Joe Pendleton je obránce Los Angeles Rams. Zatímco připravuje svůj tým na Superbowl, málem přijde při nehodě o život. Příliš horlivý nebeský posel jej povolá do nebe, kde záhy zjistí, že Pendleton ještě není připravený zemřít. Jeho tělesná schránka už však byla mezitím zpopelněna, a tak se Joe vrací na Zemi v těle jiného muže, konkrétně podnikatelského giganta, který byl nedávno zavražděn. Jeho žena a účetní, milionářovi vrazi, jsou tímto vývojem událostí zmateni. Joe si koupí Los Angeles Rams, aby se ho znovu pokusil dostat na Superbowl a současně se zamiluje do anglické aktivistky životního prostředí (Julie Christieová), která odsuzuje jeho taktiku i činy. Vynikající komedii ověnčenou Oscarem a třemi Zlatými glóby režíroval Warren Beatty, který si zde zároveň zahrál hlavní roli. (Cinemax)

danecek24

36. Zlatý Glóbus za rok 1978 - cena (3) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Warren Beatty, *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Dyan Cannon ()

zette

Namet je zajimavy, zpracovani a scenar ale pokulhava a dela z filmu sice prijemnou, ale obycejnou podivanou. Beatty je vdecny herec, zvlast pro zenske publikum. Z hereckych vykonu ale nikdo nedominuje. Film to spatny neni, jako komedii bych to ale neoznacil, neusmal jsem se ani jednou. ()

pakobylka

----- "Jsem jachtař ?" ----- "Snaha by tu byla." ----- Snímek, který mohl doširoka roztáhnout křídla fantazie, nadobro odhodit zemskou tíži a rozletět se až někam nad oblaka - a jeho nejvyšší metou tak nemusela být nebeská přestupní stanice pod kontrolou horlivého, leč omylného personálu, zastávajícího nevděčnou úlohu úředního šimla. Bohužel ... zmohl se jen na několik umírněných výskoků. Jinak se držel při zemi ... čistě pro jistotu - a možná právě přehnaná opatrnost ho dovedla až do krajně neuspokojivého finále s dosti hloupým rozuzlením. Nakonec ... co taky čekat od příběhu, v němž jedna duše v různých tělech vypadá pořád stejně. 3* ... ovšem s mizernou svítivostí. ()

andrii

Tělo, polkni mě. Duše, přestup si. S božským úsměvem, bdělým údělem se vrací. Vstal z mrtvých. Rozvířit, oživit. Vyslovit své krédo "fair play." Nadvakrát. Země, ještě ne. Nepouštěj mě, dokud mi křídla nenasadí LÁSKA. S ní za obzor odletím. ()

Karush

Veľmi príjemná a hlavne ľudská fantasy komédia. Warren Beatty tu má neobyčajnú charizmu, ktorá dodáva filmu isté čaro. Nie je to žiaden prelomový scenár, ale kúzlo a vtip to určite nepostráda. ()

lennyd

Joe Pendleton (Warren Beatty) je výborný quarterback, ale jednou při tréninku v temném tunelu dojde k havárii, a snaživý anděl, aby Joa uchránil od bolesti tak jej odvede do nebe pár sekund před samotnou havárii. Až poté se ale zjistí, že Joe by přežil. A tak musí nebe počkat, a vrátit Joa zpět na zem. Bohužel jeho tělo už bylo ztraceno, tak musí vzít zavděk multimilionářem, kterého se zrovna jeho žena pokouší zabít. I jako čerstvý zbohatlík, si nechce nechat svoji lásku k americkému fotbalu ujít... Warren Beatty si k filmu napsal scénář, produkoval, zrežíroval a taktéž zahrál hlavní roli, ale to neznamená, že by to byl špatný film. I když už má několik křížků na krku (ten film), tak je stále o dost lepší, než jeho novodobý remake Down to Earth (Zpátky na zem) s Chris Rockem.... ()

Autogram

Nápad by bol celkom dobrý, ale prevedenie nevýrazné a predvídateľné. Možno je to dobou vzniku, vtedy sa komédie takto točili, ale keď sa na to pozriem dnešnými očami, tak ma na tom nič nezaujalo. ()

Han22

Příjemný film, ale na komedii trochu málo vtipné, spíše tak nějak anglicky suché. Připomínalo mi to hodně naše filmy pro pamětníky (zápletka ve stylu milionář, který se začne chovat slušně). Co se mi opravdu líbilo byl styl, jakým zde fungoval posmrtný život a andělé vyobrazení jako jakýsi nebeští manažeři, jinak docela průměr. EDIT 2023: On je to fakt pěkný film, Beatty je tu ohromný sympaťák a Christie ještě pěkná, ale bohužel to opravdu není moc vtipné, spíše milé. Navíc to jede na x frontách (baseball, vraždící pár, podnikání, láska) a nelíbilo se mi zakončení SPOILER: s dalším převtělením a ztrátou paměti. KONEC SPOILERu. 3* jsou tak akorát. PS: Oscar za výpravu proboha za co? Vždyť to nebe je tu opravdu jen oblačná podlaha jak z českých pohádek. ()

Lukin413

Film, který velmi kousal zub času. Je naivní, prostý, plný klišé a hlavní hrdina není příliš sympatický. Na druhou stranu obsahuje několik velmi vtipných scén a celý příběh je natolik WTF, aby udržel pozornost diváka. ()

MatesMS21

Když i já si všimnu, že je to nelogický, tak to už musí bejt síla. Asi sem to celý nepochopil, když vidim, že z toho je spousta lidí odvařenejch. Já se navýsost nudil minimálně poslední 3/4 filmu. ()

Rathalos

No rozmyslam nad tym,ze ako tento film mohol ziskat Oscara,mozno v tej dobe to bola pecka komedia,ale v tej dnesnej,no neviem,ani raz som sa poriadne nezasmial,nic extra,co by ma presvedcilo dat vyssie hodnotenie,taka obycajna priemerna zalezitost...:-) ()

Denny

Horlivý anděl do přežene a vezme předčasně do nebe Joea, zpátky už to nejde, protože dole zatím tělo spálii v kremaci.A co teď? Jo, to jsou problémy! Není to ale nejhorší a občas se dočkáme i vzrůša. ()

josieaddms

Mě se to prostě líbilo, mám ráda Warrena Beattyho, mám ráda filmy ze sedmdesátých let, mám ráda trošku romantiky s troškou fantasy, a zbožňuji komediální prvky. Celkově mi to přišlo dost ironické, a úsměvné. Nebyli tam žádná vulgarismy, nahotiny, trapné fóry, ani košilaté momenty. Prostě to byl příjemný milý film, z hvězdami své doby, s pěknými dialogy a zábavnou zápletkou. Beatty to i dobře zrežíroval, a scéna na obchodním zasedání byla podle mě velmi vydařená. Faktem je, že Julie Christie to tady zrovna moc neslušelo, vypadala chudák jako o dvacet let starší než v tu dobu byla, ale přesto s sebou nesla nějakou úroveň a eleganci. A filmy z téhle doby jsou právě dobré proto, že se ještě snaží něco říct, a mají právě nějakou tu úroveň. A za to mají u mne velký dík. ()

Tamdydam

Film má zajímavou zápletku a ona zápletka velký potenciál. Ten byl ale podle mě využitý tak na půl. Vcelku jsem se sice bavil, tu a tam i od srdce zasmál, ale nějak to zkrátka nebylo ono. Dýchla z toho na mě taková podivná šeď a zatuchlost, jakoby z Dallasu nebo Columba ()

Pete

Taková ta nevinná, naivní feel-good taškařice, jejíž námět nejlépe fungoval před druhou světovou, ale zub času je nemilosrdný. Navíc mi Beatty ani americký fotbal není sympatický, a tak mi tahle verze nějak vůbec nesedla. ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin