• Austrálie

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA, 2018, 147 min

Má to snad úplně všechno! Plutónium, Ajfelovku, bandu třípísmenných agentur, dvojité agenty, trojité agenty, jasné zmrdy, skryté zmrdy, Kašmír, sexy špionku, hnusnou špionku, výpravu jako kráva, tisíc statických i pohyblivých kamer a samozřejmě trpaslíky, ale … Představte si, že na vás jednoho večera začne z druhé strany baru pomrkávat totální kunda. Vysoustružená jako z masturbačního katalogu plnými rty vykrouženými do lascivního O pomalu vysrkává z oliv ančovičky, sem tam si objedná banán, který si bez kousání zasune do jícnu a polkne, přičemž vás s lačně přimhouřenýma očima fixuje pohledem, občas si špičkou jazyka olízne nos a její zrychleně se vzdouvající 95D jakoby se každou chvíli chystaly samovolně vyklouznout z přecpaného dekoltu. Pro jistotu se ohlédnete, jestli za vámi náhodou nestojí nějaký podměrečný, urputně dobarvovaný a chirurgicky z posledních sil udržovaný obstarožní sájentolog, a když se přesvědčíte, že tomu tak není, kvapně koupíte dva Kedlubnové bollsy a rozhodnut risknout, že se ráno neprobudíte s ukousnutou hlavou a uzlem na čuráku, se to vydáte prozkoumat zblízka. Pak však po jejím hysterickou dickcí proneseném půlhodinovém monologu o nutnosti zastavit globální oteplování a zachránit všechny mouchami obsypané africké děti s hrůzou zjistíte, že je úplně blbá, z huby ji smrdí tak, že v okruhu dvou metrů padají k zemi blijící masařky, a navíc si při svém zaníceném vyprávění co pět minut nahlas bublavě usrala. A tak se raději se svým pepermintovým likérem vrátíte zpět na svou stranu baru, ještě chvíli se pokocháte pohledem na to výstavní zpracování, snažíc se zapomenout na všechny ty „bonusy“, načež se otráveně odeberete domů pustit si péčko. Po dokonalé, hutné a inventivní Imposibilní pětce Kryštofovi evidentně zřídly spermie, nicméně rozjetá mašinka Tomáš urputně tlačila na poslední předdůchodové promo, a tak prostě jen zoufale naházel do generátoru nenápaditých, tisíckrát omletých klišovitých pičovin „špionáž, agenti, akce, jaderný, pár tupých zvratů, auta, motorky, vrtulníky, hodně cestovat a Gimli“. Ovšem následně vyplivnutého Bonda z Ereboru, který si názvem i scénářem říká o Folaut, naprosto fantasticky natočil, což je třeba ocenit alespoň dvěma hvězdami. A ta třetí je za ty noční můry, které musel během natáčení zažívat chudák Supergej. To bylo co půl hodiny: „STOP!!! No tak, pane Clavin, zase se zapomínáte! Pokrčte se v kolenou a pořádně nahrbte, ať vedle vás Tomík i v těch vycpaných botách na podpatcích nevypadá, jako by zabloudil v jahodách, a že byste ho i stojícího na špičkách zabil jen tím, kdybyste se pečlivě nedíval, kam šlapete … „(3.8.2018)

Pri Fallout sa netreba moc rozpisovať keďže celá séria si od MI3 drží vysoký štandard bez nejakého väčšieho zaváhania. Opäť sme dostali to čo sme všetci chceli a milovali na minulých častiach takže som veľmi spokojný. Tom Cruise vôbec nestárne a Ethan Hunt v jeho podaní je nenahraditeľný. Dúfam že ešte nejakú tu jednu / dve časti potiahne.(20.10.2018)

Vesměs zase to samé (příjezd někam, tam honička nebo souboj a odjezd do další destinace), jenže co naplat, když to pořád tak skvěle funguje. Každá destinace totiž oplývá topkovou akční scénou, Cruise blázní a dokazuje, že věk je fakt jenom číslo a Cavill překvapivě herecky hodně schopný. Navíc další parádní špiónský scénář.(13.11.2018)

Předchozí díly si už moc nepamatuji, takže jsem trochu ztrácel na návaznosti. Natočeno to je bravurně. Akční kousky jsou perfektní, ať už jde o honičky a nebo souboje. Kamera výborná a člověk se jen kochá. Cavill docela borec ve filmu a bavil víc jak Superman. Příběhově trochu slabší a předvídatelné, ale jinak velmi dobrý počin. 80%(18.11.2018)

"There cannot be peace without first and great suffering. The greater the suffering, the greater the peace. Fallout is coming. And the blood will be on your hands." ... Je velice pěkné vědět, že se mezi tou nesčetnou řádkou současných (a vcelku stupidních) blockbusterů najde i řemeslně čistý a ryzí poctivý snímek. A tím M:I - Fallout jednoznačně je. Jedná se totiž o dokonale sestavené a impozantní převedení mistrovské šachové hry na velké plátno. Hry, jež hýří intrikami, pomstou, láskou, nenávistí, utrpením a falší.... Příběh je totiž velkolepá adrenalinová jízda plná nenadálého půvabu, jež si vás rychlostí světla podmaní a do samotného závěru se tudíž nemůžete nesoustředit na nic jiného, než na tu neuvěřitelnou spektakulární podívanou v podobě této nepředstavitelné impozantní úchvatnosti... Cestopisná nátura prostoupená nejnovějším dílem M:I velice sluší - a tudíž vám dech vezme jak neskutečně kulervoucí honička v centru Paříže, tak exkluzivní napínavá naháněčka na střechách Londýna, o samotném famózním závěru v Kašmíru nemluvě. Casting je jako vždy opět bezchybný a jejich výkony jsou hodné velké chvály - ansámbl jako vždy i v tomto případě nezklamal. Tom Cruis je opět králem praktických akčních sekvencí a po okamžitém náběhu na scénu vás má. Simon Pegg svým nekonečným charismatem vede po komediální stránce na plné čáře - jak je již předem zřejmé. Navíc k tomu všemu: návrat Rebeccy Fergusonové - ten mne velice potěšil. Hudební doprovod dokonalý, bez jediného znatelného kazu, jenž účinně dodává na již tak neskutečném a dechberoucím zážitku... Mohu s klidným svědomím prohlásit (a vím, že toto vždy říkám u každého novějšího dílu této špičkové špionážní série, což je, když to vezmu kolem a kolem, prostě úctyhodné), že se jedná o nejlepší díl této skvostné série a zároveň o jeden z TOP (a nejen mainstream) kinematografických počinů tohoto roku. Masterpiece! Potlesk prosím pro mistra McQuarrieho! ... Viděno v kině Dukla... PS: Cavill je zvíře! (jak nečekané!)(11.12.2018)

Tom Cruise zraje jako dobrý víno a je mi čím dál více sympatický. Stejně jako mi je velice sympatický nový Mission: Impossible. Christopher McQuarrie sází na jistotu a servíruje v podstatě další Rogue Nation, jen větší a šílenější podle filozofie "všeho víc". Funguje to stejně výborně, je tam dost zápletek (některé scény končí možná až zbytečně zápletkovitě), akční scény jsou nádherně a přehledné natočené a ozvučené v Nolanovsky Zimmerovském stylu a kraluje jim absolutně bezchybný Tom Cruise. CGI je pramálo a já stále nechápu, jak natočili honičku v Paříži. Tom Cruise točil většinu akčních scén sám (absolvoval přes 100 seskoků z letadla, než natočili scénu v letadle - nejedná se o CGI). V jedné akční scéně si poranil hnátu (přerušené natáčení na několik měsíců) a stejně scénu dohrál a byla použita i ve finálním střihu. Tak se to má dělat. Respekt. Za mě určitě vynikající snímek, který je našlapaný od začátku do konce a který si určitě ještě někdy milerád zopáknu. A pak že je v létě v kině nuda! 85%.(2.8.2018)

Totální akční pecka. Dechberoucí akce, její intenzita a styl jakým je natočena je diváckým zážitkem. Tom Cruise svými kousky posouvá hranice žánru i lidských možností a s přehledem zvládá táhnout svůj charakter k záchraně světa. Je pravda, že jako u všech misí je děj dost průhledný a trailery opět prozradily příliš mnoho, ale i tak v rámci žánru lze jen chválit. K tomu všemu skvělý soundtrack a vedlejší postavy, slabší snad jen Cavill. Celkově jsem se ani vteřinu nenudil a doslova hltal akční sekvence filmu, to se potom drobné nedostatky a scenáristické zkratky snadno a ochotně přehlédnou.(2.8.2018)

Kdo by si byl pomyslel,že šestý díl série může být nejlepší,ale je to tak.Nabušená akční jízda,která uhání jak splašený vlak.A Tom Cruise?Neuvěřitelný,co v 56 letech zmákne.O filmu roku je evidentně rozhodnuto!(6.8.2018)

Musím říct, že prozatím nejlepší Mission Impossible i nejlepší film tohoto roku. Akční paráda a boží Cruise. Dvě a půl hodiny utekly jak nic, musím se jen radovat, takhle nadšený jsem z kina odcházel naposledy z Blade Runnera. Jen tak dále!(13.8.2018)

Musím priznať, že Rogue Nation sa ma páčil viac a chvíľu som uvažoval aj len nad štyrmi hviezdami, ale kvôli Cavillovi, Harrisovi a neskutočnej poslednej 20minútovke nemôžem inak. To bol adrenalín ako sviňa.(14.8.2018)

McQuarrieho bodka (?) za "temnobondovskou" renesanciou Ethana Hunta. Od prvého po posledný atómový hríb (brilantná vizuálna hračka, skoro ma prekotilo zo sedačky) nervy drásajúca, beznádejou presiaknutá, perfektne natočená a napísaná thrillerová jazda s vrcholovými akčnými sekvenciami, dynamickou strihovou skladbou a choreografiou.(15.8.2018)

Vysoka skola filmarciny(20.8.2018)

Festival zavlasypřitažeností, který je nabit snad všemi akčními klišé, která si dovedete představit. Pokud vám podobný typ filmů chybí, budete se tetelit blahem. Vše je ve vynikající kvalitě, která klidně trumfne třeba posledního James Bonda, scénář není úplně špatný, hudba je velmi dobrá, herci si své odvedou... . Jo, není to průměrný film. Přesto ale není ani náhodou lepší, než byl Národ grázlů a řeči o tom, že tvůrci zase posunuli hranice...bla, bla, bla. Laťka byla hold nasazena proklatě vysoko. Navíc Fallout ničím nepřekvapí; vlastně se jedná o jednu dlouhou honičku, která se jen přesouvá z místa na místo a průhlednou konspiraci, která je tak nějak zbytečná. Paradoxně nejlepší momenty byly ty, kde to bylo osobní, kde šly ven emoce, kde šlo o Ethanovi ženy, kde byl nikdysenevzdávající agent na malinkou chvilku ukázán jako člověk z masa a kostí. Pokud by se Fallout zhutnil spíš tímto směrem, vysekl bych tvůrcům poklonu. A kdyby se to povedlo namixovat s akcí tak, jako u Národa grázlů, uznal bych, že byla posunuta hranice žánru zase o kus dál. To se ale nestalo, takže se k davu nadšenců nepřidám a dám odrbanou čtyřhvězdu...nebo raději velepoctivý triplstar. PS: Rebece to tady sice slušelo o dost víc než posledně, ale stejně jako ostatní postavy, i ona se mi zdála být podivně statická. Dokonce i Tomík chvílemi vypadal tak soustředěný, jako by mu zbývaly síly jen na to fyzické herectví.(21.8.2018)

Největší, nejdelší,nejrozmáchlejší a v mnoha ohledech nejšílenější Mission Impossible.To co McQuarrie rozjel v Rogue Nation tady dotáhl skoro k dokonalosti (minimálně co se akčních scén týká). Velká škoda že je to alespoň v první polovině na úkor děje, který je sice standardně zamotaný,ale ve výsledku mnohem průhlednější než kdykoliv předtím a třeba to kdo je hlavní padouch je jasné od samého začátku a jeden ze zvratů tak vlastně vůbec nefunguje a působí odfláknutě.Rogue Nation tak zůstává nepřekonaná, nicméně Fallout jí slušně šlape na paty.Pořád je to nejnadupanější akční film letošního roku který jede jako válec,spolkne diváka na začátku a na konci ho vyplivne aniž by si uvědomil že ubehlo 2,5 hodiny.Pokud jde o opravdu poslední díl série,nemohl dopadnout lépe...a pokud ano,ne o moc...90%(15.9.2018)

film vycizelovaný do takové čistoty, že při absenci CGI může působit, jako retro (!) což je nesmysl, pochopitelně, protože ve své váhové kategorii: ryze současná, non stop akční adrenalinová jízda, takřka nemá konkurenci ..tedy, až do sedmičky (Tomík, očividně nezpomaluje :)(26.9.2018)

Christopher McQuarrie a série MI jsou dvojice, která k sobě fakticky patří. Jednoduše režisér si musí připadat u této ságy jako ryba ve vodě. Ale bez Toma by to samozřejmě nebylo ono, on zraje jako víno, čím starší, tím se pouští do ještě více ulítlých scén, ve kterých nechce být dublován (již ten seskok z tak vysoké výšky mluví za vše, suma sumárum, když ho musel podniknout kvůli natáčení tolikrát). Herec, co všechno plní do posledního písmene a ještě navíc přidá novou abecedu. Co se týče příběhu, tak žádná velká sláva to nebyla, ale díky reálně vypadajícím sekvencím, kde se na žádné CGI nehrálo, to v konečném součtu ani tak nevadilo. Hlavní znělka zůstala, ale Lorne Balfe tomu přidal grády a celkově mi z toho nabíhala husí kůže (zejména soundtrack v Paříži jednoznačně nejpovedenější). Možná bych zjednodušil některé dialogy, neboť se v tom člověk ztrácel, a hlavně se pořád někdo zrazoval (jako ale pořád :D). Závěr opět epický, bitka Cavill vs Cruise pořádně nabitá testosteronem. Asi to po Bondovi přebírá pozici nejlepší špionážní ságy, ale v rámci této série to na vrchol nedosáhne, trojka od Abramse mě strhla více. Za mě dávám 85 %(24.11.2018)

Tom Cruise asi věděl, proč svěřit druhý díl stejnému režisérovi/scénáristovi. Vlastně ani nevím, odkud mám začít chválit. Film šlape od začátku do konce tempem sprintujícího Hunta a pokud nepočítám vyvrcholení vrtulníkové honičky (už jenom to slovní spojení!), které bylo over the edge (doslova!) a bez kterého by to nebyla ta Mission Impossible, kterou očekáváme a vlastně i chceme, jedná se o naprosto nejlepší díl celé šestidílné série. Tedy do téměr samotného konce jsem sledoval nejlepší akční film za hodně dlouhou dobu. Respektive akční film těchto rozměrů. Po komorním začátku se totiž ocitáme v letadle nad Paříží a od té doby se pohybujeme v nádherných (a určitě i sakra drahých) lokacích. Automobilová honička ulicemi Paříže strká do kapsy snad i Bourna. Dynamenická, přehledná, s neskutečnými záběry, kde se z velkých celků dostanete v jednom záběru až na nos Etahana Hunta, vlastně Cruise, který se musí živit pránou, protože nechápu, jak může DOOPRAVDY vyskočit z letadla, sednout do auta a provádět s ním to, co s ním provádí a následně běžet přes půlku Paříže, zlomit si kotník a zabít pár panošů. Neskutečný. Co se týče příběhu, ten originalitou příliš neplýtvá, jen mírně upgraduje. Celá IMF, Ethan a jeho banba tu stojí proti stejně silným a vychcaným protivníkům. To znamená, že když Ethan vymyslí něco neprůstřělného, druhá strana vymyslí něco ještě lepšího. Takhle se trumfují a víceméně všichni se dostávájí ke stejnému cíly. Jen má prostě na chvíli na vrch ten a pak zase onen. Celý příběh vlastně žene touha hlavního hrdiny napravit svojí chybu ze začátku filmu. O to větší motivaci má a vy mu jí prostě věříte a vidíte ji v každé kapce potu, krve (i když je jí málo) a vystřelené kulce. V současné době strká šestá M:I: do kapsy Bourna i Bonda a skáče na piedestál špionských akčních filmů. A nestojí pouze na prvním, nejvyšším stupínku, ale i na druhém a třetím. I přesto, že ten konec nijak nevybočuje ze standartu, musím dát plný počet, protože ty dvě hodiny a půl mi přišli jako 30 minut. Druhý den jsem si film pustil hned znova a bylo to snad ještě lepší. Takže 5 hvězd a jsem vělmi zvědav, co bude příště.(6.12.2018)

V průběhu filmu jsem si stále opakoval: ano, Cruise je znovu ve formě, znovu se jedná o prvotřídní špionážní, akční snímek. Ale možná přece jen malinko plynulejší pětka mě i díky kratší stopáži, povedenému padouchovi a zcela novému ženskému esu v rukávu (Fergusonová) bavila trochu víc. To by ovšem nesměla přijít poslední třetina filmu, kterou bez debat považuji za to nejlepší, co jsem doposud v celé 22leté sérii viděl... Více v ext. recenzích.(1.8.2018)

Má to jednu zato zásadní vadu. Veškeré zvraty a vlastně, jak to celé dopadne, prozradily trailery. Popravdě kromě hezkých obrázků, mě nic nepřekvapilo.(2.8.2018)

Akční scény jsou naprosté top. Cruise ukázal, že je extrémně motivovaný, a skutečně podnikl většinu toho, co vidíme. A že si dal už v předchozím díle laťku hodně vysoko. Tady ale povýšil. Skok padákem, fantastická honička Paříží, běh po londýnských střechách a neskutečné finále s vrtulníky. Paráda. Jenže mezitím se mluví. A mluví se dost. Zápletka je dílem nepřehledná, dílem nepříliš zajímavá. Kdo co dělá a kde je pravda, nevzrušeně sledujeme. Setkání s ex? Oko zůstalo suché. Ne, že by nebyl humor, ale bylo ho pomálu. Ale zpět ke chvále. McQuarrie má cit pro akci ale i budování napětí, herci sice nejedou první ligu, ale to od nich ani nečekáme, střihač s kameramanem mají všechno pevně v rukou. Akční film roku? Asi ano. Nejlepší film série? Sorry jako, to je pořád Rogue Nation.(2.8.2018)

Napätie skvelé.. Kaskadérské kúsky až neveriacky úžasné ale.. Dej strašne predvídateľný.. Najlepší súboj v trailery.. Naháňačky kreatívne nakrútene, ale všetko sto krát videné.. Hype jak riť..(2.8.2018)