Série(2) / Epizody(16)

Renatu, Johanu a Veroniku spojuje přátelství a firma, ve které pracují jejich tři manželé.  V manželství si už odžily nějaký ten pátek, i když jim je teprve kolem třiceti. Johanu manžel bil, Renatin manžel se znenadání začal chovat jako gangster, co schovává doma bouchačku a Veroničin manžel s Veronikou odmítal spát, aby ona pak našla v šuplíku pod postelí časopisy s gay pornem. Žádná slast. Hrdinky poznáváme v okamžiku, kdy jedou se svými manželi na chatu k jezeru někde na Moravě. Mají tam strávit prodloužený víkend. Holky, i když jsou manželi přehlíženy a občas i ponižovány, se ale tváří naprosto klidně. A podivně klidně se tváří také v okamžiku, kdy člun s jejich manželi najednou uprostřed jezera vylétne do povětří. Jsou to obyčejné ženské, kdo by od nich čekal vraždu, že ano? (TV Prima)

curil

Po odvysílání páté epizody z osmi jsem si dovolil napsat názor k průměrné kriminální komedii na pokračování, dál jsem nesledovat. Kvituji rozvržení série na osm pokračování, nenudí a divák neupadne do apatie jako při sledování nekonečných seriálů z nemocničních prostředí (já na to nekoukám). Vhodně zvolené hlavní představitelky Plodková a Čvančarová, pouze Slovenka Siposová působí jako kravka (má to v roli, ženská je to pěkná), stejně ploše vyznívá Dana Batulková v roli matinky Renatky. Plusem miniseriálku je postava brněnského detektiva Olina Nekuly v podání Bolka Polívky. Ostatně ten v poslední době nese praporec českých herců hodně vysoko. Nekulova bezprostřednost kontrastu s bohorovností pražského nadřízeného majora v podání Jana Vondráčka, který shazuje veškeré výsledky pátrání, je tmelem krátkého seriálu. Jenom škoda, že oba herci a jejich postavy nedoslali větší prostor. ()

FemmeFragile

Tohle je přesně ten typ seriálu, u kterého si říkáte, že je to tak blbé, až je to vlastně skoro geniální! Na rozdíl od jiných českých seriálů, které si hrají na seriózní kinematografii, zatímco jsou k uzoufání přitažené za vlasy, tohle rovnou přiznává, že je to naprostá kravina s jediným cílem: střelit si do vlastních řad a pobavit diváka ne samotným příběhem, ale parodií na žánr. Za mě fajn oddechovka! ()

wowylgu313

První série 55-60% a druhá série 45-50% tak nějak bych to viděl ... :) Kdyby to nemělo hluché místa a nebylo to v některých pasážích nudné, vyšplhalo by se to na úplně jiné procenta. Ten koncept, nápad první série byl zajímavý. Na české seriály víc než dost. Ale postupem to začalo upadat... A druhá série kdyby nevznikla tak by se zeměkoule zřejmě točit nepřestala ale chápu že se to tak trochu chtělo ještě přiživit na té první víceméně stabilní sérii. Herecké obsazení naprosto v pořádku. Je to takové to že jeden díl týdně si prostě pustíte když už to teda běží... ;-) ()

KukulienkaHO

Po prvej epizóde som si hovoril: "No, námet dobrý, spracovanie horšie". Ďalšie epizódy, ma ale presvedčili, že sa jedná o veľmi podarený, oddychový seriál, pri ktorom som sa riadne nasmial. Prekvapilo ma ale to, že aj keď sa jedná o oddychový seriál, pri ktorom netreba moc rozmýšľať, je príbeh dosť zamotaný a v každej epizóde sa rieši viac vecí naraz. Každá jedna epizóda veľmi rýchlo utečie a ja som mal vždy veľkú chuť si pustiť ďalšiu (ale nemal som nato čas). "Čierne vdovy" vynikajú najmä skvelými hercami. Každý jeden herec, ktorý mal hlavnejšiu úlohu, (hral aspoň v dvoch epizódach) predviedol fantastický výkon. S hercov musím vypichnúť hlavne Jitku Čvančarovú, na ktorej som sa asi najviac nasmial. Trochu ma mrzí, že Bolek Polívka ako Olin Nekula nedostal viac priestoru. Po Četníckych humoreskách sa určite jedná o najlepší český krimi-komediálny seriál. P.S.: Až by bola 2. séria, tak dúfam, že ju neposerú a udrží si kvalitu prvej. ()

Iroquois

Je zde spousta nelogičností, ale když se to bere jako oddychová černá krimikomedie, tak to funguje. Bavil jsem se. Jen bych skutečně vynechal teasery na konci každého dílu, které prozrazovaly až moc. 71 %. ()

burg

Češi očividně nezvládají ani drama, ani komedii a o budování nějakýho děje raději taky pomlčme... ()

kinoholik

Bajgar si mě získal. Tohle je sice nejslabší jeho kousek, ale pořád hodně dobrý, škoda té zbytečné délky. Normálně hudbu ve filmu nevnímám, tady ji vnímám hodně a pozitivně, což úplně nevím, jestli je úplně pozitivní pro ten seriál. ()

1234Horymir

První série vtipná, Polívka, Vondráček - skvělé, sexappeal Siposové. Druhá série to zabila (po deseti minutách druhé části jsem jí vzdal). Dealování drog mi opravdu nepřijde zábavné ani vtipné. A hlavně, bohužel všichni stárneme - i ženy. ()

Naive

Pitomoučká "krimi" komedie  z kategorie "k žehlení dobrý".  Seriál má dobré herecké obsazení, někteří herci svoje role vystřihli skvěle (vyšetřovatelé z oddělení vražd Polívka+Vondráček, ze tří hlavních hrdinek pak L. Sipošová, které tu prostinkou naivku fakt věříte), proto alespoň 1*. ()