V lednu roku 2009 se svět stal svědkem „zázraku na řece Hudson", když kapitán „Sully" Sullenberger (Tom Hanks) nouzově přistál s poškozeným letadlem na ledových vodách řeky Hudson a zachránil tak život 155 pasažérů na palubě letadla. Přestože veřejnost a média mluvila o ojedinělém činu dokazujícím jeho letecké dovednosti, probíhající vyšetřování hrozilo zničit jeho pověst a kariéru. (Freeman Ent.)

jakeer

Stary dobry Clint, aj s jeho pomalym tempom rezie, zaujimavym rozpravanim pribehu a patricnym patriotizmom. Na spojenie s Tomom Hanksom som sa tesil (lebo ho povazujem za najlepsieho hollywoodskeho herca vsetkych cias), ale akosi som sa nevedel stotoznit s tym, ze zrazu hra presediveleho sestdesiatnika. Kazdopadne, od oboch velikanov som videl aj lepsie kusky, ale rozhodne kvalitny pocin. Film chyti za srdce najma Americanov. ()

ChrisBa

Clint Eastwood natočil ďalší výborne remeselne zvládnutý film. Tom Hanks hraje jeho (výborný) štandard a Aaron Eckhart mu dobre sekunduje. Čo tomuto filmu chýba od 5*? Chýbajú mu trochu emócie, samozrejme scenár je taký, že aj 96 minút bolo ťažké z neho vytrieskať. Dokazujú to scény(letecké z minulosti), ktoré tak nejako nezapadali a iba vypĺňali čas. Z tohoto dôvodu si myslím, že tunajšie hodnotenie je precenené(predsalen ak by nešlo o skutočný príbeh a zázrak, tak hodnotenie by išlo oveľa nižšie). Ale na 4* to určite stačí.. film si už možno nikdy nepozriem, ale každopádne som sa pri ňom nenudil.. ()

Kovaja

Viděno v kině a sem za to maximálně rád! Po skončení filmu sem měl husinu a byl sem pěkně na měko. Na wc jsem potkal 2 chlapy kteří se styděli a utíraly slzy. naprosto jsem je chápal. Nebyl to zádný akční trhák ale naštěstí film který měl cit a hlavně rejža Clint naprosto přesně věděl z čeho si lidi sednou na prdel. Naprosto úžasně zvolil dvojici pilotů. Ti chlapi měli charisma na rozdávání. Moc díky za dvojici scén s pádem letadla. Bravo:-))) ()

Junglista

Kombinace Eastwooda s Hanksem prostě nemůže dopadnout špatně... jeden z nich vynikající režisér a druhý neméně vynikající herec. Zpracování bez zbytečnýho patosu, je to vlastně hranej dokument pouze o letu 1549. Žádná zbytečná omáčka o tom, jaký měl Sully dětství atd. Potěšila mě věrnost zpracování - dost režisérů by určitě do záběrů fláklo widebody interiér a ani by jim to nepřišlo divný. Mezititulkový scény už byly jen velmi chutnou třešničkou. Hodně vysoký hodnocení zcela po právu. ()

divak84

ale jo, skvělý film, typická Eastwoodovka. Starnoucí Hanks představil celkem dost silný emotivní (vnitřně) výkon.. Eastwood opět staví do popředí člověka a vše kolem něho a naopak ukazuje prostředníček systému, technologiím (trenažer/simulace) a byrokracii.. ()

Stružák

Velmi solidní čtyřhvězdičkovej film, víc ale ani omylem. Hodinka a půl byla tak akorát, nemá smysl tohle téma nějak víc natahovat. Přiznávám se, že ve scénách ze samotné nehody jsem nedejchal a krve by se ve mě ani Dexter nedořezal. Jenže do plnýho hodnocení mi ve filmu zkrátka něco chybí, něco, pro co bych si měl film pamatovat za dalších pět let. Takhle si budu pamatovat akorát ten příběh, což ale není zásluha samotnýho filmu. ()

tom.nosek

Atmosféra ještě o něco hustší než knír Aarona Eckharta. Celý film byl ale tak poctivě zpracován, všechno natolik taktní, jemné a decentní, že ho mohu přirovnat spíše ke kníru Toma Hankse. Sully je opravdu hodně dokumentaristicky pojatým filmem a každá minuta je využita dobře a účelně. A každý oslavný film o nějakém skutečném hrdinovi by si ze Sullyho měl vzít příklad, protože za těch skromných 96 minut vykouzlí obdiv od každého a není potřeba, aby v tom byla nějaká extra vyumělkovaná hollywoodská zápletka. Bravo, Clinte, bravo, Tome, bravo, kníre... teda Aarone. PS: Zajímalo by mě, jestli je to takto pravda, nebo jen film, ale dost mě překvapilo, že počet lidí, kteří si skutečně obléknou záchranou vestu, je tak nízký. ()

EKLEKTIK

"Odhadl jsem to." Jestliže přistání letadla na řece Hudson bylo zázrakem, tak film o něm tedy zázrakem nebyl. Stále mám totiž takový pocit, jakoby si pan režisér natočením totoho filmu svou práci pěkně ulehčil, protože bude asi jen málo diváků, které by tento pravdivý příběh vůbec neoslovil. I mé hodnocení tak do jisté míry ovlivnil jeho hrdinný kapitán, jehož sebejistota musela projít zatěžkávací zkouškou v podobě veřejného slyšení před vyšetřovací komisí. Nemohu zde proto napsat, že bych byl tímto dramatem vyloženě zklamaný, ale vlastně mě ani nějak zvlášť nezískalo. ()

Hanys_

Film se věnuje situaci po záchraně, kdy už je ze Sullyho celebrita, ale Úřad pro vyšetřování let. nehod stejně ještě zkoumá, jestli to Sully neprokaučoval a neměl se zachovat jinak. Informativnost pro mě obrovská, ale to kecání kolem nehody nebylo ani zdaleka tak přitažlivé jako např v Zemeckisově Letu. ()

SpaceOdyseus

Parada. Clint dodal nabusenou hodinu a pul, kde funguje napeti na jednicku, i kdyz vime, jak to cele dopadne. Emocim nechava volny prubeh, netlaci na ne a nedockali jsme se ani zaplavy patosu. V primem souboji se Zemeckisem vyhral Eastwood na hlavu. ()

kukuuuc10

Film svého druhu je to povedené. Režie Clinta Eastwooda jde cítit na sto honů a role hlavního hrdiny Toma Hankse i jeho kopilota Aarona Eckharta byla strhující. Zasloužená pozornost a velký potlesk! ()

J.F.B.

"V životě jsem nebyl tak rád, že jsem v New Yorku." Působivá rekonstrukce událostí nouzového přistání a toho, co přišlo potom. Dobře zahrané, dobře zpracované, dobře zrežírované, dobře natočené s velmi dobrými efekty, z nichž jsem si značnou část ani neuvědomil, což s potěšením kvituji. Je to velmi pěkný příběh onoho "obyčejného" hrdinství, který mne ale bohužel nedokázal strhnout tak, jak bych si přál. ()

Janega

V zaujímavostiach som sa dočítal, že vyšetrovatelia sa sťažovali ako ich vo filme vyobrazili a ani sa im nečudujem. Keďže film potreboval nejakých antagonistov, tak z vyšetrovateľov urobili pekné svine, nehovoriac o takej filmovej blbosti, kedy sa súdny proces začne bez doložených dôkazoch, ako je poškodený motor, ktorý z rieky vytiahli v hodine dvanástej, čo na poslednú chvíľu zvrátilo výsledok pojednávania. Nato že je film skôr taký pasívny, nenudí a plynie, čomu dopomohla aj primeraná stopáž. ()

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

19.04.2019

88letý legendární herec a režisér Clint Eastwood (Pašerák, Americký sniper) do důchodu rozhodně nespěchá. Momentálně totiž krouží kolem projektu The Ballad of Richard Jewell, který by mohl natočil… (více)

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu