Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

Zúfalé ženy robia zúfalé veci

Komedie

Česko, 2018, 83 min

• Psema

Baarová je dílem fetunga v rauši. Zoufalé ženy fetunga v deliriu.(18.1.2018)

• Vitex

Den před projekcí jsem přečetl původní knihu H. Pawlowské, která se mi vlastně docela líbila. Film s ní nemá moc společného a nevěřím, že scénář psala stejná autorka. Nechápu, proč všechny fóry, které v knize fungují, tvůrci filmu záměrně vykuchali a zkazili. A to by bylo to nejmenší... Všechno, co je ve filmu oproti knize navíc, je už pak z úplně jiného vesmíru, velmi pitomého, trapného a nevkusného vesmíru.(18.1.2018)

• malylada

Každý rok česká kinematografie vyprodukuje pár zbytečných a trapných komedií, které cílí na určitou skupinu národa. Nechci se nikoho dotknout. Určitým způsobem se dají překousnout, zakroutit hlavou a přemýšlet nad jednou hvězdičkou za pár vtipných scének. U zoufalých žen tomu není jinak. Chybí náznaku kloudné zápletky, přehlídka trapného hraní, reklama na všechny možné produkty, ale bohužel nejen to. Po projekci musím stále přemýšlet, jak se může zrodit něco tak zrůdného a jestli je tvůrce opravdu jen nevkusný člověk. Dlouho jsem nezažil, aby ve mě většina dialogů, hašteření vzbuzovaly pocit zhnusení a odporu do takové míry. Toto není odpad, ale nejtemnější kout kanálu a Filip Renč asi ztratil jakoukoli soudnost. Jestli dostal vyznamenání od prezidenta republiky za přínos českému filmu, měl by raději zůstat u natáčení předvolebních kampaní.......0/10(20.1.2018)

Je to tak ujetý, až je to dobrý. :D Opravdu jsem se celkem pobavila, taková oddychovka, dost to vypovídá spíše o mužích, než o ženách..... 3,5 hvězdy vzhledem k podhodnocení zaokrouhluji nahoru. Normálně nečtu oficiální recenze, ale tentokrát jsem si jednu přečetla na novinky.cz a absolutně nesouhlasím s ničím zde psaným a už vůbec ne, že je hlavní hrdinka nesympatická hysterka. Naopak např. to, že nenarozené dítě mluví, mi přijde super a nápad jsem snad naposledy viděla v Kdopak to mluví.(18.1.2018)

• Streeper

Dala jsem si předsevzetí, že budu chodit na dámské jízdy v Cinestaru, bohužel to zahrnuje i české filmy jako je tento. Dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Trapnou podívanou, u které jsem se asi 2x zasmála. Celkově se mi nelíbí, když herec v roli mluví nebo komunikuje s kamerou tím způsobem, že se do ní dívá, v tu chvíli mi to nepřijde jako film, ale jako reportáž nebo dokument. Klára Issová to zvládla herecky skvěle, ve filmu se najde i pár vtipných scén, ale bohužel je to struktura filmu, která se mi prostě vůbec nelíbila a nijak mě neoslovila. Navíc druhou polovinu filmu jsem se vyloženě nudila a zívala jsem a to u správného filmu být nemá. Pro mě podprůměrná česká komedie, kterou už nemusím vidět znovu ani v televizi.(17.1.2018)

• Gogo333

Tohle teda byla pěkná šílenost. V knize to může fungovat, ale ve filmu ne. První polovina filmu strašně hektická a jde se od jedný scény k druhé, nějaká návaznost chybí. Většina postav nehorázně trapná a kýčovitá. Druhá polovina filmu se trochu uklidní a dá se na to relativně koukat, ale taky žádná sláva to není. Natož, že to má být komedie tak sem se pousmál asi na dvou místech a jinak nuda. Někoho asi zaujme nahá Issová, já očekával, že si Krejčíková zopakuje Poupata, ale měl jsem smůlu. Issová hraje tu psychopatku dobře a ty její bláznivý výrazy ji fakt jdou. Renč se svým fetišem na oheň (což už dokazoval na Lídě Baarový) si samozřejmě nemohl odpustit plameny, takže je tam zase máme v několika scénách.(18.1.2018)

• Primavera

Snažila som sa nenudiť, ale šlo to ťažko. Nevadil mi až tak prudko predvídateľný záver, skôr tie otrepané vtipy typu - dostal guľku medzi lopatky alebo lopatkou do guliek, hahaha, smejme sa, takisto dokola opakované trapasy a nehody hlavnej hrdinky, pri ktorých som sa už nesmiala, ale ľutovala hrdinku, že je taký neschopný kus. Jediný svetlý bod - Klára Issová, ktorej zožeriem všetko, čo takto famózne zahrá.(18.1.2018)

Nemyslel jsem si, že to bude taková zábava! Velmi jsem se pobavil a nasmál! K tomu rozhodně přispěly herecké výkony, z nichž vyniká především Klára Issová. Ale dobré byly i vedlejší postavy, například ďábelský Pavel Kříž nebo 3 Mexičané. Jen se obávám, že zde to bohužel skončí podprůměrně. České filmy po roce asi 2000 pečlivě vybírám, protože většinou mě moc nezaujmou (například všechny filmy na motivy Michala Viewegha). Jsem proto velmi rád, že tento film je onou světlou a navíc velmi výraznou výjimkou.(18.1.2018)

• taft

Noo..co dodat, bylo to opravdu zoufalé..jediný kdo mě tam bavil byla Krejčíková a její hlášky, ale ani to nestačilo:-((19.1.2018)

• PavelKral

Hodinu a půl dlouhé Banánové rybičky.(18.1.2018)

• natalkas

Že má Renč lehké sklony k pyromanii, to sme si mohli všimnout už když točil Baarovou. Ta scéna s krbem je nezapomenutelná. Tady to ovšem pozvedl na výsostný level a připravil nám báječný obraz plápolajícího a levitujícího Hitlera... Doufám, že letos už nic nenatočí. A když už, tak ať je to dokument o Huculech. Když to zvládnul podprůměrný režisér Borůvka, tak za zásluhy oceněný Renč, to jistě zvládne hravě. 15%(19.1.2018)

tady je zase nasráno od Renčofobů(19.1.2018)

Pro mě bohužel za očekáváním. Pokud někde píšu, že byla hlavní role herci/herečce ušita na míru, pak se nejedná o tento případ. Hlavní problém vidím v tom, že ač se hrdince nic nedaří, nevychází jí život podle představ, zažívá různé pády a krize, které řeší zákusky, alkoholem a hledáním toho pravého, tak na ní reálně nějaké starosti či problémy nejsou vidět. Stále free, hezká, štíhlá… Na scéně se musí objevit syn, aby si divák uvědomil skok v čase, totéž u oslavy s dortem a svíčkou. Ač podává K. Issová slušný herecký výkon, tak bez těch kil a vrásek navíc to nějak nefunguje. No zřejmě jsou maskéři potřeba u pěveckých soutěží a ne u filmu. Jinak fajn letecké záběry, super Mexičani a P. Kříž. 3 hvězdy za bonusy v titulcích!(19.1.2018)

• FantomasMan

Útržky z nakrúcania boli lepšie ako samotný film. Povedala moja manželka. Osobne som tento film nevidel.(20.1.2018)

• Slepejsek

Podivně nekompaktní dort od pejska Filipa a kočičky Haliny (takový náznak malé české Brigity Džounsové říznutý Starci na chmelu). Ne, že by se divák nezasmál (i když vtipy jsou občas hóóódně klišovité), ale bránice (a potažmo bříško) ho rozhodně bolet nebude. V tomto případě (má jít o komedii) to ale rozhodně plus není. PS: možná o hvězdičku víc, být příslušnicí něžnějšího pohlaví(20.1.2018)

• Filooos

RENČ, NO.......(21.1.2018)