lee to byl výsměch jeho osobě. Mnou očekávaný brutální konec se Sheron byl úplně jiný než jsem asi nejen já čekal a to je jedině dobře, že překvapil změnou a navíc byl brutus. Docela furt nechápu jak mohl DiCaprio prohlásit že je to nej scénář Tarantina. U mě stále vede Django. Film o ničem, ale pořád to hodnotím průměrem, protože zábavné to je svým způsobem, ale opravdu jsem čekal něco jiného a nebyl jsem přijemně překvapen... ()

Royaldell

Opakuju se,ale můžu to říct klidně tisíckrát,Tarantino,miluju tě!!! Ať Margot,Pitt,Dicaprio a nebo moje láska Austin Butler (!),všeci úplně perfektní. Ten,kdo věděl aspoň trochu o co jde (Sharon Tate,Manson family) bude z konce totálně překvapenej,čekala jsem všechno,jen ne tohle. Taky jsem se skvěle,skvěle pobavila (u konce téměř hystericky) a jak je to u Tarantina zvykem,ani minutu jsem se nenudila. Kamera,easter Eggs,barevný šedesátky,hipíci,hudba (!),všecko prostě naprosto špičkový a nám nezbývá nic jinýho než se ptát,jak to ten kluk ušatej zas dokázal.. ()

Sashmen13

Je to Tarantino ale zároveň ne tak jak ho znáte ( víceméně : ) . Je to docelá dlouhé a občas se může zdát, až příliš. Ultimátně ovšem, film vypráví to, co říká název. Co se stalo tenkrát v Hollywoodu, mě se to líbilo, ale rozhodně chápu, proč někdo může mít jiný názor. ()

jigsaw44

Dobrá značka (Tarrantino) nie je vždy zárukou dobrého produktu. Asi tak by sa to dalo prirovnať. Je to jeden zo slabších Tarrantinových filmov. ()

skrob

Pár vtípků a finále jsou výborné, ale před tím jsou 2 hodiny nudy. Parádně stylizované a naleštěné nudy. ()

jan.moravec.

Trochu moc natahované (jak je u Tarantina běžné) . Dlouhou stopáž vynahrazuje atmosféra konce 60. let v L.A. a bravurně zvládnuté finále (jak je u Tarantina běžné) a naprosto výtečné herecké výkony hlavního dua. ()

LucinkaMyska

Konečně se mi Tarantino taky trochu trefil do nálady a pobavil mě. Dvojka DiCapria a Pitta asi nemůže nudit, i kdyby celý zbytek filmu byl o hovně, což v tomto případě nebyl... ačkoliv, o čem že to vlastně bylo? ()

tata22

Po hříchu už třetí den přemýšlím cože jsem to viděl vlastně za film a jaký byl přesně režisérův záměr. Ač často a dlouze o filmech přemýšlím tak u Tarantina se mně to ještě nestalo. Přečetl jsem si po zhlédnutí něco o souvislostech a postavách abych lépe pochopil kam autor míří. Možná už vím, možná jsem úplně vedle. V kině jsem první hodinu myslel, že jsem se spletl a koukám na nějakého postaršího zklidněného Woodyho Allena, konec mně však přesvědčil, že Quentin prostě navždy zůstane Quentinem. Dokonce jsem viděl jeho tvář jak se mně chechtá do ksichtu a říká - už jsi málem uvěřil, že násilí nebude, viď ? Ale bylo. Osobně bych tuhle část raději viděl v mnohem "softovější" pohodě, nemám potřebu zírat jak se lidé vraždí v tak naturalistické podobě. Ale byl jsem na to připraven. A přesto, že pár lidí z kina odešlo, tak já volil cestu smíchu jako řada dalších, a to abych snad udělal Quentinovi radost a ujistil se, že to snesu. Jsem rád, že jsem ten film viděl ale víc jak 80% ode mně nečekejte. Co si myslím si radši nechám pro sebe a možná o tom budu ještě chvíli přemýšlet a o to co přeci jde především u každého dobrého filmu.... ()

TINaMA

Prostě nemůžu jinak než jen 3*. Nebýt Pitta a DiCapria, tak nevím nevím. Jsem "Tarantinovec" a na film jsem se těšila už půl roku, a možná proto jsem od něj čekala hodně. Jediné co musím vyzdvihnout, je závěrečná scéna. Poslední 15minutovka je dokonalost sama. Plný počet bodů dávám kameře. Nevěřila bych, že si někdy Tarantinovo dílo zaslouží tak vlažný komentář, ale jinak mi to nejde. ()

Eric.Kosar

Po 4 letech dorazil 9. Tarantino a věřte mi, když říkám, že to stojí za to, není už to sice jak ostatní dřívější Tarantinovi filmový poklady, ale furt to stojí za to, DiCapriův výkon lehce mentálně narušeného zkrachovalého herce v TV seriálech na jedničku a Pittův výkon nabušenýho a nebojácnýho frajírka taky na jedničku, celkově všichni co se v tomhle filmu objevili stáli za to, zároveň se mi líbí idea, že první část filmu bude hlavně o Hollywoodu a ta druhá už čistě o tom, co se vlastně "stalo" 9. sprna 1969. Akorát jsem nechápal, že film musel nutně mít 3h, které ale nebudou ničemu vadit, zabavíte se tak jako tak, ale prostě mi přijde, že to mohlo být o tu půl hodinku kratší. ()

Missanpassad

Film diváka vtáhne do doby konce 60. let v LA, pořat je se na co koukat. Margot Robie je v roli Sharon Tate krásná. Několikrát jsem se za film přistihla, že jesem uvěřila, že se opravu dívám na Sharon Tate. Ale pro obyčejného konzumního diváka co nezná slouvislosti v případu vraždy této herečky a manželaky Romana Polanskeho a komu ani nic neříká jméno Charles Manson, tak ten film bude jen dlouhé čekání na typické a krátké vyvrcholení Tarantinových filmů. Také jsem toho názoru, že kdybych film neviděla v kině, ale v televizi tak mě vůbec nezaujme. ()

Zaba

Na film jsem šla až po davovém šílenství. Recenze jsem nečetla a šla jsem na to s čistým štítem. Odcházela jsem táááák spokojená, že to snad ani nemůže být pravda. Tarantino opět zvedl laťku o kus výš. Příběh a jednotlivé roviny, které se prolínají, jsou okořeněný dokonalými detaily, jak to umí jen on. Zase si zpracoval minulost po svým a o dost lepším a humornějším způsobem. Hudba a herecké obsazení opět předčilo veškerá moje očekávání. Myslím, že není třeba tu vypisovat detaily, hlášky nebo co bylo nejvíc nejlepší... Chce to jednoduše vidět a udělat si vlastní názor. Buď budete spokojení nebo mrzutí. Jak už to QT chodí. ()

CaptainAss

K tomuto filmu jsem měla až moc vysoké očekávání. Těšila jsem se na to snad víc než dítě na Vánoce a byla jsem nadšená s čím přijde Quentin Tarantino. Jeho filmy obdivuji ať už jde o cokoliv, obdivuji ho jako osobnost, obdivuji jeho originalitu, tvůrčí činnost, lásku k filmu a tvorbě. Taky obdivuji, jak si dokáže vzít příběh z minulosti a předělat ho podle své fantazie. Ale odcházela jsem z kina trochu zklamaná. Pokud se člověk zajímá o sériové vrahy a o tom, proč a jak to provedli, tak ví, jak to doopravdy bylo s Charlsem Mansonem. Bylo to mnohem komplikovanější, než jak popisuje film. Ale budiž, musíme chápat že je to Tarantino, který má jiný postoj úplně ke všemu a nejspíš to nebyl úplný záměr filmu, aby se zabýval Charlsem a jeho kultem. Ale přece jen jsem očekávala více příběhu o samotné vraždě krásné Sharon Tate. Ač je Margot Robbie překrásná a talentovaná herečka, bez zavraždění její postavy jsem potom neviděla smysl, proč tam je. Celkově jsem potom nechápala smysl postavy Sharon Tate a Romana Polańského. Jen to, že se Rickovi Daltonovi potom otevřely nové dveře, když měl možnost se skamarádit s Polańským. Tématika s Mansonem byla úplně zazděna, což je škoda, jelikož by se s tím dokázalo skvěle vyhrát. Moc se mi ale líbila ukázka té zlaté éry v Hollywoodu, jaká tam panovala situace. Jak byl ukázaný vztah mezi Cliffem a Rickem. Jak byla znázorněna tehdejší hippie kultura a jak nechutná dokázala být. Spousta prvků, co mě nadchla. Měla jsem teda větší očekávání při konci filmu, ale překvapená jsem byla a co si budeme, dost jsem se i zasmála. Jen první půlce chybělo něco, co by člověka vytrhlo ze sedačky a navnadilo na tu správnou atmosféru, kterou měl film až při konci. Ovšem každý fanoušek Quentina Tarantina to musí vidět, ať už se mu to bude líbit, nebo se u toho bude nudit. ()

She_Screams

Protože mít stroj času, je to jedna z nejzajímavějších dob a míst. Protože Tarantino je filmovým fanouškem a užívá si jejich tehdejší vítr ve vlasech, jejich rychlou jízdu, každičký šluk z cigarety, každou scénu, každý šedesátkový kýč v baráku, každý koktejl. Protože většinu děje tak nějak neotřele propojuje tehdejší Hollywood s realitou, hippies zase ukazuje jako minci, co má dvě strany. Protože ten masakr a pomstu si ty zrůdy zaslouží. Ale proč moji přátelé u rozvleklého filmu několikrát usnuli? Režisér si dává bonbónek sám sobě a pár dalším, ale rozhodně zdaleka nezabaví na 162 minut obecnou diváckou populaci. ()

PanSoudce

Celý film se vesměs táhnul jako smrad. Člověk od Tarantina čekal něco lepšího, tohle je víceméně výlet do minulosti, pěkné zpracování tehdejší doby. Ale dost nudných scén. Margot je krásná ženská, ale dívat se na její chůzi několik minut v kuse mě opravdu nebaví. Konec byl dobrý a zábavný. ()

WilWallace

Při sledování filmu jsem se dost nudil a pořád čekal až se něco stane a ono se to po dvou hodinách stalo. Myslím, že kdyby se film o hodinu zkrátil, bylo by to lepší. Brad Pitt filmu dost pomohl a jediný mě bavil celou dobu. ()

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film

Quentin Tarantino odhalil svůj poslední film