Mission: Impossible - Fallout

• USA Mission: Impossible - Fallout (více)

Ethan Hunt si vždycky vybíral nesplnitelné mise. Pokaždé v nich uspěl, okolnostem navzdory. Na začátku tohoto příběhu však čelí úplně nové situaci. Něco se pokazilo, past nesklapla a vinou jeho selhání se ocitnou ve smrtelném ohrožení vybraná světová velkoměsta. Ethan je přesvědčen, že pouze on se svým týmem dokáže tragickou chybu napravit. Je však sám, kdo si to myslí. Do hry vstupují další hráči, kteří mu možná pomáhají, ale možná také sledují své vlastní zájmy, které jsou v rozporu s těmi Ethanovými. Rozdělení na kladné a záporné hrdiny nebude tentokrát vůbec jednoduché. V pozadí navíc čím dál rychleji utíká čas vstříc momentu, který dramaticky změní mapu světa. (CinemArt)

vyfuk

Ale jako jo. Vlastně tohle bylo opět nějaké MI, které mě bavilo a mělo švih. Konečně nějaké dobré odpíchnutí, se kterým se dá pracovat. I tak se najdou věci, které vyzní epicky a pak zničí celou náladu. Jako třeba asi patnáct bodů obratu během pěti minut filmu. To prostě není dobrý. Zvlášť když do toho máte humor, který občas funguje, ale poté vám ukáže jak je film a celá série infantilní, když místo toho, abyste zachránili svět a měli byste v pohodě čas, tak ztrácíte čas zbytečnými kecy, které má pobavit publikum. Naturalismus od tohoto čekat nelze. I tak spolu s nějakým odvíjením, prostředím a Cavillem jako super záporákem jde po dlouhé době o trochu hladší film série. Králem této dlouhé jízdy však zůstal první díl. Který je po zhlédnutí všech těchto mladších bratrů tak skvělý až se člověku nechce věřit, že jde o stejnou sérii. ()

drackula

Po fantastickom Roque Nation mi Fallout aj napriek nesporným kvalitám prišiel v istých momentoch trošku preplácaný. Ale aj napriek tomu je to kvalitné akčné remeslo, kde okrem klasickej hereckej zostavy skvele fungoval aj Henry Cavill. 80% SkyShowtime ()

Hollohlaway

Akce je doslova a do písmene epická. Málokdy se mi poslední dobou stane, abych si, zmlsán várkou CGI a podobně, řekl u filmu něco jako "ty jo, dobrý" . Tady jsem si to řekl několikrát. Je to fakt syrová paráda, byť samozřejmě popcornovka, takže žádné gore. Cruis opět válí, o tom žádná. Ovšem zbytek osazenstva je podivně utopen a upozaděn, zápletka a scénář vůbec je tuctová a neoriginální a nějaký šok nebo překvapení v ději se nekoná. To mě trochu zklamalo, ale opravdu jen trochu. Škoda toho tříštění, dvojitých agentů, záměny osob, atd. atd. Není podáno natolik zajímavě aby to film ozvláštnilo, naopak to celkem nudí a brzdí. Ale řemeslo je to skvělé, a zaujala Vanessa Kirby. ()

Fox85

Jsem docela zvědavý, jak dlouho se jim bude dařit držet laťku téhle série, respektive posledních třech dílů. Šestý film si opět drží kvality předchozích dvou od začátku až do konce. Jen tak dál Ethane ()

Ne__Ty

To nejlepší, co série v minulosti přinesla, si tenhle díl vypůjčuje a přetváří v čirou filmovou esenci. Vyčítat se mu dá pouze to, s čím žánr běžně operuje. Další kroky a dějové zákruty se sice dají odhadnout dopředu, ale jsou tak precizně vysoustružené, že navzdory tomu dokáží ohromovat a lahodit zároveň. I když jedna akce střídá druhou, tak se nezapomíná ve správnou chvíli zpomalit a ani na postavy, které jsou tím nejdůležitějším, což ne vždy platilo. Ale i když je díl sebelepší, tak se nemůže zbavit toho, že už se v některých fázích začíná opakovat. A při opakovaných zhlédnutích scény typu první přepadení konvoje narušují vyprávění. ()

remy

Vaše mise, rozhodnete-li se ji přijmout... Tom Cruise to zase dokázal, skoro jako jindy Nolan. Na pána. Tentokrát se musí Hunt vypořádat opět se Syndikátem, se kterým měl nemalý problém už minule, ale zatímco minule šlo hlavně o komornější špionážní přístup, tady se jede na velkolepější a působivější koncept. Od začátku do konce skvělá zábava - možná jde o nejzábavnější M:I. A zábava je hlavně v akci, která je po všech stránkách boží - od skvělé bitky na záchodech, přes famózní honičku Paříží až po zběsilé vrtulníkové finále. Na scénu se vrací Rebecca Ferguson, jejíž návrat je fajn, mnohem víc ale potěší návrat Seana Harrise a to, jak ho tvůrci zdokonalili k tomu, aby byl jeden z těch záporáků, kterého z hlavy jen tak nedostanete. Vedle něho musím vyzdvihnout i Cavilla, kterej si to tady neskutečně dává a dokazuje, že víc takových rolí by mu rozhodně neškodilo. Možná mám trošku problém s již klasicky zbytečně překombinovaným dějem, ale v tomhle případě jsem ochotnej přihmouřit oko. Bavil jsem se. Hrozně moc. ()

Reanimated

IMAX - takhle má vypadat akční film. Největší kino zážitek za poslední dobu. Cruise je prostě démon. Na konci by si člověk nejradši hned vpálil pokračování. Doufám, že tu do dvou let bude. ()

Kejdlo

Překrásné dlouhé záběry na krajinu střídá naprosto fenomenální akce. Asi jako kdyby se v Bournovi tolik nestříhalo - tak to vypadá. No co vám budu dál povídat, je to prostě nářez od začátku do konce. Střídmější pětka ale i přesto vítězí. Fallout je ale i tak s přehledem druhý nejlepší díl série a už se těším na Huntovu cestu do vesmíru. 9/10 ()

MartinS96

Kryštof sice začínal jako scénárista, režisérská sesle mu ale sluší čím dál více a za kamerou mu to jde už lépe, než u psacího stolu. Jestli něco nemůžu Falloutu vytknout je to technické zpracování, skvělé akční sekvence jsou podpořeny velmi dobrou kamerou a příjemným střihem. Právě scénář je tím, co u tohoto filmu pokulhává. McQuarrie měl nejspíš příliš velké ambice na to, aby natočil “jen“ skvělý akční film. Jak už někteří zmínili, možná se chtěl přibížit Temnému rytíři. V tomto ohledu se mu to ale hrubě nedaří a jen překombinovává děj, namísto toho aby mu dal větší vrstevnatost. Příkladem budiž, když se uprostřed filmu stane během okamžiku hned několik zvratů. Tím prvním a druhým mě sice potěšil, ale jen proto, aby mě tím třetím rozhněval. Tím však končí moje “hejty“, zbytek filmu totiž představuje velký milník v akčním žánru. Velké zásluhy připisuju také Tomášovi, který před kamerou předvádí opravdu neskutečné věci, čímž jen dokazuje, že je nejen dobrý herec, ale také nejvíc cool kaskadér Hollywoodu. Ne, že bych byl tedy z tohoto filmu “odvařenej“, ale nejen tihle dva si plný počet za poctivě odvedenou práci zaslouží. „You use a scalpel, I prefer a hammer.“ 9/10 ()

kenkaku

M:I #6 neběžel ani 10 minut a už mě vytočil... Jako vážně mega borec Ethan nechá cíl mise válet na silnici!? To je něco co u mě film degradovalo a tomu odpovídá i hodnocení. Vše další co následovalo tím pádem prošlo o to více kritickým pohledem a tomu vůbec neprospívá taková zvláštní nedotaženost. Vše je takové až moc překombinované a nafouknuté. Plus ta navázanoct na předchozí a před-předchozí (!!!) M:I je celkem dost. Tedy největším problémem je scénář, ne provedení a zpracování. M:I hovadin (popírání fyziky a biologie) se moc nedočkáte, řekl bych snad nejméně ze všech šesti filmů. Tak jistě že jsou, ale netlačí se tak na pilu a k hranici LOL efektu se nedostanou. Z celého filmu mi nejvíc utkvěla v hlavě část Paříž. Ta je natočená fenomenálně (včetně Cruisova zranění... pajdání "hraje" dobře :D). ()

Maynard.

Tady není o čem... Opět perfektně poskládanej akční kousek, kterej ani na chvíli neztrácí tempo. Mohl bych napsat stejnej koment jako u předchozích dílů. Tenhle se ničím nijak zvlᚍ neliší. Záporák perfektní a taky celkem slušně zamotanej příběh. Kdo je vlastně ten hodnej a zlej. Líbí se mi, že se s Tomem podívám do koutů Světa, kam bych se samozřejmě nikdy nepodíval, tak třeba Londýn :o)). Závěrečná honička v helikoptérách taky parádní. Jo, tohle má spád a skvělý herce. Sem zvědavej kolik ještě Tom zvládne natočit dílů. Ale pokud si to bude držet takle vysokou laŤku, aŤ klidně točí to posrání :o)) ()

herr_carter

Nejpropracovanější a nejnapínavější díl, navíc překvapivě pro mě s výborným Cavillem v jedné z hlavních rolí.....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Soweek

To máte jak s bio farmářským česnekem. Jasně, že Vám stačí obyčejný česnek z Lidlu. Účel to splní stejně, v chuti to pravděpodobně nepoznáte. Ten farmářský je ale od lokálního zemědělce, poctivě hnojený, prostě za tím vidíte tu práci a tu péči a proto si ho víc vážíte a asi se i cítíte lépe, když ho konzumujete. Stejné je to s MI. Žádná zelená plátna, žádné CGI, ale poctivé akční scény, poctivá příprava herců, poctivý akční film. Příběh má navíc hlavu a patu, zápletka skvěle konkuruje hardcore špionážním filmům a upozadění humorné stránky, kterou do filmu přinesl hlavně Pegg je zcela na místě.Větší akční pecku tento rok rozhodně nenajdete. ()

sedm.1

Smekám klobouček. Tom Cruise je ďábel a šestou Mission Impossible mohu s klidným svědomím pasovat na nejnadupanější, nejzáživnější a nejdynamičtější hollywoodskou akční jízdu, která možná vůbec kdy vznikla. Normálně v půlce filmu jsem si musel dát pauzu, neboť ta neuvěřitelně působivá intenzita ve všech těch po sobě lavinovitě se řítících akčních scénách mě tak vyčerpala, že jsem byl snad vyfluslejší víc než sám agent Hunt 8D. Fakt prostě nářez, tady jdou opravdu postavy jen z jedné efektní akce do druhé, bez oddychu, navíc veškeré zpracování těchto akčních momentů je vážně na té nejvyšší možné úrovni, přehledné, nabušené, častokrát až i překvapivě hodně drsné a nekompromisní, nikdo se zde tentokrát vážně s nikým a ničím příliš nesere, zkrátka akční orgie! Ovšem pozor, ani zápletka svou intenzitou a spádem za onou dokonalou akcí ani trochu nezaostává, Fallout je totiž zatraceně promyšlená, neskutečně napínavá a strhující podívaná, kdy počet různých zvratů, podrazů a nečekaných momentů též atakuje snad veškeré vůbec myslitelné možnosti, ale ono to i navíc až neskutečně funguje a divák se v tom všem i přes veškerou komplikovanost ani na chvíli zbytečně neztrácí, což též oceňuji maximálně a ohromně mě nadchlo, jak to postupně celé gradovalo a gradovalo až do doslova dech beroucího finále, které mě vystřelilo už definitivně do nebes, prostě mazec jako kráva!!! Co se týče obsazení, opět nemám slov, Cruise s Cavillem tu předvádí masakrální výkony, ale i ostatní šlapou jako švýcarské hodinky a opomenout samozřejmě nemohu ani celkový vizuál, stylovost, atmosféru, hudbu, vše zpracované tak efektně a působivě, že tady vážně nemá cenu o kvalitě této jízdy jakkoliv diskutovat, jednoznačně BOMBA ve všech směrech, bravo, bravo, bravo!!! Tohle se už bude jen vážně těžko překonávat. ()

