V lednu roku 2009 se svět stal svědkem „zázraku na řece Hudson", když kapitán „Sully" Sullenberger (Tom Hanks) nouzově přistál s poškozeným letadlem na ledových vodách řeky Hudson a zachránil tak život 155 pasažérů na palubě letadla. Přestože veřejnost a média mluvila o ojedinělém činu dokazujícím jeho letecké dovednosti, probíhající vyšetřování hrozilo zničit jeho pověst a kariéru. (Freeman Ent.)

LadyDevil

Spousta z nás viděla řadu dokumentů a nechce se občas věřit, že se opravdu dějou zázraky... Ale tady to není jen o přenosu informací, ale hlavně o emocích. Málokdy jsem se natolik vžila do stresu hlavní postavy a absurdity systému, co řídí náš život. Hodně silná záležitost, navíc s nálepkou Eastwood. Těžko utečete. ()

_DAVE_

Mám rád Eastwoodovy filmy, incident na Hudsonu ale dopadl až tak dokonale, že tím paradoxně strhává samotný námět filmu směrem k průměru.. Filmu jako takovému nelze nic vytknout. ()

elanius

(146/2016) / Zbytočný unavený film ktorý je dramatický zhruba tých 35 sekúnd. A výnimočne mi nesadol Hanks. (4/10) ()

venison

Před puštěním filmu "Sully: Zázrak na řece Hudson" jsem se trošku obávala, že si vlastně pouštím jinak zpracovaný "Let" s trochou pravdy a o chlup lepším hereckým projevem.. V první řadě mě Clint Eastwood zapůsobil nestandardním sletem událostí - děj začíná od konce a pomalu se rozlítá na začátek.. Tahle abnormalitka rozhodně zvyšuje zajímavost filmu.. Jak se od dvou filmových profíků (Clint Eastwood a Tom Hanks) očekává, tak je film natočen a zahrán jako podle učebnice.. Aaron Eckhart se předvedl jako vynikající sekundant.. Clinťákovi dramatické true story zkrátka jdou a Tom svou poetickou nenápadností a profesionálním nasazením dokáže zahrát naprosto vše.. Trošku mi v tom scházela - jak to říct - jiná než umělecko-výpovědní hodnota.. Nějaký emocionální přesah, co se zaryje hluboko pod kůži.. ()

Pavlínka9

Film je krásnou ukázkou toho, že člověk, který má určité zásady a svůj život má "pevně v rukách" nezmění svůj postoj, i když je oslavován za hrdinu a stojí pevně nohama na zemi. Tom Hanks tu na mě nepůsobil jako Tom Hanks, ale jako člověk, který chce zachránit jak lidi v letadle, tak i budoucnost, kterou by dál uplatňoval u letectva, ale jeho "stabilita" a klid je pro mě neuvěřitelná a chtěla bych do budoucna něco takového ustát jako on. O přistání do Hudsonu jsem slyšela - ale nevěděla jsem přesně co to obnášelo a tento film Vám tak krásně ukáže, co všechno je potřeba podstoupit, abyste zachránili svůj let a hlavně i sami sebe. Je to tak krásně lidské a komise byla opravdu neúprosná (kdo ví, jak to bylo ve skutečnosti), ale já jsem nevěděla, jak to dopadne a opravdu jsem se obávala, že to pro Sullyho skončí špatně. Není tam zbytečný patos, oslava USA a další bláboly. Šlo tam o lidský faktor a o to, aby se zjistilo, zdali člověk jednal jako člověk a nebo stroj. Slova Sullyho dávala více než smysl a jsem ráda, že takovýto člověk na světě je a bojoval o stošest :) ()

hanagi

Moc dobře si pamatuju své pocity, když zprávy o tom zázraku obletěly svět. A moc dobře si vzpomínám, že první, co mě napadlo, bylo to, že ten chlapík nezachránil jen cestující v letadle, ale hromadu dalších lidí, kteří by díky kolizi s letadlem skončili pohřbeni pod sutinami výškových budov. Já už svého hrdinu dávno mám, takže mě film neurazí, ale ani nenadchne. ()

ivan bohatyr

Nevím jestli je to z mého pohledu nějak nepochopené, ale prostě nuda. Slabý příběh, celý film takový roztahaný, nic moc se nedělo, samotná nehoda letadla tam pak byla dvakrát - úplně ten samý kus filmu prostě dvakrát, z jakého důvodu netuším, jestli si myslí, že divák je hlupák a na poprvé to nevnímal. ()

noriaki

Dnes jsem s údivem zjistil, že jsem od Eastwooda viděl jen jeho obstarožní Vraždu na Eigeru a solidního, ale nijak skvělého Amerického Snipera. Abych si doplnil vzdělání, vybral jsem si Sullyho. Zpětně viděno, možná jsem si měl zvolit něco jiného. Ne, že by šlo o špatný film, to ani omylem. Eastwood odvedl výbornou práci. Natočil film bez patosu, bez přepjatých scén, bez citového vydírání. A bohužel také bez jakékoliv momentu, díky kterému bych si ho zapamatoval. Nebýt záporných vyšetřovatelů, bůhvíproč se snažících očernit čerstvého amerického hrdinu, byl by na zobrazované události snad až příliš poklidný. ()

progression

Autentický příběh z roku 2009, který Clint Eastwood natočil strhujícím způsobem. Nejenom o tom, že hranice mezi hrdinstvím a "neodpovědností" či nedodržením služebních teoretických předpisů je velice úzká i o tom, že musí být ohromné trauma v dané situaci, kdy jde o vteřiny, vybrat to "nejlepší" řešení. Ale možná ještě hlubší trauma pro kapitána nastává až poté, kdy je nutné toto řešení obhájit a místy začíná i pochybovat pod tlakem "technických" důkazů, zda to řešení bylo opravdu nejlepší. To všechno převedl do filmu Clint Eastwood nezapomenutelným způsobem, ale výsledek by byl možná slabší nebýt toho, že v úloze kapitána "Sullyho" exceluje Tom Hanks, kterému věříte absolutně všechno a přitom jakoby ani nehrál, ale tím nadmíru zkušeným pilotem opravdu byl. Volba Aarona Eckharta jako "jeho parťáka" byla rovněž trefou do černého, zrovna tak jako výběr Laury Linney do role hrdinovy manželky. Celý příběh, který originálně prostřídává samotné záběry z dramatického přistání, technických rekonstrukcí z trenažérů, vypjatých situací ze "soudní" síně, osobní traumata a pochyby hlavního hrdiny až do dramatického finále a udržuje vás po celou dobu v maximální pozornosti i napětí. Je pravdou, že takto působivou látku by asi dokázali velmi dobře ztvárnit i jiní režiséři, ale "lidské faktory" Toma Hankse a Clinta Eastwooda právě přidávají tomuto filmu maximální působivost a mému hodnocení ty hvězdy navíc a právě proto je takové jako je a jsem přesvědčen, že zaslouženě. Kdyby si hrdinové situaci "zopákli v červenci", možná, že by to bylo "krapánek přivětivější", ale určitě ne zdaleka tak působivé :-) ()

Krysa SPK

Jeden zázrak má na svědomí kapitán Sullenberger, ten druhý Clint Eastwood - když totiž někdo, komu táhne na devadesátku, točí jeden geniální film za druhým, nenapadá mě, jak tento úkaz jinak nazvat. Sully je film, kde šlape všechno jako hodinky a zaslouží si vidět ho na velkém platně - takže žádný "čórky" a hybaj do kina ! ()

hroubek

Eastwood je prostě borec. Dovedu si představit, jak by tenhle film vypadal, kdyby se to zhostil někdo jiný, který by měl trochu větší ambice. Naštěstí si Eastwood nemá co dokazovat, takže se může plně soustředit, na to co je důležité. A co si budeme povídat, v tom je síla samotného filmu. Eastwood využívá velmi chytrého scénáře a valí to do nás už od první minuty, takže nás film chytne hned v začátku(něco podobného měl i Americký sniper). Navíc je to celé velmi nepříjemně civilní. Žádné zbytečné klišé, hezky stručně a hrdina z lidu, který si jako hrdina vůbec nepřipadá. A o to více je film silnější, jelikož dokáže velmi dobře stavět na obyčejných scénách, které díky tomu působí mnohem lépe, než se může zprvu zdát. Velkou výhrou je obsazení Toma Hankse, který tyto charaktery umí bravurně a zde je perfektní. Velmi dobře mu kryje záda Aaron Eckhart, jenž je zde velmi dobrý a s Hanksem mu to parádně sedlo. Ve vedlejší rolí mě potěšila Laura Linney a pak převážně tři seriálový herci Anna Gunn z Breaking Bad, Chris Bauer z True Blood a Mike O'Malley z Glee. Po technické stránce je film parádní a je krásné jak si tvůrci s Eastwoodem pohráli s havarií letadla, kterou vidím několikrát a vždy trochu jinak, ale vždy je to napínavé a je z toho cítit velmi nepříjemné mrazení v zádech. A to samé bych mohl napsat i o dialogových scénách, které jsou dost úderné a mají vždy co říci. Z filmu jsem měl pocit, že by se mohlo jít více do hloubky a některé věci trochu více rozvinout, i tak o filmu nemohu říci křivé slovo. Sully: Zázrak na řece Hudson je parádní drama, které je krásnou ukázkou špičkové filmařiny. ()

Trustme

V záplavě sraček, dojení slavných originálů do moderní zbytečnosti, tápání soudobé kinematografie přijít s něčím divácky vděčným, co zaujme i kritiky přichází starý pistolník a režisér Eastwood s jednoduchým příběhem, který v době zla, zmaru a katastrof přesvědčí, že jsou na světě zázraky a hrdinové z masa a kostí a že naděje umírá poslední, když si člověk zachová chladnou hlavu. Famózní drama zpracované až neskutečně dokonale z několika pohledů na věc. Bravurní režie s detailním přístupem pro diváka - být u toho. A Tom Hanks. Filmy takové kvality jsou požehnáním. Film roku. ()

Timak

Já to mám rád tyhle příběhy. Ano, je to trochu cítit prvoplánovanou pohádkou, ale ten Hanks a Eckhart byli fakt dobří. Clint také potvrdil svojí extratřídu. Věřím, že ve skutečnosti nebyli členové vyšetřovací komise takovými zabedněncemi. Chápu, že ale to by tolik ten film neprodalo. Přesto (nebo možná proto) krásných 95% Well done ()

fefee

Životopisné filmy nie sú zrovna najzaujímavejším filmovým žánrom ale takto natočený film od Clinta je naozaj majsterštik... (3,5*) ()

Mishqo

80-85% ... Niekto zachráni životy 155 ľudí, no úrady sa aj tak snažia dokázať, že pochybil. Niečo vyslovene nechutné, avšak nie neočakávané v dnešnej spoločnosti. No a film celkovo veľmi dobrý. ()

bizz_mjc

Nebýt to podle skutečné události, asi by emoce u filmu nebyly takové. Řemeslně ale zvládnuté perfektně, i faktograficky, i když tam Clint to patosáctví stejně nenápadně vsunuje. Primárně však všechny další hvězdy nad hodnocení posílám kpt. Sullymu, obdivuhodný výkon. ()

KasparekZabijak

Naprosta parada, po 3 mesicich konecne film na plnej pocet. Precizni Clintova rezie a kupodivu vic nez snesitelny Hanks ( jinak ho az na par vyjimek nemuzu vystat ) v hlavni roli rekonstrukce jednoho z nejbizarnejsich pripadu pristani v historii letecky dopravy. ()

VanTom

Vyznamenám precizního Clinta i nepodbízivého Toma, nejvíc však překvapil důmyslný scénář této vtahující faktografické retrospektivy z pohledů různých zapojených pracovišť. "Zázrak na Hudsonu" se udál před několika málo dny, Sully tak (spolu se "šakalí" vyšetřovací komisí) přemítá i pochybuje, jestli nemohl něco udělat jinak - tzn. zda by zvládl doplachtit na letiště, jak ukázaly simulace. Samozřejmé hrdinství ("dělali jsme svou práci") či živé, zjitřené, nezaobalené emoce (jaké jiné člověk cítí, přežije-li pád letadla?) sem tak nějak přirozeně patří. ()

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

19.04.2019

88letý legendární herec a režisér Clint Eastwood (Pašerák, Americký sniper) do důchodu rozhodně nespěchá. Momentálně totiž krouží kolem projektu The Ballad of Richard Jewell, který by mohl natočil… (více)

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu