• mh.mail

40% — Žádné veledílo to není, ale na druhou stranu si to na nic takového nehraje. Nemá ambice být detektivkou, spíše odlehčeným příběhem. Lze proto prominout poměrně velké množství nelogičností v chování postav, a to včetně policie. Některé situace byly ale opravdu zábavné a jako celek seriál rozhodně neurážel.(9.4.2019)

• panMartin

Debilita,nereálné a nelogické. Lze proto prominout poměrně velké množství nelogičností v chování postav, a to včetně policie. Takže co jsem viděl? Vražedkyně unikly trestu, protože jim to hlavní vyšetřovatel „odpustil“. Jeden ze „zabitých“ se na samém konci ujistí, že ho jeho žena chtěla odpálit do povětří dortem k jeho narozeninám…a chystá se s ní na další společně prožitá léta. To, že mu jeho milenka uteče s jeho penězma nijak neřeší¨. Vrcholem všeho je pak humor vycházející z vyskytnutí se Brňáka v Praze. Bavila mě hlavně Jitce Čvančarové, která role maximálně sedla. Siposová byla dřevo ale sexy Slovenka a Plodková taková taková blbka ale též se na ní hezky koukalo.Samotný konec byl stejné zklamání jako celý seriál.(18.12.2019)

• Tosim

Před pár týdny jsem viděl Teorii tygra a rád bych zašel do kina na Teroristku (hlavně kvůli Ivě Janžurové), tak jsem si řekl, že dám "Bajgara celýho." No to jsem si naběhl. U tohoto seriálu pan režisér a scénárista aspoň nemohl tvrdit, že je originální, jak si to dovolil u Neviditelných. Severský seriály mám celkem zmáknutý, takže se mi nechce věřit, že by takový nelogický, natahovaný a přehrávaný maglajz mohl někdo jen tak přemutovat do české podoby. No a nebo jsme si seriál úspěšně zkazili sami. Každopádně po dlouhé době jsem sledoval seriál komerční televize a jsem zase na dlouhou dobu z něčeho takového vyléčen.(9.4.2019)

Seriál Mustat lesket je asi ve Finsku velký hit. Česko totiž není zdaleka jediným státem, který tenhle seriál přepracovalo. Bohužel, pokud si o původním seriálu něco zjistíte, dojde vám, že finský seriál není komedií, ale dramatem se vším všudy. Češi asi drama moc neumí, což se poslední roky ve tvorbě naší země snaží vyvrátit, protože jinak nechápu, z jakého důvodu producenti opět sáhli ke komedii a nenechali námět v původní dramatické podobě. Seriál Černé vdovy totiž vypadá, jako by stál někde na pomezí. Není ani dobrou komedií, ani nadprůměrným dramatem. Úvodní znělka je hodně tématická, ale tím víc nepovedená. Herecké složení se povedlo, herecké výkony také nejsou špatné. Ovšem proč musí být policisté takoví blbci, to mi nejde na rozum. Navíc na kriminálce. Je až neskutečné, kolik věcí jim nedochází a jak moc je z toho patrné, že se děj tvůrci snaží natahovat seč můžou. Některé omáčky je naopak moc a v některých momentech to na mě působilo jako vlak, který se právě zastavil a neví jak dál. Původní seriál jsem neviděl, přesto jsem si jistý, že česká verze, z mnoha světových verzí, je ta nejnepovedenější.(9.4.2019)

Námět chvilkami zábavné komedie, jež sází na nadsázku a černý humor, je rozhodně lepší, než odbyté zpracování. Nicméně hraje tu 24letý pěkný Marek Lambora (Johanin nevlastní syn) 39letý Jiří Maryško s pěkným tělem (potrhlý Alex, který dělá porno) a skvělá 41letá Jitka Čvančarová (Johana), které podobné energické potvory jdou parádně.(30.4.2019)