Plán útěku 3

• USA Escape Plan: The Extractors (více)

Daya Zhangová (Melise), dcera hongkongského obchodního magnáta Wu Zhanga (Russell Wong), kupuje ve Spojených státech prostory pro novou pobočku otcovy společnosti Zhang Innovations. Po prohlídce továren v Mansfieldu ve státě Ohio ji i s doprovodem i přes odpor ochranky unesou žoldnéři. Únosci zanechají omráčenému šéfovi ochranky Bao Yungovi flash disk adresovaný bezpečnostnímu expertovi Rayovi Breslinovi (Sylvester Stallone), který je odborníkem na útěky z dobře zabezpečených věznic. Vzápětí je unesena i Breslinova partnerka Abigail Rossová (Jaime Kingová). Jak se ukáže, nový Breslinův nepřítel není až tak zcela nový a jeho touha po pomstě má kořeny v dávné minulosti. Ray Breslin a jeho parťáci Trent DeRosa (Dave Bautista) a Jules (Lydia Hullová) se společně s čínskými kolegy Shenem (Max Zhang) a Bao Yungem vydávají do Lotyšska, aby z obrovského vězení známého jako Ďáblova stanice zachránili dvě unesené ženy – Dayu, dceru hongkongského technologického magnáta a Breslinovu přítelkyni Abigail. (JOJ Cinema)

Jaro.Krafcik

Celkom vydarená jednotka, o dosť slabšia dvojka ktorá sa len tak tak dala pozrieť. A Stallone sa pustil do trojky. Escape plane s názvom The extractor sa ale po nevýraznej dvojke dal. Stallone tu je znova pomerne krátko a to je na škodu, niečo chýbalo. Nič veľké nečakajte. To reálne bol v tomto filme aj 50 cent? 3* ()

Herzeleid

Tohle už je těžké dno béčkových akčních filmů. To už je úroveň nejhorších Segalovek. Děj nula, zápletka trapná, provedení hrozné, efekty taktéž. Nevidím snad žádné pozitivum. ()

sedm.1

Po průměrném prvním díle a naprosto katastrofální sračce v podobě druhého Útěku jsem od tohoto třetího pokračování čekal všelicos, jen ne nic dobrého, o to víc jsem ovšem nyní mile překvapen a spokojen, že trojka je tím nejpovedenějším Plánem a ne, skutečně jsem se nezbláznil 8D. Myslím to naprosto vážně a nebýt nudné první poloviny filmu, šel bych s hodnocením klidně i výš. Bohužel, úvodní seznamovačka se všemi postavami, a že jich není málo, a následné zasvěcení do děje, je ale vážně zbytečně dlouhé a hlavně nezáživné, a nic moc se tam prostě až na pár minisoubojů neděje. Jakmile se ovšem děj a postavy přesunou do lotyšské věznice, podoba filmu se jak mávnutím kouzelného proutku změní ve velmi dynamický a našláplý nářez, plný opravdu záživné, efektní a nekompromisní akce, s velmi slušně vybudovanou syrovou atmosférou a dokonce i napětím a emocemi. Samozřejmě je to pak sice bez diskuzí celé zabalené do laciného obalu, ovšem díky celkovému zpracování mi to vůbec nevadilo, poslední půlhodinka je prostě parádní akční jízda, kde se to všechno řeže hlava, nehlava, k čemuž pak přispěl hlavně Jin Zhang, a byla jen velká škoda, že nedostali větší prostor i Dave Bautista a Daniel Bernhardt, i přesto je ale nutné podotknout, že obsazení trojky je, i přes společnou účast Slaye a Arnieho v jedničce, tím nejnadupanějším, a to i díky ústřednímu záporákovi, jehož si tu Devon Sawa též slušně užívá. A co se týče samotného Stallona, je fajn, že tu nebyl jen jménem do titulků jako tomu bylo u dvojky, zde se v druhé polovině do toho dokonce také poměrně intenzivně opřel a působil přesně tak, jak ho mám nejradši, tedy jako meganasranej stroj na zabíjení, který se s tím ani trochu nesere. Plán útěku 3 mě zkrátka mile překvapil, a i když se jedná o více než jednoduché, laciné béčko, vůbec mi to v tomto případě nevadilo, já se totiž u něj bavil vážně nečekaně skvěle. ()

kenkaku

Sylvester nechal dlouholetému kamarádovi napsat scénář a zrežírovat film pro sebe. Opravdu nevím co mu dlužil, ale tohle za to nestálo :(. Snad jedině snaha nenechat Escape plan v úplném hnoji. Režisérsky to sice není zase taková tragédie (ano zbytečné přeostřování a zoomování pod rouškou umění + plus ten zbytečný artový začátek), protože natočené je to dobře. Žádný zběsilý střih nebo rozklepaná kamera. Ale ten scénář. Neskutečně se to vleče a na to že má film nějakou hodinu a půl, je to luxus který film opravdu nemá. Samozřejmě o to víc se to dohání poslední 1/2 hodinu. Osobně také přímo nesnáším, když se nesbírají okolo ležící střelné zbraně (proč by si měl někdo zvyšovat výhodu v boji, že?). Co mi naopak vůbec nevadí je casting. Rozhodně raději točit rvačku MMA zápasníka co si hraje na herce, než herce (co se naučil dvě komba v přípravce na roli) co si hraje na děsného bitkaře. ()

iXtr3m3

Ďalšie parazitovanie na perfektnej jednotke. Čo už. Keďže to bolo točené zároveň s dvojkou, bolo to nevyhnuteľné. Žiadna sláva samozrejme nenastala ani teraz, ale napriek tomu došlo k znateľnému zlepšeniu, nakoľko to, čo som vytýkal dvojke a teda oyeb so Stallonom, tu sa už nekonal a tu bol skutočnou hlavnou postavou. Zároveň popracovali na fightoch a hlavne killoch, takže sa na to dalo aj lepšie pozerať. Čerešničkou na torte bola prítomnosť jednak Daniela Bernhardta a jednak bombardéra Maxa Zhanga. Škoda len, že ich potenciál nebol využitý naplno. Už sa to ani zďaleka nedržalo premisy ako v prvej a druhej časti, ale vsadilo to všetko na akciu a na hajzlíka v hlavnej zápornej úlohe, ktorý bol blbeček a tak aj nakoniec dopadol a Stallone s ním vytrel podlahu. Dvojka bola za slabšie tri hviezdy, trojka za silnejšie tri hviezdy. Jednotka však samozrejme absolútne neprekonateľná. ()

Lukoboss

Asi je to lepší než dvojka, tady se možná tvůrci snažili napravit reputaci, ale i tak je to film zbytečnej. Vlastně už to ani není o útěku z vězení, ale o akci s asijskýma bojovýma prvkama, který jsou sice efektní, ale nemají nic společnýho s jedničkou. Tam šlo opravdu o plán a přípravu, jak se dostat z lochu ven, tady se skupinka super vybavených ranařů prostřílí dovnitř, aby mohli spokojeně zase vyjít ven. S. Stallone tohle asi nemá zapotřebí, i když rány pěstí umí rozdávat i po sedmdesátce. Doufejme, že přístě si vybere něco lepšího... ()

666Carnage

Je to o fous lepší než ta příšerná dvojka ale stejně je tohle hnůj. Z vězení se tu neutíká akorát se do něj vleze vykydá se a jde se domu. Vytahují se tu starý rány a to je vše co s tím má co společného. Další zbytečný nízkorozpočťák. 35% ()

AdamesWWE

[6/10] Po veľmi vydarenej jednotke a veľmi nevydarenej, slabo priemernej druhej časti tejto série sme sa dočkali tretieho dielu v hlavnej úlohe so Sylvestrom Stallonom. Po druhom dieli som nemal od tohto počinu veľké očakávania, na môj obdiv dopadol tento film celkom obstojne a jeho sledovanie ma aj bavilo, ubehlo to a nebola to vyslovene nuda. Samozrejme, film je natočený tak ako som čakal, béčkovým štýlom, slabší rozpočet je cítiť na všetkom, ale aj tak je to obstojná akčná jazda, ktorú zachranuje najmä Stallone. Pretože, ostatní herci ma moc neoslovili, hlavne to že skoro všetky vedlajšie úlohy boli šikmookí ľudia, to mi tak trochu aj vadilo. No samozrejme potešil Dave Bautista, ktorý tu je síce málo, ale jeho akčné scény potešia fanúšika akčného žánru. Herec 50 Cent moc toho nepredviedol, ale nemal ani priestor takže je to v poriatku. Samotný Stallone odohral klasickú rolu Raya Braslina a čo sa týka hlavného záporáka, tuctový herec a jeho postava bola iba do počtu. Čo sa akcie týka, nebola zlá, našlo sa tu pár fakt dobrých momentov ktoré boli drsné a krvavé, čiže táto časť filmu ma bavila. Príbehovo to tiež nebolo zlé, aj spracovanie ušlo. Čiže celkovo môžem povedať, že to dopadlo nad moje očákávania(ktoré boli malé), dostali sme klasický béčkový akčný film, ktorý svoje parametre splnil a pobavil ma. Nieje to žiadna výhra, je kopec lepších ačkných filmov, ale ako odreagovanie to bolo fajn a po nepodarenej dvojke som rád, že Stallone zakončil sériu týmto lepším počinom. ()

Paldiny

Ultra moderné steny tento raz vystriedali ošarpané estónske omietky a s nimi sa dostavilo to, čo som očakával už od prvého úteku. Špina a pach krvi, to Devil Station ponúka najmä v poslednej tretine, kedy sa bude prelievať najvzácnejšia tekutina aj tam, kde by ste to nečakali. Do toho fyzické, miestami až kruté strety, lepšia hudba a strih, ktorý dovolí sa v bitkách aj orientovať. Námet popritom nijak objavný, vlastne si berie príklad zo Smrtonosnej pasce, kde sa v treťom dieli rodinní príslušníci mstia za nebožtíkov z toho prvého. V tomto ohľade je prekvapivý iba fakt, že dvojka nepôsobila vôbec uzatvorene a Stallone tam tesne pred titulkami stihol poslať na diaľku pár štipľavých slov akémusi starému páprdovi. Ale beriem, hlavne, že sa vrátila stará garda, teda už tradične bez Arnieho, jeho miesto opäť zaplnil Bautista. Ten tam cedí jeden odfrk za druhým, tvári sa drsne a smaží padúchov pulzovým delom. Je pravda, že by som si štvrtú sériu v Slyovej filmografii vedel predstaviť s Cobrettim, alebo Tangom, ale človek si nevyberá. Tak buďme radi aj za túto malú trilógiu, ktorá síce začala ambicióznejšie, ale nakoniec neskončila vôbec tak zle, ako sa po nemastnej dvojke dalo očakávať. ()

Lefty86

Ray Breslin je pro dej úplně zbytečná postava. Kdyby tam nebyl stejně by tu čínskou holku unesli, stejně by ji ti Číňani zachranili.... Je vidět že tam Slye dávají jen proto aby přilákali jeho fanoušky. Jinak je to film zaměřený na čínskou scénu. Je fakt že je to teda lepší než dvojka která by byla odpad nebýt 15 minut Stalloneho na konci. Akční scény a hlavně bitky jsou brutální a dobře natočený. Tohle Číňanům upřít nikdo nemůže. ()

warrenur

Klasicka beckova jednohubka. Rocky na Sly-ovi uz dekadu vidno a tak rozumne dali priestor inym postavam a hlavne paradnej bojovej choreografii byvaleho velitela ochranky. Pekne sa na ten "balet" pozera. To samotne si zasluzi hviezdu. Inak zial slabota sotva na zabitie nudy. Tych tunajsich 40% maximalne si to zasluzi. Okrem spominanej bojovej choreografie a nejakej ultramodernej shotgun-e film nastoji za nic. ()

Bozvav

Za mne více méně stejná sračka jako dvojka. Jedničce to nesahá ani po paty. Snad jen asi dvě bitky stály za shlédnutí a taky slušná muzika. jinak děsné. Za mne 30%. ()

skipercak

Ako bolo napísané. Je to len tuctové videobéčko aké dnes produkuje Seagal. Nezaujímavý dej, odohrávajúci sa v lacnom prostredí a celý čas v tme. Pozitívom je len to že sa tu objaví veľa známych ksichtov. ()

BOURQUE

(Pravdepodobne) záverečné dielo príbehu „Escape Plan“. Keď sa naozaj jedná o ukončenie tohto príbehu, tak sa jedná o dosť nedôstojný záver. Posledné dielo totiž je pod úrovňou klasických B-vých snímok a len ľahký vietor z východu v ňom drží silu. Spackaný(á): réžia, príbeh, výprava a záver. (Ešte k tomu veľa deravých a nevypravovaných scén). P.S.: Nikdy som nemyslel, že po skvelom debutu klesneme tak hlboko. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

MickeyStuma

A máme to tu zase. Segalovský námět o únosu jak vyšitý. Tentokrát byla unesena dcera nějakého hongkongského technologického magnáta a o pomoc není požádán nikdo jiný, než bezpečnostní expert Ray Breslin. Takže dle segalovského hesla: Unesli jste holku, tak tady máte přes držku! se šine veškeré dění kupředu. Tímto faktem se tedy děj odklání od původní myšlenky námětu prvního snímku. Pro zajímavost, ve stejném roce, jako tento, byl uveden také Stallonův ´Rambo: Poslední krev´ (2019), kde je dějový námět totožný. Ano, i Rambo řeší únos a tak všem patřičně ukáže zač je toho loket. Dívat se na oba filmy ve stejný den, divák se v tom lehce ztratí. V kterém filmu ten Rambo vlastně je? Třetí filmový díl je stejně jako předešlý určen hlavně pro asijské diváky a protože byly oba filmy natočeny souběžně, jsou si atmosférou totožní. Jen tu už není futuristický hi-tech design. Dialogové scény po divácké stránce moc radosti nepřinesou, ale zato akční nadchnou všechny fanoušky asijských akční filmů především staré školy. sem tam se z něčeho vystřelí, ale spíše převládají drsné souboje v bojovém umění. Sylvester Stallone opět akci přenechal mladším, takže se tu vyskytuje jen v rámci námětu. Na konci se samozřejmě přihlásí o slovo, ale už jen v rámci pomsty. A jsme zase u toho Ramba. V tomto skutečně není mezi oběma filmy žádný rozdíl. Škoda, že tu neměl žádnou akci Russell Wong. Nebo snad už na akční role zanevřel? Snímek je samozřejmě nízkorozpočtový, což je hodně znát. nejen po výpravné stránce, ale i té scenáristické. o plynulém vývoji děje si může každý divák nechat jen zdát. To však nezabránilo, aby byl patřičně drsný a překvapivě i temný. Zkrátka přesně tak, jak to mají v asijských zemích rádi. O kapku je lepší než předešlý, ale značně si pohoršil právě odlukou od původního tématu. Filmových únosů tu už skutečně bylo více než dost, čímž nechávám pozdravovat především Stevena Seagala. Ale jinak se to opět veze na stejné úrovni, což znamená, že je to opět natočeno v hongkongském stylu, a tak, kdo nemá takové snímky v oblibě či jim vůbec nerozumí, nechť se tomu rovnou vyhne. ()

Wallis3 odpad!

Tak nějak mi přijde, že tahle série spadla na úroveň filmů s  Brucem Willisem v poslední době. Bautista vyloženě trapnej,  hra na cit se smrtí Slyovy milé nolová. ()

KiiWi

Asi bych dal i jednu hvězdu, kdybych tak neměl rád Silvestra, který je prostě v těchto rolích dobrej. Ale to co fungovalo ve skvělé jedničce, upadlo ve dvojce, tak tady spadlo ještě níž. Asi už zbytečnost, která parazituje na slavné tváři. Ostatně jako spousta takových rádoby počinů. Vlastně takovej další "akčňák", u kterého už postupně nedáváte pozor, protože víte, jak to probíhá a dopadne. ()

bararich8

Béčko jako každé jiné. Jeden z nejslabších záporáků, musí se mu však nechat, že tvůrci se nebáli zabít i pár hlavních postav. Jinak ale tohle pokračování nebylo snad potřeba. Škoda, že asijští kolegové nedostali více prostoru. Slabší 3* ()

Cinematrix

Nenechte se zmást tím, že Stallone tu má hlavní roli. Čistého času je v celém filmu asi 15 minut a z toho půlku ve tmě. Bautista je tu ještě míň, což se mu ani nedivim, protože nemá co hrát, a být tam o chvíli dýl, tak ho přestanu mít rád. On je to totiž přesně ten typ filmu, kde je tolik hlavních postav, že jsou všechny vlastně vedlejší, takže si nikoho nestihnete oblíbit. Bitky v podání Stalloneho i Bautisty jsou dost utahaný, na úrovni choreografie sedmdesátých let, kdy by se takhle nějak podobně s někým fackovali třeba Sovák s Menšíkem. Oba si totiž dávají velký pozor, aby se moc nezadýchali a nechcípli dřív, než štíhlý záporák. A pak se tu ještě mezi sebou řežou nějací číňani, kteří té choreografii bitek trochu zvedají průměrnou rychlost, ale co je to platný, když se to stejně celý hrozně vleče. Škoda, že mi to neuteklo... ()