Pepa

Pepík

Komedie / Drama

Česko, 2018, 90 min

• zlamic

A je tu další filmová katastrofa. Bohužel tento film nezachrání ani Suchánek ani Kohák a nezachránil by ho ani Rudolf Hrušinský. Kde není režie, není scénář a přítomnost herců není podstata toho, že z toho je nutně film. Tomu filmu chybí úplně všechno co film dělá filmem. Měl jsem pocit, že to je nějaký druh skryté kamery, že pak přijde na pódium někdo kdo řekne." Jé to je skrytá kamera my jsme chtěli zkusit jestli to vydržíte až do konce. Jste opravdu otrlí proto v salonku máte chlebíčky a 2 deci". Bohužel nic takového co by to vysvětlil, zůstalo to v rovině blbého filmu. Jedna hvězda patří hercům, které prosím nechoďte do každé kraviny a na režiséra Nováka bych si jako herce dal fakt majzla.(12.4.2018)

• Rohy212

Záměr scenáristů Jána Nováka a Jaroslava Sauera je přitom jasný. Suchánkův odstrkovaný podpantoflák Pepa má v divácích vzbudit lítost, protože všechno špatné, co se mu kdy přihodilo, podle něj nebyla jeho vina. Soucit se však hledá poměrně těžko pro postavu, která si po večerech prohlíží tajně pořízené fotografie své dvacetileté sekretářky a následně nad nimi masturbuje ve sprše.(12.4.2018)

• ZHODNOTITEL

Hvězda ze soucitu. Nevím, čím to je, ale zatím si nikdo moc nevšiml, že Ján Novák je asi takový režisér, jako Tomáš Magnusek.(23.9.2018)

• sator

Na úrovni studentského cvičení... Mít takového skečaře jako je Suchánek ve filmu a nepustit ho ke scénáři je Novákova velká chyba... Jedna hvězda za Suchoše druhá za závěr filmu...(27.9.2018)

Po pravde povedané, čakal som väčšiu hovadinu. A aj keď to vlastne bola taká hovadina, tak celé pozitívum, čo by som vo filme našiel ide na vrub Suchánka, u ktorého som sa bavil. Jeho mimické herectvo tu zapadlo veľmi dobre a myslím si, že sa v tejto úlohe (ako aj niektorí z nás ) našiel.(24.9.2018)

Celoživotní looser Pepa v tuzemské variaci na Americkou krásu. Novák docela překvapil (na to pod jakýma srajdama je podepsaný), Noidova hudba hodně dobrá a Suchoš možná v životní (nedětské) roli. Sám sobě se divím, jak mi tahle absurdita vlastně sedla.(25.9.2018)

• sedm.1

Pepu lze zařadit mezi početnou skupinu projektů pocházejících z českých luhů a hájů, zabývajících se jednoznačně nejoblíbenějším tématem tuzemských tvůrců, a to vztahovými, respektive milostnými avantýrami lidí z davu, což by snad nebylo zas až tak nejhorší, kdybych ovšem místo úsměvu od ucha k uchu nevycházel z kina s depresí, znechucen a s myšlenkami na bodu mrazu, a to vůbec ne kvůli kvalitě snímku, ale kvůli obsahu, který do podobných stavů musí dostat opravdu snad každého diváka. Já už jsem vážně ze všech těch neustálých negativismů českých filmařů, potažmo scénáristů, pramenících z partnerských životů, vážně otrávený a je mi úplně ukradený tvrzení, že to prostě takto chodí, že taková je realita a blablabla, to přeci ale neznamená, že se v tom musí celá společnost plácat pořád dokola i ve filmové kultuře. Přitom to tentokrát ale nezačalo až tak depresivně, první třetina je totiž především sledem epizodních trampot dospívajícího ústředního hrdiny Pepy, nesmělého outsidera, jenž se protlouká životem jak jen to jde, hledajíc i on alespoň kousíček toho štěstí a lásky na tom světě ve svém zatím ne zcela výrazném životě. Tento úsek je ještě poměrně vtipný, zábavný, se slušným spádem a rozhodně nenaznačující vývoj, jakým se film začal ovšem ubírat následně. Místo nalezeného štěstí a lásky totiž Pepu čeká tvrdá a nelítostná realita všedních dnů a postupně tak sledujeme naprostou degradaci lidské bytosti, měnící se v rezignující trosku, nicméně stále doufající v lepší zítřky. Jak to skončí je pak už vážně jedno, snad jen mohu zmínit, že tragikomický závěr je jen posledním hřebíčkem do divácké nálady, která je vzhledem k předchozímu dění už tak na dně a prostě při závěrečných titulcích mi nebylo dvakrát do zpěvu, což jsem bohužel ale vážně před začátkem zrovna této podívané opravdu nečekal. Co se samotné filmařiny týče, nechci zde nic a nikoho vyloženě kritizovat, většina odvedla svou práci na únosné úrovni, rozhodně tedy nejde v žádném ohledu o nějaký vyloženě laciný a nepovedený brak, do nějaké intelektuálnosti to má ale také na míle daleko, což ovšem za sebe jen s povděkem kvituji, herecky lze jinak jistě vyzvednout přesvědčivého Michala Suchánka, který svého Pepu zahrál uvěřitelně a upřímně, naopak našroubované štěky přehrávajících pánů Koháka, či Vašuta mi přišli zbytečné a nevhodné. Zkrátka, Pepa je tragikomické drama, které ve finále nepůsobí ani trochu lehce, opak je pravdou, takže i když se tak vůbec na první pohled netváří, je plný smutku, a těžkých a bezvýchodných emocí, a těch pár fórků toho pak už moc z výsledného dusného dojmu nezachrání. Kdo má tento typ filmů tedy rád, vyloženě zklamán asi tedy nebude, podle mě se po něm ale většina párů pohádá, neboť se v něm jednoduše nemalé procento pozná, a to já osobně vážně zrovna nevyhledávám. P.S. Pepa rozhodně není určen pro nezadané, či teprve s partnerským životem začínající diváky, ti ho totiž "zatím" vůbec nepochopí, možná proto se u něj ale na druhou stranu pobaví.(12.4.2018)

• Gogo333

Chudák Pepa. Jako komedie mi to nepřišlo, spíše tragédie. Pepovi jsem fandil, ale chudák měl smůlu a protože byl takový ňouma, tak si ani nedokázal sám pomoc ke štěstí. Film jako takový moc nezaujal, herecky je Suchánek fajn, ale zbytek spíše na okrasu. Příběh ušel. Škoda, že nebylo více humoru, mohlo to být koukatelné. 50%(29.9.2018)

nepamatuju si,že bych kdy byl z českého filmu takhle rozpolcený.Na jednu stranu je to totiž celkem fajn (rozumněno,že se to neutápí v trapnostech) a nevypadá to úplně blbě.Na druhou stranu skoro všechny postavy jsou tu buď naprostá hovada a nebo jsou Pepa,což je zase uťápnutý chudák,který nikdy neudělá nic proto aby se věci změnily a všichni jsou na něj zlí.S tím jsem měl trochu problém a poselství,který film přináší (nebo se o to snaží) mě víc než často dost sralo (štvalo tu je nevhodný výraz).Oproti Magnuskovým velekokouskům se kterými je Pepa srovnáván je to ovšem majstrštyk...50%(5.10.2018)

Takovej pohodovej pribeh o jednom zbabranem zivote...(17.10.2018)

Pepa je taková průměrná spíše pod průměrná komedie která je zaměřená na jednoho nepříliš úspěšného Pepu.Tak do poloviny filmu si říkáte to bude ještě lepší ale bohužel není tak to nakonec vypínáte se zklamáním že Češi zase nenatočili slušnej film jen tam dali hromadu reklam a to jsem musel protrpět a sranda ta byla dohromady 20 min .(19.10.2018)

• honajz2

Já to tušil. Už když jsem viděl trailer, když jsem šel do kina na Tlumočníka. Máme tady další, zoufale nevtipnou a trapnou "komedii", která je jen tak tak lepší než Věčně tvá nevěrná, ale ne o moc. Nejlepším hercem je tady překvapivě Suchánek, i když nemá moc co hrát. Ostatní herce nekomentuji, nebudu tu zbytečně nadávat. Většinou ty záběry vypadají, jako kdyby všechny byly točeny na první dobrou, asi proto to vypadá tak otřesně. Scénář je děravý až běda. Žádná postava, kromě Pepy, tu není pořádně popsaná, třeba ta Pepova dcera - já úplně zapomněl, že nějakou má, jelikož tam byla asi dvakrát. Navíc se zdá, že je mu úplně ukradená. A ten zbytek, o něm taky nevíme nic. Co je s jeho rodiči? A spolužáky z gymnázia ještě někdy viděl? No dobře, co dál je na tomhle filmu špatně. Jo, je to nuda. A bohužel až tak, že ani zkrácení na 60 minut by to nezachránilo, člověk by se stále nudil. Dále nechápu jednu věc - podle plakátu je Pepa smolař. Ty vole, Nováku, viděls někdy smolaře? Tohle je příběh obyčejného člověka, kdyby to byl smolař, tak má smůlu celý film a navíc by přišel úplně o všechny a o všechno. Pak bych slovo smolař chápal. Ale tohle žádný smolař není. Kdyby byl, musel by na tu vojnu. Šel tam? Ne, šnupal kakao (hahahahaha) a vymluvil to na nemoc. To bylo štěstí. Tak ty vole, netvrďte mi něco o smolaři... Co říct dál, tady nebudu ani psát o úpadku české komedie, u tohoto režiséra jsem to čekal. Jen jsem mu chtěl dát ještě šanci, ale asi to bylo k ničemu, jelikož jestli je tohle jeho nejlepší film... Škoda slov. Jo, úplně jsem zapomněl zmínit konec filmu! Ono to vlastně koncem začíná, ale já pořád doufal, že to bude jinak. Já naivka, skončilo to tak, jak ukázal začátek, nabylo to jedné ze tří typických znaků pro český film a nakonec to skončí ještě blběji, než to vypadlo. Super. Nuže dobrá, co ke konci komentáře říct? Někdo nemá rád Trošku, někdo nemá rád Magnuska, ale myslím, že se na nejhorším českém režisérovi všichni shodneme - Ján Novák. Ale upřímně, Dukátovou skálu a Teambuilding vidět chci, už jenom proto, abych věděl, jak vypadá dno českého filmu.(28.9.2018)

Stejně neambiciózní jako hlavní hrdina, co si chce jen trochu užít života (Suchánkovo neherectví taky přesné)... scénář bez scénáře o ničem, příběh průměrného přežití života, vlastně je to v tom, o čem to pojednává absolutně bezchybné, jenže si myslím, že to nebyl tvůrčí záměr. Ale mě tenhle film neurazil, viděl jsem spoustu snímků, co jsou horší, nudnější i falešnější a nacházejí se tu mezi klasikami a nebo jsou nazývány kultem v červených číslech. V lecčems se tu člověk může identifikovat, pokud je introvert nebo inteligentní nebo jej cokoliv dělí od zbytku zdejší tupé ignorantské populace - holt generační výpověď. Je to takovej ten další českej film, kterýmu řada lidí dá nízký hodnocení proto, aby něčemu dali nízký hodnocení a připadali si jako drsní páni kritici. Není to žádná velká filmařina ani co by se za nehet vešlo. Ale taky to není vůbec špatný. 6/10(7.10.2018)

Spousta lidí se rozčiluje, že je to film o loserovi, který jen trpělivě snáší rozmary osudu... A nenapadlo je, že právě tohle se film snaží sdělit.. Aby člověk nebyl jako Pepa, aby vzal zodpovědnost za svůj život do vlastních rukou. Já si myslím, že Pepa je možná hlubší snímek než jak na první pohled vypadá.(2.10.2018)

To hodnocení je fakt trapas největšího kalibru. Nechápu to, nerozumím tomu. Na druhou stranu je to právě i častý nešvar na zdejší databázi, že se "hejtujou" filmy, aniž by uživatelé byly objektivní a nenechali se svést nějakými recenzemi apod. Typická česká "pepovina". Pokud je to možné, tak kritizovat a být nespokojený. Babovřesky a další shitky prosím, ale tohle? Vždyť je to po delší době vydařená dramedy. Nebál bych se i říct, že svým vzezřením zapadá do úspěšných filmů ze 70. a 80.let. Je fajn natočená, nenudí. Navíc Michal Suchánek ten film neskutečně táhne. Jak v roli vypravěče, tak i v celé stopáži. Je přirozený, autentický. Cítíte s ním a fandíte mu. Ono vůbec celé obsazení je kvalitní a vhodné. Zkrátka příjemné překvapení z českého rybníčku. Ján Novák se vymaňuje z filmových výkalů. Pepa je prostě dobrej.(16.10.2018)

Film splnil mé očekávání a velmi dobře jsem se bavil, nejlepší byly scénky z jeho mládí, ale mou pozornost si to udrželo až do konce, který mě tedy svým scénářem kapku zklamal, ale na druhou stranu nepřekvapil Nechápu zdejší hodnocení obzvlášť po českých letošních trhácích jako třeba - Zoufalé ženy dělají zoufale věci nebo Věčně tvá nevěrná apod.(23.9.2018)

• PedroPo

Velké ambice a hodně a hodně rozpačitý výsledek. To je za mě ve zkratce Pepa. Film, který bohužel honí víc zajíců najednou, aby ve finále nechytil žádného a musel se spokojit s okusováním kořínků, které najde na louce. A je to škoda. Protože po řemeslné stránce není filmu co vytknout. Protože je to částečně dobovka, všechno sedí. Jo, kouká se na to pěkně, ale to je tak asi všechno. Což je fakt škoda (už podruhé). Třeba Suchánka považuju za kvalitního herce (vzpomene na Rudého kapitána). A když začal číst ten voice over, říkal jsem si - jo, je tam takový ten sarkastický hajzlík a třeba se to rozvine. Bohužel (potřetí), nerozvinulo. Někdy v momentě, když potkal svou manželku, spadl řetěz nejen voice overu, ale i celému filmu. A bylo vymalováno. Ten film bohužel neví, o čem chce vyprávět. A nebo to ví, ale nedaří se mu to. Jak si pak vysvětlit třeba následující: hlavní hrdina chodí v noci na střechu paneláku šmírovat lidi kolem. Vybere si dvojici manželů, kteří se snaží o dítě a "žije" s nimi jejich život. Ale přišlo mi, že tato dějová linka je tam jen kvůli tomu, aby pak na samém konci filmu mohl udělat fór, kdy se poprvé setká s tou ženou osobně a řekne: Jé, to jste vy? Což ona samozřejmě vůbec nechápe. A o závěrečném "otcovském" twistu a karmickém dovětku už se radši zmiňovat vůbec nebudu. Nebo o tom, že je fakt těžký si s hlavním hrdinou vybudovat nějaký pocit sounáležitosti, když je to prostě takový obyčejný...trouba. Toho filmu je škoda, ale není to úplná sračka. A o hvězdičku navíc dávám za prsa té mladé zrzky. PS - na film jsem si zajel do Čáslavi, kde mají Kino Miloše Formana. A druhý den ráno jsem se dozvěděl, že Miloš Forman zemřel. Ironie, která by ho myslím pobavila.(14.4.2018)

Film zas tak špatný není, ale námět mohl být vytěžen více a Suchánek není bohužel herec. Tajtrlíkování mu jde lépe. Takže když tak nad tím přemýšlím, hrál sám sebe.(23.9.2018)

• radeckator

Velice slabý film, zjevně inspirovaný Americkou krásou. Bohužel tady na rozdíl od americké klasiky je hlavní hrdina tak nesympatický zoufalec, že jsem mu ani nijak zvlášť nefandil a nepřál. Nefungovalo v tom takřka nic.(25.9.2018)

Produkčně takový mdlý film ale příběhem to něco do sebe má. Suchánkovo neherectví pak rovněž celkem snesitelné a do konstituce filmu jakž takž zapadající.(27.9.2018)

• Rockerman

WTF? Kam se poděl vtip z české komedie? Celé jsem to protrpěl až do konce a nestačil se divit, co si pan Ján Novák představuje pod pojmem humor. Chrlí na nás samé banality a scény, které měly být vtipné vůbec nefungují a když tak jen jako trapas! Letos nejspíš to nejhorší, co jsem z naší produkce viděl. Korunu všemu nasadila závěrečná reinkarnační blbost.(29.10.2018)