Sdoom

Už mě ta série nebaví. Furt to samé dokola, tentokrát je navíc scénář přepálený ještě víc než obvykle. Víc polidštit Hunta a celé dění by nebylo na škodu. Takhle se z toho stává pomalu Bondovka a to prostě neberu. Navíc tentokrát ani ta zápletka neni vůbec zábavná, v minulém dílu byla aspoň zajímavá linie s Ilsou. Tady už jako by tvůrci nevěděli jak dál. Lepší 2 hvězdičky. (HD, orig.) ()

wooozie

Absolutně dokonalý prototyp letního blockbusteru, ve kterém se akční jízda rozjede v prvních vteřinách a nespustí nohu z plynu do samotného konce. Nejlépe bych tuto nekončící adrenalinovou šlehu přirovnal k třetímu Bournovi nebo k Temnému rytíři a právě z druhého jmenovaného si Fallout vyzobává jak některé akční scény, tak i velmi povědomé prvky ze soundtracku. Technicky je to všechno zpracováno naprosto dokonale a v akčních scénách jde krásně vidět, že se točilo hezky poctivě realisticky bez zeleného plátna. Tím se dostávám k největšímu machrovi současného Hollywoodu. Můžete mít na Toma Cruise tisíce názorů, ale tak svědomitě, zarputile, bez dublérů a především pro diváka dnes točí filmy málokdo. Když vezmu v potaz, že v době natáčení měl 55(!) let, tak to co tady předvádí hraničí s přírodními zákony a i ostatní herci tady jedou na krev. K tomu všemu se přidá pro tuto sérii už typické nekonečné množství zásadních a (většinou) nečekaných zvratů, zrad a záchran na poslední chvíli a máme tu přesně ten typ akčního filmu, které jsou v dnešní době čím dál ojedinělejší a na který musí povinně do kina každý filmový fanoušek. Jediná výtka? Famózní pátý díl bylo prakticky nemožné překonat a skutečně, co se týče nápadnosti scénáře, či chcete-li vyšperkovanosti a překvapivosti, zůstal uhlazenější Rogue Nation nepřekonán. ()

iXtr3m3

Musím priznať, že Rogue Nation sa ma páčil viac a chvíľu som uvažoval aj len nad štyrmi hviezdami, ale kvôli Cavillovi, Harrisovi a neskutočnej poslednej 20minútovke nemôžem inak. To bol adrenalín ako sviňa. ()

KennyNevym

Napsal jsem komentář jak mě to padalo z hlavy. Pak mě napadlo podívat se na komentář k minulému dílu a ejhle, já napsal téměř totéž. A když nad tím tak přemýšlím vlastně to sedí. Série M:I nabízí divákovi soustavně to samé. Výbuchy, bitky a zvraty. A je to dobře, člověk ví do čeho jde, nemá přehnaná očekávání a z kina odchází příjemně uspokojen. Doufám, že to tak zůstane. ()

Nassau

How many times has Hunt's government betrayed him, disavowed him, cast him aside? How long before a man like that has had enough? (8/10) ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

13.05.2022

Sedmá Mission: Impossible má obří rozpočet

Sedmá Mission: Impossible má obří rozpočet

09.02.2022

Několikrát odložená Mission: Impossible 7, naposledy z letošního roku na příští léto, bohužel doplatila na pandemická opatření a nejrůznější dopady dost možná nejhůř ze všech velkých produkcí. Kvůli… (více)