Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Renatu, Johanu a Veroniku spojuje přátelství a firma, ve které pracují jejich tři manželé.  V manželství si už odžily nějaký ten pátek, i když jim je teprve kolem třiceti. Johanu manžel bil, Renatin manžel se znenadání začal chovat jako gangster, co schovává doma bouchačku a Veroničin manžel s Veronikou odmítal spát, aby ona pak našla v šuplíku pod postelí časopisy s gay pornem. Žádná slast. Hrdinky poznáváme v okamžiku, kdy jedou se svými manželi na chatu k jezeru někde na Moravě. Mají tam strávit prodloužený víkend. Holky, i když jsou manželi přehlíženy a občas i ponižovány, se ale tváří naprosto klidně. A podivně klidně se tváří také v okamžiku, kdy člun s jejich manželi najednou uprostřed jezera vylétne do povětří. Jsou to obyčejné ženské, kdo by od nich čekal vraždu, že ano? (TV Prima)

(více)

Recenze (36)

panMartin 

všechny recenze uživatele

Debilita,nereálné a nelogické. Lze proto prominout poměrně velké množství nelogičností v chování postav, a to včetně policie. Takže co jsem viděl? Vražedkyně unikly trestu, protože jim to hlavní vyšetřovatel „odpustil“. Jeden ze „zabitých“ se na samém konci ujistí, že ho jeho žena chtěla odpálit do povětří dortem k jeho narozeninám…a chystá se s ní na další společně prožitá léta. To, že mu jeho milenka uteče s jeho penězma nijak neřeší¨. Vrcholem všeho je pak humor vycházející z vyskytnutí se Brňáka v Praze. Bavila mě hlavně Jitce Čvančarové, která role maximálně sedla. Siposová byla dřevo ale sexy Slovenka a Plodková taková taková blbka ale též se na ní hezky koukalo.Samotný konec byl stejné zklamání jako celý seriál. ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Peckovou úvodní znělkou, kterou považuji za jednu z nejlepších mezi českými seriály, bohužel klady tohoto projektu končí. Stejně jako jiní uživatelé jsem se nechala nalákat na Bajgara a dobré obsazení, bohužel projev Lucii Siposové se prakticky nedal vydržet. Platí i pro druhou řadu (ta je navíc po scenáristické stránce ještě horší). ()

Reklama

mh.mail 

všechny recenze uživatele

40% — Žádné veledílo to není, ale na druhou stranu si to na nic takového nehraje. Nemá ambice být detektivkou, spíše odlehčeným příběhem. Lze proto prominout poměrně velké množství nelogičností v chování postav, a to včetně policie. Některé situace byly ale opravdu zábavné a jako celek seriál rozhodně neurážel. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Čvančarová se mi nedávno strašně líbila v už starším seriálu Až po uši, takže když jsem koukal, co dalšího bych si s ní mohl dát, narazil jsem na tuhle novější věc, která mi v době televizní premiéry zcela utekla, protože Primu (a všechny její další kanály) důsledně ignoruji, osobně mi ta televize prostě strašně vadí, což mě od Černých vdov odrazovalo skoro stejně, jako jméno režiséra (jehož Teorii tygra jsem kdysi vyloženě protrpěl), zvědavost ale nakonec zvítězila, a navzdory všem výtkám, které by k tomu šlo mít, mě to kupodivu hodně bavilo. (Btw. přijde mi zajímavé, že nakonec se mi zde ani tolik nelíbila Čvančarová, ale Lucia Siposová, kterou jsem už před lety obdivoval v Renčově filmu Hlídač č. 47, a která zde ve svých 38 letech stále vypadá naprosto úchvatně, navíc k tomu ta její sexy slovenština...; z obsazení ještě stojí za zmínku absolutně bezchybný Vondráček v roli dokonale slizkého čuráčího fízla, a standardně skvělý Polívka, u jehož postavy mi bylo ke konci líto, že tam neměl víc prostoru). Děj je sice totálně nevěrohodný (a hodně předvídatelný, včetně rozuzlení finální epizody), místy je to strašně trapné (digitální výbuch v první epizodě, všechny scény s lesbickou majitelkou firmy Schinken & Salami...), většina postav se chová strašně debilně či stereotypně (Maryško, Myšička, Batulková, Lambora), a na můj vkus by to klidně mohlo mít i míň epizod a kratších, ale jak říkám, jako celek mě to stejně bavilo, slabému scénáři navzdory, a opět se mi potvrdilo, že kvalitní herci povýší i sledování takové kraviny na celkem obstojnou zábavu. Btw. úvodní znělka s pečením bombového dortu mi přijde hodně povedená, včetně titulní písně. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Seriál Mustat lesket je asi ve Finsku velký hit. Česko totiž není zdaleka jediným státem, který tenhle seriál přepracovalo. Bohužel, pokud si o původním seriálu něco zjistíte, dojde vám, že finský seriál není komedií, ale dramatem se vším všudy. Češi asi drama moc neumí, což se poslední roky ve tvorbě naší země snaží vyvrátit, protože jinak nechápu, z jakého důvodu producenti opět sáhli ke komedii a nenechali námět v původní dramatické podobě. Seriál Černé vdovy totiž vypadá, jako by stál někde na pomezí. Není ani dobrou komedií, ani nadprůměrným dramatem. Úvodní znělka je hodně tématická, ale tím víc nepovedená. Herecké složení se povedlo, herecké výkony také nejsou špatné. Ovšem proč musí být policisté takoví blbci, to mi nejde na rozum. Navíc na kriminálce. Je až neskutečné, kolik věcí jim nedochází a jak moc je z toho patrné, že se děj tvůrci snaží natahovat seč můžou. Některé omáčky je naopak moc a v některých momentech to na mě působilo jako vlak, který se právě zastavil a neví jak dál. Původní seriál jsem neviděl, přesto jsem si jistý, že česká verze, z mnoha světových verzí, je ta nejnepovedenější. ()

Galerie (221)

Zajímavosti (5)

  • Děj (výbuch lodi) se odehrává na Vranovské přehradě. Je proto čirý nesmysl, aby účastníci celé akce, tedy oběti útoku i jejich manželky, přijížděly při úvodních záběrech na Vranovskou přehradu z Prahy přes hráz novomlýnských nádrží, které jsou u Pálavy. Jednalo by se o obrovskou zajížďku, cca 100 km. (pjotri)

Reklama

Reklama