Kingsman: První mise

• Velká Británie The King's Man (více)

Zatímco se sebranka nejhorších tyranů a geniálních zločinců připravuje rozpoutat válku, jež má zahubit miliony lidí, jeden muž musí vyhrát závod s časem a zastavit je. Ve snímku Kingsman: První mise se stanete svědky zrodu první nezávislé tajné služby. (Falcon)

Updated_Cake

Neskutečně underrated film. Šel jsem se na to podívat bez očekávání, že by to bylo něco podobného jako 1 nebo 2 a dobře jsem udělal. Film je dost rozdílný od předešlých 2 kousků a je tam trochu jiná práce s tím scénářem, ale Matthew Vaughn prostě nezklamal. Film je nabitý akcí, pošťuchováním, dějem a skvělými herci se skvělými hereckými výkony. Upřímně mi tam ale osobně chybělo nějaké větší propojení na založení samotné organizace, 2 minuty na konci filmu nejsou moc. Nebo že by to byl záměr na vložení dalšího filmu? Těžko říct. Každopádně super zábava. ()

Tristan_nsc

Jestli něco filmu nechybí tak je to originalita a nápaditost se kterou jen tak nějaký špionážní snímek soupeřit nemůže. Bohužel celý film mi kazí děj, který je takový všelijaký... Je to velká škoda, když spousta nových filmů nesahá nápaditostí Kingsmanům ani po paty a s tou originalitou, potažmo extravagancí, to taky není kdovíjak slavné. Být lépe uvařený příběh a zápletka mohl mít film lepší hodnocení. ()

g_a_b_o

?Spoiler? To, co sa stalo jeho synovi... Jeden z najsokujucejsich momentov mojej fimovej sledovacej kariery. Level zabitie Jon Snow-a, alebo Jackova veta z LOST "We have to go back, Kate". Fjuu. ()

pistabaci

Na toto by sa mal pozrieť ten turbokokot Tarantino. Upravím si históriu ale tak aby to neprovokovalo ale malo štýl. Je síce pravda, že oproti prvému dielu je tento počin slabší ALE máme tu plejádu reálnych historických postáv (Kitchener, Rasputin, Mata Hari, Princip) a dosť historických vecí s ktorými sú reálne spojené sa udejú aj tu, takže veľký palec hore. Prekvapilo ma aj to, že film je delený na tri časti, kde prvá časť je skôr také politikárčenie a udalosti ohľadom Veľkej vojny, druhá časť je vojnové peklo v zákopoch (kde sa Waughn nebál prísť s jedným kurevsky drsným a nečakaným, napriek tomu potešujúcim zvratom) no a tretia časť je už typická Kingsman akcia. Herci sú fajn ale najlepší je Rhys Ifans ako Rasputin, ten si to vyložene užíva a bitka s ním kde bojuje do rytmu hudby a tancuje tam kozáčka, tak to je epic. Jedinou výtkou, je to, že dotyčný Rasputin nebol hlavný záporák a tiež to, že hoci bol záporák "maskovaný" tak sa dalo setsakramentsky rýchlo určiť kto to je. ALE úplné najlepšou scénou je nočná zákopová bitka, na to som čumel jak puk. ()

Hornet.CZ

64% / Film, který svým způsobem nikdo nežádal ale přesto vznikl. První film je kultovní možná již brzy klasikou, dvojka je šílenější ale stále velmi dobrá a tak se čekalo na trojku... Jenže ta nepřišla, a v průběhu času byl oznámen příběh o první misi této organizace, řekl jsem si "ok", jenže už první trailer ukazoval, že mít obavy je na místě ale stále jsem se těšil, pak přišli odklady a říkal jsem si, že film aspoň dopilují, jenže to tak nějak asi nedopadlo. Film stejně jako předchozí vyniká skvělou choreografii, technickou stránkou a vlastně i hudbou, avšak bohužel to je tak nějak vše, herecké výkony jsou většinou v rámci průměru, maximálně mírného nadprůměru, scénáristicky a režisérsky se film drží víceméně tak nějak na stejno a prostě to neohromí. Celkově jde o mírně nadprůměrný akčnák, který jako jednorázová záležitost nikterak neurazí ale dost pravděpodobně na ní ve světlech hlavní dějové linky zapomenete. ()

Filooos

Děj bez děje. Světoví padouši oslovují nějakého ožralého Skota Pastýři a nechávají si od něj nadávat do zmrdů? Homosexuální vylizování Rasputina..... Jiří V. (Tom Hollander), Wilhelm II. Pruský (Tom Hollander), Mikuláš II. Alexandrovič (Tom Hollander).....Proč jako? takhle posrat takovou sérii.... ()

StarFsh odpad!

Najväčší otrokári a imperialisti v dejinách ľudstva, zodpovední za milióny ľudských životov aj v prvej svetovej vojne sa považujú za najväčšie morálne autority tohoto sveta.  VELEBNOSTI, JDU BLEJT! ()

Skeewe odpad!

Trapnější než španělský scifi, a to je co říct. Efekty nehodnotim, to už dneska zvládne každej, ale ten kompars před a za kamerou...  . První Kingsman super, dvojka jak je zvykem jen těžila z ůspěchu jednotky, ale tohle je humus. ()

Johny203

Kto čaká od súboja s Rasputinom niečo v štýle kostolnej scény z úvodného dielu, bude sklamaný. Vlastne toto už ani nepripomína Kingsmanovský film, nie je tu nič ohromujúce. Jediná zaujímavá vec je zvrat tesne po polke filmu. Ak má toto univerzum ďalej pokračovať v tomto trende tak by radšej mohlo skončiť. Bežný, akčný film. ()

d.p.1

Nejslabší z Kingsmanu, ale se skvělými historickými kulisami. Bohužel většina hlavních hrdinů není nijak zvlášť zajímavá. Mary Sue, nucené kvóty, slabošští vůdci evropských zemí, nesmyslně mnoho nízkých emocí na úkor skutečné hloubky, jako to bylo u předchozích dílů. Jako by do dobře napsaného příběhu někdo vnutil hromadu nesmyslů a tím film ztratil na své duši, kterou série měla. Aspoň že záporné postavy stály za to, plus ta úplně hlavní byla docela dobrá. S odřenýma ušima 60%. ()

mirilla

První mise představuje velmi náročný úkol především pro diváky – neodejít z kina, a to je člověk z lásky k prvnímu dílu ochotnej vydržet hodně. Ale tohle je moc. Je to, jako by se Matthew Vaughn snažil připravit na maturitu z dějepisu celou třídu – na jednu stranu pomrkává na dějepisné nadšence hyperbolizací někdy detailních, většinou bulvárních historických faktů (zkriplená ruka Viléma II., Rasputinova chlípnost atd.), na druhou stranu je opakovaně vysvětluje, aby je pochopili i ti nejpomalejší, kterým je dějepis navíc srdečně ukradenej. Celý je to mimořádně předvídatelný, a ještě víc explicitní, což zabíjí jakejkoli náběh na nápad, kterej by třeba mohl bejt aspoň zábavnej, když už ne přímo dobrej. Předvídatelnost a přílišná doslovnost je navíc jedinej jednotící prvek filmu, jinak je to nesourodá změť žánrově různých poloh, co se nepovedly. Není to vtipný, ani dojemný, a už vůbec ne napínavý. Jediný důvod, proč se na film podívat: chcete vidět, jak kašmírská koza předvádí lepší lezecký výkon než Ralph Fiennes ()

PORTER44

Bylo to tak půl na půl,akční scény povedený a bylo se na co dívat,válečná scéna pak Rasputin a nakonec výlez na horu kde sídlí padouch ale jinak jen slabý průměr kde se nic moc neděje,dalo by se říct snaha o kopii Bondovky. ()

DarkDRAGONS

Kingsmanov som mal rád. Prvý diel bol najlepší tak 4/5. Druhý diel bol slabší ale stále bol tak na 3/5. Ale tento diel ako keby bol úplne od iného režiséra, ktorý nevedel čo vlastne chce točiť. Chce točiť o vzniku agentúry? O prvej svetovej? O Rasputinovy? O spolku mocných zlých ludí? O náprave pacifistu a jeho znovu zapojenie sa do akcie? Režisér chcel všetko naraz napratať do jedného filmu a tým pádom vznikol tento bordel. Nedávalo to dokopy zmysel, hrozny postup príbehu, nezmyselná a zbytočná smrť jednej z hlavných postáv. Najhorší Kingsmeni, extrémne sklamanie 1/5. ()

burg

Hrozně, ale strašlivě roztříštěné. Něco bylo naprosto geniální (proměna zeleného lidí venkova na zemi nikoho), něco "jen" dobré (boj s Rasputinem), ale než se na ty scény dostalo... No, řekněme, že skoro k nepřežití. Už jsem jen v roli hlavního záporáka čekal Dr. Moriartiho :⁠-⁠) ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě