Od doby, kdy Sarah Connorová (Linda Hamilton) zabránila dnu zúčtování, změnila budoucnost a přepsala osud lidské rasy, uplynuly už více než dvě dekády. Zbrusu nový smrtící Terminátor, Rev-9 (Gabriel Luna) se vrací v čase, aby dohonil a zabil Dani Ramosovou (Natalia Reyes), která žije obyčejný život v Mexico City se svým bratrem (Diego Boneta) a otcem. Daniino přežití závisí na jejím spojenectví s dvěma bojovníky – Grace (Mackenzie Davis), vylepšenou super bojovnicí z budoucnosti a bojem posilněnou Sarah Connorovou. Zatímco Rev-9 nelítostně ničí všechno a všechny, kdo mu stojí v cestě při honbě za Dani, nachází tyto tři cestu k T-800 (Arnold Schwarzenegger) ze Sářiny minulosti, který se zdá být jejich poslední nadějí. (CinemArt)

Scaevola

Pokračujeme dále, avšak vzdor nostalgii už nemá snímek, co by nabídl. Stále stejné opakování honiček, siláckých prupovídek a upocených výbuchů nevylepší ani digitální animace a padající letadla, zvlášť když základní myšlenka je pořád fyzikálně nelogická a banda hrdinů nesympatická, vyjmu-li z toho nehrajícího A. Schwarzeneggra. Pokud navíc přidáte jakousi snahu o genderový zvrat dějin, zbyde pouze jediná suchá hláška "Jsem nesmírně zábavný," a to je málo. ()

jjjerry

Velmi slabý scénář a ještě slabší režie. A ani stárnoucí Arnie to nezachrání. Kdyby jim nešlo o hvězdu Arniho tak věřím, že tam je i transgender terminátorka.  Hlavně tam natlačit co nejvíc menšit a genderu. Děj trochu vykrádačka z prvních dvou filmů, ale absolutně to nefunguje. Náhody jsou trapně poslepované. A ke konci je to jen zmar vizuálních efektů bez špetky logiky. PS: komentář Lima je TOP ()

malycauner odpad!

Pokracovani legendarniho 2. dilu se nepovedlo ani podruhe.Absolutni selhani navaznosti, nevysvetlitelne vystraneni hlavniho hrdiny vsech terminatoru, Johna Connora a v podstate nepovedeny pokus o remake Vzpoury stroju. Jednoduse receno, totalne zbytecny terminator. K cemu jsou tam ty super efekty, kdyz pribeh stoji za uschle hovno. Vubec se nedivim, ze na tom neni ani zrnko spoluprace se samotnym Cameronem. Hlavne, natocit terminatora (krom 1.dilu) bez Johna Connora je jako natocit Flasha bez Flasha, nebo Thora bez Thora ..... je to doslova bezvyznamnost!!!!!!Den po shlednuti me to porad na tolik sralo, ze jsem musel dat odpad a vsichni co tomuto filmu dali vic jak 2 hvezdy bud nemaji v ucte puvodni dualogii nebo je puvodni Terminator nikdy nebavil a tohle ocenili na zaklade efektu a akce, nikoli samotneho pribehu. A tvurcum teto zvracenosti bych vzkazal: Predtim, nez neco nazvete pokracovanim, podivejte se na konec filmu, na ktery navazujete....Ve dvojce se John Connor dozil vrasek Sary, ktera ho pozorovala, jak si na detskem hristi hraje s jejim vnoucetem !!!!! BLBCI vypatlani !!! ()

PTuranyi

Temný osud sa mi zdá pokusom reštartovať Terminátora do novej podoby. Už začiatok sa odkazuje na úplne na prvý film. Zmena nastala hlavne na "ideologickej" feministicko/rasovej rovine. Hlavná hrdinka je Mexičanka a prvá štvrtina filmu prebiehajú dialógy takmer výhradne v španielčine. Dani v tom nie je sama, ale aj zvyšok tímu sú ženy, teda ak nerátame Schwarzeneggra, ktorého  zoberú na záver na výpomoc. Sarah Connor je na akciu zvyknutá. Grace je upgradovaný človek ale prerod Dani zo zmätenej mladej ženy na akčnú hrdinku je príliš neuveriteľný. Akcia je však na prvom mieste. Nepriateľ sa už nevolá Skynet ale Légie, je však rovnako drsný a ovláda nové finty. REV-9 je neodbytný a odoláva všetkým pokusom o zničenie. Akcia a opäť akcia. Logika nie je úplne podstatná hlavne, že sa stále niečo deje. Sarah aj Arnold sem tam utrúsia nejaký vtip. Sáre to až tak nejde ale keď Arnold povie, že si ho žena zobrala lebo je vtipný tak kútiky asi neudržíte. Inak sa všetko nesie v znamení bitiek a naháňačiek. Slabý príbeh a priemerné herecké výkony už produkcia nezachráni aj keby bola výborná, čo nie je. 50% ()

F2003F

Genisys ma predsa dostal o trochu viac. Tento miliónty reboot série je zbytočný, ale aspoň sa už vyhli toľkým drastickým dieram v scenári a skresali ich tak na (ne)nutnú cca polovicu. Obsadiť znovu po skoro štyridsiatich rokoch a ignorujúcich sequeloch vyschnutú hviezdu Camerona bolo zbytočné asi ako sa v deji vracať ZAS k jeho skvostom než radšej vymyslieť konečne niečo originálne. Že to nakoniec nezarobilo ani na svoj rozpočet sa absolútne nedivím, ale z toho že to produkoval Cameron a vlastne dopustil aby sa z toho stala skoro mexická telenovela, ktorou si dovoľujú pokračovať v kultovom scifi mám dosť. ()

Hekman

Spoilers ! " I WONT BE BACK ... " Treti dil trochu pripomina triologii Kmotra, kde pokud je prvni Terminator originalni a druhy detailne vymazlenej, tak tenhle dil je treti Kmotr. Tento dil tak nejak stylem patri k prvnim dvoum a navazuje na ne. Taky je ale vykrada a nektere casti / imigrantska zachytna stanice, Arnolduv konec ... /, jsou vylozene poctou prvnim dvoum dilum. Arnold ve filmu neni celou prvni pulku, ale kdyz prijde na scenu, tak si hrde krade cely film pro sebe a je ho vsude plno. Ma tam nekolik skvelych vtipku a v zaveru slavnostne prinese obet nejvysi pro vyssi princip mravni. Druha pulka filmu mi dost pripadala jako urcity druh louceni s Arnoldem. Arnold pusobi misty starecky a jeho vysvetleni, proc se rozhodnul pomoci mlade La Senorite, je ponekud dosti prustrelne a na konci je z nej jiz jen jakysi zachrance, ktery se vynori v poslednim okamziku, jen aby zabranil tomu nejhorsimu. Mexikancu je ve filmu plno. Ne, to je lez. Skoro vsichni ve filmu jsou Mechikanci. Bilou tlamu ma jen Arnold, Linda a vetsina z tech, kteri ve filmu umrou. Linda ma hluboke vrasky, ale jinak je videt, ze si nataceni uzivala stejne jako Arnold. Jeji drsnou image jsem ji moc neveril a radsi bych videl v jeji roli misto ni, Cersei. Hlavni nepratelsky Terminator je slozenim nej casti predeslych dvou zabijaku, takze tekuta slitina na pevne kostre. Terminatorka Grace Terminatorka neni. Je to posileny clovek, takze da obcas pultekutakovy pekne pres drzku. Nektere akcni sceny jsou povedene, jine zbytecne, stejne jako misty delsi filosoficke zastavky o byti a nebyti. Skvela je cast, kde proti sobe stoji Arnold, Grace a Mexinator. Pral jsem si temnou trojku, podobnou prvnimu dilu a bohuzel ji nedostal. Nejvetsi slabinou filmu je podle me obraz, ktera nekdy vypada prilis levne. Hned uplne prvni zaber na lebku v pisku, ktera se postupne odkryva, mi vyhodil v hlave napis " Hur tohle uz naaranzovat neslo ?" Takovych mist ma film pomerne mnoho a vznitilo se ve me presvedceni, ze Miller byl pro tenhle film hodne spatna volba. Mozna jeste zajdu na IMAX a pak ze slabych 4*, dam silne 4*. Tenhle film neni spatny, ale ani vyborny. Pro fanouska Terminatoriho sveta je vsak povinnosti. Scena po titulkach neni. ()

Luciaaas2

Super, výborný, i když Dark Fate nedosahuje kvalit jedničky a dvojky, tak mě mile překvapil a bavil. Podle prvních trailerů jsem se bál, že nový Terminátor bude fiasko, naopak, vřele doporučuji. Ti ,kteří vyrústali na Arnoldovi si film užijí. Ale nevím, zda mě více bavila Vzpoura strojů, nebo Dark Fate ()

Camel91

Mě nejvíc štve že se vytratil ty prvky hororu - slasheru. To že tam je Digi krev to už kde dneska není. Ale jako dítě jsem z Terminátora měl strach, dnes je to chodící plechovka s technologií ala Iron Man. No já vím, že to bylo nové a dnes už všichni vědí co nebo kdo je Terminátor. Ale líbilo se mi to nekompromisní plnění úkolu a nezastavil se dokud nebyl třeba rozmáčknut. Tato filozofie zůstala do dneška, ale s tím, že už z toho, který loví naše hrdiny nejde strach a víme že bude vraždit jen kompars a o hlavní hrdiny nemáš ani trochu strach. To v prvním díle opravdu bylo zobrazené na jedničku a hlavní hrdinové byli skoro bezmocní. Dvojka ok, ta je technicky skvělá tam není co řešit i trochu prvky toho nebezpečí tam jsou... všechny další vzniky už jsou jen akční scifi bordel jak Transformers. Já bych prostě chtěl, aby každé střetnutí s Terminátorem bylo rizikové, prostě víc drama, napětí a oželím klidně i méně akce, výbuchů a teď dokonce i humoru, ve filmu o Terminátorovi humor? To snad nemyslí vážně... Já se nechci smát, já se chci bát a to uměl naposledy Terminátor 1. Dnešní filmová tvorba mi přijde taková zvláštní, jako aby bylo jedno jestli půjdu do kina na Bumblebee, Rychle a Zběsile nebo Terminator a furt dostanu pomalu totéž jen s jiným tématem, toho jsem se nechtěl dočkat... Nutno dodat, že slavný zabiják lidí, alespoň předčí své předchůdce z poslední doby.. Predátora a Vetřelce.. ()

maara666

I zrecyklované téma se dá natočit inteligentně a zábavně, což bohužel není tento případ. Nesympatičtí a neznámí herci, celý film působí jako nějaké béčko nebo parodie. Navíc první půlka je jen řežba, která vlastně nemá žádný smysl. Nový terminátor komunikuje zásadně tím, že místo aby se ke všemu připojil bezdrátově, tak do toho raději celý nateče;) Holka z budoucnosti místo bezdrátu taky radši rozbije mobil a z čipu pak vyčte data. Prostě je to trestuhodně nevyužité téma. ()

BlackWizard

Všetko co fans potrebuju ,tam je.Hviezda dole za par ciťáckych scen,ktore do Terminátor a nepatria.Ale ako celok lepsie ako predchadzajuce 3 diely ()

Monditrade

Krása, super, bombice... bravůrní pokračování po pár troch nepodařených dílech... toto mělo být hned po dvojce.. krásná Mackenzie, která se do toho pustila opravdu jako pravý "univerzální vojáček".. vivat Miller... ()

titi74

Rekapitulácia prvých dvoch dielov dopadla na výbornú , je tu vidiet okom Cameroona . Dej sa síce podoba , ale začal sa uberať iným smerom , to práve drží divaka v napatí. Palec hore za scenár a herecké výkony. Triky mohli byť trochu lepšie aj z kamerou , ale na konkurenciu tohoto roku asi medzi top. ()

UncleMorty

I will be back, okay now I will be back, so mkay this time for the last time! Okay so whanever. Je mi jasný že terminátor bez Arnieho je jako lesbická show bez holek, nicméně všechny to pokusy o remake/redo/atd. tuhle ságu rozmlátili k nepoznání a moje tajná prosba o to, aby tenhle díl byl spojením toho všeho v podobnym stylu jako pro X-Meny bylo Days of the Future Past se prostě nekonalo. Najednu stranu jsem rád, že Cameron řekl prostě fck off a Terminátoří kánon z jeho ruky ucelil do jedné trilogie, která dává smysl a konečně všechno sedí tak jak má. Nadruhou mě mrzí, že ostatní filmy z univerza jsou prostě po tomhle snímku k ničemu, byť se na ně evidentně odkazuje různýmy způsoby (sebeobětování, nový nepřítel, atd.). Za co chválím je prostě návrat původního castu s jedním velice skvěle zvládnutým flashbackem za pomocí cgi. Hodně lidí bude namítat že záporná postava není nic originálního či nového a celá zápletka se kolem toho také točí. Co nadruhou stranu budou lidi chválit je to, že konečně vidíme v Terminátorovi skutečně vliv na budoucnost po tom, co se stalo. Jediný škraloup je prostě Natalia Reyes, která v některých scénách prostě působí cringovitě, až z toho oči krvácí. Neříkám, že by neměla být "zachraňována" ženská protagonistka, ale dělat z 32 letý herečku 20ti letou holčičku se sklony ke sluníčkářství mi přijde docela ulítlý. ()

machmej

Po úvodní CGI scéně jsem si řekl: no ty krávo, to bude super!!!Bohužel hlavní mexická hrdinka je tak hrozná herečka, že to sráží celý film. Celkově má příběh jednu viditelnou trhlinu, která nedává vůbec smysl a člověk si pak říká, jak je možné, že to tvůrce nenapadlo, že to lidem dojde?! Jinak záporák bomba, ochránkyně také, Linda průměr a Arnolda lze hodnotit velmi těžko. je ve filmu vcelku tak 45 min z toho půlku digitálně, ale je asi společně se záporákem jediný, co vám budou připomínat T1 a T2. Výsledek není špatný, ale nemějte velké naděje. 70/100 ()

Frood

Sice tomu něco málo k dokonalosti chybělo, ale i tak jde o skvělou akční jízdu, která důstojně navazuje zejména na první dva díly. Z kina jsem odcházel spokojený a s definitivním pocitem, že s Rev9 bych se nechtěl utkat a to ani se Sárou Connor a vylepšenou bojovnicí z budoucnosti po svém boku. ()

3k7 odpad!

Odpad! Odpad! Odpad! A zklamání k tomu. (OBSAHUJE SPOILERY, POZOR!) Prvních 30 minut jsem zklamán z transgender enhanded holčiny, která nevydrží déle, než průměrnej padesátník bez přípravků na podporu erekce. Pak jsem byl pokaždé zklamán z toho, že tento díl terminátora vůbec nepřináší nic nového. Dal bych jednu hvězdu za to, kdyby to bylo logické, ale ono to ani logické není. Tvůrci si chtěli vyčistit značku Terminator od starých herců, takže zabijeme Lindu, Arnolda...počkej vlastně všechny zabijeme. Johna Connora. A najednou prohlásíme, že když zabijeme Johna Connora, tak se vynoří někdo jiný, už nebude skynet, ale současně se v současnosti objeví robot z budoucnosti (rozuměj Arnold), která se nikdy nestala. Tak jak se tu ten robot mohl objevit, když se ta budoucnost nikdy nestala? Další zabiják filmu i logiky. Po splnění cíle si Arnold vypěstoval SVĚDOMÍ...To vážně? Svědomí? Tenhle scénář nemohl Cameron vidět ani z rychlíku...A pravda, určitě neviděl. Jediná scénka, která mi udělala radost byla ta s Arnoldem, než se začalo bojovat. Pak už zase totální sračka, změť akčních scén z těch Indických filmů, ze kterých jsme si dělali ještě před lety srandu a oni nám to tu teď sází do amerického Áčka, které dělal čínský Tencent... To mě jen utvrdilo v tom, že už stačí pouze vzít "osvědčené" logo a značky, očistit to od starých herců, nasadit nějaký generický příběh, který jsem viděl snad už desetkrát v jiných filmech, nasadit brutální rozpočet na reklamu a film vydělá. Kdyby se to nejmenovalo Terminátor, nehrál v tom Arnold, Linda, malej "John Connor", nebylo by tam nic pojmenované, jako v terminátorovi, tak po tomhle filmu neštěkne pes. Já tu dál tu logiku filmu raději nebudu rozebírat, protože ten scénář muselo psát buď víc lidí (což psalo) nebo schizofrenik. Na jednu stranu je nový terminátor "nezastavitelný a můžete pouze utíkat", ale současně ho může zabít generátor v těle Grace...Současně se terminátor rev-9 po celý film vždycky dá dohromady, ale nakonec jeho tekutou část zničí rotor generátoru v elektrárně...(proč? Jaktože ho předchozí výbuchy a žár nezničily?) a zrovna tak jeho mechanickou část zničí arnold přenosným generátorem z těla Grace...A proč se musel nechat s novým terminátorem usmažit i arnold, když tam nebyl vůbec potřeba? Na co je generátor o extrémně velké síle Grace, když ta se po 30 minutách totálně vyčerpá a potřebuje svoji dávku drog? Až se budu chtít podívat na propagandistický film, nebo politický film, tak se podívám na BBC, nebo na zprávy, protože tady jsem viděl všude transgender propagandu, trumpovu zeď, úžasnou nezastavitelnou americkou stráž, které nepřipadlo divné, že jim někdo neustále krade vrtulníky, letadla, drony a posílá je ničit vlastní cíle, nikdo se nepozastavoval nad ztrátami ve vlastních řadách. Kdyby to bylo nějaké trapné Béčko, tak OK, ale tohle je takový fail, že doteďka lituji každé koruny, kterou jsem vynaložil na vstupenku do kina. Když pak vidíte takové logické přešlapy snad každou druhou minutu, tak vás už ani netěší, že se konečně dočkáte Arnolda, protože jste už chtěli 3x utéct z kina se slzami v očích a křikotem: "další film, co nám tvůrci zničili a protkali propagandou a rozcupovala ho logika". Tohle nebyl můj film, stejně jako předchozí 2, o kterých tento film tvrdí, že se nikdy nestaly. Na jedničku ani dvojku to nemá, trojka po zdravém odstupu tolika let to bylo asi lepší, než tohle. Další symbolismus je ten, že všechny hlavní role na konci filmu umírají a zůstává pouze 1 žena. () (méně) (více)

Honza__St. odpad!

Opravdu už se všema těma sequelama, prequelama, remakama, restartama a rebootama jděte do hajzlu. Terminátora jste zabili už trojkou, a pořád máte potřebu ho čtvrtit. Divím se Arnoldovi i Lindě Hamilton, že do toho zase vlezli, bez nich by po tom neštěkl ani pes. ()

poleno

Při zhlédnutí trailerů jsem měl obavy, že to bude buďto fail, nebo jen průměrný akčňák. Ale unáhlil jsem se. Dnes jsem na tom byl v kině, a řeknu vám, že toto je plnohodnotný nástupce 2 dílu, a nebojím se říct, že tento díl se mě líbil úplně stejně. A to, že hlavní postavy (kromě Arnieho) byly ženy, mě bylo úplně někde. Všechny ženské postavy měli něco do sebe. Zprvu jsem si myslel, že Mackenzie Davis něbude naprosto nesympatická a nebude mi tam sedět, a vono ne. Dále pak odkaz na 2. díl, kde hraje hudba z úvodu v baru. Rev-9 byl skvělý záporák (a v jednu chvíli mu dal Arnold takovou ťafku, že mu uletělo půl ksichtu). Hlášky taky nemohu opomenout a závěrečný fight byl geniální, zvrat ostatně taky. Ale DARK FATE se asi nebude líbit každému. Plný počet 5* Dál už bych žádný terminátoří film netočil, protože už to asi nemá cenu 100% ()

Pignon

Prosím Ježíšku, až budeš někoho posílat na mojí záchranu z budoucnosti, pošli i mně prosím tu Grace. Půjdu a nebudu se vůbec na nic ptát. Nebudu chtít vysvětlit, proč byl John Connor v Trojce dospělý a tady najednou zjišťuji, že ho Army nakonec přece sejmul jako dítě, nebude mě trápit, proč Army tak zestárnul, když by mě být tak trochu navždy everelasting a hodím za hlavu i další nesmyslné šťouravé otázky a budu se hlavně bavit. A nakonec si dovolím říct, že to byl jeden z nejlepších maďarských filmů, jaké jsem kdy viděl. I would like to be augmented too. ()

zurivymlok

Po vcelku spokojených ohlasech jsem se rozhodl to risknout a do kina zajít. Bohužel se rozhodně ke spokojeným divákům nepřipojím a to z těchto důvodů: (1) Efekty. Bohužel to, co je supr u Marvelu a jejich superhrdinských filmů Terminátora zabíjí. Umělost efektů je hrozně patrná. Tam, kde starý Terminátor používal praktické efekty máme CGI. Oheň prostě není oheň a zlý terminátor prostě působí hrozně uměle. Akce je také -jako dnes už obvykle - v noci a už je to fakt otravné. (2) Akce. Ta je bohužel až překvapivě průměrná. Ne, že by tam nebylo vůbec nic, ale není tam žádná scéna, kterou bych si chtěl přehrávat znovu a znovu. Není tam nic zapamatovatelného ani emocionálního, prostě tam není žádná "Já jsem Iron man" scéna. (3) Nerealističnost. Ta se hodně pojí s bodem jedna. CGI umožnilo tvůrcům, že se mohou kdykoliv urvat ze řetězu a servírovat nám akci, která je hodně za hranicí přežitelnosti. To, co nevadí u marvelu nebo třeba i u akčňáků typu Rychle a zběsile prostě opět Terminátora zabíjí. Akce v jedničce i dvojce byly zcela uvěřitelné a hrdinové tak opravdu působily jako lidské bytosti. Zde bourají a padají letadla, skáče se s autem z přehrady, atp. a nikomu se nic nestane, jakoby byli terminátoři všichni. (4) Příběh. Je to prostě odvar toho, co už jsme v této sérii viděli. Bez nápadu. Sází se na jistotu. Ale i když to zmiňuji jako negativum, přes toto se přenést dokážu. Bohužel akce nebyla tak poutavá, aby od scénáře odvedla pozornost. /// Nicméně tento Terminátor má i své klady. Určitě je to nejlepší terminátor od excelentní dvojky. Kvalitativně je sice několik mil za ní, ale zároveň je mnohem lepší než cokoliv, co vzniklo po ní. Sára a Arnold jsou stále dobří. Nápad na začátku (to co definovalo další život Sáry) se mi fakt líbil. Byl to dobrý způsob jak dostat do hry dalšího terminátora a dává to i logiku z hlediska strategie Skynetu (vždy jsem se divil, proč jich neposlal víc). Terminátor Rev-9 se mi libíl, bohužel občas byl příliš digitální a hlavně prakticky nedostal jedinou zapamatovatelnou scénu. Lehký Arnoldův humor se mi fakt líbil. /// Tak či onak mě tento film moc nepřesvědčil a klidně bych tuto sérii již nechal navždy spát. Pro mě dál existují jednička a dvojka -> tento film beru jako takovou samostatnou popkornovou jednohubku. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě