• Austrálie

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2018, 147 min

Má to snad úplně všechno! Plutónium, Ajfelovku, bandu třípísmenných agentur, dvojité agenty, trojité agenty, jasné zmrdy, skryté zmrdy, Kašmír, sexy špionku, hnusnou špionku, výpravu jako kráva, tisíc statických i pohyblivých kamer a samozřejmě trpaslíky, ale … Představte si, že na vás jednoho večera začne z druhé strany baru pomrkávat totální kunda. Vysoustružená jako z masturbačního katalogu plnými rty vykrouženými do lascivního O pomalu vysrkává z oliv ančovičky, sem tam si objedná banán, který si bez kousání zasune do jícnu a polkne, přičemž vás s lačně přimhouřenýma očima fixuje pohledem, občas si špičkou jazyka olízne nos a její zrychleně se vzdouvající 95D jakoby se každou chvíli chystaly samovolně vyklouznout z přecpaného dekoltu. Pro jistotu se ohlédnete, jestli za vámi náhodou nestojí nějaký podměrečný, urputně dobarvovaný a chirurgicky z posledních sil udržovaný obstarožní sájentolog, a když se přesvědčíte, že tomu tak není, kvapně koupíte dva Kedlubnové bollsy a rozhodnut risknout, že se ráno neprobudíte s ukousnutou hlavou a uzlem na čuráku, se to vydáte prozkoumat zblízka. Pak však po jejím hysterickou dickcí proneseném půlhodinovém monologu o nutnosti zastavit globální oteplování a zachránit všechny mouchami obsypané africké děti s hrůzou zjistíte, že je úplně blbá, z huby ji smrdí tak, že v okruhu dvou metrů padají k zemi blijící masařky, a navíc si při svém zaníceném vyprávění co pět minut nahlas bublavě usrala. A tak se raději se svým pepermintovým likérem vrátíte zpět na svou stranu baru, ještě chvíli se pokocháte pohledem na to výstavní zpracování, snažíc se zapomenout na všechny ty „bonusy“, načež se otráveně odeberete domů pustit si péčko. Po dokonalé, hutné a inventivní Imposibilní pětce Kryštofovi evidentně zřídly spermie, nicméně rozjetá mašinka Tomáš urputně tlačila na poslední předdůchodové promo, a tak prostě jen zoufale naházel do generátoru nenápaditých, tisíckrát omletých klišovitých pičovin „špionáž, agenti, akce, jaderný, pár tupých zvratů, auta, motorky, vrtulníky, hodně cestovat a Gimli“. Ovšem následně vyplivnutého Bonda z Ereboru, který si názvem i scénářem říká o Folaut, naprosto fantasticky natočil, což je třeba ocenit alespoň dvěma hvězdami. A ta třetí je za ty noční můry, které musel během natáčení zažívat chudák Supergej. To bylo co půl hodiny: „STOP!!! No tak, pane Clavin, zase se zapomínáte! Pokrčte se v kolenou a pořádně nahrbte, ať vedle vás Tomík i v těch vycpaných botách na podpatcích nevypadá, jako by zabloudil v jahodách, a že byste ho i stojícího na špičkách zabil jen tím, kdybyste se pečlivě nedíval, kam šlapete … „(3.8.2018)

Vrchol série, po príbehovej aj akčnej stránke. Tom Cruise je frajer, behal po najvyššej budove sveta, šplhal po skalách, vydržal pod vodou niekoľko minút, pilotoval helikoptéru. V ďalšej časti bude asi pilotovať raketoplán rovno na Mars, inde sa už nemá kde posunúť.(1.8.2018)

Tak už to jede trochu samospádem, ale ještě pořád si to udržuje jistou úroveň, a to navzdory stárnoucímu Tomu Cruiseovi. Možná by to mohlo být trochu kratší, aby člověka tolik nebrněl zadek.(3.8.2018)

Dychberúce akčné potešenie !!! Po skvelej "päťke", ktorá nám priniesla Rebeccu som sa na šestku tešil opäť o niečo viac, nakoľko je príjemným osviežením. Naopak, tak ako v Avangers, tak aj v tejto sérií mi príde Jeremy Renner absolútne zbytočný, čiže jeho neprítomnosť vítam. Po návrate z kina som si pogooglil pár "behind the scenes" z natáčania, a uznávam, že Cruise je hovado. Samozrejme, je to vymrdaný scientológ, rovnako aj producent, ciže sa nemôže vykresliť ako krpatý mužíček, a každý záber mu pridáva niekoľko DO OČÍ BIJÚCICH centimentrov. Posledná scéna s vrtulníkom a hákom trošku prehnaná, skvelý Sean Harris ako Cruisom posadnutý terorista, ktorý nerobí veci tak aby uškodil bežným ľudom ale len Cruisovi (tiež trošku prehnané), Fallout je však ako celok jedna nadupaná akčná jazda, skvelo natočená, ozvučená (Balfe je žiakom Zimmera) a zrežirovaná ! 4**** a 80,101%(6.8.2018)

Za celou sérii se mi nepodařilo pocítit strach ani o jednu postavu. Emoce žádné. Jen akční zábava se spoustou přehnaných scén. Aspoň ta záchodová bitka je pěkně "přízemní".(12.8.2018)

The storm is comming... Podobnosť s Dark Knight je čisto náhodna :). Mne to vôbec nevadí pretože sa jedná o čistokrvný akčnak so všetkým čo k tomu patrí. Hudba, akcia (záchodová rvačka ako v Casino Royal) a hlavne nestarnúci Ethan Hunt ktorý ešte vládze šprintovať po strechách Paríža. Už z traileru mi bolo jasne kto bude ten hlavný záporak ale v tomto type filmu mi je to asi tak jedno. Oproti tej digitálnej omalovánke Infinity War pri ktorej som sa šiel unudiť som si tu fyzicku akciu s Ethanom celkom užil. Ak nepočítam tie vrtulníkové nahanačky pri ktorých treba vypnuť mozog moc nie je čo by som chcel kritizovať.(14.8.2018)

M:I #6 neběžel ani 10 minut a už mě vytočil... Jako vážně mega borec Ethan nechá cíl mise válet na silnici!? To je něco co u mě film degradovalo a tomu odpovídá i hodnocení. Vše další co následovalo tím pádem prošlo o to více kritickým pohledem a tomu vůbec neprospívá taková zvláštní nedotaženost. Vše je takové až moc překombinované a nafouknuté. Plus ta navázanoct na předchozí a před-předchozí (!!!) M:I je celkem dost. Tedy největším problémem je scénář, ne provedení a zpracování. M:I hovadin (popírání fyziky a biologie) se moc nedočkáte, řekl bych snad nejméně ze všech šesti filmů. Tak jistě že jsou, ale netlačí se tak na pilu a k hranici LOL efektu se nedostanou. Z celého filmu mi nejvíc utkvěla v hlavě část Paříž. Ta je natočená fenomenálně (včetně Cruisova zranění... pajdání "hraje" dobře :D).(17.9.2018)

Tom je sice scientologicky psychopat a v beznom zivote slizky ještírek, ale na platne je to sympos a je FAKT dobry v tom co robi. Oddanost s akou sa Tom venuje svojmu remeslu sa dnes uz proste nenosi a veci ake pacha na platne inde asi neuvidime. Za toma 5*. Dakovacky ale musime smerovat na pana rezisera, uz od nahanacky v Jackovi Reacherovi sme vedeli, ze MCQuarrie ma na viac. Treba si uvedomit, ze McQuarrie pracuje so siestou castou serie, v ktorej ethan 1) vzdy kazdeho zmlati 2) vzdy vsetko zachrani 3) vzdy prezije. Fakt, ze je schopny zhruba 3x vytvorit na platne napatie je v ramci filmovych "frančíz" absolutne neslychany a zasluzi si poklonu. Bezkonkurencne najlepsi diel serie a zatial urcite najzabavnejsi akcny blockbuster za rok 2018.(1.8.2018)

Kulervoucí!(3.8.2018)

Mission Impossible znovu splnilo svoju misiu: skvelá akčná jazda, so šokujúcimi dejovými závratmi, okorenené príhodnou štipkou trefného humoru. Napriek tomu strhávam hviezdu za jedno z najväčších filmových klišé, a to zneškodnenie bomby na poslednú sekundu. To je tak neskutočne otrepané, že je neodpustiteľné, aby v tak prepracovanej a rozbehnutej filmovej sérii siahali, po všetkých tých rokoch, k takýmto faulom.(6.8.2018)

Kam se hrabe Bond, respektive několik Bondů dohromady. Nemožná mise Fallout je našlápnutá variabilní akcí a Cruise je v nejlepší formě. Akce je mistrně natočená a nerozhazuje kolem sebe zeleno-modrá plátna pokaždé, když jde do tuhého. Bitky jsou brutální, přímočaré a svým rázem se blíží Johnu Wickovi. Humoru je poskrovnu, ale namísto trapných/drsných hlášek z jiných akčňáků se tady pracuje spíše se situačním humorem a šikovným herectvím. Herci jsou vůbec vynikající a každý dostává tolik prostoru, kolik si zaslouží. Nechybí ani srdceryvné vyprávění o Huntovi z úst černého kámoše, které je až nečekaně dojemné. Čert vem velice nepravděpodobné situace, přeintrikovaný příběh plný zvratů, tahle mise je díky tomu napínavější a překvapivější než kdy dřív. Má představa o perfektním akčním filmu, za který se vyplatí dát 165 Kč a vyrazit do kina, byla stoprocentně naplněna.(8.8.2018)

Kvůli těmto filmům miluji kino. Nechci a nebudu stavět šestou Mission: Impossible na nějaký vysněný piedestal, ale na druhou stranu co se týká mainstreamových filmů, tak mu není skoro co vytknout. A radši si tento film pustím znovu, než nějaké artový film, protože vím, že tady jsou momenty, které budu moc vidět opakovaně a nezklamou mě. Christopher McQuarrie opět natočil skvělý funkční film, s božími akčními scény, jenž není jen obyčejným akčním filmem, ale má i hlavu s patou. Je mi jasné, že se spoustu věci upravovalo, aby Cruise mohl dělat sebevražedné kousky, ale proč to měnit, když to funguje. A McQuarrie tohle pochopil dokonale. Místo toho, aby Cruise krotil, tak mu dává volnou ruku a upravuje mu jeho kousky na míru, a takhle vzniklo spoustu božích scén. McQuarrie si samozřejmě ohlídal všechno od hudby, kamery, triků, přes akční scény až po herecké výkony. Tom Cruise je prostě magor. Ale magor, které ho obdivuji a neskutečně mě fascinuje, co všechno je ochotný udělat. A díky tomu, pro mě ty scény mají mnohem větší význam, a koukám na ně jinak a více si jich vážím. Henry Cavill zde dostal velmi dobrou roli a zvládl jí perfektně a jeho výkon se mi velmi líbil. Rebecca Ferguson je opět skvělá a její výkon se mi dost líbil. Simon Pegg hraje stále to samé a pořád to funguje. Ving Rhames je fungující stálice, a na tom se nic nezměnilo ani po šesti dílech, ba naopak. Vanessa Kirby mě celkem dost bavila a snad v dalším díle dostane více prostoru. Alec Baldwin překvapil, Angela Bassett nebyla špatná jen neměla dost prostoru. A nakonec Sean Harris, jenž si znovu zopakoval svého slizkého záporáka, a samozřejmě dobře. Co se týče samotného filmu, tak mě opět nesedlo, jak je to překombinované, ale to je malinká výtka. Trochu mě trvalo, než jsem se dostal do děje, asi dvacet minut, ale jen co jsme se dostali do Paříže, tak jsem byl napnutý až do konce. A hlavně při poslední půlhodince, která je opravdu skvěle natočená. Mission: Impossible - Fallout mě hodně sedlo, a z kina jsem odcházel s obrovským úsměvem a radostí.(10.8.2018)

Pobavilo, ale nebýt skvěle natočených akčních scén á la Dark Knight, tak to je za mě dosti průměrná podívaná (takhle překombinovanou zápletku jsem snad ještě neviděl a ty masky? WTF!). No ale o akci tu jde především, že? Tak jaké pak tzv. copak(27.8.2018)

Tak konečně jsem vedle nových a nekoukatelných "komiksových" filmů dostal pořádnou akci míchanou s občasným vtipem na správném místě a dobrými hereckými výkony ... smekám před Cruisem - kondice v jeho věku je až neuvěřitelná ... keep it up, man !!! ... vedlejší postavy také velmi sympatické ... pro mě až teď nejlepší mišn impósibl ...(27.8.2018)

Máme tu již šestou MI a zase je to pecka. Možná až překombinovanou, co se týče děje, ale pořád je to jízda. Trvá sice trochu déle, než se to pořádně rozjede, ale pak už se před ničím nezastaví. Je tu všechno, co má podobný film v tomto žánru obsahovat. Honičky v autě, na motorce, ve vzduchu, rvačky, kopačky, vtip, střílení atd. prostě adrenalin. Jo a mimochodem Tom Cruise je v 56 letech neskutečnej frajer. Za pomalejší rozjezd a trochu přehnané kombinace v ději musím jednu hvězdu odebrat a těším na druhé promítání které mi to trochu zase rozjasní 😊(27.8.2018)

Tolik peckovních akčních scén s užitím praktických efektů jsem letos neviděl ve všech ostatních filmech dohromady, už jen za to musím dát 5*(27.8.2018)

Infinity War je králem v komiksovém světe a v tom "reálném" nastupuje MI 6: Fallout a drtí všechno a všechny včetně svých předešlých dílů. Přestože je stopáž dlouhá, podařilo se do filmu vměstnat až neuvěřitelně mnoho věcí a hlavně akce. Ta má neskutečný říz (zvlášť pokud to vidíte v IMAXu), nápaditá (velice slušná choreografie na kterou se dobře kouká) a hlavně vás nenechá chladným. A je jedno zda se jedná o přestřelky, akci na blízko či divoké honičky po Paříži, Záběry jsou dostatečně dlouhé a přehledné, žádná epilepsie typu Bourne. Celé je to hodně dobře uchopené a zrežírované. Superman jako záporák je skvělá volba, ačkoliv by určitě mohl předvést něco více. Příběh je na zvraty možná občas až příliš divoký, ale proč ne. Potěší i stará dobrá parta, která zaručí i trochu toho příjemného humoru. Nejlepší akční počin za poslední dobu. A teď mě omluvte, dám si to od 3. dílu znovu, jen tak. 5*(5.9.2018)

• bery71

Ano, vidím tu výjimečnou řemeslnou práci, chápu nadšení pro Cruisovo kaskadérské výkony na hranici zdraví a lidských možností, ale blbý (prosím nečti naivní, naivní by nevadilo) scénáře mi neba.(11.9.2018)

Kdyz jsem videl tu stopaz, tak jsem se vydesil: To bude prece spousta vaty, pri takovyhle delce! Jsem vazne rad, ze jsem se spletl. Fallout je paradni jizda s vycizelovanou akci, silenymi kaskaderskymi kousky a hraje se o hodne. K dokonalosti to sice ma jeste docela daleko, ale to nemeni nic na tom, ze je to adrenalinem naslapana jizda.(13.9.2018)

Hovno pomatlaný zlatou temperkou a poházený lesklejma flitrama je pořád hovno. Je neuvěřitelný, jak tisíckrát omletý kýčoviny dokážou lidi oblbnout, když se obalí do zlatý deky. Snad jen se divím, že hlavní hajzl nemluvil lámanou česko-sovensko-ruštinou. Furt na jedno brdo. Jaderná krize, zločinec, co má dobrý úmysly, ale kazí mu to trpaslík v sáčku, 15 minut trvajících bez 12 minut hodinu, všecko na poslední vteřinu přesný, ačkoli to nedává smysl (Hunt se vyseká na motorce uprostřed Paříže přímo v místě, kde je děravá kašna, do který, když skočí, spadne přímo na loď svých kumpánů?? Notak! ) Dá se na to koukat, akce z toho přímo ejakuluje, příběh se ztrácí v množství všech těch zkratek a tajných organizací, v kterých se ani sama černá CIA mamba nevyzná, takže je lepší vůbec neposlouchat dialogy a je tam Benji. I když neměl tolik prostoru, jak by si zasloužil. Vždyť je vtipnej a MI musí být vtipný. Vážně to nikdo stejně nikdy brát nebude. PS: v trajleru byla scéna "vrtulník vs kamion" - kde je??!!! hajzlové. Je mi jasný, že po tom, co ji autoři viděli, uznali, že to je fakt píčovina, tak ji smazali, ale sakra....(5.10.2018)

Strašná pecka! Scenár prešpikovaný nápaditou akciou (celá Paríž je vynikajúca po všetkých strankach), ktorá stojí a padá na Cruisovy, ktorý je proste neuveritelný. Po vzoru Johna Wicka, sa zbytočne nestrihá a necháva sa vyniknúť praktické efekty pred CGI. Bezpochyby najlepší diel celej M:I série a udalosť roku 2018.(27.7.2018)

1 7 9 10 11 12 13 14 15 20 26