Reklama

Reklama

Kingsman: První mise

  • Velká Británie The King's Man (více)
Trailer 12

Obsahy(1)

Zatímco se sebranka nejhorších tyranů a geniálních zločinců připravuje rozpoutat válku, jež má zahubit miliony lidí, jeden muž musí vyhrát závod s časem a zastavit je. Ve snímku Kingsman: První mise se stanete svědky zrodu první nezávislé tajné služby. (Falcon)

Videa (6)

Trailer 12

Recenze (463)

Lima 

všechny recenze uživatele

Kdyby všechny ty úžasný vizuální nápady, některé překvapivě vyřešené situace a sladce nadnesený humor byly obaleny něčím, čemu se říká smysluplný děj a ne z prdele vytažená, pokroucená alternativní realita jak z pera ožralého Vondrušky, vrněl bych si blahem. Dejte Vaughnovi příštího Bonda, opravdu, ten kluk na to má. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Když jsem si včera dával na HBO druhý díl, říkal jsem si "sakra pro já na ten třetí vůbec lezu", ale odpověď má geniální hlava vyprodukovala obratem "Matthew Vaughn" . Nebudu to napínat, líbilo se mě to víc než dvojka, ale méně jak jednička. Nevýraznější postavou je bezesporu Rasputin a jeho fight v baletním duchu je vrcholem celého bijáku. Má to ještě pár jiných origoš nápadů, které potěšily, ale tohle je pecka. Hodně jsem z toho cítil Bonda nemůžu si pomoc. Herci mě přišli takový jako zaprdlý až na Ralpha, ten má prakticky sólo. Teda pokud není ve scéně Lenin i když nevím jestli soudruzi zrovna zajásají. Vizuálně a režisérsky docela kvalita, scénář to trošku sráží, ale v rámci hesla "jdu do kina, dejte mě kýbl žrádla, cukr ve vodě, výbuchy a srandu" to je v pohodě. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Se šarmem, lehkostí a kreativitou sobě vlastní Matouš stále skvostně vyplňuje díru staré Brokolice, která netknutě zela prázdnotou poté, co bába z Bondáže udělala masturbační video pro starobince a pásové opary způsobující telenovelu. I tento koncert pro Ralfa a bandu houslí s vkusně ztřeštěnou alternativní konspirací vzniku První světové je parádně odsejpajícím a vtipným velkovýpravným akčňákem, plným svěžích a neotřelých nápadů a fantazie, který si dnešních pouhých 71% procent od zdejších nevkusných bukanýrů, artových rozumbradáčů, kvocientně strádajících hospodyněk a degenerativním konzumem vypláchlých, jednoduchých dětí rozhodně nezaslouží. Je to sice tak o šedý chlup z Barbařina ohanbí slabší než předchozí Královci, ovšem stále kreativní i exekuční nadstandard, dávající vzpomenout, že film nutně nemusí být z valné většiny jen lobotomizovaným digitálním mrdníkem či nástrojem účelového kokotporátního programování stáda k bolševicky kolektivnímu vědomí unifikovaně přežvykujícího spotřebitele a dokonale inkluzního, sterilního světoobčana bez páteře, osobnosti i kritického myšlení. ()

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $37,124,248║ Tržby Celosvetovo $125,283,380▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Matthew Vaughn vie svoju predstavivosť vždy dosť popustiť na uzde a tu to dáva teda riadne, občas trefné, občas mierne prestrelené ale dobre, to je jeho prejav a prevažne mi to sedí. Herci skvelý, akcia namakaná, dejové hefty a zvrátenosti solí ako na bežiacom páse. Možno už nie tak pôsobivé ako jeho predošlé filmy ale stále je v ňom nejaká ta filmárska sviežosť.  /70%/ ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Mám rád Matthew Vaughna a budu ho mít rád i dál. Ale prequel Kingsmanů moc rád mít nemůžu. Na jednu stranu musím pochválit akci, což ale nikoho a pochopitelně ani mě nemůže překvapit, Vaughn to má v ruce. A minimálně taneční bitka s Rasputinem je fakt hodná potlesku. Sto let starou minulost plnou gentlemanů, šílenců, srandovních aut a konce jedné historické éry se mu taky povedlo prodat. Jenže co dál? To právě moc nevím. Pořád to vypadá hezky, má to rychlé tempo a nenudil jsem se, ale to mi u Vaughna nestačí. Příběh překvapí maximálně využíváním absurdních zvratů, ale díky využití skutečných historických událostí se nedaří budovat napětí, protože – nepřekvapivě – se nakonec fakt povede zařídit, aby tu první světovou nevyhrálo Rakousko-Uhersko. Není to tedy moc napínavé, bohužel však ani vtipné nebo drzé jako první díl. Z Vaugnových snímků je První mise ten nejslabší. A především dost zbytečný. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (17)

  • Mezi závěrečnými titulky se nachází jedna scéna. (griph)

Související novinky

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (více)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Matthew Vaughn momentálně promuje svůj nový snímek Kingsman: První mise a vedle toho, že už před pár dny potvrdil chystání klasického sequelu ke Kingsmanům s Taronem Egertonem, vyjádřil se… (více)

Třetí Kingsmani se začnou točit příští rok

Třetí Kingsmani se začnou točit příští rok

14.12.2021

Zatímco režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) promuje svůj nový snímek Kingsman: První mise, jenž se odehrává dávno před prvním snímkem z kingsmanovské série, prozradil teď populární… (více)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+

24.03.2021

Špatné zprávy pro kina, dobré zprávy pro nedočkavé diváky. Studio Disney čerstvě oznámilo, že vedle tradiční premiéry v kinech dorazí snímky Cruella a Black Widow rovněž ve stejný den i na… (více)

Reklama

Reklama