Komentáře uživatelů k sérii (10)

Zkoušela jsem to několikrát, ale poslední série Spartaca už je natolik jiný seriál, že jsem se rozhodla do budoucna k ní už nevracet. Bohatě mi stačí Gods of the Arena.(9.1.2019)

Spartacus: War of Damned (95%) je zavŕšenie celého seriálu, kde sa Spartacus stretne zoči voči jednému s najvyšších generálov. Týchto posledných desať dielov je rozhodne zaujímavejších a výživnejších ako v predošlej sérii. Predovšetkým som si zvykol už na nového Spartacusa a príbeh ma rozhodne väčšie grády. Spartacus už ma dosť veľkú armádu a tak sa neschováva len v lesoch, ale ide dobiť rovno celý Rím. Akcie sú veľkolepejšie a prepracovanejšie ako v minulej sérii a rovnako je na tom aj príbeh, ktorý v každom diely ma čím prekvapiť. Taktiky útokov nikdy neprestanú prekvapovať a sila Ríma a záporných postav je nie len dvojnásobná, ale skutočne hrozivá. Obzvlášť potom čo si obľúbite niekoľko postáv. Záverečná séria je rovnako brutálna ako predošlé a rovnako neprestane prekvapovať. War of Damned si môže pripísať body predovšetkým za akciu, ktoré sú veľkolepejšie a dramatickejšia ako kedy koľvek pred tým.(9.5.2017)

Závěrečná řada je naštěstí skoro stejně skvělá jako první. Má podobně dobrý tah na bránu, je v ní minimum zbytečných podzápletek a postav a ze Spartaka je znovu ten pravý ikonický borec, který budí patřičný respekt a je před svými pronásledovateli takřka neustále o krok napřed. Největší devízou VÁLKY ZATRACENÝCH je dle mého ale výborně napsané (příjemně komplexní a nejednoznačné), zahrané a zejména využité trio nových záporáků. Hodně mě bavil smysluplně se vyostřující vztah frajírkovitého Caesara s Tiberiem, Crassovým snaživým, ale nepříliš schopným (a později i nepěkně zákeřným) synem. No a samotný Crassus je horký kandidát na nejlepšího padoucha celého seriálu. Jednak velmi dobrý bojovník (viz hned první díl sezóny), a ještě lepší válečný stratég (navíc ve srovnání s Batiatem, Glaberem či Ashurem je to i o dost méně zákeřná svině). V podání bezchybného Simona Merrellse je Crassus skutečně charismatický "big boss" a je tak Spartakovi naprosto ideálním soupeřem (jejich společné scény, kterých je ovšem bohužel jen pár, mají obrovský emocionální náboj). Z jednotlivých dílů nejvíce vynikají asi poslední tři. V nich jde (vzhledem k blížícímu se konci) už hodně do tuhého - probíhají v nich velké bitvy (alespoň na televizní poměry), umírají stěžejní postavy atd. No a finální epizodu osobně řadím mezi to nejsilnější, co mi televizní tvorba kdy nabídla - jeden velký nářez, ať už jde o velkolepou a napínavou akci, nebo o emoce. SPARTAKUS zkrátka skončil v nejlepším. Díky za to!(23.3.2019)

Vzhledem k předešlým řadám je závěrečná série diametrálně odlišná - oba dva předchůdci hráli na komorní stylistiku, zatímco tohle je impozantní krasojízda par excelence. Každopádně určitě jde o jedno z nejvelkolepějších seriálových završení v dějinách televize - impozantní, dojemné, důstojné.... První série je sice nepřekonatelná, ale i tak jde o spektakulární historickou špicu - ačkoliv béčkovou, tak náramně zábavnou.(11.8.2017)

instantne nadprirodzené mlatenie stereotypnych rimanov, do toho "fuck, fuck!" + pravidelna trtkacka, hektolitre kecupu a takto dookola diel za dielom. boje v arene boli este fajn, toto je uz bohapusta kokotina. v realite crassus vytrepal spartaka velmi skaredo a jednoznacne, aj preto tu citit bezmocnost scenaristov pri nasilnom natahovani deja.(1.2.2018)

Je to neuvěřitelný, ale z 10 dílů jsem jen jednomu nedal plnou palbu. V průměrným hodnocení to dokonce přeskočí téměř dokonalou první sérii. S hodnocením 4,9 je Válka zatracených neuvěřitelná jízda od začátku do konce.(1.5.2018)

Výrazně silnější série než Pomsta. Dějem, ale hlavně atmosférou a celkovým vyzněním hodně jiné než Krev a písek a Bohové arény, pochopitelně a asi nevyhnutelně, ale jde o obstojné navázání na kvality prvních dvou sérií a poměrně důstojné zakončení celého příběhu, který vyprávěl seriál, a přijde mi, že i hezká a silné emoce nepostrádající pocta skutečnému příběhu.(3.2.2020)

Ve třetí epizodě je více bitev, krve a emocí. Nechybí ani úžasné dialogy a morální poučení. Nevím s jistotou, jestli je třetí série nejlepší sérií seriálu, ale rozhodně vím, že má nejlepší epizodu celého seriálu - Victory. Neskutečně jsem si užil všechny tři řady, všechny tři jsou pro mě bezchybné, dokonale provedené a podle mě i stejně dobré. Byla by opovážlivost vyvyšovat nějakou sérii nad ostatní dvě. Dokonalé.(4.9.2017)

Poslední řada dala víc bitev a taky více emocí než první dvě, nic méně ale uznávám, že tato řada se kvalitou srovnala s obouma řadama dohromady a díky tomuto seriálu jsem se i já mohla něco víc přiučit. 90%-(10.7.2017)

9,5/10(25.8.2020)