Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,537,000▐ výplachovka /20%/(28.5.2018)

• Psema

Baarová je dílem fetunga v rauši. Zoufalé ženy fetunga v deliriu.(18.1.2018)

• xxmartinxx

Troška by řekl: "Filipe, brzdi, člověče."(22.1.2018)

• NinadeL

Je mi líto, ale málem jsem nepřežila. Obecně se zájmem sleduju nejrůznější končiny české tvorby, Pawlowská mi nevadí, Renč je prostě úkaz a není nuda sledovat jeho kariéru, Issová mi nevadí, červená knihovna i pro 21. století může být úplně v pohodě. Ale tohle je prostě omyl. Aktuálně je těch zaměnitelných vdávacích filmů víc, ale doufám, že ty další nevěsty budou jen podobné, třeba televizně vypadající a nebo jenom lehce trapné, ale hlavně bez mexického tria, nelogicky navazujících scén a nejrůznějších nefunkčních úletů.(18.6.2018)

• Vitex

Den před projekcí jsem přečetl původní knihu H. Pawlowské, která se mi vlastně docela líbila. Film s ní nemá moc společného a nevěřím, že scénář psala stejná autorka. Nechápu, proč všechny fóry, které v knize fungují, tvůrci filmu záměrně vykuchali a zkazili. A to by bylo to nejmenší... Všechno, co je ve filmu oproti knize navíc, je už pak z úplně jiného vesmíru, velmi pitomého, trapného a nevkusného vesmíru.(18.1.2018)

Pan Renč se staví na stranu nadržených zoufalých žen před dovršením jejich čtyřicátého roku života plném rozvodů, dětí, (nepodařených) milostných avantýr a oddaných kamarádek trousících rady do zpackaného milostného života. Tohle je příkladné vybočení režiséra a příkladné vybočení scenáristky. Paní Pawlowská dodala sebevykrádací produkt (výsledek se údajně podstatně liší od její knihy), kterým vycucala své Díky za každé nové ráno i Kdopak to mluví, Renč se vrátil na vlnu Románu pro ženy. Jejich společný počin osciluje mezi oběma výše zmíněnými díly, je však zásadně odlišný ve svém tvůrčím přístupu, často se vrhá do stylizace, z níž se nedá vybřednout. Vedlejší postavy jsou úděsně namaskované (Dvořák, Kraus), hrají starší postavy než ve skutečnosti jsou (Bendová), případně jsou nadbytečné a nežádoucí (Kříž a jeho farář, démon a sv.Petr v jednom). A je z toho mišmaš, který má nesourodé dějové uchopení a Kláru Issovou, která je obětí sexistických kanonád. Ještě že je tak schopná zcela zapadnout do bláznivě přebujelého konceptu, který by spíše obstál u debutantů než u zkušených a protřelých tvůrců. Ale jo, bavil jsem se tak nějak středně. Je to svižné, není to ohrané, nemá to lacinou technickou stránku i počáteční retro výpravu, je to neforemné, blbosti tomu nescházejí. Ale pokud pana Renče tohle baví točit a paní Pawlowskou tohle psát, nemám s tím problém. Jiní diváci jejich komediálně odvázané hrátky nepochopí, ušklíbnou se nad nimi a budou je pokládat za jejich tvůrčí selhání. 6/10(26.5.2018)

• Dzeyna

Tohle je hodně velkej bizár.(26.5.2018)

• malylada

Každý rok česká kinematografie vyprodukuje pár zbytečných a trapných komedií, které cílí na určitou skupinu národa. Nechci se nikoho dotknout. Určitým způsobem se dají překousnout, zakroutit hlavou a přemýšlet nad jednou hvězdičkou za pár vtipných scének. U zoufalých žen tomu není jinak. Chybí náznaku kloudné zápletky, přehlídka trapného hraní, reklama na všechny možné produkty, ale bohužel nejen to. Po projekci musím stále přemýšlet, jak se může zrodit něco tak zrůdného a jestli je tvůrce opravdu jen nevkusný člověk. Dlouho jsem nezažil, aby ve mě většina dialogů, hašteření vzbuzovaly pocit zhnusení a odporu do takové míry. Toto není odpad, ale nejtemnější kout kanálu a Filip Renč asi ztratil jakoukoli soudnost. Jestli dostal vyznamenání od prezidenta republiky za přínos českému filmu, měl by raději zůstat u natáčení předvolebních kampaní.......0/10(20.1.2018)

Je to tak ujetý, až je to dobrý. :D Opravdu jsem se celkem pobavila, taková oddychovka, dost to vypovídá spíše o mužích, než o ženách..... 3,5 hvězdy vzhledem k podhodnocení zaokrouhluji nahoru. Normálně nečtu oficiální recenze, ale tentokrát jsem si jednu přečetla na novinky.cz a absolutně nesouhlasím s ničím zde psaným a už vůbec ne, že je hlavní hrdinka nesympatická hysterka. Naopak např. to, že nenarozené dítě mluví, mi přijde super a nápad jsem snad naposledy viděla v Kdopak to mluví.(18.1.2018)

• Mikita

Ano, až tak zoufalé to bylo. Alice Bendová začíná hrát matky 30tnic? A to není to nejšílenější! Ale trefovat se je snadné. Našla jsem i něco pozitivního. Klára Issová je úžasná v obou polohách, sexy holky i trapné zoufalky, moc mile mě překvapila. Dále mi bylo blízké, že jako single se po jisté době stáváme komickými figurkami všichni. Počet zklamání z nás dělá stále méně okouzlující dívky. Ale jde s tím něco dělat, to je pozitivní. To se ale nedá říct o pocitech při sledování českých Zoufalek.(2.3.2018)

• Womanizer

V půlce jsem odešel z kina, děkuji s bohem.(24.2.2018)

• maverick10

Zoufalá Halina píše zoufalé věci a Renč to ještě točí. Zdá se že český film nachází stále nové dno filmové žumpy.(2.7.2018)

• cherylike

Děti, neberte drogy(17.7.2018)

• Morholt

Chápu, že Renč nemusí sednout každému, ale já jsem od něj ještě neviděl vyloženě špatný film a Klára Issová je z mého pohledu jednou z našich nejlepších hereček. Ale tohle je bizarní úlet. Víc než nějaký kompaktní celek je to sled podivně stylizovaných skečů, které na sebe občas ani nenavazovaly, o množství zbytečných postav, které už tak velký bordel dělaly ještě větším, ani nemluvě. Vtipná mi přišla jen scéna se sv. Petrem a úsměv dokázaly vyloudit některé z nepovedených záběrů v závěrečných titulcích. A to je sakra málo.(26.5.2018)

• silentname

Ani neviem kde mám vlastne začať. Myslím si, že "Zoufalé Ženy Dělají Zoufalé Věci" je ašpirantom na film roka. Najhorší. Takto zúfalý a trápny film som už nevidel strašne dlho. Neviem čo vlastne bola Renčova vízia, no výsledok je podľa ma česká komediálna apokalypsa, pri ktorej filmy ako "Všechno Nebo Nic" a "Fifty Shades Of Grey" vyzerajú ako absolútne vynikajúce filmové dielo. A osobne by som oba filmy odporúčal viac oproti tomuto. V prvom rade je to režijne absolútne zlikvidované. Nikto tu nevie podať normálny herecký výkon, nikto nevie čo má reálne robiť a Filip Renč sa v každej scénke snaží absolútne zúfalo ľudí rozosmiať tým, že všetci sú maximálne preafektovaní a jednotlivé scénky musia dostať kaliber afektu, že to je absolútne trápne. Ale to nie je bohužiaľ jediný problém s týmto filmom. V prvom rade sa pozrime na Kláru Issovú. Mám pocit, že bola absolútne nesprávne zvolená do tejto role. Nemám síce ani tušenie, kto by to dokázal podať lepšie v tejto réžii, no jej výkon je absolúnte nemožný a katastrofálny. Cenou útechy jej môže byť snáď iba skutočnosť, že nikto iný tam nič lepšie nepredviedol. Situácie do ktorých sa dostáva sú nemožné, humor filmu nefunguje (až na jednu - dve výnimky), jej vzťah so synom v podstate ani nijaký nie je a dialógy sú niekedy písané absolútnym orangutanom. A čo sa týka jej vnútorných monológov, tak tie to často posúvajú ešte nižšie. Okrem toho neviem čo majú Renč s Křížom za vzťah vo filmovej brandži, no po "Líde Baarovej" je toto ďalší film, kde ho absolútne znemožnil. Ľudia, tento film je odpad. Absolútny filmový odpad a nerozumiem ako sa mi to podarilo dopozerať. Je to humorom zabité, prázdne, tupé, trápne a absolútne zúfalé. Snaží sa to všetkých rozosmiať a odozvou je len obrovská dávka ticha a nechápavých výrazov tváre. Hodnotenie: F(27.5.2018)

• bourec

Tentokrát s hodnocením ostatních souhlasím,a myslim,že těch 25% je až moc.tak trapnou,nevkusnou,idiotsky sestříhanou,nevtipnou píčovinu aby jeden pohledal.0%.(16.6.2018)

• Streeper

Dala jsem si předsevzetí, že budu chodit na dámské jízdy v Cinestaru, bohužel to zahrnuje i české filmy jako je tento. Dostala jsem přesně to, co jsem čekala. Trapnou podívanou, u které jsem se asi 2x zasmála. Celkově se mi nelíbí, když herec v roli mluví nebo komunikuje s kamerou tím způsobem, že se do ní dívá, v tu chvíli mi to nepřijde jako film, ale jako reportáž nebo dokument. Klára Issová to zvládla herecky skvěle, ve filmu se najde i pár vtipných scén, ale bohužel je to struktura filmu, která se mi prostě vůbec nelíbila a nijak mě neoslovila. Navíc druhou polovinu filmu jsem se vyloženě nudila a zívala jsem a to u správného filmu být nemá. Pro mě podprůměrná česká komedie, kterou už nemusím vidět znovu ani v televizi.(17.1.2018)

• Yoshimitsu

Zoufalost! Odpad!(26.6.2018)

• Kudly4

V polovině jsem to přestal sledovat a věnoval jsem se jiným věcem, párkrát jsem se otočil a lehce pousmál. Rozhodně o maličko lepší než poslední český film, který jsem viděl (ŠPINDL - ODPAD).(24.5.2018)

• Marze

Připomíná to zápisky z deníčku nebo fejetony z ženských časopisů. Rozverná hrdinka dospěje ke zklamání k pozdnímu vzdělání. Vyprávění brzdí její přebujelá fantazie. Je to film vhodný pro společné výpravy kamarádek do kina a jeho největším problémem je bezobsažnost. Dvě hvězdy dávám za hezké postřehy ženské duše a pár vtipných hlášek.(28.6.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5